Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2006 o 00:43, mrosi napisał:

/.../


Ten test wskazuje na jedno - różnica między tak różnymi prockami jak Pentium D, A x2 a c2d jest praktycznie żadna, co jednak jest trochę podejrzane. W końcu jeśli pojawi się kilku przeciwników procesor powinien mieć trochę do liczenia, chyba że inaczej rozwiązano kwestię ai lub fizyki. Widziałem tez inne testy i kilka z nich wskazuje że procesor odgrywa drugorzędną rolę.
Pomijam fakt że testerzy na benchmarku nie podali jak testowali grę, więc trudno o jakąkolwiek próbę porównania - wydaje się że wykorzystali wbudowany benchmark.
Napisali to samo bo co innego mieli napisać skoro to samo im wyszło ?

Dla sprawdzenia proponuję - jeśli oczywiście chcesz - żebyś sprawdził fps we wbudowanym benchmarku a potem przeszedł kilka lokacji z włączonym Fraps. Wtedy będziesz miał miarodajne porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Robiłem test i miałem odpowiednio 29, 69, 149FPS. Nie za bardzo kojarzę Fraps. Wszystko co można było przestawić w ustawieniach "Grafika" i "Szybkość działania" ustawiłem przed testem na max albo na włączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorry za drugiego posta pod rząd. Właśnie zrobiłem test ponownie. Wyszło 29, 48,78FPS przy 1280x1024 i wszystko na max. Nie wiem skąd wzięły się poprzednie wyniki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie:

Chcę zrobić upgrade procka i k.graficznej na:
AMD Athlon 64 3500+
Gigabyte Radeon X1600Pro

Moglibyście mi polecić jakąś niedrogą płytę z PCI-E , która to pociągnie oraz jakiś dobry zasilacz 400W??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:58, Krzaczek 1 napisał:

Chcę zrobić upgrade procka i k.graficznej na:
AMD Athlon 64 3500+
Gigabyte Radeon X1600Pro


Gdybym mógł doradzić - nie pakuj w tego Radeona, lepiej dołożyć do wersji X1650 - pro albo xt, albo do GF 7600 GS Galaxy Zalman 1.2ns - bo ta karta którą wybrałeś jest dosyć stara słaba jak na swoją cenę niestety.

Dnia 12.12.2006 o 17:58, Krzaczek 1 napisał:

Moglibyście mi polecić jakąś niedrogą płytę z PCI-E , która to pociągnie oraz jakiś dobry
zasilacz 400W??


Może ta Gigabyte GA-M55S-S3 nVidia nForce 550 ? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ciekawy programik. Więc tak. Normalnie (w czasie samego poruszania się po planszach miałem 38-75FPS. W walce z kilkoma przeciwnikami miałem 25-29FPS (ogień wystrzałów, dym, itp.). Wyniki cokolwiek przyzwoity. Z tego co pamiętam, któryś z Forumowiczów napisał, że wynik 24-30FPS to płynna gra. Przy rozdzielczości ustawionej na 1280x1024 z wszystkimi efektami na maxa (FiltrAnizo x16) wynik do pomarzenia na moim poprzedni zestawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 20:41, mrosi napisał:

/.../

Ciekawy programik. Więc tak. Normalnie (w czasie samego poruszania się po planszach miałem
38-75FPS. W walce z kilkoma przeciwnikami miałem 25-29FPS (ogień wystrzałów, dym, itp.). Wyniki
cokolwiek przyzwoity. Z tego co pamiętam, któryś z Forumowiczów napisał, że wynik 24-30FPS
to płynna gra. Przy rozdzielczości ustawionej na 1280x1024 z wszystkimi efektami na maxa (FiltrAnizo
x16) wynik do pomarzenia na moim poprzedni zestawie


płynna gra to >40FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zależy co kto ma na myśli mówiąc "płynna". Ja sobie gram bez zacięć, śmigam na planszach jak przecinak. Więc można to chyba uznać za płynne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 23:20, mrosi napisał:

/.../

Zależy co kto ma na myśli mówiąc "płynna". Ja sobie gram bez zacięć, śmigam na planszach jak
przecinak. Więc można to chyba uznać za płynne?


Heh...pamiętam jak w Q1 płynnie się grało po 60 ;) i czuło się tą różnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm....... Z tego co słyszałem to podobno dla kart zabójcze (obniża ich wydajność) jest filtrowanie anizotropowe. Prawda to? Jeśli tak, to wystarczy, że zmniejszę z 16x na 8x i wydajność wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 23:36, mrosi napisał:

/.../

Hmmm....... Z tego co słyszałem to podobno dla kart zabójcze (obniża ich wydajność) jest
filtrowanie anizotropowe. Prawda to?

Każda dodatkowa funkcja obrazu obniża wydajność. Akurat Anizo, to obecnie standard. Nie widziałem różnicy między x16, a x8 (w wydajości) na żadnej karcie 256-bitowej i na żadnej nowej od serii GF 6600 w górę.

Dnia 12.12.2006 o 23:36, mrosi napisał:

Jeśli tak, to wystarczy, że zmniejszę z 16x na 8x i wydajność wzrośnie.

Wtedy równie dobrze można sobie zwiększyć wielkość tekstur, co powoduje większe obciążenie przepustowości pamięci, mniejsze obciążenie obliczeniowe i często wygląda tak samo, albo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 18:44, Olamagato napisał:

Wtedy równie dobrze można sobie zwiększyć wielkość tekstur, co powoduje większe obciążenie
przepustowości pamięci, mniejsze obciążenie obliczeniowe i często wygląda tak samo, albo lepiej.


A czy jeśli zmniejszę na 8x to wydajność wzrośnie widocznie? Pozostałe wszystkie parametry mam na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 19:02, mrosi napisał:

A czy jeśli zmniejszę na 8x to wydajność wzrośnie widocznie? Pozostałe wszystkie parametry
mam na max

No wiesz - po co pytać, skoro można sobie od razu sprawdzić na konkretnej grze?
Tylo zauważ, że obecnie ma się dwie opcje ustawiania jakości.
Pierwsza, to wymuszenie wszystkiego pod sterownikiem, a druga to ustawienie w sterowniku wyboru przez aplikację i ustawianie jakości w grze. Są jeszcze wszystkie pośrednie możliwości w trybie custom. Trzeba uwzględniać ten fakt przy ustawianiu najlepszej jakości do przyzwoitej wydajności. Czasem gra blokuje pewne ustawienia (słusznie albo nie), albo ustawia je pozornie (tzn. niby ustawia, ale działa jakby nie ustawiła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący "problem" :)
Otóż kupiłem sobie kilka tygodni temu zasilacz Chiefteca 560W a teraz składam nowego kompa i nie ukrywam, że chyba jest on mocno prądożerny:
Core2Duo E6400;
Gigabyte GA-965P-DQ6;
MSI GF8800GTS;
PDP Patriot Dual 2x1GB DDR2 667 MHz CL5-4-4-12 /533 MHZ CL4;
2x200GB Samsung Sata2 (Raid0);
1x160GB Samsung Sata2;
CD-ROM;
CD-RW;
SB X-Fi Extreme Gamer

I pytanie: czy ten zasilacz to pociągnie?? Bo zaczynam mieć niejakie wątpliwości :)
No i jak oceniacie ten zestaw bo sam to składałem i nie wiem czy sobie przy okazji jakiegoś "wąskiego gardła" nie zafundowałem (czy nie popełniłem gdzieś błędu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 23:02, Doreczek napisał:

Abit IS7/IS7-E/IS7-G - to moja płyta głowna czy pojdzie na niej karta jakas z 256 mb ? :D

Tak, istnieją również karty "512Mb" które ''pójdą" na tym komputerze.
Po co Ci tyle pamięci na karcie? będziesz używał jakiegoś programu do renderingu 3D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 08:06, GeoT napisał:

A ja mam następujący "problem" :)
Otóż kupiłem sobie kilka tygodni temu zasilacz Chiefteca 560W a teraz składam nowego kompa
i nie ukrywam, że chyba jest on mocno prądożerny:

[ciach]

Dnia 14.12.2006 o 08:06, GeoT napisał:

I pytanie: czy ten zasilacz to pociągnie?? Bo zaczynam mieć niejakie wątpliwości :)
No i jak oceniacie ten zestaw bo sam to składałem i nie wiem czy sobie przy okazji jakiegoś
"wąskiego gardła" nie zafundowałem (czy nie popełniłem gdzieś błędu)?


Nie dajcie sie wkręcać, normalny komputer nie ciągnie więcej niż 370-420W ("nienormalne" mają karty w SLI, i to najlepiej te najnowsze -> w sumie wychodzi trochę powyżej 600W)


Nie widzę w spisie części DVD - nie planujesz grania w nowsze tytuły?
Dysków trochę dużo, ale rozumiem że po prostu zostawiasz ten co masz i dokładasz nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:44, escP2 napisał:

Nie dajcie sie wkręcać, normalny komputer nie ciągnie więcej niż 370-420W ("nienormalne" mają
karty w SLI, i to najlepiej te najnowsze -> w sumie wychodzi trochę powyżej 600W)


No widzisz a właśnie z Robenem na gg o tym rozmawiałem no i on stwierdził, że przy tej grafie, 3 hdd i dwóch dvd-romach to poniżej 600W by nie schodził ;)

Dnia 14.12.2006 o 10:44, escP2 napisał:

Nie widzę w spisie części DVD - nie planujesz grania w nowsze tytuły?
Dysków trochę dużo, ale rozumiem że po prostu zostawiasz ten co masz i dokładasz nowe?


Ups literówka. Oczywiście powinno być: DVD-ROM i DVD-RAM/RW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się