Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Rozumiem :) Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie! Właśnie tak podejrzewałam, że dają mocny procek, żeby przyciągnąć nabywców a z resztą coś jest nie tak, dlatego mimo problemów z dostępem do neta wolałam tu zapytać... i dobrze zrobiłam :)

Dzięki za propozycję zestawu. Mam sklep niedaleko uczelni, więc pójdę z tym i ewentualnie coś zmodyfikuję. Pojemny dysk nie jest mi potrzebny więc 500GB to dobra propozycja. Mam pełno starych gier, które kupowałam "na wyrost", stąd jest mi potrzebny solidny komputer, ale nie potwór.

Serdeczne dzięki raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o gotowcach, chyba że chcesz przepłacać za i tak bardzo słaby sprzęt, a później wydawać drugie tyle na wymianę spalonych części z powodu badziewnego zasilacza. W zestawie, który podałeś masz przede wszystkim bardzo drogi (w sklepach można go nabyć za ok. 400-430 zł), aczkolwiek stosunkowo mocny procesor (który jednak i tak ustępuje wydajnością proponowanemu przeze mnie i3-2100), słabą kartę graficzną, drogie i nieopłacalne pamięci, kiepskiej jakości obudowę - piekarnik, zasilacz, który może się w każdej chwili spalić razem z połową podzespołów oraz drogą i nieopłacalną płytę główną. Poniżej masz zestaw ode mnie:

Procesor:
Intel Core i3-2100
436 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
204 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
78 zł

Karta graficzna:
Power Color Radeon HD6850 1GB
588 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
71 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
146 zł

Zasilacz:
Chieftec GPA-500S8 500W
153 zł

Razem: 1676 zł

Mocny, dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Zestaw nie dość, że sporo wydajniejszy, to jeszcze o 50 zł tańszy od tego podanego przez Ciebie. Ceny podzespołów są z morele.net. Dobry i tani sklep, mają punkt odbioru osobistego w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 22:47, Szynkars napisał:

Karta graficzna:
Power Color Radeon HD6850 1GB
588 zł



Jeśli np preferujesz nvidie to w bardzo podobnej cenie na morelach jest Gainward GeForce GTX 460 1024MB, bardzo podobny pod względem wydajności do tego Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Który jest jednocześnie kilka % słabszy od HD6850, żre więcej prądu i wymaga dwóch wtyczek PCI-E, podczas gdy Chieftec GPA-500S ma jedną taką wtyczkę, więc w przypadku wyboru GeForce''a trzeba byłoby bawić się w przejściówki. Poza tym GTX 460 1GB jest często zwyczajnie kilkadziesiąt zł droższy od Radeona HD6850. W przypadku modelu Gainwarda mamy też do czynienia ze słabym chłodzeniem i prawdopodobnie także zabezpieczeniami uniemożliwiającymi wymianę fabryczniego chłodzenia na inne. Wszystko to sprawia, że lepiej wybrać HD6850 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 00:28, Szynkars napisał:

...Który jest jednocześnie kilka % słabszy od HD6850, żre więcej prądu i wymaga dwóch
wtyczek PCI-E, podczas gdy Chieftec GPA-500S ma jedną taką wtyczkę, więc w przypadku
wyboru GeForce''a trzeba byłoby bawić się w przejściówki. Poza tym GTX 460 1GB jest często
zwyczajnie kilkadziesiąt zł droższy od Radeona HD6850.


Akurat w tym przypadku, który podałem kosztuje mniej więcej tyle samo. Co do wydajności bym polemizował, co do prądożerności się zgadzam. Nie sprawdziłem ile wtyczek PCI-E ma podany przez Ciebie zasilacz, mój błąd. Tak czy inaczej są osoby, które preferują albo tylko ATI, albo NVIDIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że mój aktualny komputer niestety już nie wystarcza do najnowszych gier, a z chęcią pograłbym w Skyrima, postanowiłem zakupić nowy PC + monitor.

Mam do wydania na ten cel 2000 zł. Komputer będzie służył do grania i multimediów, dość często oglądam filmy na komputerze, dlatego chciałbym monitor o przekątnej min. 22 cali, o bardzo dobrej jakości wyświetlanego obrazu. Z aktualnego komputera mam jedynie nadający się na przekładkę wentylator Cooler Master Mega Flow i nagrywarkę DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Pentium Dual Core G840
299 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
86 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
369 zł

Karta graficzna:
Palit GeForce GTS 450 512MB DDR5
348 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
134 zł

Zasilacz:
Tacens Radix IV 450W
146 zł

Razem: 1588 zł

Dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Zostaje ok. 400 zł na monitor. W tej cenie trudno będzie kupić jakieś sensowne 22", nie wspominając o tym, że rozdzielczości stosowane w tych monitorach to najczęściej nieco za dużo jak na możliwości tego zestawu. Rozsądniej moim zdaniem będzie kupić jakiś 20-calowy monitor, np. BenQ G2020HD o mniejszej rozdzielczości natywnej, która będzie jednocześnie lepiej wyglądać niż rozdzielczość Full HD na monitorze 21,5". Tak czy inaczej, wybór należy do Ciebie. Ceny dysków twardych ostatnio bardzo mocno poszły w górę, toteż jeśli nie masz jakiegoś starego HDD na SATA, to warto się zastawić nad kupnem jakiejś używki z allegro. Wyszłoby trochę taniej, a nowy dysk można by dokupić po spadku cen do normalnego poziomu. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że zawracam Ci głowę, ale widzę, że masz sporą wiedzę z tego zakresu. A gdyby kwota jaką mogę przeznaczyć na ten zestaw wynosiła 2400 zł? Po podliczeniu pieniędzy dodatkowo ze sprzedaży aktualnego monitora i komputera miałbym ok. 400 zł mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki kupić tani dysk chodzi o kupienie taniego dysku twardego w miarę szybkiego na do płyty głównej Płyta Asus P8H61-M LE

chciał bym zakupić dysk Hitachi albo Toshiba najlepiej 250 GB albo 320 GB liczy sie cena chodzi zeby później kopić nowy dysk w "normalnej " cenie lub zewnętrzny dysk twardy

Mam nadzieje ze będzie jakiś dysk poniżej 300 zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję dobrego, pojemnego (1TB - 2TB) dysku twardego (najlepiej zewnętrznego) na kopię zapasową.

Mógłbym mi ktoś jakieś dobry dysk doradzić?

PS. Pisałem już w temacie "Dysk twardy", lecz nie doczekałem się odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku mógłbyś zmienić kartę graficzną na Vertex3D Radeona HD6790 1GB, a zasilacz na Chiefteca GPA-500S8 500W. Wtedy być może starczyłoby także na trochę lepszy monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tak - potrzebujesz tego dysku na już? Ceny dysków poszło ostro w górę.
Powyższa konfiguracja Szynkarsa przedstawia to zjawisko - prawie 400 zł za 500 GB. Jedno słowo

Spoiler

LOL


Patrząc na przykładowe złożenie sprzetu sprzed ~100 postów(znów trafił mi się Szynkars) to za 1TB płaciłeś ~250zł. Czyli obecnie płacisz dodatkowo 150zł i dostajesz 2 razy mniej.
A im głębiej w klas tym lepiej(nieznacznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie potrzebuje, ale w przyszłości, prawdopodobnie, kiedy ceny spadną, pomyśle nad zakupem.
Teraz proszę tylko o wskazanie takiego dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 17:19, Szynkars napisał:

W takim wypadku mógłbyś zmienić kartę graficzną na Vertex3D Radeona HD6790 1GB, a zasilacz
na Chiefteca GPA-500S8 500W. Wtedy być może starczyłoby także na trochę lepszy monitor.


OK, wielkie dzięki, swoja drogą, wstrzymam się może do Świąt, może ceny dysków nieco zmaleją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Chciałbym już zamówić nowy komputer i mam pytanie :
- Co myślicie o tym komputerze i czy części są ze sobą kompatybilne? Zamawiam w sklepie : Net-s.pl
Części:
Procesor: Procesor Intel Core i5 2500K 3.3GHz Cache 6MB LGA1155 BOX
Płyta główna: LGA1155 P67 PRO S1155 P67 4DDR3 RAID/GLAN/8CH ATX
Dysk twardy: SATA 1TB SAMSUNG HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP
Pamięć RAM: Pamięć RAM DDR3 OCZ 1600 Titanium CL7 Dual (2 x 2GB) LV
Karta graficzna: GeForce GTX570 DCII ASUS 1280MB DDR5 320bit DVI+HDMI+DP
Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black)
Zasilacz: GPS-550A bulk zasilacz550W Smart Seria

Komputer ma służyć do grania :P Bardzo proszę o także o jakieś propozycje co do zawartości komputera jeżeli będzie on równie wydajny w zakresie możliwości do grania. Moja wątpliwości wynikają z tego, iż niektórzy uważają, że jest on zdecydowanie za drogi. Z gróry dziękuję - Stawiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 19:29, Stawiol napisał:

Witajcie!
Chciałbym już zamówić nowy komputer i mam pytanie :
- Co myślicie o tym komputerze i czy części są ze sobą kompatybilne? Zamawiam w sklepie
: Net-s.pl
Części:
Procesor: Procesor Intel Core i5 2500K 3.3GHz Cache 6MB LGA1155 BOX
Płyta główna: LGA1155 P67 PRO S1155 P67 4DDR3 RAID/GLAN/8CH ATX
Dysk twardy: SATA 1TB SAMSUNG HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP
Pamięć RAM: Pamięć RAM DDR3 OCZ 1600 Titanium CL7 Dual (2 x 2GB) LV
Karta graficzna: GeForce GTX570 DCII ASUS 1280MB DDR5 320bit DVI+HDMI+DP
Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black)
Zasilacz: GPS-550A bulk zasilacz550W Smart Seria

Komputer ma służyć do grania :P Bardzo proszę o także o jakieś propozycje co do zawartości
komputera jeżeli będzie on równie wydajny w zakresie możliwości do grania. Moja wątpliwości
wynikają z tego, iż niektórzy uważają, że jest on zdecydowanie za drogi. Z gróry dziękuję
- Stawiol


nawet nie widmo jaki tu jest zasilacz wygląda to jak jakiś gotowiec z allegro . Powiedz ile chcesz przeznaczyć na zakup komputera ,na pewno ktoś poda ci jakiś fajny config ./ ja proszę o odpowiedz na mojego posta u góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

złożycie jakiegos w miare do gierek kompa do 1000 zł?? nei musi byc duzo twardego dysku bo do tej pory mialem 80 GB i stykalo w miare max 200 GB zeby było. z góry dziekuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzespoły są średnio dobrze dobrane, nie wiadomo o jaką płytę główną chodzi (może to być zarówno Asus P8P67 PRO jak i AsRock P67 PRO), kompletnie nieopłacalne pamięci, stosunkowo średnia jak na taki zestaw obudowa i w najlepszym wypadku przeciętny zasilacz (bo jak inaczej nazwać Chiefteca za 150-200 zł w konfiguracji z i5-2500k i GTX 570). Napisz ile możesz przeznaczyć na komputer, to złoży się coś bardziej opłacalnego. Jeśli podzespoły mają być koniecznie ze sklepu Net-s.pl, to także to zaznacz. Wszak wybór niektórych podzespołów jak pamięci mają przeciętny. Dodatkowo napisz jeszcze, czy masz jakiś stary dysk twardy na SATA. Kupując teraz dysk, przepłacisz kilkaset zł, niż gdybyś kupował dysk 3 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 20:02, yerko napisał:

złożycie jakiegos w miare do gierek kompa do 1000 zł?? nei musi byc duzo twardego dysku
bo do tej pory mialem 80 GB i stykalo w miare max 200 GB zeby było. z góry dziekuje :]

Toś trafił - ceny dysków poszły ostro w górę. Ja za swój prawdopodobnie 500GB będę płacić niecałe 400zł. A niech no zacytuję posta na tej stronie: " 1TB płaciłeś ~250zł". Chyba, że dałoby się Twój stary wziąć, nie wiem... nie zna się aż tak. Nie wiem kiedy stanieją. Gdybym wiedziała to wstrzymałabym się ze swoim (w trakcie myślenia nad konfiguracją jestem, do miesiąca będę kupować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się