Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2011 o 23:38, Hartus napisał:

Nigdy niczego nie podkręcałem. Nie znam się na tym. Nie jestem też w stanie powiedzieć
czy mieli Intele bo to było dawno temu. Pamiętam jedynie, że zdarzało się, że ktoś miał
lepsze wyniki w takim 3d marku na kilkuletnim komputerze niż ja świeżo po zakupie. Zresztą
dalej, nawet na gramie czytam komentarze, że np Skyrim jest świetnie zoptymalizowany,
że na dwuletnim sprzęcie działa im na high/ultra. U mnie automatycznie zasugerował ustawienia
high, ale i tak obniżyłem cienie do średniej jakości. Grać można bez problemów bo w miastach
mam od 24 do 40 paru FPSów, w terenie od 40 paru do 60. Czasami zaliczy duży spadek przy
większej akcji. Nie wiem, może gra ma prawo tak działać, ale wydawało mi się, że jeśli
spełniam zalecane wymagania to gra powinna działać non stop w 60 klatkach na sekundę.
Może to ja po prostu jestem jakiś przewrażliwiony na tym punkcie, może jestem naiwny
i na siłę próbuję ustawiać w każdej grze wysokie detale "bo komputer ma tylko rok". Ale
z drugiej strony, jeżeli wydaję na PCta około trzy tysiące złotych to chyba nie po to,
by za rok grac na medium...


A może jest po prostu zasyfiony? Nie masz przeciążonego dysku ani nic?
Ja się muszę przyznać że mam 4 rdzeniowego AMD''ka i powiem że też spodziewałem się po nim więcej niż dostałem. Też w 3Dmarku często wypadał gorzej. Nie wiem... Może to po prostu wina tego że to AMD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 16:10, Szynkars napisał:

> ewentualnie ten Phenom II X6 1100T
Nie zastanawiaj się nad nim, w grach osiąga znacznie gorsze wyniki od czterordzeniowego
i5-2500k. Poza tym Phenom bardziej się grzeje i ma większe zapotrzebowanie na prąd.

> 237 zł OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (rabat)
Lepiej weź XFX Core 550W. Jakościowo jest sporo lepszy od tego OCZa, czyli lekko podrasowanego
Fortrona GLN. XFX to platforma Seasonic S12II.

> obudowa (fajna ?) /.../
Może i fajna, ale lepiej wziąć coś sprawdzonego, jak SilentiumPC Gladius 800 Pure Black
lub Fractal Design Core 3000. Obudowy Aerocoola nie są z najwyższej półki.
Poza tym nie działają linki, które powinny przekierowywać do określonych podzespołów
w morele.net.


Może się chłopak również zastanowić nad Coolermaster''ami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 03:11, ziptofaf napisał:

Rozdzielczość nie ma prawa wpływać do tego stopnia na wydajność w grach że raz masz ultra
a raz medium...

Z ciekawości odpaliłem sobie kiedyś BF3 na rozdzielczości jaką miał mój stary monitor (1600x900) i ze wszystkim na ultra. Nie licząc tego, że obraz był niewyraźny to wszystko pięknie śmigało.

Dnia 07.12.2011 o 03:11, ziptofaf napisał:

Jeśli ci na tym zależy, to mogę za jakieś 2 tygodnie (niestety w tej chwili mam ze sobą
tylko laptopa) zrobić u siebie w domu testy na 4 rdzeniowym X4 955 i sprawdzić jak sprawują
się na nim gry. Ale wątpię by problemem na dzień dzisiejszy było dla niego FullHD.

Chętnie. Jestem ciekawy rezultatów.

Dnia 07.12.2011 o 03:11, ziptofaf napisał:

A że twój procek jest pod każdym względem lepszy (choćby z powodu Turbo) to tym bardziej
mnie dziwią takie problemy. Zwłaszcza że, z tego co widzę, to innym działa jak najbardziej
płynnie na porównywalnym sprzęcie:
http://www.youtube.com/watch?v=nNutR7Yi3ew (X4 955 @ 4 GHz, GTX 460 1GB)
http://www.youtube.com/watch?v=ZNZGdrEupoA&feature=related (6-rdzeniowy Phenom, GTX 460
1GB)

To są filmiki z bety. Tam nie było możliwe ustawienie wszystkich opcji graficznych. Tamtejsze ultra to mieszanka obecnych high i medium. Po za tym na gameplayach jest misja w parku. Nie ma na niej pojazdów, walących się budynków i innych mocno obciążających sprzęt elementów. Sam czuję różnicę gdy gram na poszczególnych mapach. Na niektórych jest świetnie, a jest taka jedna w centrum miasta gdzie często łapię spadki fpsów jeżeli nie obniżę detali. Osobiście nie grałem w betę więc ciężko mi się odnosić do tych filmików.

Dnia 07.12.2011 o 03:11, ziptofaf napisał:

Innymi słowy, masz coś namieszane w BIOS-ie/systemie operacyjnym. I jest to zapewne taki
typ problemu który zaszył się głęęęboko w twojej maszynie i niełatwo będzie go usunąć.
Podobną sytuację widziałem już kiedyś na tym forum gdy jedna osoba mimo 2 czy 3 zmian
karty graficznej na różne modele, nadal narzekała na wyniki będące w okolicy 50% tego
co powinna osiągnąć. I prawdopodobnie coś podobnego jest u ciebie.

Rozumiem, że format lub całkowita zmiana OS tutaj nie pomoże?

Dnia 07.12.2011 o 03:11, ziptofaf napisał:

Z tej racji że tutaj pomoc zdalna jest utrudniona a serwisy w zasadzie odpadają (nie
zatrudniają tam osób znających doskonale BIOS niestety) to proponuję byś:
a) podeślij nam screeny z CPU-Z i SpeedFana gdy grasz w jakiś wymagający tytuł.
b) Użyj Cinebench-a, Nuclearus Benchmarka i WinRAR-a (wciśnij Alt+B po jego włączeniu
żeby mieć benchmark), podeślij nam tu screeny z wynikami.
c) Screeny z 3D Mark 06 i Vantage też by się przydały ^^

Na pewno to zrobię, ale z braku czasu nie dzisiaj. Może w piątek się uda, najdalej w sobotę. Może w końcu się dowiem co jest nie tak. :P

Dnia 07.12.2011 o 03:11, ziptofaf napisał:

I to tylko na start żeby zobaczyć co działa nie tak jak trzeba. Potem, jak sądzę, nie
obejdzie się bez kilku godzin siedzenia w BIOS-ie i eksperymentowaniu z różnymi opcjami.

Ale mam nadzieję, że mnie pokierujecie? Bo kompletnie się na tym nie znam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobną maszynę. Postaram ci się za jakieś 30 minut podać moje specyfikacje i ile klatek mam w grach. Niestety nie mogę zrobić z wiedźminem 2 bo nie mam obecnie zainstalowanego:)
Opis mojego kompa masz w moim podpisie. Podobny do twojego tyle że mój proc jest 4-rdzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki sam problem i okazało się, że system obciążały zbędne usługi i głównie dziennik zdarzeń. Może spróbuj wykonać poniższe kroki i napisz, czy coś się zmieniło:

Kliknij na "start" i w okienku "wyszukaj pliki i programy" wpisz "msconfig" (bez cudzysłowu), następnie kliknij enter. Przejdź do zakładki "Rozruch", kliknij na "opcję zaawansowane". W "Liczba procesorów" ustaw 6 i zrestartuj komputer.

Znów wpisz "msconfig", ale tym razem przejdź do zakładki "Usługi". Zaznacz opcję "ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft", a potem kliknij "wyłącz wszystkie", dalej na "zastosuj" i "ok". Zrestartuj PC-ta.

Powtórz operację z włączeniem msconfig, wejdź w zakładkę "Uruchamiane". Kliknij "wyłącz wszystkie", "zastosuj" i "ok". Ponowny restart kompa.

Wejdź w "start", kliknij prawym przyciskiem myszy na "Komputer" i wybierz "właściwości". Po lewej stronie znajdź opcję "zaawansowane ustawienia systemu windows". Przy zakładce "Wydajność - efekty wizualne, planowane użycie procesora, wykorzystanie pamięci i pamięć wirtualna" wybierz "Ustawienia", a następnie "zaawansowane". Na dole masz "Pamięć wirtualną". Wybierz "zmień". Na samej górze odznacz opcję "automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków". Wybierz "rozmiar niestandardowy" na dysku C i ustaw rozmiar początkowy oraz maksymalny na 1000mb (aby był stały plik wymiany). Zrestartuj kompa.

Jeszcze raz:

- Start
- W pole "wyszukaj pliki i programy" wpisz "usługi"
- Kliknij enter

Jeśli usługa jest włączona to klikasz na nią dwukrotnie lewym przyciskiem myszy i na "zatrzymaj". Następnie "tryb uruchomienia" ustawiasz na "wyłączony".

Lista usług do wyłaczenia:

- Dziennik zdarzeń systemu Windows (Koniecznie wyłączyć)
- Agent ochrony dostępu do sieci
- BranchCache
- Karta Inteligentna
- Klient śledzenia łączy rozproszonych
- Logowanie pomocnicze
- Lokalizator usługi zdalnego wywoływania procedury RPC
- Netlogon
- Parental Controls
- Pliki trybu offline
- Połącz teraz w systemie Windows - rejestrator konfiguracji
- Pomoc IP
- Propagacja certyfikatów
- Rejestr zdalny
- SNMP Trap
- Usługa inicjatora iSCSi firmy Microsoft
- Usługa Media Center Extender
- Usługa modułu wliczającego urządzenia przenośne
- Usługa obsługi Bluetooth
- Usługa raportowania błędów systemu Windows
- Usługa wprowadzania na komputerze typu tablet
- Usługa zasad diagnostyki
- Windows Search
- Zarządzanie aplikacjami
- Zasady usuwania karty inteligentnej.

I pamiętaj, żeby najpierw upewnić się, czy usługa nie działa w tej chwili. Jeśli działa - to najpierw zatrzymaj, potem wyłącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mierzę frapsem w rozdzielczości full HD 1920x1080 na maksymalnych detalach co do każdej gry.

Battlefield: Bad Company 2 - W cut scenie miałem 19-98 klatek na sekunde.
W gameplay''u mam od 38-77 klatek na sekundę. Najczęściej trzymało się to w 50''tkach w gameplay''y no a w cut-scenkach to wiadomo że klatki będą różne.

Wiedźmin - W gameplay''u miałem od 59-71 klatek na sekundę. Najczęściej trzymając się 67-68 klatek.

Assassin''s Creed Brotherhood - W gameplay''u miałem 49-60 klatek. Najczęściej trzymając się 53-54 klatek.

Call Of Juarez: Więzy Krwi - W gameplay''u osiągnąłem 68-81 klatek. Najczęściej trzymając się 73-77 klatek.

Arcania: Gothic 4 - Jak zapewne wiesz jest to bardzo wymagająca gra przez to że jest źle zoptymalizowana. Otrzymałem w niej 20-46 klatek na sekundę. W większości trzymając się bariery 29/31.

S.T.A.L.K.E.R. - Cień Czarnobyla: Uzyskałem w niej 57-81 klatek. Najczęściej trzymając się 59-61 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie wielkie dzięki, musiałeś poświęcić sporo czasu żeby to napisać. :) Wykonałem wszystkie kroki oprócz jednego. Nie mogę wyłączyć Dziennika zdarzeń systemu Windows. Przy próbie zatrzymania i wyłączenia pojawia się taki komunikat (obrazek).

damiank485 Tobie też bardzo dziękuję. Porównam te wyniki z moimi po wykonaniu tego o czym napisał Hommicide.

20111207232913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 23:31, Hartus napisał:

Na wstępie wielkie dzięki, musiałeś poświęcić sporo czasu żeby to napisać. :) Wykonałem
wszystkie kroki oprócz jednego. Nie mogę wyłączyć Dziennika zdarzeń systemu Windows.
Przy próbie zatrzymania i wyłączenia pojawia się taki komunikat (obrazek).

damiank485 Tobie też bardzo dziękuję. Porównam te wyniki z moimi po wykonaniu
tego o czym napisał Hommicide.


Mój błąd, dziennik zdarzeń wyłącza się w inny sposób, o czym zapomniałem napisać.

Ponownie

>>- Start
>>- W pole "wyszukaj pliki i programy" wpisz "usługi"
>>- Kliknij enter

>>Jeśli usługa jest włączona to klikasz na nią dwukrotnie lewym przyciskiem myszy i na "zatrzymaj". Następnie >>"tryb uruchomienia" ustawiasz na "wyłączony".

Teraz klikasz dwukrotnie na "dziennik zdarzeń", w polu "Tryb uruchomienia" zmieniasz na "Ręczny", następnie "zastosuj", "ok" i restart komputera. Znów przechodzisz do:

>>- Start
>>- W pole "wyszukaj pliki i programy" wpisz "usługi"
>>- Kliknij enter

Otwierasz "dziennik zdarzeń" i dopiero teraz przestawiasz "tryb uruchomienia" na "Wyłączony", następnie "zastosuj" i "ok" + restart kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś. Udało mi się zmienić na "Wyłączony", ale usługa dalej jest uruchomiona i przy próbie zatrzymania wyskakuje ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema chciałbym zmodernizować swój komputer
Kwota tak myślę która mogę wydać to :
3000 - 4000 tysiace zł.
Sprzęt będzie mi służył do grania, i obróbki/zdjęć/filmów
Ze strego kompa myślę ze zostawię obudowe bo mam taka :
http://www.chieftec.pl/index.php?strona=artykuly&kategoria=Seria%20Uni&art=13
grafike bo mam Gigabyte GeForce GTX 570 1280MB GDDR5
Monitor myślę że zostawie też Iiyama PLB2403WS
Mysz też zostaje i klawiatura
Aktualna konfiguracja mojego komputera to :
Procek : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz
Pamięć : Kingston 4 Gb PC2-6400 (800 MHz) DDR2
Płyta : http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep45-ds3p_10/specs/
Dysk : 250 Gb seagate
Zasilacz : Corsair TX750 Wat

Dzieki serdeczne za pomoc
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3000-4000zł?!?! Po co tyle? Przecież w tym kompie już nie ma co modernizować. Na tej płycie głównej LGA 775 to już są maksymalne możliwości. No chyba że chcesz płytę główną wymienić. Jeśli tak to weź podstawkę 2011 a do tego intel core i7 2600K albo lepszy. Dokup sobie RAM''u i gotowe. To nie wyjdzie ci nawet 2000zł. No chyba że kupisz jakąś dobrą płytę to wtedy kup sobie drugiego GTX 570 i zrobisz SLI. Wydajność 2 razy wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 19:56, Moswhite napisał:

Sprzęt będzie mi służył do grania, i obróbki/zdjęć/filmów

Czy w tych zastosowaniach wykorzystasz 8 wątków, które udostępnia i7-2600k? Jeśli nie, to szkoda wydawać niepotrzebnie ~400 zł w porównaniu do i5-2500k. Obróbką zdjęć / filmów zajmujesz się amatorsko, czy może coś więcej?

Dnia 08.12.2011 o 19:56, Moswhite napisał:

Ze strego kompa myślę ze zostawię obudowe bo mam taka /.../

Masz w tej obudowie jakieś wentylatory? Jeśli nie, to koniecznie trzeba będzie je dokupić.

Dnia 08.12.2011 o 19:56, Moswhite napisał:

Monitor myślę że zostawie też Iiyama PLB2403WS
Mysz też zostaje i klawiatura

Z tego wynika, że potrzebujesz głośników?

Dnia 08.12.2011 o 19:56, Moswhite napisał:

Dysk : 250 Gb seagate

Jeśli ten dysk jest na SATA, to warto się zastanowić nad przełożeniem go do nowego komputera. Obecne ceny dysków są bardzo wysokie w porównaniu do tych sprzed kilku tygodni, przez co ich zakup jest nieopłacalny. Warto za to kupić jakiś dysk SSD na system i najpotrzebniejsze programy / gry, znacząco polepszy to komfort pracy na komputerze.

Dnia 08.12.2011 o 19:56, Moswhite napisał:

Zasilacz : Corsair TX750 Wat

Zasilacz można w takim razie przełożyć do nowego komputera.
Napisz jeszcze, czy potrzebujesz także nowy system operacyjny.

Co do postu wyżej - jeśli są fundusze to zawsze można zrobić modernizację, wymiana Q9300 na takiego i5-2500k powinna przynieść spory wzrost wydajności. Podstawka LGA 2011 jest kompletnie nieopłacalna, dokupienie drugiego GTX 570 i pakowanie się w SLI i tym samym liczne problemy z tym związane, również jest średnio dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

> Sprzęt będzie mi służył do grania, i obróbki/zdjęć/filmów
Czy w tych zastosowaniach wykorzystasz 8 wątków, które udostępnia i7-2600k? Jeśli nie,
to szkoda wydawać niepotrzebnie ~400 zł w porównaniu do i5-2500k. Obróbką zdjęć / filmów
zajmujesz się amatorsko, czy może coś więcej?


Studiuje Na Asp ogolnie rzecz biorąc i czasem musze przemotować coś w full hd i obrobić zdjęcia w Photoshopie tyle że o CS 5 nawet nie myślalem narazie bo za drogie i za dużo kosztuje no i ma spore wymagania , sknowanie klisz i obróbka ciężkie tify i tym podobne rzeczy. Fotografią jest szansa będę się zawodowo zajmował. Ale wiadomo czasem żeby mi mózg odpoczął lubię sobie pograć w coś ciekawego.

Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

> Ze strego kompa myślę ze zostawię obudowe bo mam taka /.../
Masz w tej obudowie jakieś wentylatory? Jeśli nie, to koniecznie trzeba będzie je dokupić.


Mam jeden :P

Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

> Monitor myślę że zostawie też Iiyama PLB2403WS
> Mysz też zostaje i klawiatura
Z tego wynika, że potrzebujesz głośników?


no głośników nie ma jakoś :P ale wcale mi to jakoś nie przeszkadza choć można o tym pomyśleć

Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

> Dysk : 250 Gb seagate
Jeśli ten dysk jest na SATA, to warto się zastanowić nad przełożeniem go do nowego komputera.
Obecne ceny dysków są bardzo wysokie w porównaniu do tych sprzed kilku tygodni, przez
co ich zakup jest nieopłacalny. Warto za to kupić jakiś dysk SSD na system i najpotrzebniejsze
programy / gry, znacząco polepszy to komfort pracy na komputerze.


Dysk jest na SATA

Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

> Zasilacz : Corsair TX750 Wat
Zasilacz można w takim razie przełożyć do nowego komputera.
Napisz jeszcze, czy potrzebujesz także nowy system operacyjny.


Potrzebuje nowy system bo latam na jeszcze XP

Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

Co do postu wyżej - jeśli są fundusze to zawsze można zrobić modernizację, wymiana Q9300
na takiego i5-2500k powinna przynieść spory wzrost wydajności. Podstawka LGA 2011 jest
kompletnie nieopłacalna, dokupienie drugiego GTX 570 i pakowanie się w SLI i tym samym
liczne problemy z tym związane, również jest średnio dobrym pomysłem.


Słuchajcie kompletnie się nie orientuje aktualnie co z czym. Kiedyś za czasów pentium III może byłem wstanie zorientować się co i jak a teraz nie bardzo, nie moja branża dlatego radze się was :) Nie sądziłem że wyjdzie taniej niż 3000 tysiące, jeżeli tak to spoko. A jestem wstanie wydać takie pieniądze żeby mieć święty spokój znowu na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

Co do postu wyżej - jeśli są fundusze to zawsze można zrobić modernizację, wymiana Q9300
na takiego i5-2500k powinna przynieść spory wzrost wydajności. Podstawka LGA 2011 jest
kompletnie nieopłacalna, dokupienie drugiego GTX 570 i pakowanie się w SLI i tym samym
liczne problemy z tym związane, również jest średnio dobrym pomysłem.


Jakie są problemy z SLI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
928 zł

Płyta główna:
AsRock Z68 Extreme3 Gen3
539 zł

Pamięć RAM:
Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XMS3
163 zł

Wentylator:
Zalman CNPS10X Performa
142 zł

Dysk twardy:
Crucial M4 64GB
437 zł

Nagrywarka DVD:
Liteon iHAS124-19
85 zł

System Operacyjny:
Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
384 zł

Razem: 2678 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, dodatkowe chłodzenie na procesor, szybki dysk SSD i system operacyjny. Jak widać, wyszło nawet mniej niż 3 tys zł. W zależności od potrzeb, możesz dopłacić do i7-2600k (o ile wykorzystasz 8 wątków, które ten i7 udostępnia dzięki HT) lub ewentualnie jakiegoś bardziej profesjonalnego systemu operacyjnego, o ile jest Ci to potrzebne. Poza tym do obudowy przydałoby się dokupić jakieś wentylatory, obudowa udostępnia miejsca na 1x120mm z tyłu, 2x92mm na lewym boku i 3x92mm na prawym boku. Najlepiej byłoby obsadzić tył i lewy bok wentylatorami o odpowiednich rozmiarach. Na prawym boku raczej nie ma sensu ich umieszczać, gdyż będą tylko dmuchać na dyski, a to nie jest konieczne (aczkolwiek można tam ewentualnie umieścić pojedynczy 92mm). W zależności od tego jaki wentylator już masz, dokup więc dodatkowe 2 na lewy bok lub tył. Dobrymi i tanimi wentylatorami są np. Fandery Roxo, które są dostępne w wielu rozmiarach. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 21:40, damiank485 napisał:

Jakie są problemy z SLI?


Wysoki pobór prądu w porównaniu do pojedynczej karty, mniej miejsca w obudowie, wyższe temperatury oraz uporczywe mikroprzycięcia w grach, znacznie ograniczające płynną grę. Często więc w 30 klatkach na sekundę na pojedynczej karcie jest lepiej, niż w 40 klatkach na sekundę w przypadku dwóch kart. SLI / Crossfire ma sens tylko wtedy, jeśli łączy się najmocniejsze karty dostępne na rynku. W innym przypadku zawsze lepsza jest jedna mocna karta niż dwie słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 22:08, Szynkars napisał:

> Jakie są problemy z SLI?

Wysoki pobór prądu w porównaniu do pojedynczej karty, mniej miejsca w obudowie, wyższe
temperatury oraz uporczywe mikroprzycięcia w grach, znacznie ograniczające płynną grę.
Często więc w 30 klatkach na sekundę na pojedynczej karcie jest lepiej, niż w 40 klatkach
na sekundę w przypadku dwóch kart. SLI / Crossfire ma sens tylko wtedy, jeśli łączy się
najmocniejsze karty dostępne na rynku. W innym przypadku zawsze lepsza jest jedna mocna
karta niż dwie słabsze.

Czyli jakbym przygotowywał się do połączenia obu moich HD 6850 to wpływ mógłby się odbić na gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 22:55, Mafioso_PL napisał:

MOBO AM3 są kompatybilne wstecz, tzn mogę włożyć do nich procesor AM2 (x2 3600+) ?

Raczej będziesz mógł. Podobno nie wszystkie CPU są kompatybilne z AM3 ale szansa na trafienie na tak pechowy procesor jest bardzo nikła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się