Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2012 o 17:21, HerMetic napisał:

Po co ci 2 monitory ?!?!?! (tak z ciekawości)


Zipcio ma strita rozbieznego, stad musi patrzec na dwa monitory :)))))

C do zestawu, to faktycznie dysk ogranicza budzet na karte grafiki.

Moze da sie upchac nową platforme w stara bude i wykorzystasz stary dysk i naped.
To kupa kasy na rozwiniecie najwazniejszych podzespolow komputera.
Przy nastepnej wyplacie, kupisz sobie lepsza bude, dysk i naped itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 17:21, HerMetic napisał:

OK Dzięki ci wielkie jednak są porządni ludzie na tym świecie

Hmmm...w sumie mała poprawka - taniej i nieco lepiej zamiast zasilacza Corsaira wychodzi OCZ StealthXStream 2, znacząco mocniejsza linia 12V.

Dnia 11.01.2012 o 17:21, HerMetic napisał:

Po co ci 2 monitory ?!?!?! (tak z ciekawości)

Bo na jednym się kiepsko gra. Za to na dwóch...mniam mniam, 2x22", 3360x1050 rozdzielczość, to dopiero jest szeeeerokie pole widzenia. I do tego daje nieuczciwą przewagę w FPS-ach, nie można cię zajść z boku xD
A tak na serio to po prostu jest użyteczne. Mogę sobie np. na jednym monitorze ustawić pracę nad którą pracuję, na drugim z kolei trzymać wszystkie potrzebne mi materiały typu notatki itd. Bez konieczności bawienia się w Alt+Tab co chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może to zły temat, ale na ile możecie mi wycenić ten komputer:

Specyfikacja:
Płyta główna - GIGABYTE GA-M52L-S3P
Procesor - AMD athlon 64 x2 dual core 5200+ 3,00ghz
obecna karta graficzna - ATI RADEON HD4650
pamięć ram - 4GB DDR2
zasilacz - feel III 400 ATX

Kolega chce sprzedać, a nie wie za ile. Stan jest dobry, nigdy się nie zepsuł. Ma 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zależy jak chce sprzedać. Bo jak na części to więcej niż 600 zł bym za niego nie dał. Ale jeśli na Allegro i dobrze wszystko rozpisze, dorzuci fotki itd. to pewnie znajdzie łosia który odkupi za ~800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na ten link co podałem, wybierasz system i ciągniesz nowy BIOS (ostatni jest w wersji beta, to możesz pobrać poprzedni) oraz program do flashowania z BIOS-utilities. W archiwum masz całą procedurę po ang. Jeśli pierwszy raz to robisz to lepiej ostrożnie do tego podejść, chociaż jeśli nie nastąpi, powiedzmy nagły zanik prądu to raczej nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 17:29, ziptofaf napisał:

>/.../ Bez konieczności bawienia się w Alt+Tab co chwila.

Taaa... zrób sobie Alt+tab w Skyrim. Zobaczymy, co Ci wyjdzie. Bo mnie czasem w Skyrim wychodzi taki zwis komputera, ze nawet twardy reset nie wystarczał - musiałem całkiem wyłaczyć zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
moje dylematy dalej nie zostały rozwiane, mam w związku z tym jeszcze pare pytań do bardziej obeznanych w sprzęcie kolegów.
Jak wspominałem kilka stronic temu próbuje złożyć uniwersalną maszynkę do domu za ok 2kpln (sama skrzynka bez systemu, ale nie mam dysku sata który mogę chwilowo zaadaptować, a podpinanie ata pod sata to chyba juz grzebanie w gownie)

Na chwile obecną uwagę moją przykuł procek:
Procesor Intel Core i3-550 SLBUD 3.2GHz
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-550-slbud-3-2ghz-bx80616i3550-908035-box-319181/
atrakcyjna cena, nieco starsza technologia niż nowe i3 2100/2120 ale za to cena niższa i ten procek chyba można podkręcić dosyć nieźle czego o nowych i3 nie można powiedzieć, myślicie że opłaca się wchodzić w ogóle w socket 1156? szczególnie że dużo nie oszczędzę biorąc pod uwagę że dołożę do płyty z 1156. Ale czy starszy intel po lekkim OC nie będzie wydajniejszy od nowego odpowiednika?

Po drugie czy macie jakieś zastrzeżenia do tego dysku?
Wydaje się niezły i w atrakcyjnej cenie (jak na obecne realia):
http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-green-3-5-750gb-sataiii-64mb-cache-wd7500aarx-404834/

I od początku nurtujący mnie problem z kartą graficzną, jak już pisałem nie gram zbyt wiele a jeśli już to nie w jakieś wymagające tytuły i karta ta będzie współpracowała na razie z LG Flatron W1942S (monitor 19" rozdzielczość max 1440x900, DVI),zastanawiam się nad GF550Ti albo Radkiem 6770 (ew GTS 450) i jestem bardziej za GeForcem, komputer będzie służył również pod linuxem a te wiem że kiedyś miały problemy z kartami ATI, czy może po zmianie loga na AMD się to zmieniło? Orientuje się ktoś jak obecnie wygląda współpraca ATI - Linux? I czy któreś konkretne modele tych kart są godne polecenia z jakiś względów? (dobre chłodzenie, przetaktowany ladnie bez wzrostu ceny itp)

Z góry dzięki za wszelkie rady i nie piszcie że za 2k pln złoże coś na i5 i z gf560ti czy radkiem 6850 bo będzie ciężko wrzucić do tego obudowę i dobry zasilacz. Czy może lepiej jednak AMD i Pheon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No po kolei:
Poprzednia generacja Core Intela nie stanowi żadnego wyzwania dla obecnej. Do tego stopnia że aby mieć wyższą wydajność od Core i3 2100 z pomocą dwurdzeniowego Core i5 poprzedniej generacji to chyba musiałbyś do 4 GHz kręcić. Czyli dolicz cenę lepszego chłodzenia, wytrzymalszych pamięci RAM, płyty głównej pod OC.
http://pclab.pl/art44564-11.html - sam zresztą zobacz porównanie procesorów.

Co do dysku - to jest Caviar Green, z serii ekologicznych i wyjątkowo wolnych. Moim zdaniem zły pomysł, jeśli już to kup Caviar Blue bądź po prostu Seagate/Samsunga.

ATI - Linux = FAIL. Po dziś dzień ich sterowniki są niedopracowane pod tym systemem.

AMD i Phenomy z kolei...cóż, wyżej masz linka do testów kilku procków, jest tam też Phenom II X4 970 i X6 1055T. Wydajnościowo nie są złe tylko w grach wcale nie muszą być szybsze od dwurdzeniowych Core i3.
No i kupujesz wtedy sprzęt na martwej podstawce - nowsze Bulldozery są często wolniejsze niż poprzednia generacja, więc o modernizacji możesz zapomnieć na pewno. W przypadku Intela z kolei na 100% będziesz mógł wpakować choćby i Core i5 2500 w przyszłości.
Twoja decyzja - biorąc pod uwagę czystą ogólną skalę cena/wydajność na dzień dzisiejszy, Phenomy II, szczególnie po OC wydają się nieco lepsze niż Core i3. Powtórzę jednak - zaledwie nieco lepsze i to niekoniecznie w większości gier. Coś za coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale właśnie ten dysk ma 7200rpm i czasy ma też dobre jak czytam...
skąd to przekonanie że są wolne? greeny mają być mniej prądożerne, ja wiem że coś za coś, ale czy różnica między nim a segatem/samsungiem będzie w ogóle zauważalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 12:51, Malrion napisał:

kurcze ale właśnie ten dysk ma 7200rpm i czasy ma też dobre jak czytam...
skąd to przekonanie że są wolne? greeny mają być mniej prądożerne, ja wiem że coś za
coś, ale czy różnica między nim a segatem/samsungiem będzie w ogóle zauważalna?


i ma 64mb cache co tez jest dobrym wynikiem jak na tą pojemność

P.S. jak się edytuje posty?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myszką na post i edytuj!!


najlepsze teksty to są na temat tego wspaniałego core i3 2100 przez ich posiadaczy jaki on to cudny dopóki nie zacznie się grać na multi na odpowiednio testowych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam dla kuzyna jak najlepszego monitora jakiego się da za kwotę +- 450zł. Czy każdy monitor będzie działał na każdym monitorze ( karta graficzna - GT9600).

PS. Wiem, że nie do końca ten temat, ale tutaj jest największy ruch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się