Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Teraz chcesz mieć części :] ( mamy 30 sytcznia ). Do końca wakacji mogą się zmienić ceny podzespołów i może wyjść całkiem inna suma ?.
Nadal chcesz teraz częśći?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jestem ciekawy co za taką cenę można złożyć, bo wiadome jest że jeszcze sporo minie czasu zanim go kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 21:57, Vens napisał:

Wreszcie chcę kupić nowy komputer. Pieniądze powoli się zbierają i myślę, że pod koniec
wakacji będę miał już pełną kwotę.


Pod koniec wakacji to my będziemy mieć Ivy Bridge, Radeony HD7000 i Keplery, więc teraz nie ma sensu nic składać, skoro wymaganą kwotę będziesz mieć dopiero za kilka miesięcy. W branży komputerowej wszystko bardzo szybko się zmienia, nie tylko podzespoły ale i ceny, tak jak wspomniał Bralo. Po co teraz składać sprzęt, skoro finalnie i tak pewnie kupisz coś zupełnie innego? Napisz w temacie wtedy, gdy będziesz miał już całą kwotę i będziesz zdecydowany na zakup komputera w danym okresie czasu. Jeśli miałbyś kupować komputer teraz, zapewne zaproponowalibyśmy Ci coś na bazie Pentium G620 i Radeona HD4850 z pamięciami DDR5, ewentualnie innymi podobnymi wydajnościowo podzespołami. Konkretów nie ma jednak co przytaczać, gdyż jak już zostało wspomniane, do wakacji dużo może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem w takim razie nie będę sobie zaprzątał tym głowy i zgłoszę się do was już z pieniędzmi w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiedziałem gdzie mam się zgłosić z tym i wybrałem ten temat otóż mam zainstalowane 4gb ramu a system czy ta mi że mam dostępne tylko 2gb poniżej załączam obrazek.

Czy da się temu jakoś zaradzić ?

20120130235518

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 23:55, GoToSle3p napisał:

Witam nie wiedziałem gdzie mam się zgłosić z tym i wybrałem ten temat otóż mam zainstalowane
4gb ramu a system czy ta mi że mam dostępne tylko 2gb poniżej załączam obrazek.

Czy da się temu jakoś zaradzić ?


Pokaz menadzera zadan "wydajnosc".
Pokaz zakladke "pamiec" z programu everest lub aida extreme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 18:16, Szynkars napisał:

2 sloty PCI-E to jeszcze nie wszystko, jak jeden pracuje w trybie x16, a drugi jako x4,
to też nie ma sensu robić SLI / Crossfire.

Oczywiste. Ale w obecnej dobie portów z konsol żadna konfiguracja w dualu nie jest uzasadniona do grania, bo nie ma na czym jej rozhuśtać. Zresztą nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek to miało sens, bo w czasach gdy pierwszy Crysis dusił PCty, ani CF ani SLI nic nie dawały.

Dnia 30.01.2012 o 18:16, Szynkars napisał:

Przechodząc do rzeczy - za ok. 400 zł masz AsRocka P67 PRO3 B3, dobre wyposażenie i mocna
sekcja zasilania. Trochę powyżej 500 zł jest AsRock Z68 Extreme3 Gen3,

No i na nim stanęło. Dzieki za pomoc, wszystkim oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 23:55, GoToSle3p napisał:

Witam nie wiedziałem gdzie mam się zgłosić z tym i wybrałem ten temat otóż mam zainstalowane
4gb ramu a system czy ta mi że mam dostępne tylko 2gb poniżej załączam obrazek.

Czy da się temu jakoś zaradzić ?


zerknij czy tu nie masz czegoś ustawionego
http://www.sevenforums.com/tutorials/66482-memory-set-maximum-amount-used-windows-7-a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 12:52, GoToSle3p napisał:

Zrobiłem to co pisali na tym forum i dalej to samo podaję też screeny z Menadżera oraz
everesta


Z tego co widac, system widzi 2 gb pamieci.

Otworz bude i wyjmij wszystkie moduly pamieci.
Uruchom komputer.
Glosniczek systemowy powinien zglosic brak pamieci i dobrze.
Teraz wylacz komputer, zamontuj jeden modul pamieci i uruchom sprzet.
Sprawdz, ile pamieci jest widoczne.
To samo z dwoma modulami i tak dalej.
Opisz co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 12:52, GoToSle3p napisał:

Zrobiłem to co pisali na tym forum i dalej to samo podaję też screeny z Menadżera oraz
everesta


Jak dla mnie ze screena z windowsa wygląda że komputer rozpoznaje poprawnie ilość pamięci, poszukaj jakiejś opcji w BIOSie (memory mapping lub coś podobnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam sprzęt taki jak w sygnaturce i mam pytanko. Moja płyta nie obsługuje standardowo USB3, ale czy jakbym dokupił kartę rozszerzeń z USB3, to mógłbym normalnie, przy pełnej prędkości USB 3.0, z nich korzystać?
Wydaję mi się, że taka karta ma swój własny kontroler, który zazwyczaj jest w nowszych MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amd phenom ii x6 1090t ZAMIATA KAŻDEGO core i5, o i3 nie wspominając, więc nie mamy tutaj o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 15:06, Foost napisał:

amd phenom ii x6 1090t ZAMIATA KAŻDEGO core i5, o i3 nie wspominając, więc nie mamy tutaj
o czym dyskutować.


głupie pytanie. Żeś wyskoczył jak Filip z konopi. A kto tu dyskutuje?

a tak po za tym:
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Phenom+II+X6+1090T
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-2500K+%40+3.30GHz
http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=288

No faktycznie i5 pozamiatana :?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadłem już z obiegu jeśli chodzi o sprzęt i dlatego też zapytuję o sprzęt dla kumpla. Kwota to tak max do 2000 ale to już tak raczej po bandzie ;)
Dysk twardy jest, obudowa też, zasilacz "jakiś 450" więc pewnie trzeba będzie wymienić. Teraz ma 2 GB RAM więc myślę czy po prostu nie dodać drugiej kości 2 GB żeby było taniej, ale czy 4 GB starczy? W sumie RAM to teraz tani to może nie ma co oszczędzać?

Co tam proponujecie? (do gier oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary dysk twardy kolegi na SATA? Jeśli zasilacz to "jakiś 450" to faktycznie trzeba będzie wymienić. Te 2GB pamięci to RAM DDR3? Jeśli tak, to zależnie od tego, jaką płytę da się do zestawu upchnąć, najlepiej będzie po prostu dokupić drugie 2GB lub sprzedać je i kupić 4GB w jednej kości. 4GB RAM jest obecnie wystarczającą ilością pamięci w przypadku komputera do gier. Ewentualnie w droższych zestawach można dołożyć do 8GB, gdy budżet jest mniej rygorystyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 16:48, Konrad162 napisał:

> amd phenom ii x6 1090t ZAMIATA KAŻDEGO core i5, o i3 nie wspominając, więc nie mamy
tutaj
> o czym dyskutować.

głupie pytanie. Żeś wyskoczył jak Filip z konopi. A kto tu dyskutuje?

a tak po za tym:
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Phenom+II+X6+1090T
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-2500K+%40+3.30GHz
http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=288

No faktycznie i5 pozamiatana :?.


Przecież tamten post napisałem dla żartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 18:05, Foost napisał:

Przecież tamten post napisałem dla żartu.


to dla żartu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Bo z tego tematu korzystają też ludzie nie znający się na tej tematyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się