Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Mój kumpel ma MSI z tej samej serii, tylko model 17" z GTX570M. PIĘKNA maszynka, stworzona specjalnie z myślą o graczach. Podświetlana klawiatura, świetne wbudowane głośniki (nawet subwoofer mają i certyfikat THX :D), matowy ekran. To naprawdę dobry sprzęt. Fakt że do przenoszenia nadaje się średnio, 3.5kg to już całkiem sporo.
Jeśli miałbym na coś narzekać, to będzie to fakt że ten który pokazujesz, ma 15" i rozdzielczość FullHD. Osobiście nie lubię tak wysokiej rozdzielczości przy tak małej przekątnej choć to moje osobiste preferencje i niektórzy się pewnie z tym nie zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:27, ziptofaf napisał:

/.../
rozumiem, a myslisz ze ten sklep jest ok?slyszales moze jakies opinie?nie chce ryzykowac dllatego pytam:)rozumiem ze on tez nie ma systemu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:31, ktos1304 napisał:

rozumiem, a myslisz ze ten sklep jest ok?slyszales moze jakies opinie?nie chce
ryzykowac dllatego pytam:)rozumiem ze on tez nie ma systemu.


Biorąc pod uwagę że mijam ten sklep każdego dnia idąc na uczelnię i zazwyczaj są tam tłumy to nie wyglądał mi na jakiś podejrzany obiekt a raczej na normalny sklep z komputerami.
No i mój znajomy system już ma - jak każdy student informatyki, tak i on ma dostęp do oprogramowania Microsoftu za darmo. W tym oczywiście Windowsa 7 Pro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak każdy student informatyki, tak i on ma dostęp do

Dnia 07.01.2012 o 16:35, ziptofaf napisał:

oprogramowania Microsoftu za darmo. W tym oczywiście Windowsa 7 Pro :D


SZCZĘŚCIARZ! 0.0
A ja muszę czekać... Jeszcze 1,5 roku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:37, damiank485 napisał:

SZCZĘŚCIARZ! 0.0
A ja muszę czekać... Jeszcze 1,5 roku;)

Ja to osobiście liczę na to że za rok dadzą mi dostęp do Windowsa 8, kupować mi się nie chce ^^ Ale nie powiem, miło że Microsoft dba o studentów, oprogramowania za darmo rozdaje tony - Windows XP, Vista, 7, wszelkie możliwe platformy do programowania (nawet do robienia gier na Xboxy 360 i Windows Mobile jest :D), Office. Nie powiem, nie narzekam. Fakt że też nie każda uczelnia w Polsce jest częścią MSDNAA i na twoim miejscu bym się upewnił czy szkoła którą ty jesteś zainteresowany się zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że już jakiś czas temu skończyłem studia no i jak widać nie była to informatyka:)Czyli do t ego laptopa MSI trzeba by dołożyć jeszcze windowsa. Posostaje więc zastanowić się czy wydać około 1tys więcej czy też kupić tego HP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:51, ktos1304 napisał:

Szkoda że już jakiś czas temu skończyłem studia no i jak widać nie była to informatyka:)Czyli
do t ego laptopa MSI trzeba by dołożyć jeszcze windowsa. Posostaje więc zastanowić się
czy wydać około 1tys więcej czy też kupić tego HP:)


Mozesz sobie sciagnac na wyprobowanie Windows 8.
Jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie;) Ja jestem w liceum ogólnokształcącym (odpowiednikiem do pl) w GB;) Skoro siedzę w tej dziurze już 7 lat to pewnie i na uniwerek tu pójdę, a właśnie słyszałem że też mają dla studentów takie oferty że systemy operacyjne za darmo;) Tylko że nie wiem czy jeszcze pójdę na informatykę bo najprawdopodobniej to będzie francuski a jeśli to będzie francuski to najprawdopodobniej zwinę się na niego do Francji skoro wymiany oferują taką możliwość, ale myślę też żeby w jakiś sposób kontynuować dalej informatykę... hmm... Może 2 kierunki...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 17:35, damiank485 napisał:

Spokojnie;) Ja jestem w liceum ogólnokształcącym (odpowiednikiem do pl) w GB;) Skoro
siedzę w tej dziurze już 7 lat to pewnie i na uniwerek tu pójdę, a właśnie słyszałem
że też mają dla studentów takie oferty że systemy operacyjne za darmo;) Tylko że nie
wiem czy jeszcze pójdę na informatykę bo najprawdopodobniej to będzie francuski a jeśli
to będzie francuski to najprawdopodobniej zwinę się na niego do Francji skoro wymiany
oferują taką możliwość, ale myślę też żeby w jakiś sposób kontynuować dalej informatykę...
hmm... Może 2 kierunki...;D


a ja akurat jestem technikum na profilu informatycznym i jak bym zdał maturę to sobie studiował informatykę i bym miał wina za free , ale i tak pewnie nie zdam ale jeszcze prze demom 3,5 roku nauki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ze w tym temacie ale mam pytanie czy moze wie ktoś co sie stało ze kumpla komp nie czyta pada i telefonu na usb czemu? reszte wszystko dziala klawiatura pendrafj...

Dodam ze ma plyte glowna MSI K9N6SGM-V

robil formata nowe sterowniki do biosu i itp... i nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

Czy kupie netbooka do 1500zl takiego żebym spokojnie zagrał na nim w Assasina 1? To trochę dziwne pytanie ale o taki mi chodzi żeby pograć w gry typu Cod MW2 na minimalnych.. Lub PC do 1500 zl co lepiej? wolał bym noteboka ale się pewnie się nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:50, Stian3D napisał:

Siema

Czy kupie netbooka do 1500zl takiego żebym spokojnie zagrał na nim w Assasina 1? To trochę
dziwne pytanie ale o taki mi chodzi żeby pograć w gry typu Cod MW2 na minimalnych.. Lub
PC do 1500 zl co lepiej? wolał bym noteboka ale się pewnie się nie opłaci.


każdy ci to powie lapka się nie bierze do gier ,a jak chciał kompa za 1500 to byś sobie mógł pograć w chyba wszystkie gry na średnio/minimalnych wymaganiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w tym budżecie dostaniesz laptopa przeznaczonego do gier (a raczej nie). O szczegóły możesz zapytać w temacie o laptopach:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&u=4382
Ten temat jest głównie o komputerach stacjonarnych i ich modernizacji (mimo, że kilka ostatnich stron na to nie wskazuje :) ). W każdym razie jednostka centralna w cenie 1500 zł będzie na pewno wydajniejsza od laptopa i na pewno na takim sprzęcie pograsz we wspomniane gry na nisko-średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:58, czeku napisał:

> Siema
>
> Czy kupie netbooka do 1500zl takiego żebym spokojnie zagrał na nim w Assasina 1?
To trochę
> dziwne pytanie ale o taki mi chodzi żeby pograć w gry typu Cod MW2 na minimalnych..
Lub
> PC do 1500 zl co lepiej? wolał bym noteboka ale się pewnie się nie opłaci.

każdy ci to powie lapka się nie bierze do gier ,a jak chciał kompa za 1500 to byś sobie
mógł pograć w chyba wszystkie gry na średnio/minimalnych wymaganiach


Ok, dzięki przekonaliście mnie ^^ macie racje notebook do gier to słaby pomysł. PC będzie lepszy zgodzę się. Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:58, czeku napisał:

> Siema
>
> Czy kupie netbooka do 1500zl takiego żebym spokojnie zagrał na nim w Assasina 1?
To trochę
> dziwne pytanie ale o taki mi chodzi żeby pograć w gry typu Cod MW2 na minimalnych..
Lub
> PC do 1500 zl co lepiej? wolał bym noteboka ale się pewnie się nie opłaci.

każdy ci to powie lapka się nie bierze do gier ,a jak chciał kompa za 1500 to byś sobie
mógł pograć w chyba wszystkie gry na średnio/minimalnych wymaganiach


Nie przesadzajmy. W średnio minimalnych to tylko na zbyt wysokich rozdzielczościach... Mam kolegę np. który kompa składał 4 lata temu (karta graf. po ugradzie) i gry chodzą mu na średnich czasami na wysokich. intel C2D 1.6GHz, 9600GT 1gb, 2gb RAM i win xp. za 1500zł można stworzyć maszynkę na dzisiejsze gry bez full HD.


Panowie znowu widzę że kierujemy się teoretycznie zamiast praktycznie;D Przecież wszyscy wiemy że wymagania sprzętowe to zbyt często bzdury;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się