Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2012 o 01:45, ziptofaf napisał:

Co jak co ale nazywanie A6-3420 czterordzeniowcem to przesada.
Nie bez powodu ostatnia generacja procków AMD ma sprzedaż zbliżoną do zera a ta sama technologia ląduje w notebookach niestety.

Masz informacje nawet nie zbliżone do rzeczywistości. Mimo słabych ocen procków z serii FX, mimo tego, że Llano nie robi jakiegoś szału to sprzedaje się nie najgorzej skoro nawet sklepy w Polsce zamawiają w jednej partii po 100 sztuk.
W obu wypadkach czynnikiem decydującym jest po prostu cena. U Intela najtańszy czterordzeniowy procek, to wydatek na dzień dobry 800 zł, u AMD podobny, choć słabszy o jakieś 20-30% możesz dostać w cenie 300-400 zł. Różnica ponad 50% lub więcej.

Dnia 02.08.2012 o 01:45, ziptofaf napisał:

AMD-kowym czterym rdzeniom to bliżej już będzie do 2-3, zwłaszcza że Windows
ma (czy może - miał? Bo może to poprawili. ) poważne problemy z ich obsługą i bodajże
2 ALU nie działają wcale.

Problemy z pracą na buldożerach (i tylko na nich) polegały na tym, że manager wątków w Win7 nieoptymalnie rozdzielał zadania, dzięki czemu obciążenie było nierównomierne - dwa z nich się dławiły danymi do przetworzenia, a pozostałe czekały na zadania i nie mogły się doczekać. Zresztą patche już to naprawiły więc sprawy nie ma.

A co do kwestii czy A6 jest czterordzeniowcem, to robiąc programy w Javie mam o tym niejakie pojęcie. Mając zadanie, które mogę efektywnie podzielić na 2 lub 4 wątki - w tym drugim wypadku dostaję czas wykonania niemal idealnie o 50% krótszy. Przy braku podziału dostaję wykonanie niemal idealnie 4 razy dłuższe. A więcej dowodów na dobrą równoległą pracę 4 rdzeni mi nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 01:38, amek11 napisał:

Witam,
Piszę po raz kolejny i poraz kolejny potrzebuje Waszej pomocy.
Dzisiaj wkoncu zamawiam swoje nowe podzespoly.
Niestety moj budzet spadl do 2200..
Będzie on używany glownie do gier.
Obudowe,dysk,oraz naped posiadam.
Moze obudowa nie jest najwyzszych lotow ,bo jest to jakis "Logic"
ale dzieki niej bd mogl troche oszczedzic na rzecz czegos innego.
A więc okolo 2200 na MOBO,CPU,GPU,PSU,RAM.
Wiem ze nie jest to zbyt wiele, ale mam nadzieje ze cos sie sensownego
da zlozyc.

Prosze o pomoc oraz pozdrawiam .



Potrzebuje szybkiej odpowiedzi poniewaz musze dzisiaj zlozyc zamowienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 12:25, amek11 napisał:

> Witam,
> Piszę po raz kolejny i poraz kolejny potrzebuje Waszej pomocy.
> Dzisiaj wkoncu zamawiam swoje nowe podzespoly.
> Niestety moj budzet spadl do 2200..
> Będzie on używany glownie do gier.
> Obudowe,dysk,oraz naped posiadam.
> Moze obudowa nie jest najwyzszych lotow ,bo jest to jakis "Logic"
> ale dzieki niej bd mogl troche oszczedzic na rzecz czegos innego.
> A więc okolo 2200 na MOBO,CPU,GPU,PSU,RAM.
> Wiem ze nie jest to zbyt wiele, ale mam nadzieje ze cos sie sensownego
> da zlozyc.
>
> Prosze o pomoc oraz pozdrawiam .


Potrzebuje szybkiej odpowiedzi poniewaz musze dzisiaj zlozyc zamowienie .


Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3550-3-3ghz-bx80637i53550-473464/ 812 zł
Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-459601/ 272 zł
Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-560-dcii-dcii-oc-2di-1gd5-gra-alan-wake-398520/ 696 zł
Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-kingston-kvr1333d3n9-8g-437780/ 164 zł
Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ 255 zł

Razem: 2199 zł (idealnie się zmieściłem :D)

Mocny, 4 rdzeniowy procesor; płyta główna obsługująca szereg nowoczesnych technologi, karta graficzna GTX560 od Asusa, która będzie pracowała baaardzo cicho i dobrze nadaje się do podkręcania. 8 GB pamięci operacyjnej, bo jest teraz naprawdę bardzo tania - 1333MHz wystarczy w zupełności. Zasilacz, który bez problemu to wszystko uciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2012 o 12:46, pawbuk napisał:


Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3550-3-3ghz-bx80637i53550-473464/
812 zł
Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-459601/ 272 zł
Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-560-dcii-dcii-oc-2di-1gd5-gra-alan-wake-398520/
696 zł
Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-kingston-kvr1333d3n9-8g-437780/ 164 zł
Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ 255 zł

Razem: 2199 zł (idealnie się zmieściłem :D)

Mocny, 4 rdzeniowy procesor; płyta główna obsługująca szereg nowoczesnych technologi,
karta graficzna GTX560 od Asusa, która będzie pracowała baaardzo cicho i dobrze nadaje
się do podkręcania. 8 GB pamięci operacyjnej, bo jest teraz naprawdę bardzo tania - 1333MHz
wystarczy w zupełności. Zasilacz, który bez problemu to wszystko uciągnie :)



Dzięki wielkie ;p
Mam tylko kilka pytan.
Słyszałem że GTX 560 nie warto brac, chyba ze bd to "Ti"
Jak sprawa wyglada?


No i po 2.
Czy warto bawic sie w AMD ? Wyszlo by taniej na korzysc lepszej grafiki?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 12:54, amek11 napisał:

Dzięki wielkie ;p
Mam tylko kilka pytan.
Słyszałem że GTX 560 nie warto brac, chyba ze bd to "Ti"
Jak sprawa wyglada?

Niektórzy twierdzą, że nie warto brać. Ja np uważam, że za cenę o 200 zł niższą dostajemy kartę, która po podkręceniu jest zbliżona wydajnością do Ti. Opinie są bardzo różne. Niektórzy twierdzą, że lepiej brać HD6870. Naprawdę cięzko powiedzieć co jest najlepszym wyjściem. Ja sam mam GTX560 od ASUSA, tylko wersję TOP, (takie samo chłodzenie) i ma naprawdę bardzo fajną kulturę pracy - cichutki, bardzo chłodny (obecnie potrafi w idle mieć nawet 31 stopni, w stresie mi jeszcze nie przekroczył 60 stopni), dobrze się podkręca. W dodatku dostajesz grę wartą ok 40 zł ;)

Dnia 02.08.2012 o 12:54, amek11 napisał:

No i po 2.
Czy warto bawic sie w AMD ? Wyszlo by taniej na korzysc lepszej grafiki?


Moim zdaniem AMD nie jest opłacalne. Owszem - procki od AMD są dużo tańsze, jednak oferują mniejszą wydajność, szczególnie w grach. Lepiej obecnie wziąć dobry procesor z nieco słabszą kartą graficzną, bo założe się, że i tak karta będzie pierwsza do zmiany. Za 3 lata zmienisz tylko kartę graficzną, bo procesor będzie dawał radę. Nawet dopłacenie do Ti niewiele zmieni, bo te karty to taka sama architektura. A w chwili obecnej GTX560 sobie spokojnie da radę ze wszystkimi grami w FullHD.

Dnia 02.08.2012 o 12:54, amek11 napisał:




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 13:24, pawbuk napisał:


Moim zdaniem AMD nie jest opłacalne. Owszem - procki od AMD są dużo tańsze, jednak oferują
mniejszą wydajność, szczególnie w grach. Lepiej obecnie wziąć dobry procesor z nieco
słabszą kartą graficzną, bo założe się, że i tak karta będzie pierwsza do zmiany. Za
3 lata zmienisz tylko kartę graficzną, bo procesor będzie dawał radę. Nawet dopłacenie
do Ti niewiele zmieni, bo te karty to taka sama architektura. A w chwili obecnej GTX560
sobie spokojnie da radę ze wszystkimi grami w FullHD.
>


Też tak właśnie myślałem , że lepszą opcją było wzięcie czegoś z lepszym prockiem , ale tańszą karta
na platformie 1055.

A co byś myślał o czymś takim?

20120802135353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 13:54, amek11 napisał:

Też tak właśnie myślałem , że lepszą opcją było wzięcie czegoś z lepszym prockiem , ale
tańszą karta
na platformie 1055.

A co byś myślał o czymś takim?


Typowy zestaw do podkręcania. Na pewno nie masz 200 zł większego budżetu? :D bo o ile 2500K jest znakomitym prockiem, to wyszły już Ivy Bridge oraz plyty główne z chipsetem Z77 i właściwie to te najlepiej brać :) tylko niestety z powodu nowości są nieco droższe, szczególnie mobo. Twój zestaw jest o tyle dobry, że 2500K zawsze można podkręcić. Jeśli masz zamiar podkręcać, to możesz brać zestaw z 2500K i tą płytą główną. Jeśli nie masz zamiaru bardzo żyłować tego procka to możesz zamienić płytę główną na:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-79-568295.html?attr=938-513104 349 zł
Zmień też kartę graficzną na tego Asusa GTX560 - przeglądalem jeszcze raz testy i jest wydajniejszy od XFX HD6870. W jakiej rozdzielczości grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 01:45, ziptofaf napisał:

Jeśli chodzi o czystą wydajność to najlepszym obecnym modelem dostępnym w tej kategorii
cenowej będzie:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3897695

To się zaczynam cieszyć, że kupiłem sprzęt lepszy pod każdym względem* za cenę o stówkę niższą.
*: X73TK-TY036 - Procek podobnie wydajny, grafika lepsza, pamięci x2, Grafika dedykowana podobnie wydajna, matryca i rozdzielczość większa (1600x900), twardziej większy i szybszy, miejsce na SSD/drugi HDD (w tym RAID 0). Jedyne w czym ten MSI jest lepszy, to waga: 2,5kg zamiast 3kg. A ja nadal mogę obniżyć w grach rozdzielczość do 1360x768.

Wszelkie konstrukcje krzyżujące procek Intela i jakąkolwiek inną grafikę nVidii/AMD powodują, że marnuje się albo GPU dedykowany, albo część APU Intela (HD3xxx/4xxx). Dzięki temu zarówno CPU jak i dedykowany GPU musi być sporo silniejszy do tych samych zadań = droższy, prądożerny itd.
W konstrukcjach AMD grafika z APU i dedykowana pracują razem dając prawie o połowę większą wydajność.
Dlatego Intel był tak przerażony kiedy została sfinalizowana umowa kupna ATI przez AMD. Dzięki temu tendencja łączenia procesorów strumieniowych w CPU odstawia go jeszcze dalej w grafice niż był zanim pojawiła się pierwsza implementacja CUDA nVidii. A Intel miał ambicję wejść w grafiki, żeby sprzedawać zintegrowane komputery i móc zgarniać kasę za całą konstrukcję. Pod tym względem AMD ubiegło Intela, zamykając mu drzwi przed nosem, i właśnie zaczynają się pojawiać tego rezultaty.

Dnia 02.08.2012 o 01:45, ziptofaf napisał:

da się już na tym grać w takiego Wiedźmina 2 w niskich detalach z zachowaniem przyzwoitej płynności

To fajnie bo ja mogę odpalić Wieśka 2 na średnich w 1600x900 i nie mam żadnego dyskomfortu jeżeli chodzi o klatki (ale pewnie za małe wymagania mam:). A jeszcze frapsa nie zdążyłem zainstalować (jak zainstaluję, to mogę walnąć coś na yt). Tymczasem z filmów jest tylko to:
http://www.youtube.com/watch?v=xno9UQA4Mms

Taka mała errata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 14:45, pawbuk napisał:

> Też tak właśnie myślałem , że lepszą opcją było wzięcie czegoś z lepszym prockiem
, ale
> tańszą karta
> na platformie 1055.
>
> A co byś myślał o czymś takim?

Typowy zestaw do podkręcania. Na pewno nie masz 200 zł większego budżetu? :D bo o ile
2500K jest znakomitym prockiem, to wyszły już Ivy Bridge oraz plyty główne z chipsetem
Z77 i właściwie to te najlepiej brać :) tylko niestety z powodu nowości są nieco droższe,
szczególnie mobo. Twój zestaw jest o tyle dobry, że 2500K zawsze można podkręcić. Jeśli
masz zamiar podkręcać, to możesz brać zestaw z 2500K i tą płytą główną. Jeśli nie masz
zamiaru bardzo żyłować tego procka to możesz zamienić płytę główną na:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-79-568295.html?attr=938-513104 349

Zmień też kartę graficzną na tego Asusa GTX560 - przeglądalem jeszcze raz testy i jest
wydajniejszy od XFX HD6870. W jakiej rozdzielczości grasz?



Właśnie chciałem troche podkręcic procka ;)
Niestety nie ogarne 200zl wiecej. To juz jest maksimum.
Dodam jeszcze ze licytuje na aukcji GTX560Ti od MSI, jak dobrze wyjdzie to moze wygram za 700zł.
Oczywiscie nówka sztuka. Bedzie wydajniejsza niz zwyczajny GTX560?
Hmm w zwiazku z tym ze kupilem nowy monitor to chcialem pograc w fullHD .
Da wgl. rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 15:31, amek11 napisał:

Właśnie chciałem troche podkręcic procka ;)
Niestety nie ogarne 200zl wiecej. To juz jest maksimum.
Dodam jeszcze ze licytuje na aukcji GTX560Ti od MSI, jak dobrze wyjdzie to moze wygram
za 700zł.
Oczywiscie nówka sztuka. Bedzie wydajniejsza niz zwyczajny GTX560?
Hmm w zwiazku z tym ze kupilem nowy monitor to chcialem pograc w fullHD .
Da wgl. rade?


Ti na pewno będzie wydajniejsze od zwykłego GTX560. Za 700 zl to najbardziej opłacalne wyjście. W FullHD bez problemu pograsz, w większość gier nawet na maksymalnych ustawieniach :) oczywiście zawsze jest kilka gier, w których na maksymalnych ust. graficznych i w FullHD jedynie GTX690 daje radę :D a to potwór za 4000 zl ;) ale GTX560Ti też jest mocną kartą :)
W sumie to możesz też brać p67 pro3, Z77 może Ci się w ogóle nie przydać, a ma słabszą sekcję zasilania :)
Zmień tylko tą kartę graficzną i zastanów się czy nie dopłacić do 8GB RAM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 15:47, pawbuk napisał:

> Właśnie chciałem troche podkręcic procka ;)
> Niestety nie ogarne 200zl wiecej. To juz jest maksimum.
> Dodam jeszcze ze licytuje na aukcji GTX560Ti od MSI, jak dobrze wyjdzie to moze
wygram
> za 700zł.
> Oczywiscie nówka sztuka. Bedzie wydajniejsza niz zwyczajny GTX560?
> Hmm w zwiazku z tym ze kupilem nowy monitor to chcialem pograc w fullHD .
> Da wgl. rade?

Ti na pewno będzie wydajniejsze od zwykłego GTX560. Za 700 zl to najbardziej opłacalne
wyjście. W FullHD bez problemu pograsz, w większość gier nawet na maksymalnych ustawieniach
:) oczywiście zawsze jest kilka gier, w których na maksymalnych ust. graficznych i w
FullHD jedynie GTX690 daje radę :D a to potwór za 4000 zl ;) ale GTX560Ti też jest mocną
kartą :)
W sumie to możesz też brać p67 pro3, Z77 może Ci się w ogóle nie przydać, a ma słabszą
sekcję zasilania :)
Zmień tylko tą kartę graficzną i zastanów się czy nie dopłacić do 8GB RAM-u.


Tak też zrobie, ale nie wiem czy dam jeszcze cos skolowac na dodatkowy ram ;)
A no i ewentualnie znalazłem jeszcze na alledrogo HD6950 nowego za 800zł.
Z góry przepraszam ze tak kombinuje ale to oczywiste ze chcialbym jak najwydajniejszy zestaw za ta kwote ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 16:02, amek11 napisał:

Tak też zrobie, ale nie wiem czy dam jeszcze cos skolowac na dodatkowy ram ;)
A no i ewentualnie znalazłem jeszcze na alledrogo HD6950 nowego za 800zł.
Z góry przepraszam ze tak kombinuje ale to oczywiste ze chcialbym jak najwydajniejszy
zestaw za ta kwote ;)


HD6950 będzie jeszcze wydajniejsza, ale musisz zwiększyć swój budżet o 100 zł ;) w takim wypadku na razie poczekaj z dołożeniem 4GB RAM-u, ale zbieraj na to kasę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 16:16, amek11 napisał:

No bd odkladal ;p
Btw. czy 1GB wystarczy do grania w fullHD?
Bo z tego co czytalem to czasami w fullhd gry pobieraja 1.25Gb etc.


Chodzi Ci o pamięć karty graficznej? :D nie wiem jak to wygląda, ale mi z 1GB wszystkie gry chodzą w FullHD :D przetestowane na Crysisach i Metro 2033 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 16:16, amek11 napisał:

Bo z tego co czytalem to czasami w fullhd gry pobieraja 1.25Gb etc.


Dobrze czytałeś. Nowe gry, przy tak dużej rozdzielczości wymagają przynajmniej 1GB pamięci na karcie graficzne. Nie mniej, z autopsji powiemm, że mając GTX460 1GB gram praktycznie we wszystkie gry na maksymalnych detalach, właśnie w rozdzielczości FullHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Od około 4 lat korzystam z duetu Intel E5200 2,5GHz + Radeon 4850, niestety nowsze gry działają coraz gorzej. Nie wymagam już cudów przy takim setupie, ale chciałbym pograć komfortowo chociaż przy niskich/średnich detalach i natywnej rozdzielczości (1680x1050). Ostatnio jednak zawiodłem się przy Guild Wars 2 - z takimi ustawieniami w spokojnych etapach gry było znośnie, jednak przy większych eventach gry nie mogłem określić mianem płynnej :( Mam wrażenie, że procesor nieco ogranicza tę kartę - już 4 lata temu nie należał do wysokiej klasy, a teraz dodatkowo jest już trochę zużyty. Dobrze rozumuję?
Wszystko działa na płycie Gigabyte GA-EP35-DS3 z 2GB RAM i zasilaczem Chieftec 450W.
Czy wobec tego moglibyście polecić mi procesor z Socketem 775, który dobrze dogadałby się z tym Radeonem? Do, powiedzmy, 500zł (+/- 100zł). Czy może jest to w ogóle bez sensu i jedynym sensownym wyjściem jest zainwestowanie w płytę z nowszym gniazdem i takowy procesor?W takim wypadku również proszę o komentarz i może jakieś konkretne modele.
Z góry bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


No proszę, no to się pomyliłem. Prawdę mówiąc głównie interesowałem się wynikami z notebookcheck a w tej kategorii cenowej żaden GPU nie dorównywał GT635M. Choć nie powiem, nie szukałem rozwiązań opartych o Crossfire, jakoś przemknęły mi koło nosa. Więc dzięki za sprostowanie mojej niewiedzy ;) Wychodzi na to że będę musiał się nieco dokładniej zapoznać z produktami AMD bo od jakiegoś czasu już je ignorowałem w sprzęcie mobilnym... w PC-tach zresztą też, 95% testów Bulldozerów wygląda tak że one do grania nadają się gorzej niż poprzednia generacja Phenomów o Intelu nawet nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak prawdę mówiąc to ten procesor nie ogranicza w jakimś dużym stopniu HD4850 (choć możesz zapuścić jakiegoś 3D Mark 06 czy Vantage i porównamy o ile odstaje wynik GPU od tych testowanych z użyciem podkręconych Quadów). Ta karta kosztowała z 500 stów w chwili premiery i wyszła jeszcze za czasów Core 2 Duo więc wydajnościowo powinny współgrać całkiem sensownie.

Tym niemniej nie dziwię się że GW2 potrafił ci ścinać. To MMO ma naprawdę dobrą grafikę, w takim Rifcie czy Terze Online to zdarzało mi się widzieć ściny nawet na Core i5 2500k i podkręconym HD6950, GW pewnie nie jest dużo "gorsze" pod tym względem. Więc jak chcesz realnej poprawy to do zmiany byłaby karta + procek + płyta główna + automatycznie dojdzie ci RAM bo potrzebne jest DDR3. Tylko że wtedy to przygotuj sobie dwa razy tyle gotówki (coś pokroju Core i3, 4GB pamięci, Radeona HD7750 i taniej płyty pod niego, wyjdzie koło 1100 zł. Fakt że pewnie potem sprzedajesz stare części więc z 3-4 stówy powinny się zwrócić).

Ewentualnie opcja nr 2 - odwiedzasz allegro/ebay i polujesz na Radeona HD5850 w cenie do 400 zł (w sumie jest to też lepszy pomysł niż HD7750, fakt że na gwarancję to wtedy nie masz co liczyć), do tego inwestujesz w lepsze chłodzenie na procesor i podkręcasz go do oporu. Przydałby się też nieco mocniejszy zasilacz (450W niby starcza ale jeśli dobrze pamiętam to Chieftec ma z 330W na linii 12V). Wzrost wydajności powinien być znaczący, cenowo wyjdzie koło 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:28, ziptofaf napisał:

No proszę, no to się pomyliłem. Prawdę mówiąc głównie interesowałem się wynikami z notebookcheck
a w tej kategorii cenowej żaden GPU nie dorównywał GT635M. Choć nie powiem, nie szukałem
rozwiązań opartych o Crossfire, jakoś przemknęły mi koło nosa.

Nie mogłeś ich spotkać bo zarówno CPU jak i GPU w tej konfiguracji mają dopiero pół roku, a laptop, którego sobie sprawiłem dopiero 3 miesiące od początku produkcji (ciężko jeszcze jakieś testy spotkać).

Dnia 02.08.2012 o 19:28, ziptofaf napisał:

w PC-tach zresztą też, 95% testów Bulldozerów wygląda tak że one do grania nadają się gorzej niż
poprzednia generacja Phenomów o Intelu nawet nie wspominając.

Bo tak to wygląda. Na dzisiejszym oprogramowaniu sprzęt AMD ma prawo i nawet powinien działać gorzej. Ale chodzi o to, że jeżeli z takich gier odetniemy obliczenia fizyczne oraz służące do przygotowania grafiki, to okaże się, że obliczenia, które pozostają są malutkie - wcale nie wymagają dużo więcej wydajności obliczeniowej niż kiedyś. Połączenie CPU i GPU w jednym układzie powoduje, że to co najbardziej zżera moc jest załatwiane pomiędzy modułami takiego sprzętu, a czyste obliczenia, z których odcięto wszystkie zadania możliwe dzisiaj do zautomatyzowania są do uciągnięcia przez rdzenie CPU.

ps. A jednak znalazłem jakąś małą reckę samych APU:
http://pclab.pl/art47483-2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć co o tym laptopie sądzicie?

i o tym Wart ceny? Nie będzie sprawiać dużych kłopotów? Jak wygląda praca/granie (w sumie to obojętne, Lol i tak pójdzie, a na nic innego nie będę miał czasu :D)na nim? Nie będzie się za szybko przegrzewał? Proszę o opinie jeśli można.

@ziptofaf
Jeśli jest z Tobą inny kontakt niż mail np. gg to będę wdzięczny, mam 2-3 pytania związane z studiami informatyki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się