Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

sprzedajacy jak i firma wiatraczkowa pierwsza klasa :) swietny wybor :)
spokojnie powinien Ci ten wiatrak schlodzic Twoje pentium

co do gf 5200 - to ja polecam chlodzenie pasywne np zalmana ZM-80C (mam takie chlodzenie zalozone - nie wymaga wiatraczka 5200 praktyczine sie nie grzeje wystarczaja w zupelnosci same radiatory ktore sa nawet po pracy chlodne) jest bardzo latwe w montarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:17, marian538 napisał:

Jak masz siostre młodszą to jej daj......:D
Ja bym nie sprzedawał, szkoda, weźmiesz grosze a w domu kto wie, może się przydać, choć z drugiej
strony jak ci naprawdę zbędny i niepotrzebny to sprzedaj, podaruj, zrób co chcesz ja bym go
zostawił, sam mam w domu dwie "takie maszyny do pisania" jesen ma siostra, drugi sobie leży,
zawsze coś można na nim zrobić...


mam rodzeństwo. Siostra ma lepszego laptopa od tego Pc... i jest starsza! ;( Mi też sprzedawać szkoda ale gdzie ja to będę trzymał... w piwnicy? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 08:50, Aragi napisał:

Chciałbym kupić dysk twardy 250 GB, sklepie podpowiedzieli mi, żebym kupił kontroler i dysk
SATA.

Nawciskali Ci kitów - po co Ci ten kontroler ? Wzrostu wydajności praktycznie nie będzie. Kup dysk ATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy będzie pasował do pentium 4 2,66ghz?

Będzie pasować

Dnia 18.12.2006 o 14:22, lOkErS napisał:

chciałbym jeszcze wymienić wiatraczek na grafice (geforce fx 5200). czy macie u siebie na skladzie
takie wiatraczki? ile kosztuja? ile bym zaplacił za wymianę u Was tych dwóch
rzeczy? proszę o odpowiedź"


Wystarczy, że kupisz dowolny wiatraczek 3 lub 4cm i wkręcisz go w radiator na karcie. Podpiąć przewodu inaczej niż prawidłowo nie można, bo jeśli jest podpięty dobrze - działa, jeśli źle - nie działa wcale.

Dnia 18.12.2006 o 14:22, lOkErS napisał:

szukałem wiatraczka arctic cooling 5 ale nie moge go znalesc... pogrubilem te pytania na ktore
mozecie mi odpowiedziec :) mam nadzieje ze sie doczekam :) pozdrawiam


Jeśli zaniesiesz kompa do sklepu, w którym będziesz kupował wentylatorki, to na pewno doradzą CI i prawie na pewno założą Ci za darmo obydwa wentylatory. Tak przynajmniej jest w przynajmniej dobrych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:31, Radzisz napisał:

mam rodzeństwo. Siostra ma lepszego laptopa od tego Pc... i jest starsza! ;( Mi też sprzedawać
szkoda ale gdzie ja to będę trzymał... w piwnicy? xD



No to w takim układzie sprzedaj, jak nie masz gdzie postawić i co z tym zrobić, a z pokoju to pracowni komputerowej nie ma co robić, to już twoja decyzja, jak walniesz dobrą cenę to opchniesz, może nawet za więcej niż myślisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie,opłacałby się taki komp??

procesor http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B

Płyta główna http://www.proline.pl/shop.php?prodid=MSI+K9NGM-L

Pamięć http://www.proline.pl/shop.php?prodid=DDR2+1GB+PC2+4200

Obudowe jakąś bym wziął,a karte graficzną miałbym narazie zintegrowaną,a grafike kupiłbym sobie jak wyjdą te tańsze grafiki z serii 80(84,86 bodajże które mają kosztować w granicach od 300 do 1000 zł):P Powiedzcie taki komp by się opłacał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:07, Kryszek napisał:

Powiedzcie,opłacałby się taki komp??

procesor http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B

Płyta główna http://www.proline.pl/shop.php?prodid=MSI+K9NGM-L

Pamięć http://www.proline.pl/shop.php?prodid=DDR2+1GB+PC2+4200

Obudowe jakąś bym wziął,a karte graficzną miałbym narazie zintegrowaną,a grafike kupiłbym sobie
jak wyjdą te tańsze grafiki z serii 80(84,86 bodajże które mają kosztować w granicach od 300
do 1000 zł):P Powiedzcie taki komp by się opłacał??


Komp ogólnie dobry, ale jeśli chodzi o pamięci jeżeli to no namy to odradzam. Lepiej troszkę więcej zapłacic i miec pewnośc że ma sie markowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 17:12, Marko Pele napisał:


Komp ogólnie dobry, ale jeśli chodzi o pamięci jeżeli to no namy to odradzam. Lepiej troszkę
więcej zapłacic i miec pewnośc że ma sie markowy sprzęt.

No pamięci są kingstona droższe bodajże o 2,albo 3 dyszki,tak mi się wydaje:P A jeden z tych nowszych Gf by działał na takim kompie dobrze,np jak bym wrzucił tu 8800 GTS??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:07, Kryszek napisał:

Powiedzcie,opłacałby się taki komp??

procesor http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3600+AM2+B

Płyta główna http://www.proline.pl/shop.php?prodid=MSI+K9NGM-L

Pamięć http://www.proline.pl/shop.php?prodid=DDR2+1GB+PC2+4200

Obudowe jakąś bym wziął,a karte graficzną miałbym narazie zintegrowaną,a grafike kupiłbym sobie
jak wyjdą te tańsze grafiki z serii 80(84,86 bodajże które mają kosztować w granicach od 300
do 1000 zł):P Powiedzcie taki komp by się opłacał??



Co do procka, ja mam 3800+ X2, jest niezły więc ten tez będzie ok.
Ramy moga być.
Co do grafiki to nie wiem sam co napisać, ja bym nie czekał, później opchniesz ta starą, a na razie to możliwości które daje grafa z g80 nie wykorzystasz, a pamiętaj że to troche jeszcze potrwa zanim te karty sie pojawią.
Płyty takiej bym nie kupował, nie sądze żeby taka płyta była dobrą bazą dla kompa, kup coś lepszego, na pewno nie bedzoesz żałował.
I pamietaj o dobrym zasilaczu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zastanawiasz się czy najdroższa karta graficzna na rynku Ci zadziała a szkoda Ci dorzucić 30PLN na może nie najlepsze ale przynajmniej markowe pamięci. Pamiętaj, że karta to nie wszystko. Ważny jest procesor, pamięci (jakość i ilość) i (o czym nie wspomniałeś) zasilacz - notabene bardzo istotny jeśli chcesz kupić kartę z rodziny 8xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci sie pomylilem, forumowicze mają racje, lepiej coś dołożyć i miec spokój, no name to nie jest do końca dobry pomysł,
I tak jak mrosi napisał pomyśl o dobrym zasilaczu, bo te przyszłe twoje 8800 to ogromny prądożerca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:21, mrosi napisał:

/.../

Zastanawiasz się czy najdroższa karta graficzna na rynku Ci zadziała a szkoda Ci dorzucić 30PLN
na może nie najlepsze ale przynajmniej markowe pamięci. Pamiętaj, że karta to nie wszystko.
Ważny jest procesor, pamięci (jakość i ilość) i (o czym nie wspomniałeś) zasilacz - notabene
bardzo istotny jeśli chcesz kupić kartę z rodziny 8xxx



Nie jest mi szkoda,tylko,ze nie jestem pełnoletni i to rodzice by mi kompa kupowali,a nie poprosze ich o kompa za 6 tysiaków,więc chce rzeczy tanie i dobre,a karte grafiki,to sobie kase dozbieram w przyszłym roku,urodziny,imieniny itd.:P bo właśnie nie wiem,opłaca się czekać na te 8*** czy lepiej by było odrazu zapodać jakiegos 7900 gs,czy coś tego typu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze jedno pytanko dotyczace wiatraczkow i past termoprzewodzacych. wiem ze pasty z dodatkiem srebra sa najlepsze. czy jednak wystarczy pasta ceramiczna? jak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli nie masz zamiaru podkręcać, a jesteś przygotowany na wydanie większej kasy, to chyba najlepszym zakupem będzie nabycie karty typu 7600GT lub 7900GT. Bo po pierwsze i tak nie wykorzystasz w pełni powera oferowanego przez GF 8XXX przynajmniej dopóty dopóki na rynku nie pojawi się większa ilość gier/aplikacji obsługujących DX10, po drugie na7900GT i tak przynajmniej przez najbliższe półtora roku albo i więcej nie pojawią się na rynku gry/aplikacje, których ta karta nie pociągnie z przynajmniej przyzwoitą jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 19:05, Kryszek napisał:

bo właśnie nie wiem,opłaca się czekać
na te 8*** czy lepiej by było odrazu zapodać jakiegos 7900 gs,czy coś tego typu??

Ja stwierdziłem że czekał nie będę i zakupiłem 7900 gs 512 galaxy zalman 1.2 ns ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chodzi o pasty, ja osobiście stosuję ArcticSilver5. To najlepsza pasta na rynku (przynajmniej z tych z dodatkiem srebra). Zadaniem pasty jest zapewnienie jak najlepszej przewodności cieplnej (procesor->radiator), więc na logikę, pasta zawierająca metal będzie lepiej przewodzić ciepło niż np silikonowa. Słyszałem wprawdzie opinie, że srebrne tracą po krótkim okresie czasu swoje właściwości termoprzewodzące, ale wszystkie osoby, z którymi rozmawiałem, a które zajmują się komputerami profesjonalnie twierdzą zgodnie, że ArcticSilver5 jest najlepsza. Różnica w temperaturach w przypadku użycia pasty silikonowej a srebrnej jest rzędu 1-2*C, więc Twoja decyzja, czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W zasadzie większość dysków ma porównywalne parametry. Więc można kierować się jedynie tym, że dysk musi mieć minimum 8MB cache, obroty 7200RPM i oczywiście wielkość/pojemność uzależnioną od Twoich potrzeb. Ja osobiście miałem SeaGate a teraz mam Samsunga. Te drugi jest nieznacznie głośniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 19:53, Grigor4 napisał:

Jaki najlepiej kupić dysk twardy pod SATA 2 za około 200zł ???

Na co należy patrzeć przy kupnie dysku ???


http://benchmark.pl/artykuly/testy/dyski_2006/testy_HDD_SATA_250GB.html

Proponuję przeczytać ten artykuł, a potem zastosować do swojego przedziału cenowego, chociaż nie zawsze wszystko się sprawdzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się