Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2011 o 19:14, Szynkars napisał:

I3-2100 + coś na H61 będzie lepszym wyborem.

2100 jest za 449 zł na Morele.net a 2120 za 470. Jest sens dopłacać? Znalazłam w tym sklepie obudowę Silentium BT-310. A co do tematu o kartach - spróbuję tutaj znaleźć tą drugą. Bo jest tak, że w jednym sklepie jest to, w drugim tamto... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:29, Latimeria napisał:

2100 jest za 449 zł na Morele.net a 2120 za 470. Jest sens dopłacać?


21 zł różnicy to stosunkowo niedużo, więc możesz dopłacić. I3-2120 ma w stosunku do i3-2100 wyższe o 200MHz taktowanie. Zawsze to kilka % wydajności więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki dokładnie system chcesz kupić oraz czy do zestawu należy doliczyć jakieś peryferia oprócz systemu. Do codziennego użytkowania wystarczy Windows 7 Home Premium 64Bit PL w wersji OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc mam:
Dysk: Seagate Barracuda 3,5" 500GB Sata III 16 MB 359zł
Obudowa: Silentium PC PureBlack BT-310 138zł
Prcesor: Intel Core i3-2120 470zł
Karta graficzna: Power Color Radeon HD6850 594zł
Płyta główna: MSI H61 M-E33 192,50zł
Kingston KTT-53B/4GB 100zł
Zasilacz: Chieltec GPA-500S8 155,01zł
Nagrywarka: Samsung SH-222AB Sata 67zł

Razem jakoś niecałe 2100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 22:27, Szynkars napisał:

To pamięci do laptopa :) Zmień je na 4GB od GoodRama:
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/

Buhaha! Mówiłam, że się nie znam ;P A goodram współpracuje? Bo bardziej polecano mi Kingstona.

PS. Serdeczne dzięki za pomoc, strasznie mi pomogłeś. Gdyby nie Twoje rady to bym w życiu tego zestawu post wyżej nie skleciła. Choć kartę graficzną polecił mi kolega i tak strasznie zachwalał... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 22:38, Latimeria napisał:

A goodram współpracuje? Bo bardziej polecano mi Kingstona.

GoodRam jak najbardziej współpracuje. Jeśli chodzi o tańsze Kingstony, to niektórzy narzekają na nie na forach komputerowych. Lepiej brać sprawdzone, polskie GoodRamy :)

Dnia 18.11.2011 o 22:38, Latimeria napisał:

Choć kartę graficzną polecił mi kolega i tak strasznie
zachwalał... :D

Oczywiście HD6850 od Asusa nie jest złą kartą. Poza tym, że wymaga dwóch wtyczek PCI-E i można trafić na rewizje z terkoczącym wentylatorem (poprawione rewizje mają dopisek "v2" na końcu nazwy) jest to całkiem przyzwoita karta z całkiem przyzwoitym chłodzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 21:11, Szynkars napisał:

Napisz jaki dokładnie system chcesz kupić oraz czy do zestawu należy doliczyć
jakieś peryferia oprócz systemu. Do codziennego użytkowania wystarczy Windows 7 Home
Premium 64Bit PL w wersji OEM.

System to wybiore sam a inne rzeczy takie jak klawiatura myszka monitor to posiadam i to nie dawno kupione
więc potrzebuje tylko hardware''u tak jak napisałem chciałbym żeby była karta Nvidia GeFroce gtx 560 ti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 21:11, Szynkars napisał:

Napisz jaki dokładnie system chcesz kupić oraz czy do zestawu należy doliczyć
jakieś peryferia oprócz systemu. Do codziennego użytkowania wystarczy Windows 7 Home
Premium 64Bit PL w wersji OEM.


Na wstępie chciałem podziękować za Twoje rady- wybrałem już sprzęt na podstawie Twoich wskazówek. Dziękuję również i innym forumowiczom- również bardzo mi pomogli :D No ale do rzeczy....
Windows 7 Home 64bit- czy nie będzie on ograniczał działalności kompa tylko do programów typowo pod system 64bit? Nie będzie problemów z uruchamianiem aplikacji pod xp i vistę 32bit? Rozumiem, że ta siódemka ma tryb zgodności z win xp? I ostatnie pytanie- widziałem taką tabelkę gdzie było porównanie edycji windowsów 7- home, premium i ultimate. No i okazuje się, że home nie ma jakiegoś trybu Windows XP. Ogółem trochę o tym poczytałem i nieźle się wystraszyłem, że będę musiał wydać na system- professional prawie 600 zł (OEM) lub 1000 zł (BOX). Czy jak nie będę miał professionala, to znaczy że mój Win 7 będzie nie w pełni funkcjonalny i niektórych aplikacji (spod XP) nie obsłuży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Właśnie teraz pracuję na Win 7 64-bit Home Premium. I normalnie działają mi aplikacje pod Windowsa XP, tyle tylko że ich ikonki są wyjątkowo brzydkie i rozmyte bo niedopasowane do rozmiarów 7-mki (co mnie, przyznam szczerze, zirytowało do tego stopnia że sobie samemu zrobiłem nowe w Photoshopie żeby mieć ładny pulpit... ^^). Ogólnie rzecz biorąc Win 7 pozwala normalnie uruchamiać wszystkie bardziej znane programy i gry nie licząc tych 16-bitowych, z czasów DOS-a (do tego celu to polecam Dos Boxa jak ci na nich zależy).

Co do trybu Windows XP - możliwość emulowania tego systemu dostępna w wersji Pro ma pewne znaczenie dla osób które korzystają z bardzo specyficznego oprogramowania pod ten wiekowy już system (problem nie dotyczy gier). Tylko że ta emulacja nie zapewnia np. wsparcia 3D...więc to w sumie bajer a nie cokolwiek przydatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 09:09, ruden napisał:

Na wstępie chciałem podziękować za Twoje rady- wybrałem już sprzęt na podstawie Twoich
wskazówek. Dziękuję również i innym forumowiczom- również bardzo mi pomogli :D No ale
do rzeczy....
Windows 7 Home 64bit- czy nie będzie on ograniczał działalności kompa tylko do programów
typowo pod system 64bit? Nie będzie problemów z uruchamianiem aplikacji pod xp i vistę
32bit? Rozumiem, że ta siódemka ma tryb zgodności z win xp? I ostatnie pytanie- widziałem
taką tabelkę gdzie było porównanie edycji windowsów 7- home, premium i ultimate. No
i okazuje się, że home nie ma jakiegoś trybu Windows XP. Ogółem trochę o tym poczytałem
i nieźle się wystraszyłem, że będę musiał wydać na system- professional prawie 600 zł
(OEM) lub 1000 zł (BOX). Czy jak nie będę miał professionala, to znaczy że mój Win 7
będzie nie w pełni funkcjonalny i niektórych aplikacji (spod XP) nie obsłuży?


Jak napisał ziptofaf na win7 64bit działa praktycznie wszystko co chodziło na XP i viście. Z tego co kojarzę to H3 się wiesza, ale to na każdej siódemce (32 i 64 bit). Tryb XP to tak na prawdę wirtualna maszyna z windows XP, jest tylko okrojona z jakiegokolwiek wsparcia grafiki (jak nawet jakąś starszą grę próbowałem odpalić to dostawałem błąd, że nie można zainicjować, nie zależnie czy było to 2D czy 3D). Tryb XP przydaje się gdy firma korzysta z jakiegoś mocno niszowego programu, który nie chce się odpalić na siódemce. A tak z moich doświadczeń to nie spotkałem się z grą/programem który by nie chodził (najstarsze co na siódemce odpaliłem to chyba będzie Baldur''s Gate i działało bardzo ładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 12:57, Nufiko napisał:

A tak z moich doświadczeń to nie spotkałem się z grą/programem który by nie chodził (najstarsze
co na siódemce odpaliłem to chyba będzie Baldur''s Gate i działało bardzo ładnie).

A te starsze to co, odpala się normalnie i instaluje? Czy trzeba jakiegoś patcha ściągać/kombinować/denerwować się itd? Mam dużo starych gier...

PS Dzięki bardzo wszystkim za pomoc ;)
PS2 W związku z zakupem komputera nauczyłam się więcej o nich, niż przez całe życie wcześniej... 0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry będzie ten Zasilacz: CHIEFTEC APS-650C - 650 W do tego zestawu?

Procesor: INTEL CORE i7 2600K - 3.40 GHz BOX, VGA, s-1155
Płyta główna: ASROCK P67 PRO3 - ATX, P67-B3, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155
Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX XMP
Dysk Twardy: WD 500 GB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - WD5000AADS
Karta Graficzna: PCIex ASUS GF GTX 570 1280 MB DDR5, 320 bit, DVI, HDMI, DP - ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5
Obudowa: COOLER MASTER HAF 912 plus - ATX, bez zasilacza, czarna
Wentylator CPU: ZALMAN CNPS10X PERFORMA - 1366/1156/775 - AM3/AM2+/AM2/940/939/754, 24 dB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 14:46, Latimeria napisał:

A te starsze to co, odpala się normalnie i instaluje? Czy trzeba jakiegoś patcha ściągać/kombinować/denerwować
się itd? Mam dużo starych gier...


Zależy od konkretnej gry - tytuły z czasów jeszcze sprzed XP-ka niekoniecznie będą działać idealnie (choć to nie zawsze wina systemu, jak się grę robiło w czasach gdy procesory miały 300 MHz a karta graficzna 16 MB pamięci to nikt się nie spodziewał że będą one odpalane na maszynach 3000x szybszych...). A niektóre po prostu nie ruszą za nic . Z drugiej jednak strony - mamy już tytuły które wymagają Win Vista/Win 7 żeby w ogóle odpaliły więc coś za coś. Jeśli aż tak zależy ci na starych tytułach to zawsze możesz sobie zainstalować Linuxa typu Ubuntu, dorzucić do niego Wine (pozwalający na uruchamianie windowsowych aplikacji) i gotowe. Ja w ten sposób uruchamiałem niektóre tytuły jeszcze z czasów Windowsa 95 które nawet na XP-ku nie chciały chodzić. Choć prawdę powiedziawszy, to mało komu się chce to robić bo w zasadzie nikt nie gra już przecież w tak stare gry, no nie? ;)

Dnia 21.11.2011 o 14:46, Latimeria napisał:

PS2 W związku z zakupem komputera nauczyłam się więcej o nich, niż przez całe życie wcześniej...
0_0

A to akurat normalne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meeeeh....taki mocny komp a zaledwie Chieftec? :D Spokojnie go utrzyma ale osobiście uważam że w przypadku takiej maszyny to lepiej inwestować w jakiegoś Enermaxa, Be-Quieta czy Tagana - mają o 5-10% wyższą sprawność energetyczną (i inne bajery, typu czysta kultura pracy bo Chieftec to bezgłośny nie jest czy też odpinane kable) niż Chieftec więc ich wyższy koszt początkowy zostanie zniwelowany w ciągu kilku lat (niby sporo ale zasilacz zazwyczaj żyje dłużej niż reszta kompa) ;)

I tak przy okazji - po co ci i7 2600k? :D Dopłacanie do 100 MHz więcej w stosunku do i5 2500k gdy ich wydajność w grach i podatność na podkręcanie jest w zasadzie identyczna.... Twoja kasa, twoja sprawa ale uważam że po prostu wyrzucasz 3 stówy w błoto na coś co daje widoczną różnicę tylko na słupkach w benchmarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi ziptofaf, nie ma co sobie głowy zawracać tym Chiefteciem. To konstrukcja Sirteca, 552W na linii +12 V. Nie jest wart swojej ceny. Do Twojego sprzętu najlepszy będzie Thermaltake Toughpower XT 575W, ewentualnie XFX Core 650W (niestety, ten już bez modularnych kabli).
Poza tym nowego dysku twardego teraz lepiej nie kupować, jeszcze niedawno dobre 500GB można było mieć za mniej niż 150 zł, a teraz... jest "trochę" gorzej. Lepiej będzie więc zostawić dysk ze starego komputera (o ile jest na SATA) lub po prostu kupić jakąś używkę z allegro, a nowy dysk kupić po spadku cen do normalnego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się