Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2012 o 15:13, karolekx23x napisał:

To teraz ja mam np. AMD i karte Radeona to tez nie jest zalecana ?

Jeśli masz procesor dwurdzeniowy procesor AMD i kartę Radeon, to nie, nie jest to niezalecane.

Dnia 20.01.2012 o 15:13, karolekx23x napisał:

A moze tez jest taki artykuł ?

Jeśli Cię to interesuje - poszukaj. Chciałem pomóc. Nie chcesz pomocy - nie pytaj, skoro sam wszystko dobrze wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki jesli odebrałeś mój post ze nie potrzebuje pomocy. TYlko artykuł nie wiem czy sie zgadzac bo sam miałem kilka lat temu połączenie intela z geForce i gry smigały ale powiem szczerze ze teraz na AMD i radeonie pracuje się o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 18:57, karolekx23x napisał:

Sorki jesli odebrałeś mój post ze nie potrzebuje pomocy.

W takim razie moja wina, źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź :)

Dnia 20.01.2012 o 18:57, karolekx23x napisał:

TYlko artykuł nie wiem czy sie
zgadzac bo sam miałem kilka lat temu połączenie intela z geForce i gry smigały

Ja również miałem do niedawna połączenie C2D i karty Nvidia, ale muszę przyznać, że gry nie śmigały (aczkolwiek to akurat w dużej mierze wina przestarzałego sprzętu :) ). Tak czy inaczej w artykule zostaje postawiona inna hipoteza, a testy zdają się ją potwierdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem już laptopa asus G53S z GTX 460M zrobiłem sobie test Video Card Stability Test i mi wyszlo na jednym tescie po 21 min oblal a na drugim (tym 3min) dostał 500 pkt to nie za mało? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o kierowanie się testami sprzętu zdecydowana większość zapomina o jednym fakcie - karty graficzne zazwyczaj są testowane na high endowym intelu co nie zawsze pokazuje prawdziwą sytuację bo nie wiadomo jak to w realu wyjdzie na słabszym procesorze. Druga sprawa płyta główna przykład amd 790gx nie równy 790gx gdzie testy wykazują że różnica może być spora(nawet 5- 10 fps w grach!!) na poszczególnych płytach mimo tego samego chipsetu(i tak samo jest z intelem).


I jak dodamy do tego spieprzoną obsługę CPU gdzie w teście Crysis 2 na max detalach dx11 1920x1080 jaja takie były:
Procek Phenom II x3 720 2,8 ghz i karta nvidia Geforce GTX 570 osiąga zawrotne średnie 27 fps czyli gorzej niż phenom II x2 565 który osiąga 31 fps. Natomiast na karcie HD 6970 wszystko w normie 39 fps czyli o jeden fps mniej niż core i3 2100 który osiąga 40 fps na tej samej karcie.

To tak ciężko ocenić czy dany procesor, karta graficzna lub płyta jest wystarczająco wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 11:01, ktos1304 napisał:

Witam zakupiłem już laptopa asus G53S z GTX 460M zrobiłem sobie test Video Card Stability
Test i mi wyszlo na jednym tescie po 21 min oblal a na drugim (tym 3min) dostał 500 pkt
to nie za mało? pozdrawiam


Nie przejmuj się benchmarkami (które zresztą nie są pisane pod laptopy a PC-ty często) tylko sprawdź jak gry działają. Jeśli z nimi będą problemy to dopiero wtedy można mówić o tym że są jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz rację, ale skoro jednak niemalże wszystkie testy przemawiają za Intelem, to coś w tym musi być. Nie będę polecał Phenoma II X4 955 tylko dlatego, że na płycie Asus Crosshair V Formula osiąga zwykle wyniki lepsze o kilka kl/s niż i3-2100 na jakiejś budżetówce na H61. Są różne przypadki i różne gry, gdzie teoretycznie słabszy procesor / karta graficzna pokonuje droższą i w większości przypadków znacznie lepszą kartę czy procesor. Tak już jest i nie da się nic z tym zrobić. Jeśli jednak większość czynników (poza większą wydajnością w testach), tj. cena, czy pobór mocy przemawia za danym podzespołem, to nie widzę sensu polecania konkurencyjnych CPU czy GPU, które jednak w ogólnym rozrachunku wypadają mimo wszystko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie otóż mam okazję dostać kartę graficzną Geforce GT 430 w zamian za ATI Radeon 3600HD i mam pytanie czy opłaca mi się to oraz jaki możecie mi polecieć procesor na zamianę za AMD Phenom 9500 Quad Core 2,20 Ghz tak do 400 zł który wejdzie na płytkę Asus M2A - MX z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 22:29, GoToSle3p napisał:

Witam mam pytanie otóż mam okazję dostać kartę graficzną Geforce GT 430 w zamian za ATI
Radeon 3600HD i mam pytanie czy opłaca mi się to oraz jaki możecie mi polecieć procesor
na zamianę za AMD Phenom 9500 Quad Core 2,20 Ghz tak do 400 zł który wejdzie na płytkę
Asus M2A - MX z góry dziękuje.


Opłacać się oczywiście opłaca. Szkoda tylko że nie możesz wymienić na jeszcze lepszą kartę, bo szczerze mówiąc za cenę GT430 można kupić o wiele lepszą używaną kartę graficzną. Co do procesora to ta podstawka już wymiera a ja zacząłem zapominać wszystkie nazwy poprzednich generacji a w dodatku trudno jeszcze cokolwiek z nich znaleźć tym bardziej nowego, więc jeśli już coś to używany ale to pewnie też nie będzie opłacalne bo wydajność wzrośnie zapewne o kilkanaście procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 00:53, GoToSle3p napisał:

A mam jeszcze jedno pytanie czy na tym : http://allegro.pl/dell-inspiron-15r-n5050-i3-2330m-4gb-500gb-n5110-i2044840118.html
pogram w SC2 na średnich detalach boo możliwe że kuzynek mi go odstąpi w zamian za mojego
starego PC xD


Patrząc po karcie graficznej to bardziej nastawiał bym się na niskie. Poza tym jest wersja demo ze strony blizz można pobrać za free i sprawdzić. Jedyna różnica względem pełnej to 3 misje w kampanii terran i 3 mapy do multi. A skoro może odstąpić w zamian to myślę że nie będzie miał nic przeciw jeśli zechcesz najpierw sprawdzić czy to co chcesz używać działa zadowalająco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie bo ja sam osobiście wolał bym lapka zobaczę jak SC2 na nim pójdzie jeżeli na radę na średnich z niskimi opadami FPS to raczej wezmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem upierdliwy. Znowu będę was męczył moją niewiedzą. :) Przed sprzedażą PCta chcę sprawdzić jeszcze jedną rzecz, która być może go uratuje. Mianowicie czyszczenie coolerów, czyli to czego się bałem (i ostatecznie pominąłem) podczas mojego czyszczenia sprężonym powietrzem w lipcu. I tu takie pytanie, czy jest to sprawa skomplikowana, niebezpieczna, ryzykowna, jeśli jest wykonywana przez kogoś kto nigdy tego nie robił? Czy odczepienie takiej karty graficznej, przetarcie szmatką radiatorów i wiatraczków jest trudne? Macie jakieś rady czego absolutnie nie można robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 13:50, Hartus napisał:

...


jeśli masz sprężarkę lub trochę sprężonego powietrza na zbyciu to cala sprawa może się nawet obyć bez wyjmowania czegokolwiek. Na zasadzie przedmuchania całości odkurzenia reszty i już. Ja tak ostatnio w wakacje czyściłem kompa i jakoś ma się mu na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer to nie jest taka sprawa którą trzeba darzyć nie wiadomo jaką delikatnością. Wykręcasz wszystko przecierasz i wkładasz. Proste jak bułka z masłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam złozyć komputer maksymalnie do kwoty 2500 zł.
Komputer będzie wykorzystywany głównie do grania. Rozdzielczość monitora to 1280x1024.

Myślałem o takim zestawie; chciałbym przed zakupem poznać Waszą opinię.

Intel i3 550 3,20 GHz BOX
Radeon 6870 HIS 1GB
MSI H55M-E23
Kingston HyperX DDR3 2x 2GB 1333 MHz CL9 Blu
+ zasilacz (nie wiem ile watów wystarczy?)

Zastanawiałem się również nad zestawem z procesorem Intel i5 650; co o tym myślicie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do 2500zł? Bo za tę kwotę to można zaczynać powiedzmy od i5 2400, a to co podałeś to bardziej w okolicach 1500zł mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2500zł?!?! I wkładasz do niego przestarzałe intele? Bez monitora jak rozumiem?
Te zestawy są absolutnie nieopłacalne tym bardziej że są to dwu-rdzeniówki.
Ja ci polecam coś takiego:

intel core i5 2500K. 909zł
http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-2500k-lga1155-box,16711.html

AsRock H61 DE/S3 LGA1155. 318zł
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h67m-geht-intel-h67-lga1155-pcievgadzwglansataraidddr3,17087.html

Pamięć goodram 4gb w jednej kości. 6gb RAM jest obecnie zbędne do grania. 85zł
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr3-4gb-1333mhz-cl9,2056.html

Zasiłka Fortron HE-500. 500W. 198zł
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/fortron-he-500-500w,21385.html

Dysk twardy od Western Digital SATA 2 250GB. 263zł
http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/western-digital-scorpio-250gb-sata2-wd2500bpvt-25,1354.html

Nagrywarka DVD SONY AD7280S. 81zł
http://techplanet.pl/produkty/napedy-optyczne/sony-nagrywarka-dvd-ad-7280s-czarnywewnetrzna-oem,28732.html

SilentiumPC Brutus 310. 131zł.
http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-brutus-310-pure-black,21759.html

HD6870 HIS 713zł
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/his-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,27822.html

Razem: 2618zł.
Ten komputer jest o ponad 50% wydajniejszy od przedstawionego przez ciebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się