Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam. Obecnie posiadam płyte główną Gigabyte G31M-ES2L i napisane jest , że posiada złącza napędów SATAII
http://www.ceneo.pl/1862117s
A gdy wejdę w menedżer urządzeń to napisane mam , że dysk mam pod ATA ( ss ).
I moje pytanie brzmi : Zamierzam kupić nową płyte główną tj. Asrock P67 Pro3 B3 i ona posiada złącza napędów 2xSATAIII , 4xSATAII , FDD i czy ten dysk który mam obecnie będzie działał pod tym Asrock''iem>?<

20120109172659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czemu, ale jak wsadziłem dzis do kompa przed chwilą 2 kostki ram po 1 GB DDR . Nie wiem czemu ale tak mi jakoś dziwnie pokazuje na oknie w ustawieniachkompa ze jest 1 GB ;/ miało być z samsunga a pisze ze bez firmy.. wysyłam SS`a aha i w 3 slocie jest to samo co w 2. Nie wiem jeszcze czemu pisze 166 Mhz a nie 200 tak jak w przypadku 1 slotu no ale... może ja sie na tym nie znam.

20120109181849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 18:18, Stian3D napisał:

Witam

Nie wiem czemu, ale jak wsadziłem dzis do kompa przed chwilą 2 kostki ram po 1 GB DDR
. Nie wiem czemu ale tak mi jakoś dziwnie pokazuje na oknie w ustawieniachkompa ze jest
1 GB ;/ miało być z samsunga a pisze ze bez firmy.. wysyłam SS`a aha i w 3 slocie jest
to samo co w 2. Nie wiem jeszcze czemu pisze 166 Mhz a nie 200 tak jak w przypadku 1
slotu no ale... może ja sie na tym nie znam.


wiem dlaczego powiedz mi czy ram masz tej samej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem dlaczego powiedz mi czy ram masz tej samej firmy ?
GoodRam,Samsung,Samsung ;/ to mam wywalić goodrama czy co ? żeby była praca dobra? ale szkoda mi goodram bo to zajebista firma, jedna z lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu pokazuje 166mhz? Najprawdopodobniej to dlatego że twoje samsungi mają po 200mhz na karku a goodram 166mhz lub na odwrót. Jak bios to widzi to wariuje i zmienia samsunga na niższą częstotliwość. Musi tak działać. Ja bym się tym nie przejmował to naprawdę niezauważalna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 18:51, damiank485 napisał:

Czemu pokazuje 166mhz? Najprawdopodobniej to dlatego że twoje samsungi mają po 200mhz
na karku a goodram 166mhz lub na odwrót. Jak bios to widzi to wariuje i zmienia samsunga
na niższą częstotliwość. Musi tak działać. Ja bym się tym nie przejmował to naprawdę
niezauważalna różnica.


kolego proszę się nie mieszać mogę sobie łokieć uciąć ze jak zmieni goodrama na samsunga to będzie miał więcej ram ,

stian masz 2 opcje albo

1. 3xsamsung
2.1xgoodram +1xsamsung

każda z tych opcji podziała

ja akurat też miałem zabytkowy komputer i miałem podobny problem tylko ze 2xgoodram i 1xkingston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 18:51, damiank485 napisał:

Czemu pokazuje 166mhz? Najprawdopodobniej to dlatego że twoje samsungi mają po 200mhz
na karku a goodram 166mhz lub na odwrót. Jak bios to widzi to wariuje i zmienia samsunga
na niższą częstotliwość. Musi tak działać. Ja bym się tym nie przejmował to naprawdę
niezauważalna różnica.


To byłaby niezauważalna różnica za czasów DDR3. Ale mówimy o DDR1, tutaj ilość MHz i CL naprawdę mają wyraźne znaczenie... Zwłaszcza że ja widzę 266 MHz zamiast 400. A to już NIE jest coś co można zbyć jako nieistotne. To tak jakbyś wziął swoje pamięci DDR3, przestawił na 800 MHz i jeszcze zwiększył im CL. Poza tym że wyniki w benchmarkach procesora spadną ci tak o 50%, to rzeczywiście, żadna różnica.

No i realnym problemem jest to że mu wykrywa 1GB pamięci zamiast 3 a tym wypada się jednak przejąć. Podobnie jak czeku, też sądzę że przydałoby się wymontować jedną z kości, najlepiej tą najbardziej odbiegającą parametrami od pozostałych i zobaczyć jak PC na to zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że pisze tak bez odp. moj komp mial 1x 1gb goodram 1x 512 mb kingston 1x 256 mb z dupy. teraz ma 1x 1 GB GoodRam- nie ruszałem, kupiłem 2x samsung po 1 gb na kostke. To odłożyć goodram, dokupic jeszcze jedna kosc samsunga zeby byly 3 kosci z tej samej firmy ?? 3x samsung 1GB co o tym myślicie ?

@ ziptofaf
Co do reakcji, to mam mu wyjac 2x samung czy tam 1x goodram i zobaczyc jak zareaguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 19:28, Stian3D napisał:

Sory, że pisze tak bez odp. moj komp mial 1x 1gb goodram 1x 512 mb kingston 1x 256 mb
z dupy. teraz ma 1x 1 GB GoodRam- nie ruszałem, kupiłem 2x samsung po 1 gb na kostke.
To odłożyć goodram, dokupic jeszcze jedna kosc samsunga zeby byly 3 kosci z tej samej
firmy ?? 3x samsung 1GB co o tym myślicie ?


Najpierw wsadź tylko 2 kości Samsunga, Goodrama na razie wywal. I pokaż jak to wygląda w CPU-Z i właściwościach systemu.

Zresztą 3GB pamięci i tak na tym sprzęcie nie mają zastosowania, zwłaszcza jak masz do tego jeszcze dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 19:29, ziptofaf napisał:

Zresztą 3GB pamięci i tak na tym sprzęcie nie mają zastosowania, zwłaszcza jak masz do
tego jeszcze dopłacać.

Czyli 2 GB spokojnie wystarczy? Będzie rożnica między 2 gb ram a 3gb? Bo chcialem mu dac przynjamniej 3 gb zeby byl troszke szybszy, ale ja wiem ze to malo co da, no ale zawsze coś.

>Najpierw wsadź tylko 2 kości Samsunga. I pokaż jak to wygląda w CPU-Z i właściwościach systemu.
Juz ide rozkręcać PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest?! Wyciągam ramy z PC i chce go odpalic i caly czas cos taki sygnal daje pi-pi-pi-pi-pi-pi-pi co sek tak szylsze ;/ wygiaglem delikatnie ramy i go zaraz odpalilem cos zle zrobilem ;/?

Wsadziłem spowrotem te goodramy i nie ma tego odglosu to on nie moze miec 1 slota wolnego czy co?? zawsze cos musi byc z tymi starymi pecetami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 17:48, Numenpl napisał:

procesor i zasilacz do wymiany najpierw a zwłaszcza to drugie !!!!


Może ktoś jeszcze udzielić się w temacie? Bo to bardzo ogólnikowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, tak jak kolega podkreślił. Najpierw nowy zasilacz. Koniecznie dobrej marki bo ten twój jak pęknie to poleci z nim cały komputer. Chieftec, beQuiet!, Fortron, XFX, Antec, SilentiumPC itd. Co do procesora to też myślę żeby przydało się wymienić jak podasz płytę główną to ci chętnie to wszystko wybiorę. Dopiero na końcu kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 19:54, damiank485 napisał:

No, tak jak kolega podkreślił. Najpierw nowy zasilacz. Koniecznie dobrej marki bo ten
twój jak pęknie to poleci z nim cały komputer. Chieftec, beQuiet!, Fortron, XFX, Antec,
SilentiumPC itd. Co do procesora to też myślę żeby przydało się wymienić jak podasz płytę
główną to ci chętnie to wszystko wybiorę. Dopiero na końcu kartę graficzną.


Płyta główna to GIGABYTE GA-M52L-S3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf sory ze musialem dodac ss`a z Kingstonami(sory te ramy do kingston a nie goodram, ale to i tak nie robi roznicy) bo jak zostawilem w slotach same samsungi to byly problemy typu: monitor sie nie wlaczyl, komp dziwnie pikal( przez co nie moglem go odpalić) ... Musze tak dodac ;/ maiałem ochote go wyrzucić przez okno ale powstrzymam się.

20120109201029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp Ci zaczyna pikać, to przekładasz kości RAM aż przestanie pikać. Sam kiedyś tak miałem, robiłem resety kompa, zmieniałem miejsca pamięci i jakoś się włączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 20:11, Stian3D napisał:

ziptofaf sory ze musialem dodac ss`a z Kingstonami(sory te ramy do kingston a nie goodram,
ale to i tak nie robi roznicy) bo jak zostawilem w slotach same samsungi to byly problemy
typu: monitor sie nie wlaczyl, komp dziwnie pikal( przez co nie moglem go odpalić) ...
Musze tak dodac ;/ maiałem ochote go wyrzucić przez okno ale powstrzymam się.


wywal jednego samsunga to będziesz miał 2 giga na Xp wystarcza w zupełność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się