Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dziękuję bardzo za odpowiedz. Mam jeszcze jedno może już dość idiotyczne pytanie,
mam tu dwie karty z tej samej rodziny:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-6870-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.429028.html?attr=cena-550+0
i
http://www.agito.pl/karty-graficzne/xfx-radeon-hd-6870-heatpipe-1gb-ddr5-pci-e-box.0.476695.html?attr=cena-550+0

Wyjaśnicie mi czy różnica w wielkości jest tylko fanaberią producenta czy może ma to jakieś faktyczne przełożenie na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty te różnią się dość mocno i widać to na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim - chłodzeniem. Model od Gigabyte ma 3 wentylatory, XFX tylko jeden. Model Gigabyte ma też odrobinę większe taktowanie rdzenia. Moim zdaniem najlepszym wyborem byłaby ta karta:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6870-1gb-ddr5-pci-e-lbox-.0.446406.html?attr=248-485335
Ma dość dobre i ciche chłodzenie. O jakości chłodzenia modelu Gigabyte za dużo mi nie wiadomo (po 3 wentylatorach raczej nie można się jednak spodziewać zbytniej ciszy), z kolei pojedynczy wentylator XFX spisuje się raczej słabo (co widać na przykładzie Radeona HD6950 1GB). Warto dodać, że model Gigabyte ma ponadto 36-miesięczną gwarancję, w przypadku karty Sapphire wynosi ona 2 lata. Jeśli zależy Ci na dłuższej gwarancji - bierz Gigabyte''a. W przeciwnym wypadku dobrym wyborem będzie model Sapphire. Obie karty spisują się tak czy inaczej lepiej niż GTX 560.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na calosc moge przeznaczyc 1500-1700zl.Komputer ma sluzyc do grania.Oczywiscie nie potrzebuje rzeczy typu myszka,klawiatura,stacja DVD czy obudowa.Najbardziej zalezy mi na procesorze,karcie graficznej,plycie glownej,zasilacz,ram i dysk twardy 200-400 gb.
Moj komp:
procesor:AMD Athalon 64 x2 4400+
pamiec RAM: 2gb
zasilacz: tracer 4lite cos takiego ac~230v 4a 50hz
plyta glowna:M57SLI-S4 gigabyte technology
system : xp

Przydala by sie zmiana systemu bo bf 3 by nie poszedl.Chodzi mi zeby grac w gry typu crysis 2 moder warfare 2-3 na srednio-wysokich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie ma sensu kupować nowego komputera od podstaw z systemem, lepiej zmodernizować stary. Najbardziej sensowny procesor obsługiwany przez Twoją płytę to Athlon II X4 640 C3, więc najlepiej byłoby się właśnie w niego zaopatrzyć. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to dokup na allegro 2GB DDR2 takie same jak teraz posiadasz (50-60 zł). Dysk twardy - albo jakaś używka z allegro, albo nowy Samsung HD502HJ / Seagate Barracuda 500GB SATA3. Karta graficzna - jakiś Radeon HD5770 / HD6770 1GB DDR5. Zasilacz - Tacens Radix IV 450W. System - Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL. Ogółem cena wszystkiego nie powinna przekroczyć 1700 zł. Na takim zmodernizowaniu starego komputera wyjdziesz znacznie lepiej, niż gdybyś miał kupować cały komputer od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie komputera (2-3 tygodnie - jak stypendium naukowe przyjdzie :P) i nie tylko dlatego, że padł mi stary. Potrzebuję porady/pomocy.
Kwota: 1600-1800zł (absolutny max to 1900)

Cel: gry + obsługa programów typu AutoCAD, Solidworks (jestem na studiach technicznych i chciałabym na tym kompie robić projekty itd).

Co mogę zostawić ze starego: nic. Jak sama nazwa wskazuje - był baaardzo stary ;)

Do ceny w zasadzie nie trzeba nic doliczać. Mam 22 calowy tv z opcją podłączenia go jako monitora, działało już na innym komputerze, kable mam dołączone z telewizorkiem.

Sugestie: Procesor Intel Core i5 :)

Jeszcze kilka pytań: Czy ten procesor w tym przedziale cenowym jest w ogóle możliwy? Na allegro widziałam nawet tańsze, ale różnie to z allegro bywa...

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 19:58, lolek167 napisał:

i czy rzeczywiscie pogram w takie gry jak crysis 2 czy modern warfare 33-3 na srdnich
ustawieniach lub wysokich? ;)


w MW3 pograsz, bo graficznie to gra z 2007 roku, w C2 raczej też, bo ma dobrą optymalizację. Ale z takim BF3 już może być ciężko, detale średnio-niskie i zależy w jakiej rozdziałce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no do bf3 to jeszcze dochodzi zmiana systemu bo jak czytalem to nie obsluguje 32 bit ... a w takiego run''a? w fife to spokojnie powinno pojsc na wysokich bo na tym co teraz mam to juz na srednich gram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zajmujesz się obróbką grafiki, to domyślam się, że przyda Ci się trochę więcej pamięci RAM. Jak rozumiem systemu operacyjnego nie należy doliczać do zestawu?
Co do sugestii - i5 to jednak raczej nie ten budżet, możesz ewentualnie "czyhać" na jakąś okazję na allegro, jak ostatnio - i7-750 + bodajże Gigabyte GA-P55-USB3 za 700 zł. Takie rozwiązanie ma i jednak swoje wady, jak chociażby brak możliwości wymiany procesora na lepszy (LGA 1156 to niestety porzucona przez Intela podstawka), poza tym nawet w takim przypadku trudno będzie się jednak zmieścić w budżecie. Nowsze i5 pod LGA 1155 raczej odpadają ze względu na dość wysokie ceny. Najlepiej będzie złożyć coś na AM3, ewentualnie jeśli starczy, to w grę wchodzi także i3 + coś na H61 pod LGA 1155.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartę dobrą wybrałeś :) Jeśli chodzi o pamięć RAM, to przede wszystkim dowiedz się jaką masz obecnie, a potem kup identyczną na allegro. Zasilacz nie ma wtyczek PCI-E, przez co przy podłączaniu karty będziesz musiał skorzystać z przejściówki. Trudno jednak o coś lepszego w tym przedziale cenowym.
Ceny dysków twardych ostatnio bardzo mocno poszły w górę, 500GB to wydatek przynajmniej 300-350 zł. Pozostają jeszcze wspomniane używki z allegro, jednak i tam można zauważyć wzrost cen.
Jeśli chodzi o BF3, to obsługuje on systemy 32-bitowe (Vista, 7), nie obsługuje natomiast Windowsa XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 21:00, Szynkars napisał:

Jeśli zajmujesz się obróbką grafiki, to domyślam się, że przyda Ci się trochę więcej
pamięci RAM. Jak rozumiem systemu operacyjnego nie należy doliczać do zestawu?

Nie, nie trzeba.

Dnia 04.11.2011 o 21:00, Szynkars napisał:

Co do sugestii - i5 to jednak raczej nie ten budżet, możesz ewentualnie "czyhać" na jakąś
okazję na allegro,

No właśnie widzę takie z i5 poniżej 1800zł i nie wiem czy to okazja czy to ma jakiś haczyk.
http://allegro.pl/mocny-i5-2300-4x2-80ghz-4gb-ddr3-1tb-hd6450-1gb-i1889380818.html
np to.


PS. Co do gier to chodzi mi o takie stasze, typu Alone in The Dark, Tomb Raider Anniversary, itd. Mam sporo gier i raczej nowych zakupów nie planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Strasznie dawno tu nie zaglądałem (to i komp się już mocno zestarzał).
Widzę że odrobinę dubluję temat ale czy powiedzmy taki komp jak poniższego linku nadałby się do okazjonalnego zagrania np w TES V czy ME3.
Powiem szczerze etap gier komputerowych mam już raczej za sobą max detale też mnie raczej mnie nie podniecają ot powiedzmy 1024x786/1280x1024 i jakieś detale na medium. Budżet no cóż też raczej skromny max 1700zł i raczej się nie zwiększy starego kompa nie ma co modernizować, a na większy wydatek na pewno się nie zdecyduje.

Jeśli ktoś mógłby podać linka do czegoś gotowego lepszego albo w miarę porządnego sklepu w okolicach Warszawy gdzie dałoby się coś sensownego złożyć to byłbym wdzięczny (ze względu na długotrwały czas pracy nie mam ani czasu ani ochoty na latanie po 5 sklepach czy przyjmowanie 10 kurierów.).

Dla porządku podaję jeszcze specyfikację starego kompa (i raczej nie ma co z niego wyjmować bo jeśli sprawię sobie nowy to ten przekaże komuś kto siedzi na zupełnym trupie):

-Procesor: Athlon 64 2800+
-Płyty główna Gigabyte GA-K8NS
-Ram: 1024 MB DDR 1
-Karta graficzna: ATI Radeon HD 2600 512 MB
-Dysk Twardy SAMSUNG 250 GB


http://allegro.pl/vist-phenom-ii-955-4gb-gtx550ti-1gb-1000gb-i1891576501.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 21:07, Latimeria napisał:

No właśnie widzę takie z i5 poniżej 1800zł i nie wiem czy to okazja czy to ma jakiś haczyk.
http://allegro.pl/mocny-i5-2300-4x2-80ghz-4gb-ddr3-1tb-hd6450-1gb-i1889380818.html


Nie kupuje się gotowych zestawów. Poniżej jest wszystko omówione co i jak:
http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komputer-na-Allegro-lub-w-supermarkecie-Koniecznie-przeczytaj-t125008.html
Chodziło mi o połączenie procesor + płyta. Co jakiś czas pojawiają się takie okazje na allegro, najczęściej w postaci i5-750 / i5-760 i jakiejś przyzwoitej płyty pod LGA 1156. Chodzi oczywiście o używki. Nie obejmuje to w żadnym stopniu tzw. "gotowców". W tym wyżej masz co prawda w miarę mocny procesor, ale to kosztem słabej płyty głównej, bardzo słabej karty graficznej praktycznie nie nadającej się do gier, zasilacza no-name stwarzającego zagrożenie dla komputera i obudowy kiepskiej jakości o równie kiepskiej wentylacji. Sprzedawcy takich "gotowców" zawsze starają się przyciągnąć klientów na duże liczby, tj. duże taktowanie procesora (w dodatku często pomnażane przez ilość rdzeni danego procesora), dużo pamięci i dysk twardy o dużej pojemności. Niestety, nie wiadomo o jaki dysk dokładnie chodzi, podobnie z pamięcią, napędem i modelem karty graficznej. Krótko mówiąc wcisną to co zalega na magazynie. Poniżej masz propozycję zestawu ode mnie:

Procesor:
Intel Core i3-2100
449 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
174 zł

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3
349 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6770 1GB V2
398 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
73 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 310 Pure Black
129 zł

Zasilacz:
Aerocool VP-450 450W
125 zł

Razem: 1903 zł

Mocny, dwurdzeniowy procesor, 8GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Zestaw ukierunkowany głównie pod obróbkę grafiki, a więc mocny procesor i duża ilość pamięci. O ile mi wiadomo, karta graficzna ma mniejsze znaczenie przy obróbce grafiki, a płynność w starszych grach tak czy inaczej taka karta zapewni. Zaoszczędzić możesz kupując narazie 4GB RAM w jednej kości, ewentualnie biorąc nieco słabszą kartę graficzną (GF GTS 450 / Radeon HD5750 / HD6750). Ceny podzespołów są z techplanet.pl, w razie potrzeby mogą od razu złożyć komputer za 1 zł (trzeba w tym celu "wrzucić do koszyka" usługę z tym związaną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 21:10, lolek167 napisał:

czyli mniejwiecej dobrze wybralem oprocz dysku ...?


Nie chodzi o to, że dysk jest źle dobrany, lecz o to, że niemożliwym jest zakup go w tej cenie (produkt jest zresztą niedostępny). Poniżej masz Samsunga HD502HJ w jednej z tańszych cen:
http://www.agito.pl/dyski-twarde/samsung-spinpoint-f3-hd502hj-500gb-7200rpm-16mb-sata300.0.355403.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=355403&utm_campaign=wszystkie
Taniej trudno będzie go dostać, więc w takim wypadku w grę wchodziłyby już raczej tylko używki z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 13:25, kochampinie22 napisał:

Witajcie
Potrzebuje waszej porady a mianowicie czy ta karta http://allegro.pl/bfg-geforce-9800-gtx-oc-512-mb-ddr3-i1913218053.html
pójdzie na tym zasilaczu http://allegro.pl/fortron-fsp350-60-hln-wroclaw-i1865013040.html
?


Bedzie na styk.
9800 gtx ma TDP 160 W, zas zasilacz posiada dwie linie 12 V po ~ 12 A kazda.
Powinno styknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się gotowców z allegro. Poniżej jest wszystko omówione co i jak:
http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komputer-na-Allegro-lub-w-supermarkecie-Koniecznie-przeczytaj-t125008.html
Napisz czy Twój obecny dysk twardy jest na SATA. Jeśli tak, to dobrze byłoby go narazie zatrzymać, obecne ceny dysków są kosmiczne w porównaniu do tych sprzed 3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk rzeczywiście jest SATA może go jeszcze w taki razie zostawię, myślę nad takim zestawem z jednego sklepu:

TYP: NAZWA: cena
1 Karta graficzna GAINWARD GTX550 Ti 1GB 192b HDMI Dx11 DDR5 900MHz 509
2 Procesor: AMD PHENOM 2 QUAD 955 Black X4 3.2GHz AM3 Warszawa 529
3 Pamięć : Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz KHX1600C9D3 115
4 Obudowa: OBUDOWA ATX TRACER SALMA TRO-187 USB 65
5 Zasilacz: ATX 500W PRO MODECOM LOGIC 12cm 99
6 Płyta główna GIGABYTE GA-870A-USB3L AMD 870 AM3 DDR3 329
7 Dysk twardy - 0
8 Nagrywarka. SAMSUNG SH-S222AL LightScribe 75

Razem: 1721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się