Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Hem hem...ale zmiana procka nie sprawi że ci Windows OEM przestanie działać. Dopiero zmiana samej płyty głównej do tego doprowadzi. Więc podaj nam model płyty głównej (np. skorzystaj z programu CPU-Z i zakładki mainboard), możliwe że da się wymienić procesor na coś lepszego. Ale i tak na cuda się nie nastawiaj, ta maszyna jest już naprawdę wiekowa, max. uda się sprawić że nowe gry będą się uruchamiać, może działać w miarę płynnie na minimalnych detalach, ale na tym koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem:
Czy chłodzenie Thermaltake Contac 29 zmieściłoby się SilentiumPC Brutus 410?
Obecnie mam Cooler <aster Aegis i mieści się, jednak przy dwudziestocentymetrowej szerokości obudowy, a 16cm chłodzeniem, wolne miejsce.. jest mniejsze niż 4 cm.

Szerokość SilentiumPC Brutus 410 to 18.2cm. W sieci piszą o tym, że chłodzenie dotyka obudowy. Nie jest określone to, czy trzeba tą ściankę jakoś modelować, dociskać. Stąd to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, SilentiumPC podaje, że obudowa jest kompatybilna ze schładzaczami o wysokości do 157mm. Thermaltake Contac 29 ma 159cm, więc możliwe jest, iż chłodzenie nie wejdzie / wejdzie na styk. Teraz masz obudowę Chieftec Aegis (nie Cooler Master), zgadza się? Sprawdź takie obudowy jak Cooler Master Elite 370 / 371 / 430 i Zalman Z9 / Z9 Plus. Te dwie ostatnie mieszczą schładzacze o wysokości do 165mm, więc Contac 29 powinien się tak zmieścić. Zalmana Z9 masz chyba najtaniej w morele.net, za 173 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam uszkodzoną płytę główną i muszę ją wymienić, a to wiąże się już z wymianą procesora i pamięci RAM, możecie mi coś polecić do 1500 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 19:22, lord0 napisał:

mam uszkodzoną płytę główną i muszę ją wymienić, a to wiąże się już z wymianą procesora
i pamięci RAM, możecie mi coś polecić do 1500 zł ?


plyta: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=42845

procesor: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=35002

pamiec: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=36005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że zaproponujecie mi 2500k albo FX-8120. i5 jest na pewno lepszy w grach, ale czy w photoshopie przypadkiem AMD sobie lepiej nie poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 20:03, lord0 napisał:

tak myślałem że zaproponujecie mi 2500k albo FX-8120. i5 jest na pewno lepszy w grach,
ale czy w photoshopie przypadkiem AMD sobie lepiej nie poradzi ?


Akurat w Photoshopie lepiej sobie radzi 2500k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 10:26, krzysztofex97 napisał:

Jaki procesor lepszy ???
Amd Phenom x4 9650 czy intel c2d e8300


Zle porownanie.
To przecierz 4 rdzenie vs 2 rdzenie.

Dla czego pytasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje słuchawek z mikrofonem do 120zł z przesyłką :]. Najlepiej jak by był odczepiany mikrofon , ale nie musi. Myślę nad Creative Fatal1ty Gamer , może ktoś je ma i napisze jak się sprawują??.Słuchawki będą służyć do grania w Fps m.i.n Bf3 i Cs ( potrzebny dokładny dźwięk ) , ale czasami też posłuchania muzyki i jakiś bass mile widziany :]. Jakies propozycje ??? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 10:56, Misquamaqus napisał:

Dla czego pytasz ?


mam pomoc wybrac kumplowi szuka uzywanych na allegro do 270 zl wiem zle porownanie ale 4 rdzeni intela nie znajde w takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:14, krzysztofex97 napisał:

mam pomoc wybrac kumplowi szuka uzywanych na allegro do 270 zl wiem zle porownanie ale
4 rdzeni intela nie znajde w takiej cenie

Q6600 za taką sumę da się znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu sprzętu audio Logitech Z-5500, ale mam zintegrowaną kartę dźwiękową i musiałbym jakąś przejściówkę dokupować, a do niej coś tam darabiać, bodajże jeszcze jeden cinch, z tego co kumpel mówi. Więc dla mnie lepiej kupić jakąś kartę dźwiękową, bo przy okazji mogę mieć dźwięk przestrzenny i 5.1. Tylko teraz czy kupię jakąś kartę dźwiękową na 5.1 za ok 200zł i czy ona będzie coś warta? :)
I musi być taka co wejdzie do obudowy CM Elite 330 i Mobo - Gigabyte 770T-D3L :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 16:07, Bralo napisał:

Witam. Potrzebuje słuchawek z mikrofonem do 120zł z przesyłką :]. Najlepiej jak by był
odczepiany mikrofon , ale nie musi. Myślę nad Creative Fatal1ty Gamer , może ktoś je
ma i napisze jak się sprawują??.Słuchawki będą służyć do grania w Fps m.i.n Bf3 i Cs
( potrzebny dokładny dźwięk ) , ale czasami też posłuchania muzyki i jakiś bass mile
widziany :]. Jakies propozycje ??? Dzięki.

zepsuły ci sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 21:44, diabolo20 napisał:

zepsuły ci sie?

Znaczy mikrofon odpadł :/. Znalazłem kolejne słuchawki , dokładnie PLANTRONICS 367 , więc zastanawiam się nad
Creative Fatal1ty Gamer vs PLANTRONICS 367 ??. Może jeszcze jakies propozycje , lub opinie na temat tych dwóch modeli??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 21:56, Bralo napisał:

Znaczy mikrofon odpadł :/. Znalazłem kolejne słuchawki , dokładnie PLANTRONICS 367 ,
więc zastanawiam się nad
Creative Fatal1ty Gamer vs PLANTRONICS 367 ??. Może jeszcze jakies propozycje , lub opinie
na temat tych dwóch modeli??.


Fatal1ty są dość średnie.

Od siebie polecę standard zestaw Sennheiser HD201 + Mik. Zalman ZM-MIC1 .

Sprawdzone, solidne wykonanie, jakość dźwięku b.dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fatal1ty są dość średnie.

Dnia 25.03.2012 o 22:01, Oxva napisał:


Od siebie polecę standard zestaw Sennheiser HD201 + Mik. Zalman ZM-MIC1 .

Sprawdzone, solidne wykonanie, jakość dźwięku b.dobra.


Dzięki. A powiedz mi, mialeś doczynienia z tymi PLANTRONICS 367 ??. A tego maca to podłączasz pod Pc i później pod kabel od słuchawek i czy to nie przeszkadza za bardzo? lub nie spada ?. Bo raczej kupię tak jak napisałeś. Od razu zapytam , żeby nie zaśmiecać , jeżeli nie te mikro , to zaproponujesz coś innego w tej cenie do 20zł , może stojący ? , a jeszcze , jak muzyka w tych sennheiserach brzmi? bass jakiś jest? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się