Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Takie pytanko; co lepsze: Geforce GT440 czy Radeon 4850? Wiem, że ten drugi ma szynę 256, więc powinien być szybszy. Tak wgl, to potrzebuję jakiejś sensownej propozycji co do karty graficznej za maks.~380zł. Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 17:40, mskarpeta napisał:

Takie pytanko; co lepsze: Geforce GT440 czy Radeon 4850? Wiem, że ten drugi ma szynę
256, więc powinien być szybszy. Tak wgl, to potrzebuję jakiejś sensownej propozycji co
do karty graficznej za maks.~380zł. Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź :)

Mogę ci sprzedać radeona 4870 firmy gigabayt z chłodzeniem referencyjnym plus wszystkie kabelki i gadżety które były dołączone. Za 300 zł z 1 Gb pamięci (przydaje się w GTA 4) 256 bit szyny pamięci. Dziś właśnie wymieniłem na inną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 17:40, mskarpeta napisał:

Takie pytanko; co lepsze: Geforce GT440 czy Radeon 4850? Wiem, że ten drugi ma szynę
256, więc powinien być szybszy. Tak wgl, to potrzebuję jakiejś sensownej propozycji co
do karty graficznej za maks.~380zł. Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź :)


Możesz kupić używkę Radeon HD 4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używka akurat nie wchodzi w grę. Owszem, gdybym to ja kupował kartę, to problemu by nie było, ale z racji, iż to ojciec kupuje, który swoją drogą niezbyt przychylnie spoziera na allegro, nie ma innego wyjścia niż kupić nówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest oczywiście Radeon HD4850. GeForce''y z serii GT nie nadają się do gier. W cenie ~380 zł znajdziesz już jednak nowego HD6770:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6770-eah6770di1gd5-1gb-ddr5-pci-e-box-84-515468.html?attr=248-495582
http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-6770-1gb-ddr5-pci-e-box-84-451979.html?attr=248-495582
Wydajność podobna co HD4870, pobór prądu zauważalnie niższy. Wskutek tego jeśli masz na kartę 380 zł, zdecydowanie lepiej będzie kupić HD6770.

A tak w ogóle - jaki masz zasilacz? Podaj od razu dokładną markę i model, sama moc to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 17:59, mskarpeta napisał:

Używka akurat nie wchodzi w grę. Owszem, gdybym to ja kupował kartę, to problemu by nie
było, ale z racji, iż to ojciec kupuje, który swoją drogą niezbyt przychylnie spoziera
na allegro, nie ma innego wyjścia niż kupić nówkę.


Więc jak tylko nówka wchodzi w grę to możesz wziąć GeForce GTS 450 :
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/zotac-geforce-gts450-512mb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express,15508.html
Napisz też jaki posiadasz zasilacz ( czy firmowy ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję po wykresie, jaki dostałem ze sklepu, to jakiś 500W NoName. Ale, mam podobny w swoim kompie, na którym wszystko chula jak trzeba już ponad 3 lata, więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 18:18, mskarpeta napisał:

mam podobny w swoim kompie, na którym wszystko chula jak trzeba już ponad 3 lata, więc nie ma problemu.


Obu go nie było, gdy zmienisz kartę. Przy takim zasilaczu kupujesz na własną odpowiedzialność :) Zasilacz no-name może i chulać z resztą sprzętu nawet i przez 10 lat, aż nagle mu się znudzi i spali się z resztą komputera. Może oczywiście być i tak, że spali się sam zasilacz i niczego ze sobą nie pociągnie. Różnie to bywa, być może sam tego doświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie liczę się z ryzykiem? Zdaję sobie z tego doskonale sprawę, ale nie mając wyjścia, wolę władować jakiś 500W Modecoma i zaoszczędzić te paredziesiąt złotych. Life. Co innego kwestia tego, na ile te oszczędności okażą się sensowne w przyszłości. W każdym razie, nie boję się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki takie jak w Gladiusie GD 800, chyba 1 z tyłu, wentylator Thermaltake Contac 29 BP, trzy wiatraczki przy Gigabyte GF GTX 570. Intel Core i5 2500k ustawiony na 3,7 GHz. Sprawdzam takim programem, który dostałem z płytą główną ASRock Extreme Utility chyba, nie moge sprawdzić, bo obudowa jest uszkodzona i strach to włączać. I jeszcze jakimś diagnostycznym od serwisantów. Taka temperatura jest pewnie dlatego, że rano w domu mam od 10-14 stopni, a w kącie przy oknie gdzie stoi komp jest pewnie z 7-8. Ale jest sucho, co jest najważniejsze. Nigdy nie ma tam grzyba, bez względu na aurę i temperaturę. A to, że zimno chyba jeszcze żadnemu kompowi nie zaszkodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:37, damiank485 napisał:

już nic;) Poleciłem tego samego GTS 450 co parę postów wyżej kolega;)

do 380zł jak idzie obecnie dostać hd 6770 to nie warto pchać się w GTS 450 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tłumaczy taką dość niską temperaturę :) Jakby na to nie patrzeć, im niższa temperatura, tym dłuższa żywotność sprzętu (a także bardziej zadowalające wyniki OC), więc dopóki nie przeszkadza Ci mróz w domu, jest w porządku :)
Swoją drogą do mierzenia temperatur wszystkich podzespołów za jednym zamachem jest chyba HWMonitor. Nigdy nie korzystałem z tych dołączanych przez AsRocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 20:34, Numenpl napisał:

> już nic;) Poleciłem tego samego GTS 450 co parę postów wyżej kolega;)
do 380zł jak idzie obecnie dostać hd 6770 to nie warto pchać się w GTS 450 XD


A, no racja;) Nie wiedziałem że HD 6770 zszedł już tak z ceny;) Zaskoczyło mnie to dość na techplanecie a w dodatku jest to wydajniejsza karta od GTs450;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ogólnie jest ciepełko, 21-23 stopnie, tylko w tym kąciku z kompem zawsze 14-16. Ja też sprawdzałem tym OCCT 4.1.0, był zainstalowany przez serwisantów. Co ja mam z tym kompem - najpierw padł zasilacz - wymienili po 30 dniach. Potem dyski i napędy - powiedzieli, żeby wasłać całego, dziwne, ale spoko - opakowałem, wszystko glanc, dotarł do nich nieuszkodzony. Odbieram parę dni temu - tragedia. Obudowa w rozsypce, grafika lata po obudowie, dyski twarde - bałem się. Krótko - DPD. Nie polecam... Ale on działa o dziwo, zamontowałem co się dało - Heaven Benchmark DX11 - max detale oprócz AA - najmniej 36 klatek, średnio 58. Dlatego jeszcze raz go wyślę po spisaniu protokołu szkody z kurierem - potem do nich pojadę i przy mnie mają zmienić obudowę i załączyć test wszystkiego. Sprowadzę go sobie do domu, jeśli ci kurierzy nie szanują cudzych pieniędzy.Tylko te dyski bardzo mnie martwią.
No, ale nic - sprawdzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 20:53, abbott123 napisał:

....


pytanie czy to faktycznie wina kuriera czy serwisu. Widziałem już lepsze numery odstawiane w serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Może mi ktoś powiedzieć, jaka jest różnica między GIGABYTE GTX 560 TI, a modelem referencyjnym, lub innymi modelami? Czy będzie ona zauważalna w grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 12:30, charnjit013 napisał:

Witam Może mi ktoś powiedzieć, jaka jest różnica między GIGABYTE GTX 560 TI, a modelem
referencyjnym, lub innymi modelami? Czy będzie ona zauważalna w grach?


Roznica polega na taktowanaich GPU i pamieci oraz na innych chlodzeniach (referencyjne maja slabe i glosne chlodzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mogłem edytować. Jeszcze jedno pytanie: Czy ten zestaw wygląda wporządku:

-Intel Core i5 2500K
-Nvidia GeForce GTX560 TI (jakiś niereferencyjny, jeszcze niewybrałem)
-Kingston 4GB DDR3 1333MHz
-ASRock P67 Pro3 B3 P67 LGA1155 USB 3.0
-XFX Core 550W
-SilentiumPC Brutus BT-310
-Seagate Barracuda 500Gb SATA II
-napęd LG GDR-8163B ATA IDE (na początek)

Może mi ktoś powiedzieć, czy te części do siebie pasują, wszystko będzie działać jak należy? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się