Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Odpowiedz na pytania z przypiętego posta, tj. do czego ma służyć komputer oraz czy do zestawu należy doliczyć jakieś peryferia, tj. system operacyjny, klawiatura itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 21:55, Szynkars napisał:

Odpowiedz na pytania z przypiętego posta, tj. do czego ma służyć komputer oraz czy do
zestawu należy doliczyć jakieś peryferia, tj. system operacyjny, klawiatura itp.

Witaj.
Kurde wybacz nie zwróciłem na niego uwagi ... sporadycznie do tego tematu zaglądam. Więc tak:
Sama jednostka centralna, system odpada. Jak na myszkach się znasz to też możesz zapodać coś ciekawego. Klawiatura mi nowa nie potrzebna więc również odpada.
Kilka ciekawych premier gier się szykuje więc przeważnie będzie on służył do grania [Tylko niech ktoś przypadkiem nie wyjeżdża z tekstem typu "Chcesz grać to kup sobie konsole" ;-)]
Fajnie by było jakbyś jeszcze kilka zdań dodał od siebie odnośnie zapodanego sprzętu [ofc jeśli możesz] :) no i linki do sklepów. Wiadomo. Budżet taki sam jak wcześniej 2500 - 2700 PLN z góry dziękuję i

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Procesor:
Intel Core i5-2300
683 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
91 zł

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3
325 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1GB
868 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
134 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W
265 zł

Razem: 2649 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Ogółem taki zestaw powinien być wystarczający do grania w dzisiejsze gry na średnio-wysokich / wysokich detalach. Jeśli chodzi o uwagi - ceny dysków ostatnio bardzo mocno poszły w górę (proponowany przeze mnie Seagate jeszcze kilkanaście dni temu był do nabycia za 150-160 zł), przez co jeśli masz jakiś stary dysk na SATA, to warto byłoby narazie z niego skorzystać, a nowy HDD dokupić później, gdy sytuacja na rynku dysków się ustabilizuje, bo jak narazie pogarsza się z dnia na dzień, a dostępność dysków maleje w błyskawicznym tempie. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.
Jeśli chodzi o myszkę - sam używam jednej z A4Tech z serii X7. Są względnie tanie i dobre. Jeśli ten temat bardziej Cię interesuje, to możesz zapytać się w temacie o myszkach:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5284&u=1071

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i3-2100
456 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
91 zł

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3
325 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6790 1GB
487 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
134 zł

Zasilacz:
Chieftec CTG-500-80P 500W
207 zł

Razem: 1983 zł

Mocny, dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Na takim zestawie gry powinny chodzić na średnich detalach. Jak wspomniałem na początku - procesor jest dwurdzeniowy. Mimo to radzi sobie trochę lepiej niż konkurencyjny, czterordzeniowy Phenom II X4 955 od AMD. Ten drugi zyskuje przewagę na i3 dopiero po OC. Ceny obu procesorów są porównywalne, z tego powodu to właśnie i3 włączyłem do zestawu. Karta graficzna to jeden z tańszych HD6790, posiadający przy tym dobre, niereferencyjne chłodzenie. Zasilacz ma 2 wtyczki PCI-E, co może się przydać w przypadku przyszłej modernizacji i tym samym wymiany karty graficznej na mocniejszą. Jeśli chodzi o dalsze możliwości upgrade''u, to procesor można za jakiś czas zmienić na jakiegoś i5 / i7 oraz dokupić drugą kość RAM 4GB. Jeśli chodzi o dyski twarde - tak jak wspomniałem w poście do Bravehearte''a , ich ceny są obecnie bardzo wysokie, więc jeśli masz jakiś stary dysk na SATA, to warto byłoby narazie go zatrzymać i tymczasowo z niego korzystać. Za jakiś czas nowy dysk kupiłbyś za połowę jego obecnej ceny. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie sądzilem, ze kiedys zapytam o cos w tym watku :-). mam jednak problem, wiec do rzeczy. potrzebuje zasilacza pod zestaw AII X3 445, 8800GTS 512MB. najlepiej bedzie jesli zmieszczę sie w kwocie 200zł z wliczoną w to przesyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 14:13, Luk4s napisał:

nie sądzilem, ze kiedys zapytam o cos w tym watku :-). mam jednak problem, wiec do rzeczy.
potrzebuje zasilacza pod zestaw AII X3 445, 8800GTS 512MB. najlepiej bedzie jesli zmieszczę
sie w kwocie 200zł z wliczoną w to przesyłka.


Moze nowy fortronik :

http://allegro.pl/fortron-hexa-500w-80-oryginal-nowosc-na-rynku-hit-i1896442016.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 00:14, Szynkars napisał:

Jak wspomniałem na początku - procesor jest dwurdzeniowy. Mimo to radzi sobie trochę
lepiej niż konkurencyjny, czterordzeniowy Phenom II X4 955 od AMD. Ten drugi zyskuje
przewagę na i3 dopiero po OC. Ceny obu procesorów są porównywalne, z tego powodu to właśnie
i3 włączyłem do zestawu.


A gdy bym wziął tego AMD, dokupił wentylator Zalman Performa i w efekcie podkręcił procesor to wtedy miałbym lepszą wydajność niż z Intelem?

Jeśli, tak to jaką płytę główną kupić pod tego AMD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2011 o 16:38, Arthas97 napisał:

A gdy bym wziął tego AMD, dokupił wentylator Zalman Performa i w efekcie podkręcił procesor
to wtedy miałbym lepszą wydajność niż z Intelem?

Tak. Ogólnie do średniego OC Phenoma II X4 955 powinien starczyć i Xigmatek Gaia SD1283, a nawet Xigmatek Loki SD963 / SilentiumPC Spartan HE923.

Dnia 25.10.2011 o 16:38, Arthas97 napisał:

Jeśli, tak to jaką płytę główną kupić pod tego AMD?

Najlepiej coś z chłodzoną sekcją zasilania. Minimum to AsRock M3A770DE. Jedna z tańszych i przyzwoitych płyt pod AM3. Niestety, sekcja zasilania nie jest chłodzona. Trochę lepsze płyty (AsRock 870 Extreme3 R2.0, AsRock 870iCAFE R2.0) to wydatek przynajmniej 60-80 zł więcej. Do tego dochodzi kwestia kupna dodatkowego chłodzenia na procesor, a więc kolejne koszta.
Jak dla mnie lepiej jest wziąć zestaw na Intelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym się zapytać jaką dobra płytę główna w cenie (max 270 zł) pod procesor i5-2400 podstawka 1155 i płyta powinna się zmieścić do obudowy CM elite 430 z zasilaczem XFX 550

drugie pytanie co się stało z dyskami twardymi ze podrożały dwukrotnie i kiedy spadnie ich cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 19:02, czeku napisał:

drugie pytanie co się stało z dyskami twardymi ze podrożały dwukrotnie i kiedy spadnie
ich cena

Powodzie w Azji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 18:19, Szynkars napisał:

Jak dla mnie lepiej jest wziąć zestaw na Intelu.


Tylko najbardziej obawiam się tego, że obecnie już kilka gier ma w zalecanych wymaganiach czterordzeniowy procesor, a ten Intela jest jednak dwurdzeniowy.
Jednak lepsze możliwości dalszego upgradu procesora daje Intel z i5/i7.
Stąd bierze się mój dylemat.

Czyli gdybym mógł dołożyć jeszcze te 100 zł, to najlepiej je zainwestować w 8GB Ram?
Czy może jednak lepiej dołożyć do karty graficznej?

Mam jeszcze jedno pytanie:
Jeśli wziąłbym tę płytę MSI to chyba ma ona odpowiednią podstawkę do następnej generacji procesorów Intela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 20:22, Arthas97 napisał:

Tylko najbardziej obawiam się tego, że obecnie już kilka gier ma w zalecanych wymaganiach
czterordzeniowy procesor, a ten Intela jest jednak dwurdzeniowy.

I3 ma jednak HT, dzięki czemu obsługuje 4 wątki. Taki "wirtualny" czterordzeniowiec. Siłą rzeczy mimo wszystko najczęściej wygrywa z Phenomem.

Dnia 26.10.2011 o 20:22, Arthas97 napisał:

Czyli gdybym mógł dołożyć jeszcze te 100 zł, to najlepiej je zainwestować w 8GB Ram?
Czy może jednak lepiej dołożyć do karty graficznej?

W tym budżecie nie ma sensu inwestować w 8GB RAM. Mało która gra jest w stanie tyle wykorzystać. Na takim sprzęcie nie odpalisz najnowszych gier w Full HD zachowując przy tym maksymalne detale, więc te 8GB RAMu i tak nie byłoby obecnie wykorzystywane. Narazie lepiej kupić jedną kość 4GB, a za jakiś czas dokupić drugą.
Bardziej opłaca się za to dołożyć do karty graficznej, mianowicie Radeona HD6850.

Dnia 26.10.2011 o 20:22, Arthas97 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie:
Jeśli wziąłbym tę płytę MSI to chyba ma ona odpowiednią podstawkę do następnej generacji
procesorów Intela?

Niestety, prawdopodobnie nie. Nieoficjalnie mówi się, że Ivy Bridge ma obsługiwać ma być kompatybilne tylko z chipsetami H67, P67 i Z68. Ivy Bridge będzie jednak tylko rozwinięciem Sandy Bridge, wydajność procesora wzrośnie o kilka %, a kluczową sprawą będzie mocniejsze iGPU i mniejszy proces technologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 20:48, Szynkars napisał:

Bardziej opłaca się za to dołożyć do karty graficznej, mianowicie Radeona HD6850.


Najtańszy jest Vertex3D ATI HD6850 X-Edition 1GB DDR5 (562 zł), będzie dobry? Czy lepiej wziąć jakiś lepszy (droższy)?

Mam jeszcze jedno pytanie:
W sklepie techplanet.pl są dwa modele Seagate Barracuda 500GB SATA3, jaki wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 21:11, Arthas97 napisał:

Najtańszy jest Vertex3D ATI HD6850 X-Edition 1GB DDR5 (562 zł), będzie dobry? Czy lepiej
wziąć jakiś lepszy (droższy)?

Vertex wystarczy, ma dobre, niereferencyjne chłodzenie.

Dnia 26.10.2011 o 21:11, Arthas97 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie:
W sklepie techplanet.pl są dwa modele Seagate Barracuda 500GB SATA3, jaki wybrać?

Ten:
http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-500gb-sata3-st500dm002,24346.html
Jak już jednak wspominałem, jeśli masz jakiś stary dysk twardy na SATA, to warto go narazie zatrzymać. Obecne ceny dysków są miejscami ponad 100% droższe niż kilkanaście dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym was się spytać co wymienić/kupić ,żeby mi poszły takie gry jak Battlefield 3 , CoD: MW2 i inne gry :) Na razie nie pisze ile mogę wydać , lecz chce wiedzieć takie nie najdroższy sprzęt , ale dobry . Poniżej mój aktualny sprzęt .

Procesor : Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz
Grafika : GeForce 9400 GT - 1GB
Ram: 2GB

Jak jeszcze coś napisać więcej o moim sprzęcie to piszcie . Proszę o napisanie co wymienić/dokupić . Co można sprzedać komuś ,a kupić nowe . Pozdrawiam i czekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś jakąś pastę termoprzewodzącą pod i5 2500K? Bo Zalman ZM-STG1 chyba odpada, ponoć po jakimś czasie "wyparowuje", a ja nie zamierzam smarować jej na nowo co miesiąc. Ma ktoś jakiś pomysł? Najchętniej z pędzelkiem, bo pierwszy raz będę nakładał pastę i tak będzie mi łatwiej.

I najlepiej, żeby była dostępna na agito.pl lub komputronik.pl, ewentualnie techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należałoby wymienić procesor (ewentualnie podkręcić), kartę graficzną i dokupić 2GB pamięci RAM.
Napisz więcej szczegółów odnośnie Twojego komputera, tj. jaką posiadasz płytę główną i zasilacz oraz ile jesteś w stanie przeznaczyć na modernizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Zalman STG-2. Stosunkowo tania i wydajna. W porównaniu z Zalmanem STG-1 wypada sporo lepiej pod wieloma względami. Łatwo się ją usuwa i starcza na wiele razy. Niestety, nie nakłada się jej pędzelkiem. Po prostu musisz wycisnąć małą ilość na procesor i podstawkę radiatora, a następnie rozsmarować po całej powierzchni np. kartą kredytową. To najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 18:01, Szynkars napisał:

Sprawdź Zalman STG-2. Stosunkowo tania i wydajna. W porównaniu z Zalmanem STG-1 wypada
sporo lepiej pod wieloma względami. Łatwo się ją usuwa i starcza na wiele razy. Niestety,
nie nakłada się jej pędzelkiem. Po prostu musisz wycisnąć małą ilość na procesor i podstawkę
radiatora, a następnie rozsmarować po całej powierzchni np. kartą kredytową. To najlepsze
rozwiązanie.


Rozumiem, że STG-2 nie ma już problemów z rozpuszczaniem? Bo z STG-1 to raczej ma każdy, poprzeglądałem internet i widzę mnóstwo takich ludzi. Po prostu chciałbym mieć pewność, że jako-tako wytrzyma z 3 lata.

I jest może jakaś alternatywa z pendzelkiem? Może być o 1 st. gorsza, ale łatwość nakładania to na równi z wydajnością mój priorytet. Byłbym wdzięczny za wskazanie jakiegoś rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się