Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2012 o 18:06, Nalfein napisał:

Dobrze zrobiłeś, bo to bardzo mocny zasilacz w swojej klasie.

dzieki tylko czy uzywka niestracila za bardzo na mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 23:40, Szynkars napisał:

Płyta:
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-h61ma-e35-b3-intel-h61-lga1155-pcievgadzwglansata3usb3ddr3,26093.html

Pamięć:
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr3-4gb-1333mhz-cl9,2056.html

Karta:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/xfx-ati-radeon-hd6870-dual-heatpipe-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,17275.html

Napędu jak rozumiem nie potrzebujesz. Co do płyty - jedna z lepszych w tym przedziale
cenowym, ma na pokładzie zarówno SATA 3 jak i USB 3.0, co nie jest w tej cenie zbyt często
spotykane. Poza tym ma 36-miesięczną gwarancję. Pamięć standardowa, czyli GoodRamy 1333MHz
CL9. Jeśli dopłata będzie niewielka, możesz pomyśleć nad jakimiś 1600MHz 1,5 V, ale nie
da to przyrostu wydajności w stosunku do 1333MHz. Najlepiej więc brać to, co jest najtańsze,
czyli najczęściej właśnie GoodRamy. Jeśli chodzi o kartę, to model XFX jest jednym z
tańszych, posiadający przy tym dobre chłodzenie. Model MSI to referent, więc na zbytnią
ciszę i niskie temperatury nie ma co liczyć. Po podliczeniu całość powinna Cię wynieść
około 2114 zł.



Mam pytanie odnośnie tej karty graficznej - otóż obsługuje ona OpenGl 3.2 a jak patrzałem na takie same od MSI to był to bodajże OpenGl 4.1. Czy ten OpenGl 3.2 nie będzie mnie ograniczał jakoś w przyszłości? (np. w tym komputerze nie posiadam pixel shrader 3.0 i nie mogę w pare gierek pograć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 18:37, diabolo20 napisał:

dzieki tylko czy uzywka niestracila za bardzo na mocy?


Używana niecałe 3 miesiące? Nie, to raczej mało prawdopodobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 99% obie karty mają tą samą wersję OpenGl, więc nie masz się czym przejmować. Sklepy często podają nieprawdziwe dane, jeśli już coś sprawdzać, to najlepiej na stronie producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie?
Mysz A4-Tech EVO XGame X705 USB czy A4-Tech X-705f (obecnie mam) ? Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem, która jest lepsza, bo obie są tej samej serii tak jakby. Mam monitor 22" i zależy mi na ilości DPI, bo obecnie mam a4tech x-748k i wywaliłem pieniądze w błoto - dobra rozdzielczość mychy jest, ale w moich rękach to katorga i ból ręki po godzinie użytkowania (za małe dłonie). Co polecacie ? Jak nie z tych to taką mychę, żeby była w podobnych rozmiarach i wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Logitech Mx518
Stara, aczkolwiek sprawdzona przez lata mysz, o wiele lepsza od A4Techa (którego także miałem - X750F)
Trzeba dołożyć troszkę złotówek, ale uwierz mi - nie będziesz żałował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jaka jest szansa że ten zasilacz(ZASILACZ XILENCE REDWING 580W (XP580.(12)R3) A.PFC) który mi się spalił podczas włączania kompa pociągnął za sobą inne podzespoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 12:25, diabolo20 napisał:

Dokładnie ten model Redwing Series 600 R3


Firma to jak widzę prosto z czarnej listy ale ten konkretny model jednak ma certyfikat 80 Plus, pełnoprawne aktywne PFC a za jago wnętrzności odpowiadała jakaś normalna firma. Więc reszta podzespołów raczej nie oberwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 14:55, ziptofaf napisał:

> Dokładnie ten model Redwing Series 600 R3

Firma to jak widzę prosto z czarnej listy ale ten konkretny model jednak ma certyfikat
80 Plus, pełnoprawne aktywne PFC a za jago wnętrzności odpowiadała jakaś normalna firma.
Więc reszta podzespołów raczej nie oberwała.

Dzięki wielkie już myslałóem że żadnych zabezpieczeń niema:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:37, Szynkars napisał:

Na 99% obie karty mają tą samą wersję OpenGl, więc nie masz się czym przejmować. Sklepy
często podają nieprawdziwe dane, jeśli już coś sprawdzać, to najlepiej na stronie producenta.



Sprawdzałem na stronie producenta i jest napisane ,że obsługuje OpenGl 3.2 :
http://xfxforce.com/pl/Products/Graphics-Cards/AMD/AMD-Radeon-HD-6000/AMD-Radeon-HD-6870/HD-687A-ZDFC.aspx
Jeśli mimo to miałbym zdecydować się na tą kartę nie będzie to sporym ograniczeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 10:22, Mafioso_PL napisał:

Osobiście polecam Logitech Mx518
Stara, aczkolwiek sprawdzona przez lata mysz, o wiele lepsza od A4Techa (którego także
miałem - X750F)
Trzeba dołożyć troszkę złotówek, ale uwierz mi - nie będziesz żałował ;)

Najbardziej to mi chodzi o to, aby w ręce dobrze leżała - mam specyficzne dłonie ;) więc wolałbym pozostać przy x705 w wyglądzie, ale z ulepszonym DPI z tego EVO.
Poza tym nie odpowiada mi w tej cenie tej Logitech, wolę coś takiego jak a4tech przytoczony przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 09:49, diabolo20 napisał:

Ma ktoś może rade jak odłączyć zasilacz od płyty głównej bo za cholere złączka niechce
wyjść(ta podłóżna)


tam jest zatrzask - plastykowy więc ostrożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 10:19, Konrad162 napisał:

tam jest zatrzask - plastykowy więc ostrożne.

Towłaśnie zauwazyłem jakiej pozycji musi być?Docisnąc go czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym złożyć komputer do 3000 zł. Do wykorzystania mam tylko dysk twardy. W cene komputera ma być wliczony system operacyjny oraz jakiś dobry antywirus. Sprzęt ma służyć głównie do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 11:17, diabolo20 napisał:

Towłaśnie zauwazyłem jakiej pozycji musi być?Docisnąc go czy jak?


Najprawdopodobniej ten zatrzask jest tak zrobiony, że musisz go docisnąć, żeby móc wyjąć złączkę :) jeśli długo nie odłączałeś zasilacza od płyty głównej to będziesz musiał się trochę namęczyć, ale nie bój się użyj trochę więcej siły - zazwyczaj płyty główne są na tyle solidne, że nie powinieneś jej złamać. Jeśli się boisz to trzymaj jedną ręką płytę główną, a drugą ruszaj tą wtyczką w każdą stronę i po kilku minutach takiej zabawy powinna bez problemu wyjść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 11:17, diabolo20 napisał:

Towłaśnie zauwazyłem jakiej pozycji musi być?Docisnąc go czy jak?

generalnie jest tak że górną jego część (tę dalej od płyty) musisz docisnąć. Zawsze możesz sprawdzić w instrukcji a jak nie to na jakimś filmiku w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się