Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2012 o 13:51, Mafioso_PL napisał:

No teraz mam średnio 59 FPS (nie mogę wrzucić zrzutu ekranu bo forum się wtedy wywala
:P)
http://tnij.org/o97t

Popraw mnie jeśli się mylę - modyfikacja ta wyłącza PsyhX dla ubrań, jednak nie narusza
innych efektów ?

Właśnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dołożyć 9600GT jako kartę do fizyki, niestety moje 3 slotowe chłodzenie na GTXie blokuje mi slot PCI-Express x16, zas chłodzenie na 9600GT nie pozwala na zamontowanie go w slocie PCI-Express x1 :P (Obudowa mid, kończy się płyta a zaczyna zasilacz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szukam laptopa za 4000-4200 zł do gier żeby the elder scrolls v skyrim,world of warcraft,star wars the old republic, i battlefield 3 żeby chodzily na pull detalach co możecie zaproponować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 07:25, DJanek napisał:

i battlefield 3 żeby chodzily na pull detalach co


obawiam się że aby BF3 chodził na full detalach to nie ma takiego laptopa. A przynajmniej nie w tej cenie.

za 4000zł to rozważ zakup stacjonarki. Duuuuużo lepsza będzie niż laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 07:25, DJanek napisał:

witam szukam laptopa za 4000-4200 zł do gier żeby the elder scrolls v skyrim,world of
warcraft,star wars the old republic, i battlefield 3 żeby chodzily na pull detalach co
możecie zaproponować


MSI GT683-476XPL.
Na pokładzie trzyma GTX 560M, Intel Core i5-2430M 2.4GHz, 500GB HDD, 4GB RAM i kosztuje około 3800zł. Na tym sprzęcie BF3 pójdzie owszem na wysokich ale w rozdzielczości 1366x768, Skyrim powinien pójść w full HD, Warcraft też. Co do STWOR to nie wiem dokładnie ale na pewno na średnio wysokich.

@Konrad162

Niektórzy po prostu mają już dobrego kompa albo konsolę i wolą pograć mobilnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 16:42, T-Tronix napisał:

Witam.
Czy ceny dysków twardych spadły już/wracają do normalności? Orientuje się ktoś może?


HD502HJ nadal 2x drozszy.
Rozwiazaniem jest zakup uzywek, ostatnio kupilem 80 GB na sata za 50zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 16:42, T-Tronix napisał:

Witam.
Czy ceny dysków twardych spadły już/wracają do normalności? Orientuje się ktoś może?


Niestety nie. Ja ostatnio miałem zwarcie w moim dysku 1TB i musiałem kupić nowy... Cudem trafiłem na Barracuda od Seagate 500GB za 250zł... Dodam że mojego Samsunga 1TB kupowałem w maju ubiegłego roku i płaciłem 199,99zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 16:42, T-Tronix napisał:

Witam.
Czy ceny dysków twardych spadły już/wracają do normalności? Orientuje się ktoś może?


Niestety, na razie się na to nie zanosi. Analitycy rynkowi sugerują, że może to nastąpić dopiero w przyszłym roku, a więc na razie bym się z wymianą/kupnem dysku twardego wstrzymał :)
ostatnio czytałem gdzieś artykuł (może nawet na gram.pl, nie pamiętam), że do tej pory producenci opróżniali swoje magazyny z zapasów, a dopiero teraz będzie mniejsza podaż spowodowana tymi powodziami. Ale oczywiście wszyscy główni producenci podnieśli już jakiś czas temu ceny, czy ich ta powódź dotknęła, czy nie :D więc w tej chwili nie jest dobry moment na kupno twardzieli, lepiej poczekać z rok, bo pewnie stanieją również SSD i będziemy mieć większy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to HDD to faktycznie numer niezły. Półtora roku temu kupiłem Western Digital, zewnętrznego, 1,5 TB za marne 300 zł. Teraz musiałbym dać dwa razy tyle.

A ceny ponoć się ustabilizują najwcześniej za pół roku. Najwcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W co Wy sie bawicie ?... w AMD ?
Fizyka ma byc i tyle.
Jakim cudem mam na starym gtx 9800 tylko mniej pare fps w tescie, niz na gtx 470 ?

Clotch, to ubrania na CPU.
Reszta fizyki jest na GPU.

Pokaz jak wyglada sprawa w monitoringu msaft i menadzer zadan "wydajnosc".

Jezeli procesor bedzie wyzej niz 70%, to jego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję kupić w ciągu miesiąca-dwóch kartę dźwiękową. Szukałem fajnych rankingów, ale to, co znalazłem nie daje mi odpowiednich informacji.

Na kartę chciałbym przeznaczyć 100-300 (dlatego też muszę teraz wiedzieć ile będzie kosztować, to odłożę dość pieniędzy w ciągu tego miesiąca...). Bardziej liczyłaby się dla mnie jakość muzyki, niż efekty w grach (te zdecydowanie nie są decydującym czynnikiem tu), a o filmach nawet nie myślę. Przeglądając różne oferty natrafiałem na dużo modeli zew., no i nie wiem, czy miałbym brać je pod uwagę - i tak byłaby podpięta tylko pod mego PCta, a nie jestem przekonany, czy ta mobilność nie jest kosztem jakości dźwięku. Nie narzekałbym też na przedni panel...

Co do sprzętu, którym teraz dysponuję to zintegrowana dźwiękowa, słuchawki Creative Fatal1ty i wysłużone Creative Gigaworks T20 II (które prawdopodobnie wymienię na T40 II - powoli zaczynają być odczuwalne trzaski, szumy itd, a te poza większą mocą mają też chyba jeszcze lepszą jakość dźwięku). Tak więc nie zależy mi też na wymyślnych 7.1.

Ktoś wskaże mi kilka modeli ze względu na jakość i cena/jakość w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 19:39, damiank485 napisał:

Dlaczego w AMD?


Pamietasz AMD x64 ?
Tam zaimplementowano kontroler pamieci RAM.
Wtedy AMD poszla do przodu.
Intel siedzial na NB z kontrolerem ram.
Sprawa sie skomplikowala, gdy wyszedl C2D.
Dziwne, bo zarzadzanie pamiecią dalej bylo w NB, a wydajnosc calego ukladu jest lepsza niz obecne AMD Phenom 2 9xxx.

Mozemy sie poscigac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stało że po sklepach poznikały karty pokroju GTX 460? Na proline brak towaru, Morele nie mają w ogóle w ofercie tej karty. W komputroniku jest ale z cena wręcz zabójczą powyżej 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 12:57, Konrad162 napisał:

Co się stało że po sklepach poznikały karty pokroju GTX 460? Na proline brak towaru,
Morele nie mają w ogóle w ofercie tej karty. W komputroniku jest ale z cena wręcz zabójczą
powyżej 700zł.


Na komputroniku zawsze jest najdrożej.
Karta ma swój wiek, już jakiś czas jest seria 500, a 600 w drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się