Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ten komputer to był gotowiec z komputronika, zgadza się? Napisz jakiej długości karty graficzne jest w stanie pomieścić ta obudowa oraz czy ma ona jakieś wentylatory wdmuchujące / wydmuchujące powietrze (np. z tyłu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2012 o 19:23, Szynkars napisał:

Ten komputer to był gotowiec z komputronika, zgadza się? Napisz jakiej długości karty
graficzne jest w stanie pomieścić ta obudowa oraz czy ma ona jakieś wentylatory wdmuchujące
/ wydmuchujące powietrze (np. z tyłu).


Tak, był gotowcem, mam świadomość, co się o nich mówi. Ma jeden wentylator w obudowie, z boku, 80mm, który wciąga powietrze. Nie wiem za to, jak zmierzyć miejsce na kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmierz ilość centymetrów w obudowie od tylnego śledzia do przednich zatok / koszyka na dyski, w zależności od tego, gdzie Ci się to miejsce na kartę graficzną kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zamierzam wymmienić karte graficzną z radeona 4870 na karte która obsługuje direxa 11 i moje pytanie jest następujące która karta do kwoty 600 zł jest odpowiednia?
Zasilacz 600 W markowy
quad 5500 3.0GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 10:51, diabolo20 napisał:

Z tego co teraz przeglądałem to najkorzystniej wychodzi radeon 5850 tylko czy jestem
w stanie przy dobrym chłodzeniu podkręcić go do radeona 5870?


W żadnym wypadku kupno kart 5850/70 nie jest obecnie opłacalne.
1). Są to karty od dawna nieprodukowane, więc dostępne są tylko używki, lub tzw. powystawowe z zestawów.
2). 5850 jest mniej wydajny od 6870, który jest lepszy, potrzebuje mniej prądu od 5850 i jest od niego chłodniejszy. Natomiast 6850 jest słabszy od 5850 i z nim daj sobie spokój.
Za 713 zł masz całkiem dobrego 6870 od Vertex 3D :

http://www.mccomp.info/vertex-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-e-9004200-p16.html

Za 709zł masz 6870 HISa :

http://www.mccomp.info/his-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-e-9004200-p88.html

Z używkami lepiej nie ryzykować - zazwyczaj są to karty po ostrym O/C, które nie wiadomo jak długo będą jeszcze działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 11:22, KrzysztofT napisał:

> Z tego co teraz przeglądałem to najkorzystniej wychodzi radeon 5850 tylko czy jestem

> w stanie przy dobrym chłodzeniu podkręcić go do radeona 5870?

W żadnym wypadku kupno kart 5850/70 nie jest obecnie opłacalne.
1). Są to karty od dawna nieprodukowane, więc dostępne są tylko używki, lub tzw. powystawowe
z zestawów.
2). 5850 jest mniej wydajny od 6870, który jest lepszy, potrzebuje mniej prądu od 5850
i jest od niego chłodniejszy. Natomiast 6850 jest słabszy od 5850 i z nim daj sobie spokój.

Za 713 zł masz całkiem dobrego 6870 od Vertex 3D :

http://www.mccomp.info/vertex-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-e-9004200-p16.html

Za 709zł masz 6870 HISa :

http://www.mccomp.info/his-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-e-9004200-p88.html

Z używkami lepiej nie ryzykować - zazwyczaj są to karty po ostrym O/C, które nie wiadomo
jak długo będą jeszcze działać.

A jeśli pisze że karta niebyła podkręcana?

Pozatym niemam pieniędzy aby wydąc ponad tysiaka na radeona 6970 wole już tańszego używanego radeona 5870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się bratu zrobić lekki upgrade sprzętu. Obecnie ma AMD Sempron 2.2GHZ, 1GB ram ddr1, Radeon 9600 128mb, i jakaś płyta gigabyte(złącze pod agp x8). Jego budżet to 200zł. Kartę chciałem zmienić na Ati Radeon X1600 pro AGP 512 MB DDR2 i dokupić 2 kości po 1GB, bo teraz ma 1x 512mb 200mhz i 2x 256mb 200mhz. Polepszy to trochę wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy odpowiedni temat, ale myślę, że tutaj są najlepsi specjaliści. Chodzi mi o wycenę mojego komputera. Jest dosyć młody, kupiony w październiku 2010 roku. Ile można by za niego wyciągnąć? Specyfikacja:

Procesor: AMD Phenom II X6 1055t
Płyta główna: Gigabyte GA-870A-UD3
Karta graficzna: Gigabyte GTX 460 1 GB
Ram: ValueRam 4 GB 1333MHz DDR3
Dysk twardy: Caviar SE16 500 GB
Zasilacz: Thermaltake TPX-675M 675W
Napęd: Samsung OEM 22x SATA DVDRW
Obudowa: Thermaltake M9 Black z "szybą" z boku obudowy

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź. Posiadam na niego fakturę więc to co łapie się jeszcze na gwarancję to jest dalej dostępne.
Kupując go zapłaciłem około 3000 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 12:26, diabolo20 napisał:

Pozatym niemam pieniędzy aby wydąc ponad tysiaka na radeona 6970 wole już tańszego używanego
radeona 5870


Nie 6970, a 6870. I nie ponad tysiaka, a 700zł. (Linki ci podałem). Za tyle nie kupisz używanego 5870 - jedynie 5850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 14:08, KrzysztofT napisał:

> Pozatym niemam pieniędzy aby wydąc ponad tysiaka na radeona 6970 wole już tańszego
używanego
> radeona 5870
>

Nie 6970, a 6870. I nie ponad tysiaka, a 700zł. (Linki ci podałem). Za
tyle nie kupisz używanego 5870 - jedynie 5850.

Ja mam namyśli właśnie 6970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Prawie tyle za ile go kupiłeś - za 2.5 tysiaka spokojnie powinien pójść. Taki sam zestaw w sklepie kosztuje na dzień dzisiejszy jakieś 2700-2800 zł.

A coś z nim nie tak że tak chcesz go sprzedawać? ^^ Bo mi się wydaje w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kartę taką jak w podpisie i moje pytanie brzmi czy opłaca mi sie ją podkręcić przy tym sprzęcie co posiadam. I jak podkręce tą kartę czy da jakiś skok w wydajności. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:50, ziptofaf napisał:

A coś z nim nie tak że tak chcesz go sprzedawać? ^^ Bo mi się wydaje w porządku.

Doszedłem do wniosku, że lepiej mi będzie z przyzwoitym laptopem i konsolą niż mocnym PC. ;) To ciągłe zmienianie podzespołów, liczenie fpsów, ustawianie detali to jednak nie dla mnie. Wolę po prostu włożyć płytkę i grać bez zmartwień. Dzięki za wycenę. Mam nadzieję, że rzeczywiście dużo na tym nie stracę. Brat ma X360, ja bym kupił PS3 i w ten sposób żaden exclusive by mi nie umknął. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 16:50, ziptofaf napisał:

/.../

Prawie tyle za ile go kupiłeś - za 2.5 tysiaka spokojnie powinien pójść. Taki sam zestaw
w sklepie kosztuje na dzień dzisiejszy jakieś 2700-2800 zł.

A coś z nim nie tak że tak chcesz go sprzedawać? ^^ Bo mi się wydaje w porządku.


Ej zip. Opłaca się sprzedać mój sprzęt na części pozostawiając RAM, Cooler na cpu kartę graficzną i twardziele, dorobić trochę kasy i kupić core i5 2500K albo i7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie. Zaczekaj sobie spokojnie do kolejnej generacji sprzętu, dopóki nie będzie nowych konsol to i tak wymagania gier w zasadzie nie wzrosną (poza pojedynczymi przypadkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 18:09, ziptofaf napisał:

/.../
Nie. Zaczekaj sobie spokojnie do kolejnej generacji sprzętu, dopóki nie będzie nowych
konsol to i tak wymagania gier w zasadzie nie wzrosną (poza pojedynczymi przypadkami).

Ok, dzięki. Takiej odpowiedzi szukałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 18:27, Szynkars napisał:

Pamiętaj tylko, by części sprzedawać pojedynczo, na oddzielnych aukcjach. Łatwiej sprzedasz
i więcej zarobisz.

Dużo więcej? Bo jeśli nie to wolałbym się tego nie podejmować bo nigdy nie odłączałem żadnej części. Wolałbym sprzedać całe pudło jako całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 18:53, Hartus napisał:

Dużo więcej? Bo jeśli nie to wolałbym się tego nie podejmować bo nigdy nie odłączałem
żadnej części.

Tak trudno odkręcić śrubkę i odłączyć kabelek? :)

Dnia 14.01.2012 o 18:53, Hartus napisał:

Wolałbym sprzedać całe pudło jako całość.

Będzie trudniej i wyjdziesz na tym gorzej niż gdybyś sprzedawał części osobno. Wszyscy i tak kupią gotowce z allegro za mniejszą kwotę, gdzie mają przynajmniej procesor 12GHz i kartę 2GB. Na Twój zestaw dużo takich osób może zwyczajnie nie zwrócić uwagi. Zdecydowanie lepiej będzie sprzedawać części osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się