Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2012 o 22:18, pawbuk napisał:

A nie masz problemów z kurzem? Przez pewien czas też miałem otwartą obudowę, ale okazało
się, że wszystkie podzespoły się kosmicznie wręcz kurzą, a po zmianie obudowy na nowszą
okazało się, że ta nowa zamknięta lepiej chłodzi podzespoły niż stara otwarta :D


Z kurzem jest ok, wystarczy raz na miesiąc wyczyścić podzespoły odkurzaczem albo sprężonym powietrzem i jest ok.
Co do obudowy - odkąd mam komputer obudowa jest ciągle ta sama, wymieniam tylko podzespoły. Właściwości chłodzących za dobrych nie ma, więc stoi otwarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 22:18, Niewiernus napisał:

O co chodzi z tym, że teraz częściej widzi się w konfiguracjach i5-3570k, a nie 2500k?
Składam sobie zestaw, na purepc wsadzają na siłę(jak dla mnie) Ivy, gdzie odpowiednik
na Sandy jest tańszy o ponad stówę(ceny na morele.net).


Chodzi o to, że z testów wynika, że i5 3570K jest po prostu wydajniejszy od 2500K. Różnice nie są gigantyczne, ale w grach jest to od 5 do 10%. Dla jednych jest to niewiele, dla innych wystarczająco dużo. A z tymi wyższymi temperaturami jest tak, że 3570K można podkręcić do ok 4,5-4,6 GHz - wtedy osiąga wydajność na poziomie 2500K podkręconego do 4,8 GHz. Ale ile osób tak naprawdę kręci 2500K do takich wartości? Dlatego coraz więcej osób bierze nowszego 3570K, który ma wbudowany w dodatku lepszy układ graficzny. A cena 3570K w większości sklepów wynosi ok 900 zł, czyli zaledwie 30-40 zł więcej niż 2500K.

Dnia 05.08.2012 o 22:18, Niewiernus napisał:


Wracając do zestawu. Znajomy kupuje sprzęt, jednak chciał to zrobić poprzez wybór składaka
z allegro. Wybiłem mu to z głowy. Pomyślałem, że sam sobie złożę jemu zestaw.


Jeśli chodzi o GTX570 to pomyslałbym jeszcze nad Asusem, którego chłodzenia są uważane za najlepsze. Dzięki temu zawsze można kartę trochę podkręcić. A tak to zestaw dobry :) jeśli Twój kumpel nie potrzebuje USB 3.0 albo innych nowinek, to 2500K i ten Asrock będą bardzo dobrym wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem komputer przez morele.net. Wybrałem opcję złożenia zestawu. Po podłączeniu do gniazdka komputer rusza na sekundę i to tyle. Dałem go do pobliskiego serwisu w celu zdiagnozowania usterki. Okazało się że kilka pinów w płycie głównej pod procesorem jest powyginanych a nawet zmiażdżonych.

Zgłosiłem na ich stronie wadę produktu, wybrałem rodzaj zgłoszenia ''''wymiana 3-dniowa''''. Aktualnie widnieje status zgłoszenia ''''Nowy'''' . Powinienem wysłać do nich sprzęt od razu czy najpierw poczekać na ich odpowiedź ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 22:18, Niewiernus napisał:

- za jakiś czas, w przypadku potrzeby, będzie podkręcał


Będzie za jakiś czas, przypomni sobie o tym za 3-4 lata, a wtedy okaże się, że podkręcanie nic nie da i rozsądniej będzie kupić mocniejszy procesor za połowę tego, co kiedyś dał za i5-2500k. I tak zapewne ostatecznie kolega zrobi, zwłaszcza, jeśli do tej pory nie miał do czynienia z podkręcaniem procesorów i nigdy go do tego nie ciągnęło. Osobiście więc jako procesor wziąłbym i5-3470 i płytę na B75, np. MSI B75MA-P45 lub Gigabyte GA-B75M-D3H, a za zaoszczędzone pieniądze dołożył do GTX 670:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-426018336-2555-475228/
Da to znacznie lepsze efekty, niż niepodkręcony i5-2500k + GTX 570, nie wspominając o lepiej wyposażonej płycie głównej. Jeśli kolega jest jednak mimo wszystko pewien, że chce wziąć i5-2500k i jest zdecydowany na podkręcanie, warto poczekać kilkanaście dni (do 16 sierpnia) na premierę GTX 660 Ti, który wydajnościowo prawdopodobnie będzie porównywalny z GTX 580 (lub nawet kilka % wydajniejszy), a jego cena ma wynosić 299$, czyli w Polsce ok. 1200-1300 zł, akurat tyle, co teraz GTX 570, którego kolega chce kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 22:00, ray757 napisał:

Obudowa to nie problem, i tak zawsze jest otwarta, więc najwyżej radiator będzie kilka
milimetrów wystawał. Dzięki za pomoc, chłodzenie już kupiłem, czekam już tylko na kuriera


Mi akuratnie nie koliduje z RAMem, a do mojej budy ledwo co się zmieścił, 5 mm zapasu zostało. Obudowa ma 18 cm szerokości.

Powinieneś być z tego fortisa. :) Jakie masz teraz temp na procku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 22:18, Niewiernus napisał:

O co chodzi z tym, że teraz częściej widzi się w konfiguracjach i5-3570k, a nie 2500k?
Składam sobie zestaw, na purepc wsadzają na siłę(jak dla mnie) Ivy, gdzie odpowiednik
na Sandy jest tańszy o ponad stówę(ceny na morele.net).


Różnice zazwyczaj są mniejsze, teraz w morele.net 2500k stoi za 885zł a 3570k za 910zł, a taka różnica sprawia, że 3570k jest całkiem opłacalne w porównaniu do 2500k.
Jeśli chodzi wogóle o zakupy w morele.net to najpierw poobsewuj przez parę dni ceny podzespołów i dopiero potem wyciągaj wnioski, bo ceny tam lubią skakać z dnia na dzień, zwłaszcza jeśli chodzi o te procesory.
Sam od czasu kupna swojego PC w czerwcu przyglądam się cenom podzespołów co kupiłem na morelach, tak z ciekawości sprawdzić czy nie przepłaciłem i póki co wychodzi na to, że dosyć dobrze trafiłem, bo całość od czasu kupna była cały czas gdzieś 75-150zł droższa niż kupiłem ponad miesiąc temu :]
Jeśli chodzi o ceny 3570K to na morelach jego ceny wahają się między 910zł a nawet 1030zł , choć raz widziałem go za 895zł :P 2500K trzyma raczej stabline ceny w granicach 900zł, choć raz w lipcu przez jeden dzień widziałem go za ponad 1000zł gdy w tym samym czasie 3570k był wystawiony za 930zł. Serio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 15:29, Zimek napisał:

Cześć wszystkim, proszę o opinie - złożyłem taki oto komputer:
http://www.morele.net/inventory/info/yL3X3C/
Czy wszystko gra i jest ok? Chciałbym coś takiego kupić w najbliższych dniach:)
Z góry dziękuję:)


Gdybyś zamiast Regnuma wziął:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-430-pure-black-usb3-0-atx-ssd-ready-120-120mm-bez-zasilacza-bt-430-445568/ 163 zł,
to mógłbyś wziąć lepszą kartę graficzną:
karta-graficzna-asus-gf-gtx-560ti-1024mb-engtx560-ti-dc-2di-1gd5-gra-alan-wake-412342 860 zł.

Reszta zestawu moim zdaniem dobrze dobrana - płyta główna ma w miarę porządną sekcję zasilania i jest dobrze wyposażona, więc myślę, że trochę na niej podkręcisz 3570K. Tylko pamiętaj o zakupie coolera na procesor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otrzeźwienie mnie, na siłę chciałem wszystko pchać pod podkręcanie.
Ze zmianą płyty głównej oraz procesora zostaje prawie 1500zł i zauważyłem, że jest możliwość zakupu GTX670ki
http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx670-2048mb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-ne5x67001042f-474484/
Teraz kwestia - kupować to, czy czekać na wykastrowanego 660ti z jakimś normalnym chłodzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 15:39, pawbuk napisał:

> Cześć wszystkim, proszę o opinie - złożyłem taki oto komputer:
> http://www.morele.net/inventory/info/yL3X3C/
> Czy wszystko gra i jest ok? Chciałbym coś takiego kupić w najbliższych dniach:)

> Z góry dziękuję:)

Gdybyś zamiast Regnuma wziął:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-430-pure-black-usb3-0-atx-ssd-ready-120-120mm-bez-zasilacza-bt-430-445568/
163 zł,
to mógłbyś wziąć lepszą kartę graficzną:
karta-graficzna-asus-gf-gtx-560ti-1024mb-engtx560-ti-dc-2di-1gd5-gra-alan-wake-412342
860 zł.

Reszta zestawu moim zdaniem dobrze dobrana - płyta główna ma w miarę porządną sekcję
zasilania i jest dobrze wyposażona, więc myślę, że trochę na niej podkręcisz 3570K. Tylko
pamiętaj o zakupie coolera na procesor :)


A jakbym jednak pozostał przy tej obudowie to byłaby to duża zbrodnia przeciwko ludzkości? ;D
Wyczytałem, że ten Regnum to jest bardzo dobra obudowa w tej cenie i czy ten GeForce gtx 560 ti jest to na tyle wyraźnie lepsza karta, że warto ją brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2012 o 23:42, Szynkars napisał:


Dnia 05.08.2012 o 23:42, Szynkars napisał:

Da to znacznie lepsze efekty, niż niepodkręcony i5-2500k + GTX 570,


Hmmm ... trochę mnie zmartwiłeś .... ja mam I5-2500K i GTX 570 i co, oznacza to, że mój sprzęt jest już do niczego? - nowego kompa mam od października 2011 i wtedy był to bardzo dobry zakup a na więcej nie było mnie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 16:23, lis_23 napisał:

Hmmm ... trochę mnie zmartwiłeś .... ja mam I5-2500K i GTX 570 i co, oznacza to, że mój
sprzęt jest już do niczego? - nowego kompa mam od października 2011 i wtedy był to bardzo
dobry zakup a na więcej nie było mnie stać.


Podkręcasz tego 2500K? :D bo jeśli tak, to nie masz się czym martwić, na 5 lat powinien spokojnie wystarczeć :D jeśli nie podkręcasz, to zacznij - on do tego właśnie służy :) I NIE PANIKUJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 16:17, Zimek napisał:

A jakbym jednak pozostał przy tej obudowie to byłaby to duża zbrodnia przeciwko ludzkości?
;D
Wyczytałem, że ten Regnum to jest bardzo dobra obudowa w tej cenie i czy ten GeForce
gtx 560 ti jest to na tyle wyraźnie lepsza karta, że warto ją brać?


To jest dobra obudowa, bardzo przewiewna i w ogóle fajna :D zależy czy te 3-5 kl/s w grach jest warte dla Ciebie 150 zł ;) jeśli nie jest to zostań przy Regnum :D tylko uważaj, bo niektóre modele mają problemy z kontrolerem obrotów wentylatorów. Mi np po 2 tygodniach przestał działać. Akurat dla mnie to nie problem, bo i tak mam zamiar kupić osobny kontroler obrotów, ale dla niektórych wysyłanie do serwisu i czekanie może być poważnym kłopotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 16:23, lis_23 napisał:


Hmmm ... trochę mnie zmartwiłeś .... ja mam I5-2500K i GTX 570 i co, oznacza to, że mój
sprzęt jest już do niczego? - nowego kompa mam od października 2011 i wtedy był to bardzo
dobry zakup a na więcej nie było mnie stać.

>

Masz bardzo fajny zestaw.
Nie ma gry, która by zagięła taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy oplaca sie wymieniac gtxa 260 na radeona 6870?Czy moze dolozyc 200zl do gtxa 560 ti?

Moj sprzet to:
plyta glowna: abit ip35-e
procesor:q6600 podkrecony na 3.2 wiecej nie moge
karta graficzna: evga gtx 260 (726/1452/2200)
zalicz:Corsair CMPSU-450VXEU 450W
pamieci:4GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2012 o 16:26, pawbuk napisał:


Podkręcasz tego 2500K? :D bo jeśli tak, to nie masz się czym martwić, na 5 lat powinien
spokojnie wystarczeć :D jeśli nie podkręcasz, to zacznij - on do tego właśnie służy :)
I NIE PANIKUJ!!!


Nie, niestety, nie znam się na podkręcaniu, nie znam nikogo kto by się znał a informatycy " sklepowi " nie zajmują się takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się naucz podkręcać ;) każdy kiedyś się nie znał na podkręcaniu ;) wystarczy kupić w miarę porządny cooler za ok 130 zł i można spokojnie kręcić. W internecie porad dotyczących podkręcania i5 2500K są tysiące. Wiele osób nawet podaje co i jak należy konkretnie ustawić, żeby wszystko bezproblemowo działało. Wystarczą dwie godziny na forach i spokojnie sam będziesz mógł zacząć podkręcać. To, że się nie znasz nie jest żadnym wytłumaczeniem. Naprawdę, wystarczą jedynie chęci i 2 godziny czasu wolnego. Sądząc z ilości czasu jaki spędzasz na tym forum 2 godziny możesz spokojnie wygospodarować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 17:56, pawbuk napisał:

To się naucz podkręcać ;) każdy kiedyś się nie znał na podkręcaniu ;) wystarczy kupić
w miarę porządny cooler za ok 130 zł


Chłodzenie mam - Thermaltake P/N CLP0539 ISGC-300 - 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się