Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam. Nie posiadam dużo pieniędzy na całkowitą modernizację ale jestem w stanie wymienić dwa elementy w komputerze. Wiem, że komputer nie jest nowy, tylko stary ale myślę, że jeżeli wymienię w nim procesor, a co za tym idzie płytę główną to jakoś będzie dawał radę. Podaję specyfikację:

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9
Procesor: AMD Athlon 64 3000+ 1800 MHz
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4350 - 512 MB *wiem, że może nie jest jakaś super mocna, ale nowe gry odpalam, wiadomo, że przez procka nie chodzą jakoś super płynnie
Pamięć RAM: razem 1 GB złożone z:
Samsung 256 MB DDR
Samsung 256 MB DDR
Transcend 512 MB DDR

Proszę abyście doradzili mi na jaką wymienić płytę główną oraz procesor. Dziękuję oraz proszę nie pisać postów typu... wszystko do wymiany. Doskonale o tym wiem, ale nie stać mnie na to teraz i chcę wymienić to co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 17:17, Chlorofil napisał:

/ciach/


No ale byś chciał do 1 Gb Ram i takiej karty dać jakiś szybki czterordzeniowy procek na przykład? Z jednej strony piszesz, że nie masz kasy aby wymieniać wszystko, ale zapominasz, że najopłacalniej jest wymienić wszystko za jednym zamachem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/..../
Jeżeli wymienisz procesor, to będziesz musiał wymienić płytę główną, a jak wymienisz płytę główną to będziesz musiał wymienić pamięci Ram (te obecne to DDR1). W sumie potrzebujesz więc: procesor, płytę główną i pamięci ram.
Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na modernizację?
Twoja obecna karta graficzna jest bardzo słaba, jest możliwe wiec, że karta graficzna zintegrowana na płycie głównej lub w procesor będzie bardziej wydajna od obecnej, wiec można tutaj kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>

Procesor - Intel Pentium G620 2.6 GHz BOX - 241zł :

http://www.agito.pl/procesory/intel-pentium-g620-2.6-ghz-box.0.453078.html

+

Płyta Główna - MSI H61M-P23 (B3) - 206zł :

http://www.agito.pl/plyty-glowne/msi-h61m-p23-b3.0.471689.html?attr=264-488572,cena-0+250

+


Pamięć - Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9 KH - 94zł :

http://www.agito.pl/pamieci/patriot-ddr3-2x2048mb-1333mhz-cl9-kh.0.425225.html?cid=707&attr=366-300060,cena-0+100


Razem : 541zł

A kiedyś byś sobie wymienił kartę graficzną.
I musisz ewentualnie sobie sprawdzić czy twój zasilacz jest odpowiednio mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 17:49, Chaos napisał:

>/..../
Jeżeli wymienisz procesor, to będziesz musiał wymienić płytę główną, a jak wymienisz
płytę główną to będziesz musiał wymienić pamięci Ram (te obecne to DDR1). W sumie potrzebujesz
więc: procesor, płytę główną i pamięci ram.
Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na modernizację?
Twoja obecna karta graficzna jest bardzo słaba, jest możliwe wiec, że karta graficzna
zintegrowana na płycie głównej lub w procesor będzie bardziej wydajna od obecnej, wiec
można tutaj kombinować.


Co do karty graf... nie przesadzaj człowieku. Nie korzystasz z tej karty to nie wiesz. Na obecnym sprzęcie ukończyłem GTA IV, Skyrim chodzi lekko przymulenie, Deus Ex Bunt Maszyn wcale nie tnie i inne nowe gry odpalają, chodzą w miarę ale jednak czuć, że ten procek jest do wymiany.

Teraz chciałbym na modernizację trzech elementów przeznaczyć maks 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:11, Chlorofil napisał:

> >/..../

Teraz chciałbym na modernizację trzech elementów przeznaczyć maks 500zł.


Podałem ci dobry i rozwojowy zestawik za 541zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:12, KrzysztofT napisał:

> > >/..../
>
> Teraz chciałbym na modernizację trzech elementów przeznaczyć maks 500zł.

Podałem ci dobry i rozwojowy zestawik za 541zł.


Dzięki. Czy procek jest dobry ? A jak sprawdzić czy zasilasz starczy ? Wiem, że mam chyba jakiś Modecom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem złożyć koledze zestaw do 1200 zł. Ma mu służyć do grania, lekko powyżej 1200 zł może przekraczać, lecz nie za dużo.

O to zestaw:
Płyta główna:
Gigabyte GA-M68MT-S2 GeForce 7025 Socket AM3+
Procesor:
AMD Athlon II X2 245e AM3 BOX
Karta graficzna:
Asus ATI Radeon HD5450 1GB DDR3/64bit DVI/HDMI/D-SUB PCI-Express
Ram:
Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
Dysk twardy:
Samsung 250GB SATA2 (HM250HJ) 2.5''''
Zasilacz:
OCZ Modxstream Pro 500W

Czy się to klei do siebie? Przyznam, że pierwszy raz składałem komuś komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:18, Chlorofil napisał:

> > > >/..../
> >
> > Teraz chciałbym na modernizację trzech elementów przeznaczyć maks 500zł.
>
> Podałem ci dobry i rozwojowy zestawik za 541zł.

Dzięki. Czy procek jest dobry ? A jak sprawdzić czy zasilasz starczy ? Wiem, że mam chyba
jakiś Modecom.


W swojej klasie dobry - ale nie spodziewaj się wydajności I3/5/7.
Odkręć obudowę i ją zdejmij i zobacz co pisze na naklejce na zasilaczu i przepisz to na kartkę (lub zrób zdjęcie i wklej na forum) i daj na forum i się zobaczy czy starczy. Chodzi o dane z tabliczki znamionowej - wartości z linii +12V, 5V i 3.3V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym złożyć kompa cena do 2600 zł ma służyć do grania zależny mi na procesorze Intela I5 i karcie graficznej Redaona najlepiej hd 6850 lub lepsza , płyta główna ma być tania coś na H61 i ważne proszę doliczyć tani dysk twardy (wiem ze ceny poszły w górę ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestaw podany przez KrzysztofaT jest dość dobry, jednak jako pamięci weź jedną kość 4GB. 2x2GB nie ma sensu, zwłaszcza że płyta ma 2 sloty na RAM. Co do zasilacza - możliwe nawet, że to jakiś no-name. Na dobrą sprawę jednak, skoro starczał do tej pory, to powinien starczyć i do takiego sprzętu (który będzie ciągnął nawet trochę mniej prądu niż stary). Przy wymianie karty graficznej zasilacz trzeba będzie jednak już wymienić (chyba, że to jednak nie jakiś no-name).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z nagrywarką DVD i obudową? Dysk twardy kolega będzie musiał kupić z allegro (lub zachować stary, pod warunkiem, że jest na SATA). W tym budżecie kupowanie nowego dysku przy obecnych cenach mija się z celem. Co do zestawu - kleić się klei, ale da się złożyć coś lepszego, zwłaszcza że na Radeonie HD5450 kolega raczej nie pogra w nowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na jakimś sklepie w konkretnym mieście? Morele.net ma kilka netpunktów z możliwością odbioru osobistego, ale złożenie kompa 65 zł (powyżej trzech podzespołów) lub 49 w przypadku modernizacji i zmiany max 3ech elementów. Z drugiej strony tego Radeona 6850 mają naprawdę tanio (Power Color za 593 kupiłam) no i dyski twarde nie stoją u nich najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 20:16, Szynkars napisał:

ciach


A mam pytanko. Przy wymianie właśnie płyty głównej, procka i ramu czy muszę sugerować się wielkością obudowy czy jednak nie ma to najmniejszego znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę słów odnośnie mojego nowego komputera. Większość części mam odebranych albo przyjdą lada dzień. Niestety jest jedno ale. Dyski są obecnie cholernie drogie, ale z tego co trochę poczytałem, na obniżki podobno poczekamy ponad rok. Co oznacza, że musiałbym się przez rok gnieździć na jakimś małym dysku (tak jak planowałem, kupiłem dysk tymczasowy- używany, byle jaki). A w ciągu roku sprzęt może się ostro postarzeć, a ja nie wykorzystam go w pełni z powodu beznadziejnego dysku. Proszę zatem o wskazanie w miarę dobrego i szybkiego dysku. Jakby jeszcze był w miarę cichy i w miarę przystępny cenowo (według obecnych cen niestety), to bylo by cudownie. Wiem, pewnie oczekuję cudu, no ale może ktoś z Was wpadnie na jakiś fajny pomysł.
Jeszcze pytanie- czy to ma wielkie znaczenie (chodzi mi głównie o wydajność w grach) kiedy dysk ma 7200 obrotów i 32 mb cache? Ogółem widziałem parę dysków w miarę przystępnych cenach, ale miały 7200 lub 5400 rpm oraz "tylko" 8 MB cache.
W każdym razie prosiłbym o konkretne modele i propozycje. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 07:54, Chlorofil napisał:

Przy wymianie właśnie płyty głównej, procka i ramu czy muszę sugerować
się wielkością obudowy czy jednak nie ma to najmniejszego znaczenia ?


Jeśli chodzi o płytę główną, to należy sprawdzić, czy format w jakim jest płyta (np. ATX lub mATX) wejdzie do obudowy, którą posiadasz. W przypadku procesora i pamięci wielkość obudowy nie ma znaczenia.
Poza tym, skoro już przy tym jesteśmy, to obudowa powinna dobrze wentylowana. 1 wentylator z tyłu to takie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dzisiaj u fachowca, powiedziałem mu co mam i że chciałbym wymienić procesor, płytę główną oraz ram. Pan fachura zaproponował mi taki zestaw:

Procesor: AMD A4 X2 3400 FM1 65W 2,7 GHz 2MB AD3400OJGXB
Płyta główna: GIGABYTE GA-A55M-S2V FM1 AMD A75 2DDR3 RAID
Pamięć RAM: KINGSTON DDR3 HyperX Blu 4GB/1600 CL9-9-9-27

Czy ten zestaw jest dobry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się