Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../
Jedno ale:
Rewizja C2 od C3 różni się tylko TDP i szybkością w jakiej przełącza się pomiędzy trybem grania a pracy pasywnej. Dlatego np. w LoL-u nie będzie się trzymać na zegarach rzędu 800 MHz-ów co ma miejsce z C2.
Ale nie ma ŻADNEJ różnicy w wydajności, chyba że po OC, bo te C3 rzeczywiście ma nieco lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 18:49, Stian3D napisał:

Co byś wybrał?
1GB ram i 400 Mhz
2 GB ram 333 Mhz
3gb ram 333mhz
Co byś mi polecił w ostateczności?

To ostatnie. 3 GB 333 MHz brzmi na pewno lepiej niż 2 GB 333 MHz.
Tylko z tego co kojarzę to twój sprzęt miał ostre problemy z wykrywaniem tego RAM-u, fizycznie to on go wykrywa, ale Windows już niekoniecznie (zresztą sam sprawdź we właściwościach systemu)... I jak czytałem to nie jesteś jedyną osobą z taką płytą główną która ma z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja np. Miałem pierwszy, drugi i obecnie trzeci mój pecet na amd''ku. I nie mam jakichś poważnych bólów serca czy przykrych przeżyć z tymi procesorami. Ja prawdopodobnie zostanę przy AMD mimo to że intel jest lepszy i o tym doskonale wiem. Nie jestem też jakimś fanboyem AMD ale po prostu ufam tej firmie i do tego czasu mnie nie zawiodła a gry chodzą jak chodzą, dla mnie więcej niż wystarczająco dobrze;) Nie jestem też jakimś zwolennikiem kładzenia 2 rdzeniowych procesorów do kompa, wiem że phenomy II też już lecą w zapomnienie, co jak co ale od i3 są wydajniejsze, szczególnie jak są podkręcone a jak wszyscy wiemy Phenomy II kręciły się niesamowicie dobrze.;)

Ziptofaf
4.5GHz z tym zapewne masz rację ale z tym ciekłym azotem? Słyszałem że któryś z czterordzeniowych AMD Phenomów na jednym z overclockerskich imprez poszedł na prawie 7.0GHz profesjonalnie kręcony i chłodzony z ciekłym azotem. Płytę zapewne drogą trzeba byłoby mieć żeby chociaż dociągnąć do 4.5ghz ale z tym ciekłym azotem nie przesadziłeś aby trochę? Woda by nie starczyła?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 18:54, damiank485 napisał:

szczególnie jak są podkręcone a jak wszyscy wiemy Phenomy II kręciły się niesamowicie dobrze.;)

OK - pokaż nam testy które to wykazują że Phenomy II są znacząco szybsze. My chętnie się z tobą zgodzimy tylko jakoś takich nie ma...

Dnia 12.01.2012 o 18:54, damiank485 napisał:

Ziptofaf
4.5GHz z tym zapewne masz rację ale z tym ciekłym azotem?

No to próbuj tyle wyciągnąć na swoim procku przy chłodzeniu powietrzem. Aż ci się w procesorze HT włączy, jako skrót od HOT, takie napięcie musiałbyś ustawiać. Ja to wątpię żebym nawet na wodzie dał radę dobić do takiej ilości MHz-ów.
W przypadku chłodzenia freonem, azotem itp jest trochę inna sprawa bo tak niskie temperatury sprawiają że można podbijać napięcia do absurdalnych wartości i nic się nie stanie.

Dnia 12.01.2012 o 18:54, damiank485 napisał:

Słyszałem że któryś z czterordzeniowych
AMD Phenomów na jednym z overclockerskich imprez poszedł na prawie 7.0GHz profesjonalnie
kręcony i chłodzony z ciekłym azotem.

Masz na myśli ten z Games Convention bodajże w 2009 w Kolonii? Wiem, mam nawet własnoręcznie wykonaną fotkę z tego. I widziałem że tylko co jakiś czas uzupełniali brakujący azot, a sam procek to był specjalnie wyselekcjonowany model prosto od AMD na płycie głównej za 1000 zł... Uwaga bo taki model procka dostaniesz, realne wyniki są duuużo niższe. :D

Dnia 12.01.2012 o 18:54, damiank485 napisał:

Płytę zapewne drogą trzeba byłoby mieć żeby chociaż
dociągnąć do 4.5ghz ale z tym ciekłym azotem nie przesadziłeś aby trochę? Woda by nie
starczyła?;)

Ja mam w domu chłodzenie wodne i to nie jest tak że ono robi ci temperatury rzędu 10 stopni...To jest rzeczywiście nieco lepsze niż najlepsze chłodzenia powietrzne i przy tym cichutkie. Ale 4.5 GHz na Phenomie? Ciężko będzie, mało która płyta główna tyle zniesie (TDP wzrośnie tak do 160W?), dla wielu procków zresztą to za wiele i po prostu przekroczy to fizycznie ich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 18:52, ziptofaf napisał:

To ostatnie. 3 GB 333 MHz brzmi na pewno lepiej niż 2 GB 333 MHz.
Tylko z tego co kojarzę to twój sprzęt miał ostre problemy z wykrywaniem tego RAM-u,
fizycznie to on go wykrywa, ale Windows już niekoniecznie (zresztą sam sprawdź we właściwościach
systemu)... I jak czytałem to nie jesteś jedyną osobą z taką płytą główną która ma z
tym problem.

Tez tak myślę te 3GB coś nie tak. zostawić te 1 GB z 400 MHz i dać sobie spokój z tym starym złomem, bo czasem to mam dość tego kompa. Dobrze ze nowy będę zaraz zamawiał bo to się już śmieszne robi. Zostawić mu te 1 GB, starczy poserfować po necie, na GG popisać?
Jak ocenisz ten zasilasz jaki w sobie ma? CODEGEN 300W... to jakaś kolejna chińska paczka za 15 Zł?
Na ilu calach się najlepiej gra twoim zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Codegen 300W? Tego to by się nawet Chińczycy bali...Ale jak komp to antyk to i tak nie ma sensu zmieniać, wartość dobrego zasilacza przekracza wartość tego PC-ta.
Co do RAM-u - jak chcesz. Nie jestem pewny czy u ciebie w ogóle poprawnie wykrywane są większe ilości (co sugeruje mi że masz skopaną bądź wyjątkowo niedopracowaną płytę główną) więc możesz zostać przy tym 1GB.
Zaś co do ilości cali...hmmm...ja to nie uznaję limitów w tej kwestii. Im więcej, tym lepiej. Najchętniej to bym własnego kompa podłączył pod 42 calową plazmę ale niestety to średnio wygodne bo wymaga bezprzewodowej klawiatury i myszy.
Choć naprawdę wygodnie się gra już na 20-22 calach, oczywiście mówimy o monitorach panoramicznych. I większości osób to do szczęścia już wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 19:16, ziptofaf napisał:

Zaś co do ilości cali...hmmm...ja to nie uznaję limitów w tej kwestii. Im więcej, tym
lepiej. Najchętniej to bym własnego kompa podłączył pod 42 calową plazmę ale niestety
to średnio wygodne bo wymaga bezprzewodowej klawiatury i myszy.
Choć naprawdę wygodnie się gra już na 20-22 calach, oczywiście mówimy o monitorach panoramicznych.
I większości osób to do szczęścia już wystarcza.

A firma? Według Ciebie jaka jest najbardziej opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stian3D.... jak dwa moduly pamieci pracuja poprawnie, to lepiej taki wlasnie uklad zostawic, czyli dwamoduly w slotach 1 i 2.
Bedzie 2 gb 333 mhz.
1gb moze zabraknac, chociarz przy XP nie powinno.

Sam sprawdz, jak sie zachowuje komputer przy jednym module 400 mhz (kingston) i jak sie zachowuje komputer z dwoma modulami.
Wybierz lepiej pracujaca opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:35, charnjit013 napisał:

Wybaczcie, że się wtrącam, ale jak ta karta: http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-560-ddr5-256bit-oc-top-w-wa-i2013088351.html
ma się do zwykłego GeForce GTX 550 TI? Chodzi mi o stosunek wydajności i czy opłaca się
kupić taką kartę zamiast doczepić drugiego 560 TI?


Cos tu namieszales....
GTX 560, to lepiej wykonana GTX 460, nic wiecej.
GTX 550 ti, to prawie dwa razy slabsza karta, niz GTX 560 z wysokim taktowaniem.

Ja bym zostawil GTX 560 i pogonil karte do najwyzszego OC (karta musi miec porzadne chlodzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:35, charnjit013 napisał:

Wybaczcie, że się wtrącam, ale jak ta karta: http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-560-ddr5-256bit-oc-top-w-wa-i2013088351.html
ma się do zwykłego GeForce GTX 550 TI? Chodzi mi o stosunek wydajności i czy opłaca się
kupić taką kartę zamiast doczepić drugiego 560 TI?


GTX 560 bez " ti " to jest wersja okrojona bodajże. ( ale nie jestem pewny ). I nie opłaca jej się brać. Lepiej wziąć z " ti ".
Sorry , źle posta przeczytałem ( ups ) . Myślałem , że chodzi o GTX 560 bez ti :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:39, Misquamaqus napisał:

> Wybaczcie, że się wtrącam, ale jak ta karta: http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-560-ddr5-256bit-oc-top-w-wa-i2013088351.html

> ma się do zwykłego GeForce GTX 550 TI? Chodzi mi o stosunek wydajności i czy opłaca
się
> kupić taką kartę zamiast doczepić drugiego 560 TI?

Cos tu namieszales....
GTX 560, to lepiej wykonana GTX 460, nic wiecej.
GTX 550 ti, to prawie dwa razy slabsza karta, niz GTX 560 z wysokim taktowaniem.

Ja bym zostawil GTX 560 i pogonil karte do najwyzszego OC (karta musi miec porzadne chlodzenie).



Przepraszam, pomyliłem się. Chodziło mi o sprzężenie dwóch 550 TI (taką jedną kartę mam w chwili obecnej). Czyli bardziej opłacałoby się sprzedać moją kartę i na jej miejsce wstawić tamtą 560?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że chcesz dokupić drugą GTX 550 Ti i połączyć je w SLI? Takie rozwiązanie ma swoje zalety ale też i wady. Potrzebna jest mocny procesor, odpowiednia płyta główna (i to nie najtańsza budżetówka za 200 zł), przewiewna i dobrze chłodzona obudowa oraz markowy zasilacz o odpowiednio dużej mocy. Jeśli to możliwe, to lepiej sprzedać obecną kartę i kupić wydajniejszą. Zawsze lepsza jest jedna mocna karta niż dwie słabsze. Jeśli jednak chcesz zmieniać GTX 550 Ti, to nie schodziłbym do niczego poniżej GTX 560 Ti / HD6950. Inaczej wydasz dużo, a przyrost wydajności i tak będzie mały. W cenie linkowanej przez Ciebie karty są już wydajniejsze GTX 560 Ti. Jaki w ogóle masz procesor, płytę główną oraz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2012 o 21:42, charnjit013 napisał:

Przepraszam, pomyliłem się. Chodziło mi o sprzężenie dwóch 550 TI (taką jedną kartę mam
w chwili obecnej). Czyli bardziej opłacałoby się sprzedać moją kartę i na jej miejsce
wstawić tamtą 560?


Nic zlego w SLI, tylko do tego trzeba odpowiednia plyte glowna, mocniejszy zasilacz, lepszy przeciag w budzie, mocniejszy procesor.

Jak istnieje mozliwosc dokupienia drugiej gtx 550 Ti, to dla czego nie.

Mialem SLI z 8800 gts 320/320 i bardzo ladnie mi to pracowalo, jednak po wyjsciu gtx 260, bez wachania sprzedalem SLI i kupilem jedna mocna karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie nie zrobisz SLI. Nie nadaje się do tego zarówno budżetowa płyta jak i zasilacz. W grę wchodzi co najwyżej wymiana karty na lepszą. Przed tym jednak dobrze byłoby wymienić zasilacz, 336W na linii 12 V to trochę mało dla GTX 560 Ti / HD6950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś zaproponuję, muszę wiedzieć, jaką kwotą na zakup karty i zasilacza dysponujesz. Nie zaszkodziłaby też informacja odnośnie obudowy, jaką posiadasz. Gdy podasz te informacje, będzie można pomyśleć nad czymś bardziej konkretnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za rady, szczególnie ziptofafowi i Szynkarsowi za konkretne podpowiedzi a nie tylko pustą krytykę :) wkońcu zamówiłem taki zestaw:

1 Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX
503,59
2 Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2-B3
194,46
3 Pamięć Kingston HyperX DDR3 Non-ECC (4GB (2x2GB kit),1600MHz) CL9 Blu (KHX1600C9AD3B1K2/4G)
96,00
4 Karta graficzna Gigabyte GV-N460OC-1GI Rev. 3.0
643,01
5 Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'''', 750GB, SATA/300, 64MB cache (WD7500AARS)
362,90
6 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410
147,00
7 Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU)
220,00
8 LG CDRW+DVRW GH22NS70 OEM BLACK SATA (GH22NS70RBBB) Wewnętrzny PC
76,00

w morele net za 2250zł

mam nadzieje że posłuży a moja wymagania to na chwile obecną zaspokoi z dużym zapasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się