Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2012 o 00:06, Szynkars napisał:

Powinien wystarczyć. Dla pewności podaj dokładny model tego Corsaira oraz resztę sprzętu,
zwłaszcza procesor.


http://www.hardwaresecrets.com/article/540 Corsiar VX 450 W
Płyta MSI 770-G45
Aktualna grafika Geforve 9800 GT
Dwa dyski WD (500GB i 120 GB)
Procesor AMD Athlon II X640

Właśnie nie wiem czy powinien, teoretycznie wystarczy. Zwłaszcza, że Corsair to dobra firma, ale na stronie AMD pisze, że minimalny zasilacz to 500 W. Więc jak myślisz, wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Chciałbym Was poprosić o pomoc przy wyborze nowej karty graficznej. Podstawowym kryterium jest jej kompatybilność z TES V Skyrim - chcę uzyskać płynność na wysokich detalach. Przez płynność rozumiem poziom 35-50 fps. Chciałbym mieć możliwość płynnej gry w TOR''a, EVE Online, wszelkie The Elder Scrolls, oraz gry starsze.

Planuję rozbudowę o kartę graficzną, a w przyszłości również ram. Obecnie :

Gigabyte M61PME-S2 (AM2)
Athlon X2 5000+ 2.6GHz EE AM2 BOX 65W
Kingston Dual 2x1 GB DDR2 800MHz
Samsung 250GB 16MB Cache S-ATA 2
Gigabyte GeForce 9400GT GV-N94T-512H 512MB DDR2 (128-bit) (PCI-E)

Dodam jeszcze, że gram na niskiej rozdzielczośći ze względu na posiadany monitor (ok. 1280x).

Przewidywana przeze mnie kwota inwestycji w kartę graficzną ~300-450 zł. Nie zależy mi na sprzęcie drogim i najlepszym, a jedynie zapewniającym względy komfort użytkowania :).

edit : No i najnowsze hirołsy też powinny działać płynnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon 5770 to najlepsze w tej granicy, jak się uda, to używane 5830 z aukcji powinny się też zmieścić. Jeśli ma być nowa to 6750 powinna być jeszcze dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 12:31, hans_olo napisał:

Radeon 5770 to najlepsze w tej granicy, jak się uda, to używane 5830 z aukcji powinny
się też zmieścić. Jeśli ma być nowa to 6750 powinna być jeszcze dostępna.


Dzięki za szybką odpowiedź. Na szybko przejrzałem testy kart graficznych - wyszło na to, że za ok. 400 zł kupię następcę pierwszej karty o której wspomniałeś (model 6770). Co sądzisz o wersji od MSI http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__4625/__Karty_Graficzne_MSI_Radeon_6770_1GB_DDR5_PCI_E_128_bit_/ ? Ponoć ma trochę głośniejsze chłodzenie, za to prezentuje podobny poziom wydajności. Czy będzie to dobry zakup do mojego sprzętu ?

Jeszcze jedno pytanie - nie będzie problemu z podłączeniem karty do mojej płyty głównej/zasilacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 13:02, Fagno napisał:

> Radeon 5770 to najlepsze w tej granicy, jak się uda, to używane 5830 z aukcji powinny

> się też zmieścić. Jeśli ma być nowa to 6750 powinna być jeszcze dostępna.

Dzięki za szybką odpowiedź. Na szybko przejrzałem testy kart graficznych - wyszło na
to, że za ok. 400 zł kupię następcę pierwszej karty o której wspomniałeś (model 6770).
Co sądzisz o wersji od MSI http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__4625/__Karty_Graficzne_MSI_Radeon_6770_1GB_DDR5_PCI_E_128_bit_/
? Ponoć ma trochę głośniejsze chłodzenie, za to prezentuje podobny poziom wydajności.
Czy będzie to dobry zakup do mojego sprzętu ?

Jeszcze jedno pytanie - nie będzie problemu z podłączeniem karty do mojej płyty głównej/zasilacza
?

Dobra karta. Wiatrak najwyżej sobie odciążysz software''owo kosztem kilku stopni celsjusza i będziesz mieć ciszę. Płyta sobie poradzi, masz trochę starego proca, ale do Twoich potrzeb styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czas zasięgnąć waszej rady. Spaliła mi się karta graficzna co przyśpieszyło termin upgrade''u kompa.

Kwota myślę będzie się wachać w okolicach od 1500-2000 zł, z czego od razu informuję można odliczyć dysk twardy, RAM. Trzeba jednak wliczyć napęd optyczny, obudowę i zasilacz ( tylko błagam co do ostatniego, niech nareszcie będzie porządny, nie mam do niego szczęścia xd) oraz kartę graficzną, chyba że zintegrowana będzie prezentować jakiś poziom.

Oczywiście sprzęt do grania, miłoby było jakby posłużył jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak się upewnię co do odliczania pamięci RAM - masz obecnie DDR3?

Intel Core i5 2300
Gigabyte GA-PH67-DS3-B3
Samsung SH-222AB
Radeon HD6850 MSI OC
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
OCZ StealthXStream 2 500W
Suma: 2014 zł (www.gral.pl)
Czterordzeniowy procek najnowszej generacji od Intela + całkiem fajna karta graficzna. Nie jest to zestaw który pociągnie wszystkie tytuły w FullHD i max detalach ale przy niższych rozdzielczościach poradzi sobie świetnie.

Jeżeli wydaje się za drogi to płytę główną można zmienić na Gigabyte GA-H61M-D2H. Ewentualnie procesor na Core i3 2100 ale nie wiem czy to taki dobry pomysł bo tracisz przez to 2 rdzenie. Choć nawet wtedy jest to szybki komputer to jednak nie jestem zwolennikiem takiego nadmiernego oszczędzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ten komp zastępczy mnie zniszczy, gram ledwo chodzi -.-

@Forni

Forni, a ile musiałbym dopłacić do karty graficznej, aby z fajnej, zamieniła się w coś co mi naprawdę dobrze posłuży? :D

Ah, bo bym zapomniał, wiem może brzmi to dziwnie, ale to miałem dwie karty od ATI i jakoś obie spłonęły mimo naprawdę dobrego chłodzenia, ta droższa alternatywa mogłaby być z Geforce''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie wystarczy, ma 396W na linii 12 V, co jest w zupełności wystarczającą wartością do zasilenia w prąd zestawu z Athlonem II X4 640 i Radeonem HD6790. AMD podaje zalecany zasilacz 500W ze względu, iż wiele osób ma znacznie gorsze zasilacze no-name i w razie czego istnieje szansa, że jakiś Tracer czy Logic o tej mocy pociągnie zestaw z HD6790, a nie od razu spali się z połową sprzętu. W przypadku Corsaira nie ma się jednak o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 13:02, Fagno napisał:

Co sądzisz o wersji od MSI

Dołóż 5 zł i masz HD6770 z świetnym chłodzeniem od Asusa i kodem na grę Dirt 3 w pakiecie:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6770-directcu-game-edition-1gb-ddr5-pci-e-box-84-478738.html?attr=248-495582
Jak sam wspomniałeś, MSI ma głośne chłodzenie, a skoro jest taka możliwość, to lepiej kupić coś lepszego.

Dnia 19.02.2012 o 13:02, Fagno napisał:

Jeszcze jedno pytanie - nie będzie problemu z podłączeniem karty do mojej płyty głównej/zasilacza

A skąd mamy to wiedzieć, skoro nie podałeś żadnych danych na temat Twojego zasilacza? Napisz jego markę, model i moc, to wtedy zobaczymy.

PS. Jeśli chcesz grać płynnie w nowsze gry, to przydałoby się też dokupić drugie 2GB RAM na allegro. Same 2GB to w dzisiejszych czasach już dość mała ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może mi ktoś polecić jakąś dobrą podkładkę chłodzącą pod laptopa ? Najlepiej białą ale to nie jest warunek konieczny za to konieczna jest wysoka wydajność i żeby była jak najcichsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 16:21, Szynkars napisał:

Zasilacz spokojnie wystarczy, ma 396W na linii 12 V, co jest w zupełności wystarczającą
wartością do zasilenia w prąd zestawu z Athlonem II X4 640 i Radeonem HD6790. AMD podaje
zalecany zasilacz 500W ze względu, iż wiele osób ma znacznie gorsze zasilacze no-name
i w razie czego istnieje szansa, że jakiś Tracer czy Logic o tej mocy pociągnie zestaw
z HD6790, a nie od razu spali się z połową sprzętu. W przypadku Corsaira nie ma się jednak
o co martwić.


Dzięki za pomoc w rozwianiu wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 15:40, necron1501 napisał:

Boże, ten komp zastępczy mnie zniszczy, gram ledwo chodzi -.-

To nie wina kompa, gram od kilku dni chodzi jak chce. A zazwyczaj mu się nieszczególnie chce.

Dnia 19.02.2012 o 15:40, necron1501 napisał:

Forni, a ile musiałbym dopłacić do karty graficznej, aby z fajnej, zamieniła się w coś
co mi naprawdę dobrze posłuży? :D

Z 250-400 zł, wtedy masz GeForce GTX560Ti albo Radeona HD6870. Z tych dwóch szybszy (ale też nieco droższy) jest GTX560Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 17:37, ziptofaf napisał:

> Boże, ten komp zastępczy mnie zniszczy, gram ledwo chodzi -.-
To nie wina kompa, gram od kilku dni chodzi jak chce. A zazwyczaj mu się nieszczególnie
chce.

> Forni, a ile musiałbym dopłacić do karty graficznej, aby z fajnej, zamieniła się
w coś
> co mi naprawdę dobrze posłuży? :D
Z 250-400 zł, wtedy masz GeForce GTX560Ti albo Radeona HD6870. Z tych dwóch szybszy (ale
też nieco droższy) jest GTX560Ti.


Geforce od gigabyte czy od asusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za późno zareagowałem i nie mogę edytować. Okazuje się że mam 4 GB RAM ale DDR2. Powstaje pytanie:
1) będzie działać z tą płytą?
2) Czym się właściwie różni DDR2 od DDR3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 17:57, necron1501 napisał:

Geforce od gigabyte czy od asusa?

Lepszy będzie Gigabyte:
http://www.gral.pl/Gigabyte+GTX560Ti+1024MB+PCI-E_445.html
Ewentualnie trochę taniej masz HD6870:
http://www.gral.pl/Gigabyte+HD6870+1024MB+PCI-E_470.html
Do tych kart przydałoby się już jednak zmienić zasilacz na mocniejszy (OCZ StealthXStream 2 600W lub przynajmniej OCZ ZS 550W).

Dnia 19.02.2012 o 17:57, necron1501 napisał:

Okazuje się że mam 4 GB RAM ale DDR2. Powstaje pytanie:
1) będzie działać z tą płytą?

Nie będzie. Najlepiej bierz GoodRam 4GB 1333MHz CL9:
http://www.gral.pl/GoodRAM+4GB+DDR3-1333_370.html

Dnia 19.02.2012 o 17:57, necron1501 napisał:

2) Czym się właściwie różni DDR2 od DDR3?

DDR3 jest przede wszystkim nowszą pamięcią, jest szybsza, mniej się grzeje i dodatkowo jest tańsza od DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2012 o 18:34, Szynkars napisał:

Do tych kart przydałoby się już jednak zmienić zasilacz na mocniejszy (OCZ StealthXStream
2 600W lub przynajmniej OCZ ZS 550W).


Zmienione. Dzięki za informacje ;)

Dnia 19.02.2012 o 18:34, Szynkars napisał:

> Okazuje się że mam 4 GB RAM ale DDR2. Powstaje pytanie:
> 1) będzie działać z tą płytą?
Nie będzie. Najlepiej bierz GoodRam 4GB 1333MHz CL9:
http://www.gral.pl/GoodRAM+4GB+DDR3-1333_370.html


Czy dobrze widzę? Za 4GB tylko 80 zł? Dopisane do listy. Chyba że zmiana płyty na inny model, ale nie wiem czy cenowo nie będzie różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się