Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jesli chodzi o dyski sata 2 to najlepsze dyski ma Seagate (zapis prostopadły, NCQ, 16 megowy cache) sam kupiłem sobie taki dysk 250 GB niestety mimo ze szybki i nowoczesny dysk jest też potwornie głosny przy nim skatowany pięcioletni 40 WD Caviar wydaje sie niemal bezgłsny :\ Wytrzymałem tydzien i wymieniłem go na Samsunga SpinPoint 250 GB którego praca przy nie wyciszonej obudowie jest już znośna dla normalnego urzytkownika czego nie mogłem powiedzieć o Seagacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chcesz kupowac na allegro czy poprostu pytasz sie o model który kupisz sobie gdzies w sklepie bo z tego co widze ceny tych dysków z allegro nie są aż tak małe ( niektóre nawet wieksze od skleowych) i na nie każdej aukcji sa dokładnie omówione warunki gwarancji. Osobiscie radze wybrac albo Seagate albo Samsunga są najlepsze w wiekszosci testów (w takiej właśnie kolejnosci)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 10:51, lOkErS napisał:



Chyba lepiej ten drugi, masz Intela ale jakiego?? Jak bardzo się grzeje może pomyśl o miedzianym albo hybrydzie ( miedź z alu)- ten bedzie tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:31, Radzisz napisał:

> /.../ sprzedawać
szkoda ale gdzie ja to będę trzymał... w piwnicy? xD

Zalety posiadania starego komputera docenisz wtedy, kiedy Twoje nowiutkie cudo padnie, a Ty nie bedziesz miał na czym nawet napisać pytania na forum. Jam mam jeszcze z Pentium 166 i grafiką z 4 (tak!) MB pamięci...Mam też drugi, z Celeronem 800 i GF 5200. Przecież na starym możesz trzymać kopie zapasowe, możesz korespondencję mailową ( można odebrać drugi raz z konta pocztowego), wiele rzeczy możesz...Ja mam nawet trzeci komputer, z Pentium IV 2,8 i GF 7800 GS. A 15" monitor CRT do dzisiaj leży w piwnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 11:27, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ sprzedawać
> szkoda ale gdzie ja to będę trzymał... w piwnicy? xD
Zalety posiadania starego komputera docenisz wtedy, kiedy Twoje nowiutkie cudo padnie, a Ty
nie bedziesz miał na czym nawet napisać pytania na forum. Jam mam jeszcze z Pentium 166 i grafiką
z 4 (tak!) MB pamięci...Mam też drugi, z Celeronem 800 i GF 5200. Przecież na starym możesz
trzymać kopie zapasowe, możesz korespondencję mailową ( można odebrać drugi raz z konta pocztowego),
wiele rzeczy możesz...Ja mam nawet trzeci komputer, z Pentium IV 2,8 i GF 7800 GS. A 15" monitor
CRT do dzisiaj leży w piwnicy...

Dokładnie tak, nie wiadomo kiedy może ci "życie" uratować mnie się to przytrafiło min 2 razy , więc mojego "zgrzytka" na pewno nie sprzedam. szkoda sprzedawać, więcej pożytku może być z niego niz się wydaje, chyba że ma się w domu inny "ratunkowy " sprzęt to co innego, jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 11:27, KrzysztofMarek napisał:

Zalety posiadania starego komputera docenisz wtedy, kiedy Twoje nowiutkie cudo padnie, a Ty
nie bedziesz miał na czym nawet napisać pytania na forum. Jam mam jeszcze z Pentium 166 i grafiką
z 4 (tak!) MB pamięci...Mam też drugi, z Celeronem 800 i GF 5200. Przecież na starym możesz
trzymać kopie zapasowe, możesz korespondencję mailową ( można odebrać drugi raz z konta pocztowego),
wiele rzeczy możesz...

Fakt. Mając 2 laptopy w domu też mogę :P Ale siostra będzie marudzić a taty często nie ma... Chyba jednak zostawie sobie ten komputer, może kiedyś do muzeum oddam... ;P A może rzeczywiście się przyda. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę kupić najtaniej geforce 7900gt ??? prosiłbym o jakiś link do sklepu internetowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jakiej firmy najlepszy bedzie GF 8800GTX? Moze ktos poradzic? Bo nie wiem, ktora teraz najlepsza bedzie, a niedlugo planuje kupno nowego kompa i chce wiedziec jaka karte graficzna kupic :-)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:00, Kris_bla napisał:

Witam,
Jakiej firmy najlepszy bedzie GF 8800GTX? Moze ktos poradzic? Bo nie wiem, ktora teraz najlepsza
bedzie, a niedlugo planuje kupno nowego kompa i chce wiedziec jaka karte graficzna kupic :-)
Pozdrawiam

No cóż jeżeli finanse Cię nie ograniczają... Ja brałbym Asusa, mam zaufanie do tej firmy, pozatym dostaniesz niezły pakiet oprogramowania i jakieś tam gierki :P

A jeżeli masz ograniczenia finansowe to weź wersję gts, sporo tańsza a mało gorsza :) Też chyba asus, no albo gigabyte :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze te karty to jeszcze cos takiego rzuca mi sie w oczy:
(wymaga zasilacza z kablami 2x PEG)

Co to znaczy? ;-P Mam zasilacz Chiefteca 400W, ale nie mam pojecia czy ma takie kable (kupowalem go z 3 lata temu jak nic ;-P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oto komputer który chcę sobie poskładać:
karta graficzna: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30478
procek: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18166 *** podkręcony do 5000+ ***
płyta główna: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24578
*** 1gb ramu***
NA JAKICH DETALACH PÓJDZIE NA TYM SPRZĘCIE OBLIVION I GOTHIC 3 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się