Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Siemka, po wymianie kompa na lepszy, moj grat przeszedl do starych ktorzy uzywaja go do prac biurowych- ale ma pękniętą obudowę, a zasilacz napier*ala jak odrzutowiec. Tak więc nowy zasilacz (wcześniej był TakeMe 400W) i obudowa tak do kwoty 200zł. Sprzęt to Intel Pentium Dual Core 2.5 GHz, 2Gb RAM 800Hz, Geforce 9500GT. Byle zasilacz cichy, a obudowa jakakolwiek. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że wrócę jeszcze do tego wątku z trochę innym nastawieniem.

Dnia 14.01.2012 o 16:50, ziptofaf napisał:

A coś z nim nie tak że tak chcesz go sprzedawać? ^^ Bo mi się wydaje w porządku.

Pewnie, że Ci się tak wydaję bo został złożony w oparciu o twoje porady, nie wiem czy pamiętasz. :)
Rozeznałem się trochę w sprawie PS3 i doszedłem do wniosku, że chyba nie warto. Już nie, po tych wszystkich latach od premiery. Pomijając wysoki koszt takiego zestawu, konsola + minimum 32 calowy TV, gry na takową platformę wyglądają fatalnie. Takie odpowiedniki ustawień Low z PC. Chyba jednak lepiej zainwestować te pieniądze w upgrade. Tak więc, nie przedłużając, co w moim komputerze musiałbym wymienić aby gry działały bezproblemowo na maksymalnych ustawieniach, w 60 fpsach przy 1920x1080 (przesiadka z monitora 1600x900 na Full HD dał mocno w kość mojemu PCtowi)? Tak aby taki stan utrzymał się przez jakieś 2-3 lata bez wymieniania czegokolwiek. Domyślam się, że warto byłoby kupić nową kartę graficzną. Co byś proponował zrobić z tym Gtx 460? Sprzedać czy zostawić do obsługi PhysX (można tak zrobić, na dwóch różnych kartach Nvidii?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak więc, nie przedłużając, co w moim komputerze musiałbym wymienić aby gry działały bezproblemowo na

Dnia 16.01.2012 o 20:48, Hartus napisał:

maksymalnych ustawieniach, w 60 fpsach przy 1920x1080 (przesiadka z monitora 1600x900 na Full HD dał mocno > w kość mojemu PCtowi)? Tak aby taki stan utrzymał się przez jakieś 2-3 lata bez wymieniania czegokolwiek.


Zdobyć części od NASA. Na serio...3 lata bez jakichkolwiek wymian, gdy w międzyczasie wyjdzie nowa generacja konsol (i to PC-ty będą musiały nadganiać) a średnia wydajność PC-tów się podwoi? Nie ma szans i tyle. Rozsądek podpowiada więc by myśleć o modernizacjach gdy najzwyczajniej w świecie poziom grafiki jaki możesz mieć płynnie przestanie cię zadowalać.
PC-ty to nieustanny wyścig zbrojeń, nawet najlepiej dobrane podzespoły szybko doczekają się następców. A wymagania gier rosną wprost proporcjonalnie do mocy istniejącego sprzętu ^_^

Gdybym miał więc mówić o PC-cie który na 100% za 3 lata pozwoli uruchamiać każdą grę w max. detalach to mówiłbym o maszynie za jakieś 10000 zł (co oznacza że za 3 lata będzie za jakieś 3-4 tysiaki) - najlepiej z 2-3 kartami graficznymi, do tego dwuprocesorową płytą główną + 12 GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, ciągnąć na tym co mam do następnej generacji konsol? Co bym musiał wymienić aby przez jakiś dłuższy czas znów grać na high, a nie medium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 21:33, Hartus napisał:

Czyli co, ciągnąć na tym co mam do następnej generacji konsol? Co bym musiał wymienić
aby przez jakiś dłuższy czas znów grać na high, a nie medium?

Na co ci high a nie medium... Różnice są tak nikłe że gołym okiem w niektórych grach ciężko cokolwiek zobaczyć. Poczekasz sobie spokojnie do nowej generacji konsol kupisz nowego kompa i gotowe. Na razie składaj na niego kasę. Nie opłaca się w sumie teraz nic wymieniać bo gorzej niż medium już nie będziesz miał na twoim pececie aż do nowej generacji konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Spytam jeszcze z ciekawości, co ile Wy, miejscowi specjaliści, robicie upgrade? :) Czekacie aż będzie całość do wymiany, nie będzie można grać w nowe tytuły czy może jakieś regularne modernizowanie? Pytam bo nigdy specjalnie o to nie dbałem i zawsze kończyło się tak, że z biegiem czasu mój komp stawał się totalną kupą złomu i w grę wchodziło tylko kupno nowego zestawu. Chciałbym tego uniknąć więc potrzebuję takich rad jak do tego nie dopuścić i utrzymać jak najlepszy stosunek wydajności do możliwie najmniej wydanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak :
Miałem kompa 1 rdzeń :] 1.87Ghz , 512 ram i Gf Fx 5200 :] Potwór :]. Ale to było dawno temu .
Następnie zlożyłem to co mam obecnie jakieś 4 lata temu. ( podpis )
Pc jeszcze jakoś radę daje z nowymi grami np: W Battlefield 3 gram w 1024x800 :] all. niskie.
A teraz czeka mnie upgrade we wrześniu bo czekam na nowe procki ivy bridge i karty graficzne AMD z dokładnymi testami :]. Żeby nie było rozczarowania , że nie potrzebnie szybko kupiłem :]
Więc ja akurat nie zmieniam części co chwilę aby gra mi działała cały czas na full detalach tylko czekam , aż PC nie wyrobi. No chyba , że jakaś część się spierniczy to wtedy wiadomo coś lepszego się kupi.
( A tak na marginesie na jakiej podstawie są dodawne te " nazewnictwa " np: u mnie " Przedownik " ) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, po wymianie kompa na lepszy, moj grat przeszedl do starych ktorzy uzywaja go do prac biurowych- ale ma pękniętą obudowę, a zasilacz napier*ala jak odrzutowiec. Polecilibyście mi jakiś nowy zasilacz (wcześniej był TakeMe 400W) i obudowa tak do kwoty 200zł. Sprzęt to Intel Pentium Dual Core 2.5 GHz, 2Gb RAM 800Hz, Geforce 9500GT. Byle zasilacz cichy, a obudowa jakakolwiek. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 21:59, Bralo napisał:

W moim przypadku było tak :
Miałem kompa 1 rdzeń :] 1.87Ghz , 512 ram i Gf Fx 5200 :] Potwór :]. Ale to było dawno
temu .

Haha, pamiętam jak na komunię dostałem podobny zestaw - Pentium 4, FX 5200, 256 ram i tak dalej. Można powiedzieć, że używałem go przez jakieś osiem lat bez żadnego upgrade''u. To była masakra. Gry wymagały już 2gb ram, a mi się nie marzyło zagrać nawet w te co wymagały 512 ram. :)

Dnia 16.01.2012 o 21:59, Bralo napisał:

Więc ja akurat nie zmieniam części co chwilę aby gra mi działała cały czas na full detalach
tylko czekam , aż PC nie wyrobi.

Ja chyba wolę jednak zmodernizować kompa w momencie gdy zaczyna się ścinać na domyślnej rozdzielczości monitora przy ustawieniach Low. :P

Dnia 16.01.2012 o 21:59, Bralo napisał:

( A tak na marginesie na jakiej podstawie są dodawne te " nazewnictwa " np: u mnie "
Przedownik " ) :]

To jest tajemniczy system. Pisz regularnie, sensownie, a będziesz awansował. Pisz głupoty, spamuj, a też będziesz awansował, ale w drugą stronę, po interwencjach moderatorów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecilibyście mi jakiś nowy zasilacz (wcześniej był TakeMe 400W) i obudowa tak do kwoty 200zł.

Zasilacz i obudowa do 200zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:12, Bralo napisał:

Polecilibyście mi jakiś nowy zasilacz (wcześniej był TakeMe 400W) i obudowa tak do
kwoty 200zł.

Zasilacz i obudowa do 200zł??


Obudowa - http://allegro.pl/obudowa-silentiumpc-brutus-310-2x-wentylatory-i2052235465.html
Zasilacz - http://allegro.pl/zasilacz-delta-350w-9a-wroclaw-i2048650753.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:39, Ashmir napisał:

> Polecilibyście mi jakiś nowy zasilacz (wcześniej był TakeMe 400W) i obudowa tak
do
> kwoty 200zł.
>
> Zasilacz i obudowa do 200zł??
>

Obudowa - http://allegro.pl/obudowa-silentiumpc-brutus-310-2x-wentylatory-i2052235465.html
Zasilacz - http://allegro.pl/zasilacz-delta-350w-9a-wroclaw-i2048650753.html



Obudowa spoko, ale wziął bym inny zasilacz, mam jeszcze ze 150 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jakbym ja miał wymieniać co chwilę podzespoły to bym nie wyrobił z kasą:) Miałem pakować moją kasę w solidny upgrade już w tym roku ale zrozumiałem że po AMD raczej super sprzętu nie zrobię. Więc prawdopodobnie zaczekam do następnej generacji konsol i złożę sobie coś na intelu;)
Mój pierwszy pecet to był AMD Athlon 2500+, 1280mb RAM, nVidia GeForce GT7300, potem miałem AMD Athlon 64x 2 (nie pamiętam już dokładnie który ale był dwurdzeniowy na podstawie Socket AM2+), nVidia GeForce GT9800, 2048mb RAM. Teraz mam tego z opisu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 10:33, damiank485 napisał:

Obudowę sobie weź poleconą przez misia puchatka.;) Sorry ale rozśmiesza mnie ten jego
obrazek;) Ale jeśli chodzi o zasilacze to z mojej strony ja podłożę ci pod nos ten:
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/coolermaster-rs400-psapj3-eu-400w,21510.html
Od CoolerMaster. Zaufana firma;)

Byle tani i cichy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tacensa, ten Cooler Master to nic ciekawego. Ma ledwie 276W na linii 12 V w porównaniu do 420W Tacensa. Nie wiem jak z głośnością tego Cooler Mastera, ale Tacens jest w miarę cichy (chociaż w tym przedziale cenowym trudno znaleźć coś na prawdę cichego jak lepsze zasilacze Be Quiet czy półpasywne Seasonicki). Ogólnie Cooler Master nie ma do zaoferowania ciekawych zasilaczy w niższym przedziale cenowym (a w wyższym są już zwykle lepsze konstrukcje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się