Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witajcie. Codziennie telepię się nad swoimi danymi zamieszczonymi na dwóch dyskach 1.5TB i wreszcie chciałbym kupić jakiś model zewnętrzny na USB 2.0. Widzę, że ceny już są w miarę normalne, stąd pytanie: na jaki przenośny dysk twardy się zdecydować? Szukam modelu 500GB lub 1TB jeśli zmieszczę się do 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A Ciebie można lubić? Z dziecięcym uporem wmawiasz gościowi, że ma podkręcać, wręcz musi! Bo ma procka z "K"!

Dziecko, ogarnij się trochę i zacznij myśleć trochę nad tym co piszesz...

"zawsze możesz potem poszpanować w towarzystwie, że robisz w overclockingu :D"

Bez komentarza. Koniec dyskusji z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

"zawsze możesz potem poszpanować w towarzystwie, że robisz w overclockingu :D"

Pozwól, że nie skomentuję tego...

Wracając do tematu. Chyba machnąłeś się - GTX 530?
Ja czekam na premierę GTX660i. Ma być porównywalnie wydajna do GTX570 przy umiarkowanej cenie. Może być hicior...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 22:22, Prophett napisał:

Z tego co widzę na cooling.pl nie ma podstawek pod Cooler Mastery.


Zerknąłem nieco wstecz, do początku naszej rozmowy. Jaką masz płytę główną - innymi słowy - jaką zapinkę potrzebujesz?
Nie obiecuję, ale może coś zorganizujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 13:32, Agntx napisał:

Witajcie. Codziennie telepię się nad swoimi danymi zamieszczonymi na dwóch dyskach 1.5TB
i wreszcie chciałbym kupić jakiś model zewnętrzny na USB 2.0. Widzę, że ceny już są w
miarę normalne, stąd pytanie: na jaki przenośny dysk twardy się zdecydować? Szukam modelu
500GB lub 1TB jeśli zmieszczę się do 250zł.


Prossszzzzz.....



Bardzo dobra firma (sam od roku używam podobnego) w dodatku z najnowszym interfejsem czyli USB 3.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 19:08, Prophett napisał:

Napisałem do sprzedawcy, odpowiedział że zapomniał o ramce i ją wyśle. Zobaczymy jak
dojdzie.


No i wszystko ;)
Najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:27, mrosi napisał:

/.../

A Ciebie można lubić? Z dziecięcym uporem wmawiasz gościowi, że ma podkręcać, wręcz musi!
Bo ma procka z "K"!


Po prostu piszę co trzeba zrobić, żeby zwiększyć wydajność.

Dnia 07.08.2012 o 18:27, mrosi napisał:

Dziecko, ogarnij się trochę i zacznij myśleć trochę nad tym co piszesz...

"zawsze możesz potem poszpanować w towarzystwie, że robisz w overclockingu :D"

Bez komentarza. Koniec dyskusji z mojej strony.


To był akurat taki żarcik, ale trzeba mieć jakiekolwiek poczucie humoru... A nazywanie kogoś dzieckiem już w ogóle pominę, bo to trochę szczeniackie zachowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejka
zamierzam kupić płytę główną asrock 970 extreme 4 i karte gigabyte radeon hd 7850 oc i płyta ma slot pcie 2.0 a karta 3.0 czy będzie to działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 14:25, Diukp napisał:

hejka
zamierzam kupić płytę główną asrock 970 extreme 4 i karte gigabyte radeon hd 7850 oc
i płyta ma slot pcie 2.0 a karta 3.0 czy będzie to działać


Będzie działać bez problemu :) 3.0 obsługuje tak samo 2.0 jak i wcześniejsze, natomiast nie zwiększy wydajności w stosunku do złącza 2.0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tak jak radziłes komp poszedł znów do serwisu, teraz trzeba czekać... dziwne że czasem pojawiał się błąd o overclockingu a ja go nie podkręcałem. dodatkowo raz się włączył to wlazłem w ustawienia procka , właczyłem autokonfigurowanie to zaciął się jak tylko kliknąłem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tym bardziej więc nabieram przekonania, ze to "mechaniki" coś spaprali. Albo uszkodzili pin procesora, albo coś poszło nie tak w czasie flashowania BIOSu. Powiedzieli ile to potrwa? W razie co pamiętaj - maja 14 dni roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pozwolę sobie tylko uzupełnić wypowiedź pawbuka...
Oczywiście płyta będzie bezproblemowo współpracować z grafiką. Teoretycznie powinno być tak, że slot płyty w standardzie PCI-E 2.0 powinien ograniczać kartę graficzną (ta ma nowszy, teoretycznie szybszy interfejs PCI-E 3.0). Niestety tak nie jest, ponieważ obecne technologie kart graficznych nie sięgają nawet możliwości przepustowości PCI-E 2.0 (16 GB/s), a co dopiero mówić o PCI-E 3.0 (32 GB/s)...
Karta teoretycznie jest przyszłościowa, jednak nie przypuszczam, że zanim pojawią się płyty w pełni kompatybilne z takimi osiągami, to i karty będą z zupełnie innej bajki.
Reasumując. Jeśli masz dopłacać do tego, że grafika ma złącze PCI-E 3.0 - odpuść sobie. Szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, czarnej serii ciąg dalszy....
Najpierw padł mi zasilacz w komputerze stacjonarnym, teraz wali się dysk w notebooku. Wczoraj sprawdzałem go Victorią, która wykryła blisko 400 badsektorów. Znaczy, jego dni/godziny są policzone...

I teraz prośba. Polećcie mi jakiś dysk 2,5 cala. Optuję za pojemnością 120-250GB, za jak najmniejsze pieniądze, ale znowuż żeby nie był mułowaty.
WD Scorpio Blue? Seagate Momentus Spinpoint? A może coś innego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Na temat z netbokami nikt nie wchodzi wiec tutaj napisze. Czy mozecie mi polecic jakiegos netbooka na studia do 1000zl i czy wogole za taka cene da sie kupic cos sensownego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się