Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2012 o 15:06, Jackal-pl napisał:

Podaj model płyty głównej i zasilacz. No i budżet, bo bez tego ani rusz.
Wstępnie tanim kosztem jest wrzucić to co wyżej kolega napisał, z tym że Q6600 ma 2.4GHz.

A tak, ale można tez trafić Q6700 - on ma 4x2,66 GHz, ma to drobne znaczenie jeśli ktoś nie zamierza kręcić (przy podobnej cenie oczywiście). Jeśli płyta jest podła, to pozostaje coś pokroju E7600 i w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta karta wymaga pojedynczego dodatkowego podłączenia do zasilacza, czy podwójnego? Bo widzę, że ma dwa wejścia. Sorry, za brak profesjonalnej nazwy, ale nie wiem jak to się nazywa xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 18:23, Oloninho napisał:

A ta karta wymaga pojedynczego dodatkowego podłączenia do zasilacza, czy podwójnego?
Bo widzę, że ma dwa wejścia. Sorry, za brak profesjonalnej nazwy, ale nie wiem jak to
się nazywa xd


Dwa wejscia pci-e 12 volt 6 pin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, to chyba raczej nie dla mnie, bo mam tylko jedną taką wtyczkę. W takim razie jak byś mógł wybrać jakąś inną kartę z tej powyższej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taką przejściówkę, jedną, którą poprzednio wpinałem w 8800GTS zdaje się. Procka mam jakiegoś C2Dka (nie pamiętam dokładnie jakiego i nie mogę sprawdzić, bo nie mam aktualnie przy sobie kompa), a zasilacz FORTRON FSP350-60APN ATX 350W ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 15:06, Jackal-pl napisał:

Podaj model płyty głównej i zasilacz. No i budżet, bo bez tego ani rusz.
Wstępnie tanim kosztem jest wrzucić to co wyżej kolega napisał, z tym że Q6600 ma 2.4GHz.
No i ma spore TDP i chętnie usmaży jakąś gorszą sekcję zasilania na płycie.


Nazwa płyty głównej Asus P5KPL

Co do funduszy - to chciałbym aby zmieściło się w 600-800zł całość.

A gdzie mogę sprawdzić jaki mam zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 20:41, Nieznajomosc napisał:

A gdzie mogę sprawdzić jaki mam zasilacz?


Na naklejce na zasilaczu, jak zdejmiesz bok obudowy to powinno być wypisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko :)

potrzebuje dwóch rzeczy, zasilacza oraz obudowy, tutaj technikalia

posiadam Asus P8Z68-V/GEN3, procka i5 2500k @ 4ghz, 8gb ramu, 2x gtx570 phantom w sli, 3 dyski i jakiestam jeszcze bajery.
obecny zasilacz nie podoła sli dlatego potrzebuje czegos mocniejszego,i najlepiej jakiś z odczepianymi kabelkami^^

oraz druga rzecz, obudowa, aby to wszystko sie zmiescilo i byl dobry przewiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 20:40, Oloninho napisał:

No właśnie mam taką przejściówkę, jedną, którą poprzednio wpinałem w 8800GTS zdaje się.

A więc w czym problem?

Dnia 22.02.2012 o 20:40, Oloninho napisał:

Procka mam jakiegoś C2Dka

Do C2D lepiej będzie wziąć jakiegoś Radeona, lepsze sterowniki i mniejszy narzut na CPU. Poszukaj jakiegoś Radeona HD4850, powinny być na allegro w cenie od ~200 zł.

Dnia 22.02.2012 o 20:40, Oloninho napisał:

zasilacz FORTRON FSP350-60APN

Powinien sobie poradzić z 8800 GT / HD4850, aczkolwiek momentami może się już pocić. Najważniejsze jednak, że to nie jakiś badziewny Tracer czy inny no-name.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 21:36, Szynkars napisał:

Budżet?

Do 2x GTX 570 przydałoby się mocniej podkręcić procesor, przynajmniej do tych 4,5GHz.


budżet na sam zasilacz okolo +/- 500zł

obudowa mogę się wstrzymać jesli zasilacz bedzie wiecej niz 500 :) a jak nie to sama obudowa jakies 400-500 ale raczej nizej, nie zalezy mi na wodotryskach


co do procka, podkrecic go moge nawet do 5ghz, ale nie widze na razie potrzeby :) jak bedzie trzeba to pojdzie wyzej, mam na nim dobre chlodzenie wiec to zaden problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 21:35, Szynkars napisał:

> No właśnie mam taką przejściówkę, jedną, którą poprzednio wpinałem w 8800GTS zdaje
się.
A więc w czym problem?

Do tamtej karty potrzebne są takie dwie wtyczki, a ja mam jedną.

Dnia 22.02.2012 o 21:35, Szynkars napisał:

> Procka mam jakiegoś C2Dka
Do C2D lepiej będzie wziąć jakiegoś Radeona, lepsze sterowniki i mniejszy narzut na CPU.
Poszukaj jakiegoś Radeona HD4850, powinny być na allegro w cenie od ~200 zł.

Wolę raczej HD3850 lub HD3870, gdyż chcę jak najtaniej.

Finalnie zastanawiam się nad tymi dwoma:
http://allegro.pl/galaxy-geforce-8800gt-super-stan-dobra-do-oc-i2158889182.html
http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-3870-512mb-gddr4-256bit-i2160937345.html
Tylko co to tego GeForce'a, to właśnie mam problem z tymi kabelkami, bo ja mam tylko jeden, a w tą kartę wczepia się dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 21:43, Onybic napisał:

budżet na sam zasilacz okolo +/- 500zł

W takim razie możesz pomyśleć np. nad XFX Black Edition 850W. Jego cena to ok. 500 zł, ma 840W na linii 12 V, certyfikat 80+ Silver i odpinane kable. Mocowo w zupełności wystarczy do SLI z 2x GTX 570 i mocnego OC procesora / kart. Trochę taniej masz z kolei Thermaltake Toughpower XT 775W, również dobra konstrukcja. Delikatnie słabszy mocowo, ale też sporo tańszy od XFX''a. W odróżnieniu od niego, Thermaltake ma certyfikat 80+ Bronze. Tak czy inaczej, również będzie wystarczający do omawianej konfiguracji. Od ~600 zł zaczynają się ceny Corsaira AX750, który jakościowo wypada już naprawdę dobrze, jeśli zależy Ci na całkowicie modularnym okablowaniu, certyfikacie 80+ Gold i trybie półpasywnym, warto nad nim pomyśleć.

Dnia 22.02.2012 o 21:43, Onybic napisał:

obudowa mogę się wstrzymać jesli zasilacz bedzie wiecej niz 500 :)

Może Corsair Carbide 500R? W tej cenie jedna z lepszych obudów, ma dobre chłodzenie, dużo miejsca w środku i dodatkowo dwa porty USB 3.0 na przednim panelu. Wadą jest niestety dość cienka jak na taką cenę blacha. Ogólnie jednak Corsair Carbide 500R wypada całkiem przyzwoicie, poniżej masz jego test na PurePC:
http://www.purepc.pl/obudowy/test_corsair_carbide_400r_i_500r_obudowy_z_potencjalem?page=0,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 22:05, Oloninho napisał:

Do tamtej karty potrzebne są takie dwie wtyczki, a ja mam jedną.

Czyli już teraz korzystasz z jednej przejściówki i brakuje Ci molexów na kolejną, dobrze rozumiem?

Dnia 22.02.2012 o 22:05, Oloninho napisał:

Wolę raczej HD3850 lub HD3870, gdyż chcę jak najtaniej.

Radeony HD3000 to już trochę stare karty, chociaż od biedy możesz nad nimi pomyśleć, jeśli będą w atrakcyjnych cenach. Najlepiej szukaj czegoś z niereferencyjnym chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 00:31, Szynkars napisał:

> Do tamtej karty potrzebne są takie dwie wtyczki, a ja mam jedną.
Czyli już teraz korzystasz z jednej przejściówki i brakuje Ci molexów na kolejną, dobrze
rozumiem?

Tzn mam w zasilaczu dwa wejścia na molexy, ale przejściówka, którą używam również ma dwa, więc po prostu wczepiłem je w te z zasilacza i teraz nie mam żadnych.

Dnia 23.02.2012 o 00:31, Szynkars napisał:

> Wolę raczej HD3850 lub HD3870, gdyż chcę jak najtaniej.
Radeony HD3000 to już trochę stare karty, chociaż od biedy możesz nad nimi pomyśleć,
jeśli będą w atrakcyjnych cenach. Najlepiej szukaj czegoś z niereferencyjnym chłodzeniem.

No a ten, którego podałem parę postów wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się