Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Płytę zmień na jakąś tańszą z chipsetem H61, P67 ma mały sens przy i3-2100. Pamięci - 4GB 1333MHz CL9 w jednej kości, najlepiej od GoodRama. Karta graficzna jest nieopłacalna, zwłaszcza przy tym procesorze. Zmień ją na jakiegoś Radeona HD6790. Dysk twardy jest wolny, to raz. Dwa, że drogi. Lepsze będzie jakieś 500GB za 300-350 zł, ewentualnie używka z allegro. Obudowa - SilentiumPC Brutus 310 / 410 Pure Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz co takim tropem to lepiej taki zestaw jak tak masz widziwiać


AMD Phenom II X4 960T Black Edit /3.0GHz, 95W, BOX, AM3/
490 zł

Gigabyte GA-990XA-UD3 /990X, AM3+/
430 zł

Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
105 zł

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12
339 zł

Vertex3D Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP
420 zł

LG GH22NS70 SATA (black)
90 zł

Cooler Master Elite 333 (Black)
169 zł

OCZ StealthXStream2 500W
225 zł

razem 2268 zł

Misquamaqus - nie mam nic do Nvidia ale za tą cenę GTX 460 SE nie opyla się bo jest zazwyczaj on tylko o jakieś 2 fps szybszylub gorszy od hd 5770 więc czego oczekiwać od kastrata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 18:30, Numenpl napisał:

Gigabyte GA-990XA-UD3 /990X, AM3+/
430 zł

Płyta dość droga. Jakbym się ja np. nie bawił w overclocking to spojrzałbym na modele za 250-300zł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 18:52, damiank485 napisał:

Płyta dość droga. Jakbym się ja np. nie bawił w overclocking to spojrzałbym na modele
za 250-300zł;)

też prawda ale jak koleś zmienia ciągle zdanie to wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziwisz się? Tak mu zrobiliście mętlik w głowie, że chyba każdy by nie wiedział czego chce.

@Malrion
Ja na twoi miejscu bym brał sprzęt, który napisał Ci Szynkars. Sam mi złożył PC i jest zupełnie wystarczalny.
Polecam go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 20:05, ziptofaf napisał:

Chłam. Za który idzie zapłacić 1800 zł a nie blisko 3000...bo gry to ci na GT520 za dobrze
działać nie będą.

Ok dzięki z odpowiedź mam jeszcze jedno pytanko apropo modelu:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2160883_techniczne
może orientujesz się jak wygląda sprawa z RAM tzn czy kość 4gb jest włożona w jeden port a drugi jest wolny i można bez problemów ją uzupełnić?słyszałem że w niektórych laptopach z 4gb ram wsadzaja po 2gb do dwóch portów.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 19:11, Sericulum napisał:

A dziwisz się? Tak mu zrobiliście mętlik w głowie, że chyba każdy by nie wiedział czego
chce.

@Malrion
Ja na twoi miejscu bym brał sprzęt, który napisał Ci Szynkars. Sam mi złożył PC i jest
zupełnie wystarczalny.
Polecam go :D


Własnie ja sobie zdaje sprawę z tego że za 1700 złożył bym coś wystarczającego mi, ale raczej życie nauczyło mnie że prędzej czy później trzeba kupić lepsze podzespoły aby nie martwić się kiedy komputer stanie, więc wole wydać nieco więcej, ale za to chcę aby ten sprzęt wystarczył na pare lat bez rozbudowy :) dzięki wszystkim za dobre rady i chyba skuszę się jednak na taki zestaw:
http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I3-2100+3%2C10;1:GA-P67A-D3-B3;3:GY1600D364L9%2F8GDC;4:R6790-PM2D1GD5%2FOC;5:SEAGATE+ST500DM002;6:SPC+BRUTUS+BT-410;7:CHIEF+GPA-500S8+500W;8:LG+GH-22NS70+B+O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie mam najmniejszego pojęcia jak będzie u ciebie. U mnie jest 1x4GB, podobnie u znajomego. Podejrzewam że kości 2x2GB pojawią się w starszych laptopach raczej, w najnowszych taniej wychodzi producentom upychać 1x4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat;) Opłaca się jeszcze inwestować w AMD? Znaczy czy lepiej jest pchać pieniądze w upgrade jak przyjdzie na to czas i zostać z AMD czy bardziej opłacalne jest uzbierać trochę kasy i zamiast przeznaczyć jej na AMD to pójść w intela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:39, damiank485 napisał:

Panowie mam dylemat;) Opłaca się jeszcze inwestować w AMD? Znaczy czy lepiej jest pchać
pieniądze w upgrade jak przyjdzie na to czas i zostać z AMD czy bardziej opłacalne jest
uzbierać trochę kasy i zamiast przeznaczyć jej na AMD to pójść w intela?


Precz z AMD (Bulldoshity i tak się do grania nie nadają), inwestuj w Intela, przynajmniej nie odwala cudów na kiju pokroju ośmiordzeniowych czterordzeniowców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:39, damiank485 napisał:

Panowie mam dylemat;) Opłaca się jeszcze inwestować w AMD? Znaczy czy lepiej jest pchać
pieniądze w upgrade jak przyjdzie na to czas i zostać z AMD czy bardziej opłacalne jest
uzbierać trochę kasy i zamiast przeznaczyć jej na AMD to pójść w intela?

Ja bym się nawet nie zastanawiał na twoim miejscu tylko od razu gdy będzie kasa zmienić platformę na INTEL tak jak jest to w twoim przypadku :].
Mi się upgrade pc szykuje we wrześniu dopiero. Ale nawet nad AMD się nie zastanawiam :].
Oczywiście to jest tylko moja sugestia.
Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą nie zastanawiałeś się nad zmianą sklepu? W proline wybór jak i dostępność podzespołów są raczej niewielkie, podobnie jak w niektórych przypadkach dość wysokie ceny. Jedyny Radeon HD6790 kosztuje w proline 555 zł, za ok. 50 zł więcej można już kupić HD6850. No ale cóż, przechodząc do zestawu - pamięci jednak zmieniłbym na GoodRamy 2x4GB 1333MHz CL9 za 145 zł. Różnicy między nimi a 1600MHz nie odczujesz, a 34 zł zostają w kieszeni. Możesz je zaś przeznaczyć na lepszy procesor, mianowicie i3-2120, który ma względem i3-2100 o 200MHz zwiększone taktowanie. Zamiast bezcelowo inwestować w płytę na P67 dołożyłbym zaś do Radeona HD6850. Płyty na P67 umożliwiają podkręcenie procesora. Problem w tym, że procesorów i3 praktycznie nie da się podkręcać (nie licząc tych 100MHz, które zrobimy szyną na każdej płycie). Stąd moim zdaniem lepiej wziąć coś tańszego na H61 / H67. Płyta na P67 miałaby sens, jeśli miałbyś w przyszłości wymieniać tego i3-2100 na jakiegoś i5 / i7, najlepiej pod Ivy Bridge. Wtedy jednak lepiej byłoby doinwestować do lepszej płyty z mocniejszą sekcją zasilania. To oznacza zaś kolejne koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 23:06, Szynkars napisał:

Tak swoją drogą nie zastanawiałeś się nad zmianą sklepu? W proline wybór jak i dostępność
podzespołów są raczej niewielkie, podobnie jak w niektórych przypadkach dość wysokie
ceny. Jedyny Radeon HD6790 kosztuje w proline 555 zł, za ok. 50 zł więcej można już kupić
HD6850. No ale cóż, przechodząc do zestawu - pamięci jednak zmieniłbym na GoodRamy 2x4GB
1333MHz CL9 za 145 zł. Różnicy między nimi a 1600MHz nie odczujesz, a 34 zł zostają w
kieszeni. Możesz je zaś przeznaczyć na lepszy procesor, mianowicie i3-2120, który ma
względem i3-2100 o 200MHz zwiększone taktowanie. Zamiast bezcelowo inwestować w płytę
na P67 dołożyłbym zaś do Radeona HD6850. Płyty na P67 umożliwiają podkręcenie procesora.
Problem w tym, że procesorów i3 praktycznie nie da się podkręcać (nie licząc tych 100MHz,
które zrobimy szyną na każdej płycie). Stąd moim zdaniem lepiej wziąć coś tańszego na
H61 / H67. Płyta na P67 miałaby sens, jeśli miałbyś w przyszłości wymieniać tego i3-2100
na jakiegoś i5 / i7, najlepiej pod Ivy Bridge. Wtedy jednak lepiej byłoby doinwestować
do lepszej płyty z mocniejszą sekcją zasilania. To oznacza zaś kolejne koszta.


No Proline mam w okolicy więc nie było by problemu z zamówieniem i ewentualnymi reklamacjami dotyczącymi sprzętu. A swoja drogą jakies internetowe sklepy z dobrą renomą, sporym wyborem sprzętu i niskimi stosunkowo cenami możesz polecić?
Co do ramów podejrzewam że nie odczuje dużej róznicy, a płyte wybrałem tą nie tyle ze względu na P67 co na obsługę własnie pamięci 1600 na porty sata3 usb3. Bez tego ostatniego ofc można się obejść, taktowanie ram za dużo też nie wniesie, ale czy dysk na sata3 to nie będzie już widoczna róznica? opłaca się wchodzić w Sata3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:17, ziptofaf napisał:

/.../

Nie mam najmniejszego pojęcia jak będzie u ciebie. U mnie jest 1x4GB, podobnie u znajomego.
Podejrzewam że kości 2x2GB pojawią się w starszych laptopach raczej, w najnowszych taniej
wychodzi producentom upychać 1x4GB.



a co sądzisz o tych modelach:
http://www.swiat-laptopow.pl/hp-probook-4530s-15-6-intel-i5-2430m-2-40-ghz-4gb-320gb-intel-hd-3000-dvd-rw-win-7-professional-pl-a1d28ea-odbior-osobisty-w-bytomiu-lub-najtansza-wysylka.html

http://www.swiat-laptopow.pl/hp-probook-4530s-15-6-intel-i5-2430m-2-40-ghz-4gb-640gb-intel-hd3000-dvd-rw-windows-7-professional-pl-a1d39ear-odbior-osobisty-w-bytomiu-lub-najtansza-wysylka.html

warto?
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 3500zł laptop z Intel HD graphics 3000? Mogę tylko powtórzyć słowa Ziptofafa. Wiedz, że coś się dzieje... i to coś złego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 10:46, Foost napisał:


Za 3500zł laptop z Intel HD graphics 3000? Mogę tylko powtórzyć słowa Ziptofafa. Wiedz,
że coś się dzieje... i to coś złego xD



a mozesz jasniej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 10:50, ktos1304 napisał:

a mozesz jasniej?:)


Foost''owi chodziło o to, że te lapy, które zlinkowałeś są drogie ale mają tragiczną kartę graficzną, na której na pewno sobie nie pograsz.
Możesz spokojnie znaleźć tańsze laptopy z tym samym procesorem i wydajną grafą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się