Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

A czemu kolega chce inwestować w 939? AMD zapowiedziało przecież, że od najbliższego czasu (o ile mnie pamięć nie myli od początku przyszłego roku) będzie produkować procki tylko na AM2. A co jeśli za rok przyjdzie wymienić procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:24, Dead-pl napisał:

> Ile za to wybuliłeś?? 5000,6000??:P

Niebęde odpowiadał bo to już choroba :/ ale zauważ że jeszcze masy elementów nie wymieniłem....ale
myśle że samochód spoko bym za to kupił w salonie.

ciekaw jestem bardzo jaki to bylby samochod ? proponuje zalozyc nowy temat pt."kto ma najdrozszego kompa ?" , od razu wiecej osob wejdzie, nie tylko "technicy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość taktowania procesora 2 000 MHz
Częstotliwość taktowania magistrali 400 MHz

Czyli na moje oko będzie działać....dodam też że podstawka 939 jest starszego typu a wtedy jeszcze większość pamiątek chodziła na 400MHz...przeglądam teraz forum...jak znajde coś konkretnego to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:42, mrosi napisał:

/.../

A czemu kolega chce inwestować w 939? AMD zapowiedziało przecież, że od najbliższego czasu
(o ile mnie pamięć nie myli od początku przyszłego roku) będzie produkować procki tylko na
AM2. A co jeśli za rok przyjdzie wymienić procka?

Wiem wiem, ale przecież jak przestaną produkować to procesory na s939 nie przestaną działać ;). Ja już mam płytę MSI K8 neo4 platinum, procka na s939 (athlon 64 3000+) i nie chcę zmieniać wszystkiego. Chciałem zobaczyć co to za cuda 2in1 tanim kosztem ;).
PS: dużo osób kupuje starsze podzespoły bo są tańsze, ja dokupię jeszcze ramu i będzie cacy. Komp po modernizacji: amd x2 3800+ który podobno pójdzie na 4200, 2 gb ram, karta graficzna gf6600gt. W następnej kolejności kupię zasilacz chieftec''a 560W (teraz chodzi po 300zł)+ GF8800GT (teraz chodzi po 1650zł). Poczekam aż stanieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:36, master matrox napisał:

Witam mam następujący sprzęt:
AMD Athlon 1700+
ASRock K7NF2-RAID
512 MB ram
ATI Radeon 9550 eXtreme (GeCube)
dysk 40 gb

Jeżeli dołożę drugą kość 512 mb ramu to wydajność mojego złoma w grach powiększy się w odczuwalny
sposób?


Czekam i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:08, master matrox napisał:

> Witam mam następujący sprzęt:
> AMD Athlon 1700+
> ASRock K7NF2-RAID
> 512 MB ram
> ATI Radeon 9550 eXtreme (GeCube)
> dysk 40 gb
>
> Jeżeli dołożę drugą kość 512 mb ramu to wydajność mojego złoma w grach powiększy się w
odczuwalny
> sposób?

Czekam i czekam...

tak - już w samym windowsie odczujesz wyrażną różnice w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Być może nie do końca o to chodzi, ale z tego co się orientuję, to obsługę FSB powyżej 433MHz (czyli współpracę z DDR2) oferuje dopiero AM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać gdzie przeczytałeś o tych fsb i ht - bo wszystko zupełnie jest pomieszane [jak ht to nie fsb i co to jest fsb 400], popatrz na stronę producenta płyty - tam jest podane jakie ramy ona obsługuje [pewnie ddr400].

p.s. Postępujesz b.słusznie wymieniając tylko procesor, bo sprzęt masz dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 18:16, Dead-pl napisał:

Jeśli masz Windowsa 32bitowego (zwykłego) to i tak niema sensu wkładanie więcej niż 2GB bo
system ich nie zobaczy.



A ile przy takim systemie mogłbym dokupić tego ramu ?? 1 gb czy 512 mb ???

A czy to da sie zmienic ( ten bit) wtedy jak sie kupi nową karte ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba chcial zmienic 32 bity podstawowego systemu windows xp... sa wersje 64 bitowe, ale tego sie nie zmieni przez kupienie jakiejs karty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bit to ten 32 bity ( sorry za pmyłkę )

A to super jak jescze tyle :D 2 g to tak duzo :D

Planuje kupic good ram bo z tej firmy ma te 512 . Co ty o tej marce sadzisz :D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:59, Byl napisał:

Podobno da się podwojić dysk, czy to prawda?


chyba codzi co o możlwość kompresji dysq...było coś takiego na windzie 9x.... straszna pomyłka....nawet niezgłębiaj tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 21:05, mrosi napisał:

/.../

Jeśli chodzi o system 64-bit i pracę w nim to służę pomocą. Przetestowałem osobiście.


Ooo dobrze wiedzieć...ja się zastanawaim nad 64bit systemem...ale niewiem jak z działaniem aplikacji pod nim ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:18, Clegan napisał:

Mógłbyś napisać gdzie przeczytałeś o tych fsb i ht - bo wszystko zupełnie jest pomieszane [jak
ht to nie fsb i co to jest fsb 400], popatrz na stronę producenta płyty - tam jest podane jakie
ramy ona obsługuje [pewnie ddr400].

p.s. Postępujesz b.słusznie wymieniając tylko procesor, bo sprzęt masz dobry.


Przeczytałem na skąpcu, zobacz http://skapiec.pl/site/cat/1/filtr/_0_0_0_0_1014_0_0_0_0_0
FSB to potocznie taktowanie zegara pamięci (fast serial bus), tak przynajmniej to rozumiem fsb400=400mhz, a to HT to nie mam pojęcia bo nie ma pamięci 2000mhz :/
Komp działa bez zarzutu, chcę narazie zmienić procka, ale widzęże są jakieś 2 odmiany właśnie fsb400 czyli taktowane jak moje pamięci (mam takiego) i HT2000 i nie wiem czy pójdzie z moimi pamięciami,nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Może chodzić bez zarzutu, ale właśnie chce to wiedzieć.
PS: THx że mnie rozumiesz przy tej modernizacji. Kiedyś kupiłem najgorszy procek do dobrej reszty bym właśnie mógł go wymienić w przyszłości bez zmiany całego kompa. Zresztą ten procek nie jest zły tylko dlatego że ma inne złącze, większość i tak robi grafika. Pozatym mam lcd więc nie gram w gigantycznych rozdzielczościach (tylko 1280:1024), nie potrzeba mi c2d ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem krótko. Daj sobie spokój. Ciekawe?
Otóż tak. Sam system (notabene dostępny tylko w języku angielskim - w sumie dla mnie akurat nie stanowiło to problemu) zainstalował się po 34 minutach (skąd to znamy....). Potem było super. Po zainstalowaniu wszystkich sterów komp odżył. Nie ma sensu porównywanie do 32 bitów bo nie ma żadnego porównania. To po prostu szybsze niż myśl. Po raz pierwszy w swojej styczności z komputerami nie mogłem nadążyć za kompem. Nie zdążyłem puścić przycisku myszy a aplikacja już działała. Kosmos.
Niestety później, kiedy przyszło instalować gry, programy (typu Office, przeglądarka www, itp) zaczęły się schody.
Wprawdzie Windows stworzył drugi folder Program Files dla aplikacji 32bit, ale nie dało to nic. O ile same procesy instalacji nie przysparzały większych kłopotów to sama praca tychże aplikacji to porażka. GG potrafi się zawiesić i wyłączyć samoczynnie w dowolnym, wybranym przez siebie momencie. Przeglądarka www (i Opera i FireFox) działa, ale zapomnij o poprawnej pracy Shockwave lub FlashPlayer (jeśli w ogóle zainstalujesz).
Co do gier... Hm.... Granie w FarCry to czysta przyjemność. Ładowanie gry i tego typu procesy trwają o połowę krócej niż w 32bit. I to........ tyle o grach. Nie miałem okazji przetestować nowszych gier, moje dzieciaki usiłowały grać (a ja usiłowałem im to umożliwić) w gry typu Harry Potter. Można zapomnieć. Jeśli się zdołają uruchomić, to na pewno i tak za chwilę się wywalą. Słowem - PORAŻKA prze duże K.
Sam system to rewelacja. Producenci podzespołów wywiązali się ze swojego zadania - praktycznie wszystkie sterowniki są dostępne również pod platformę 64bit. Natomiast producenci aplikacji , mimo iż Windows XP-64 Professional jest na rynku od blisko 3 lat, nie popisali się. Na palcach u rąk można policzyć aplikacje optymalizowane do 64bit.
Ja sam osobiście po dwóch tygodniach ciężkich walk i moletowania przez szkodniki (znaczy się dzieci) wywiesiłem białą flagę i zainstalowałem Windowsa 32bit.
I każdemu z czystym sumieniem radzę to samo.
Poczekajmy rok, zobaczymy co nam Viśta przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się