Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2012 o 21:32, ktos1304 napisał:

Witam ponownie chyba jednak wybiore wersje tansza:) prosze zatem jesli mozecie o pomoc
w decyzji wybrac:
http://www.swiat-laptopow.pl/hp-pavilion-dv6-6030ew-15-6-hd-led-intel-core-i5-2410m-2-3-ghz-3-mb-4-gb-ddr3-500-gb-dvd.html
czy
http://sklep.sferis.pl/produkt/42707.html.html
pozdrawiam


Grafika w tym Lenovo jest grubo poniżej wydajności HD6770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kupuje nowy PC (chyba w tym tygodniu) i potrzebuje rady. Mam napęd DVD i OS. Przeszukałem sporo stron i na większości for podawane są te same lub bardzo zbliżone rekomendacje (np. Płyta główna ASRock P67 PRo3); Bardzo chce się zmieścić w 3k (+-100-150 złotych) i na razie na agito wrzuciłem do koszyka coś takiego:

ASRock P67 PRO3
Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX
Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 PCI-E BOX
WD Caviar Blue WD5000AAKX (500GB, SATA/600)
OCZ ZS 550W SLI135mm ( http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-zs-550w-sli135mm.0.479793.html)
Cooler Master Elite 332 czarna
Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX

Całość za 3065,00 łącznie z kurierem :]

Zastanawiam się jednak czy mimo wszystko nie zrezygnować z OC. Bo nie wiem czy wybrany przeze mnie zestaw (czyli procesor 2500K i trochę droższa płyta główna) ma jakikolwiek sens bez oddzielnego coolera i z tym zasilaczem (bo obudowa chyba dobra? :D). Nie za często składam nowe sprzęty - ostatnio się w to bawiłem za czasów GFów 5xxx. Wielordzeniowe procesory to dla mnie nowość. Nie wiem czy podkręcanie jest aż tak bardzo opłacalne. Komputer oczywiście głównie do gier.

Jeżeli ktoś zna tańszy sklep niż agito to też jestem otwarty na propozycje!

Widzę, że Szynkars w poście #60232 podał bardzo ciekawy zestaw; bo prawie 200 złotych tańszy niż mój... Dużo słabsza jest karta gigabyte 560TI od jej o 100 złotych droższej wersji OC? Każdy grosz przyda się na peryferia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój zestaw, to nadal jest on wart zakupu w tym przedziale cenowym. Jeśli jest to możliwe, to warto dołożyć do procesora i5-2500k i ewentualnie kupić jakieś dodatkowe chłodzenie, by móc go podkręcić. Wersja OC GTX 560 Ti od Gigabyte jest nieopłacalna, jeśli jest o 100 zł droższa od zwykłej, niepodkręconej wersji. Podkręcić kartę zawsze można samemu, a 100 zł zostaje w kieszeni. Napisz w jakim sklepie chcesz kupować, to pomyśli się nad szczegółami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z OC wygląda teraz bardzo atrakcyjnie. Szczególnie na procesorze 2500K bo ma odblokowany mnożnik więc profesjonalnie na dobrym coolerze za 90zł można byłoby go skręcić do koło 4.5GHz. Warto się w to bawić ale jak sam zapytałeś czy jest sens na standardowym chłodzeniu. Otóż nie. Nie ma na standardówce pójdzie ci około 200-300MHz może trochę więcej. Co innego jakbyś miał inną pastę, pasta dobrej jakości mogłaby już mieć wpływ na cały ten overclocking. Warte jest tera podkręcanie ale nie jest konieczne. 2500 poradzi sobie z każdą grą bez żadnego OC a wymaga wręcz coolera jakbyś chciał podkręcić. Zestaw wydaje się z grubsza w porządku. Nie mam do niego jakichś szczególnych zastrzeżeń...
Jakbyś jednak nie bawił się w overclocking to wersja i5 2500 jest przeznaczona dla ciebie;) bez odblokowanego mnożnika jak to jest w 2500K.
Jeśli rezygnujesz z OC to polecam ci coś takiego:

CPU 873zł
http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-2500-lga1155-box,16035.html

MOBO 277zł
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h61m-ge-intel-h61-lga1155-pciedzwvgaglansataddr3,22142.html

GPU 1389zł
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/zotac-geforce-570gtx-1280mb-ddr5320bit-dvihdmidp-pci-express,20576.html

PSU 238zł
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/ocz-zs-550w,25049.html

RAM 82zł (Goodram w jednej kości 4gb, być może niebawem trzeba będzie dokupić drugą. Za rok, za dwa)
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr3-4gb-1333mhz-cl9,2056.html

Obudowa 102zł (nieważne jak wygląda bo wygląda zwykle. Ważne że jest przewiewna bo coolermaster takie robią;p)
http://techplanet.pl/produkty/obudowy/coolermaster-thermalmaster-tc-300,25186.html

HDD 378zł
http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/western-digital-scorpio-av-500gb-sata2-wd5000budt-25,1358.html

Zakładam że napęd optyczny masz;D
Razem 3101zł (Wybierz sobie opcję żeby ci złożyli za 1zł bo ma taką ofertę techplanet że złożą kompa z tych części za 1zł.) nie wiem jak będzie z kurierem. Jeśli nie masz napędu DVD to dodatkowe 80zł. 3101zł mam nadzieje że się nie gniewasz bo GTX 570 o wiele przerasta GTX 560Ti.;D Dla mnie to jest wydajniejszy zestaw. Szczególnie jak nie podkręcasz. Ten procesor można podkręcić ale nie ma on mnożnika odblokowanego jak w przypadku 2500K więc jak chcesz go podkręcić to oczywiście możesz. W tym celu kup sobie lepszą pastę termo przewodzącą i powinieneś podkręcić o maks 500mhz co dałoby ci rezultat 3,8GHz czyli bardzo dobry wynik;) Płyta główna jest tańsza ale to wszystko czego potrzebuje gracz i standardowy overclocker. Jeśli chcesz jeszcze zbić z ceny zastanów się nad modelami procesora i5 2400, 2310 są bardzo dobre;). Co do obudowy to jest wystarczająca. Wszystkie coolermastery są nadzwyczajne bo biją zwykłe obudowy swoją przewiewnością sam mam obudowę od coolermastera HAF i bardzo fajna jest, co prawda kosztowała 350-400zł ale i tak wszystkie coolermasterki są super. RAM w jednej kości tylko ale jest tak wydajny jak dwie kości a za niedługo czyli za rok może dwa będziemy musieli dokupić drugą kość 4gb żeby były 8gb więc na forum od jakiegoś czasu polecamy 4gb w jednej kości;D Dysk twardy? Cóż to jeden z lepszych i tańszych modeli western digital ma na pokładzie 500GB i jest niezwykle smukły więc i wygodny i nie zajmuje miejsca no i szybki;) Więc ogólnie zestaw bardziej wydajny niż przez ciebie przedstawiony tylko że nie będzie aż takiego intensywnego overclocku. Będzie ale o maks 500-600MHz. Ale za to karta graficzna o wiele, wiele bardziej wydajna. Możesz też w kwestii gustu zerknąć na HD 6970 który jest porównywalnie szybki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:55, ziptofaf napisał:

No to w tych kategoriach cenowych:


Dzięki za info (bo właśnie zdałem sobie sprawę, że nie podziękowałem). Teraz muszę poganiać po MMach, Saturnach i innych ElectroWorldach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 23:38, Ring5 napisał:

> No to w tych kategoriach cenowych:

Dzięki za info (bo właśnie zdałem sobie sprawę, że nie podziękowałem). Teraz muszę poganiać
po MMach, Saturnach i innych ElectroWorldach :)


To już ci z góry powiem że w sklepach "Nie dla idiotów" nie znajdziesz nic lepszego niż sprzęt oparty na GT540M, jak chcesz laptopów bardziej nadających się do gier to nie obejdzie się bez wizyty w pełnoprawnych sklepach komputerowych bądź najlepiej internetowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 23:01, damiank485 napisał:

bo GTX 570 o wiele
przerasta GTX 560Ti

Różnica w wydajności między tymi kartami to ok. 15%, naturalnie maleje ona po podkręceniu GPU. W moim odczuciu nie warto dopłacać do GTX 570 kosztem słabszego procesora, budżetowej płyty na H61, zasilacza, który ledwo to uciągnie (456W na linii +12 V, a nie 550W, jak sugeruje nazwa), jakiejś obudowy za 100 zł o kiepskiej wentylacji (warto tutaj wspomnieć, że mieści ona karty graficzne do 283mm długości, nie wiem jak jest z niereferencyjnym modelem Zotaca, ale referencyjny GTX 570 ma ok. 267mm długości, co przy trochę dłuższym modelu Zotaca może już być problemem, i można zaryzykować stwierdzenie, że karta nie wejdzie do obudowy).

Dnia 07.01.2012 o 23:01, damiank485 napisał:

powinieneś podkręcić o maks 500mhz co dałoby ci rezultat 3,8GHz czyli
bardzo dobry wynik;)

Na płytach z chipsetami H61 podkręcanie jest niemożliwe, co najwyżej 100MHz można osiągnąć szyną BCLK. Tak więc podkręcanie częściowo odblokowanym mnożnikiem w tym przypadku odpada.

Dnia 07.01.2012 o 23:01, damiank485 napisał:

Co do obudowy to jest wystarczająca. Wszystkie
coolermastery są nadzwyczajne bo biją zwykłe obudowy swoją przewiewnością

Niestety, ten Cooler Master nie ma w standardzie wentylatorów. Powiem więcej - ta obudowa waży niewiele ponad 5 kg, ma cieniutką blachę i zasilacz montowany na górze. Takie "coś" do i5-2500k i GTX 570? Hmm...

Dnia 07.01.2012 o 23:01, damiank485 napisał:

Dysk twardy? Cóż to
jeden z lepszych i tańszych modeli western digital

Prędkość obrotowa to niestety tylko 5400 obrotów na minutę. Naturalnie będzie on sporo wolniejszy od normalnych dysków z 7200 obrotów na minutę. Na magazyn danych jak najbardziej się nadaje. Na dysk systemowy - niekoniecznie.

Dnia 07.01.2012 o 23:01, damiank485 napisał:

Ale za to karta graficzna o wiele, wiele bardziej wydajna.

To prawda, o całe 15% :)

Ogólnie zestaw nie byłby taki zły, gdyby nie ta obudowa i raczej przeciętny jak na swoją cenę zasilacz. Tylko dla mało wymagających użytkowników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wita troche poczytalem o laptopach HP i dosc czesto spotkalem opinie ze starsznie sie grzeja(zle usytuowany i za maly otwor chlodzacy) czy tez sie z tym spotkaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 10:42, ktos1304 napisał:

Wita troche poczytalem o laptopach HP i dosc czesto spotkalem opinie ze starsznie sie
grzeja(zle usytuowany i za maly otwor chlodzacy) czy tez sie z tym spotkaliscie?


Moja siostra posiada laptopa HP który sie strasznie grzeje i ma mały otwór chłodzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Szynkars, nie powinieneś tak dokuczać Damianowi. Widać, że chłopak się stara.

@Ziptofaf
Lapki z GT540 na pokładzie do 2000-2400zł w sklepach typu Euro AGD, Media Markt, Saturn itp. są nie do spotkania. Mam tutaj przed sobą ofertę z Euro i wygląda to tak:

Samsung 300V5A-A01PL (2090zł)

Intel Core i3-2310M (2.1GHz)
4GB Ram
Intel HD 3000

HP Pavilion G6-1210sw (1899zł)

Intel Pentium B950 (2.1GHz)
4GB Ram
Grafika Intel HD

TOSHIBA L750-1MF (2390zł)

Intel Core i3-2310M
4GB Ram
Nvidia Geforce GT520 1GB

I w końcu oferta z laptopem posiadającym GT540

Asus X73SV-TY138V (2790zł)

Intel Core i5-2310 (2.66GHz, turbo - 2.90GHz)
4GB Ram
Nvidia Geforce GT540 1GB.

Przestałem się już łudzić za kupienie dobrego notebooka do kwoty 2000zł w zwykłych MM, Saturnach itp. Wolę jednak kupić przez neta, niż brać badziewie z "Intel HD" na pokładzie. Mam jeszcze do ciebie pytanie odnośnie twojego lapa. Mógłbyś podać jego dokładną nazwę? I jak procesory Core i3/i5 radzą sobie z konwersją filmów w stosunku do mobilnych Phenomów x4 2.2GHz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 11:30, blacklio2 napisał:

Jak mieszkasz w większym mieście zobacz na x-kom on ma stacjonarne sklepy właśnie w większych
miastach jak również oferuje zakupy internetowe.

czasami lepiej już w komputroniku zamówić bo wiadomo że się dostanie, fakt że mają zazwyczaj sporo drożej ale jak coś mają na stanie to dostaniesz to co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 12:00, ktos1304 napisał:

z bluray bo praktycznie to są 2 wersje tego samego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 12:00, ktos1304 napisał:


6140/6150 są to najnowsze wersje, zmieniona w środku obudowa no i gwarancja 36 miesięcy a nie 24 jak u poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej no człowieku;) wyrobiłem mu tu całe wypracowanie na ten temat;) Powiedziałeś że nie warto zmieniać karty na droższą kosztem słabszego CPU. Przecież 2500 jest identyczny do 2500K tyle że drugi się kręci. Co do płyty to też specjalnie taką wybrałem bo napisałem "jakbyś nie chciał podkręcać" ;) A z resztą przecież nawet mój phenom dałby sobie radę z GTX''em 570;p. Było późno a ja byłem zmęczony już po podaniu połowy podzespołów więc nie dziw się jak na koniec pisałem bzdury:D. 15% czasem robi niezłą różnice tym bardziej po overclocku;p. Pewnie i nie warto dla niektórych brać modelu GTX 570 bo przecież GTX 560Ti dałoby sobie radę po intensywnym overclockingu prawie dogonić GTX 570. Nie mniej jednak to chyba GTX570 i HD 6970 są obecnie najbardziej opłacalne czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 11:23, Foost napisał:

@Szynkars, nie powinieneś tak dokuczać Damianowi. Widać, że chłopak się stara.

Nie, nie;) Jest spoko. Dzięki za wstawkę w każdym razie ale zgodzę się z tym że na pewno pisałem pod koniec bzdury bo późno to robiłem a samo znalezienie podzespołów zajęło mi trochę czasu;) Więc zmęczenie nudą spowodowało moje dziwne wypowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady. Trochę jeszcze pogrzebałem i chyba udało mi się złożyć coś pewniejszego na techplanet.pl (z OC) Jeżeli nie macie żadnych zastrzeżeń co do obudowy, zasilacza i coolera to chyba na te części się zdecyduje.

20120108134845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, rozumiem :) Po prostu niezbyt podobał mi się zestaw z i5-2500k i obudową - że tak powiem - z najniższej półki. Ogólnie nie było źle :)

Dnia 08.01.2012 o 12:32, damiank485 napisał:

Nie mniej
jednak to chyba GTX570 i HD 6970 są obecnie najbardziej opłacalne czyż nie?

Wg. PCLab obecnie najbardziej opłacalnymi kartami są HD5830 i HD5850 od HISa:
http://pclab.pl/art46777-159.html
Osobiście bym się z tym nie do końca zgodził, gdyż dostanie teraz nowego HD5830 w cenie 400 zł jest niemożliwe, a w cenie HD5850, czyli 620 zł, mamy niewiele słabszego HD6850, który ma jednak nowszą architekturę i generalnie jest nieco lepszym rozwiązaniem od HD5850 w tej samej cenie, przynajmniej moim zdaniem.

Nie zniechęcaj się, twórz nowe zestawy, a jeszcze trochę i ja nie będę miał tu nic do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się