Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zasilacz pośrednio wpływa na wydajność komputera - ktoś kiedyś pisał, że po zmianie zasilacza na lepszy, komputer odżył. Pamiętaj, że podzespoły potrzebują stabilnych napięć, a słaby zasilacz tego nie gwarantuje. Poza tym, słaby zasilacz może się spalić i pociągnąć ze sobą resztę podzespołów, nie posiada odpowiednich zabezpieczeń. Dlatego NIE WOLNO oszczędzać na zasilaczu. Chyba, że chcesz żyć w ciągłej niepewności czy Ci się pół kompa nie spali ;) Feel III to słaby zasilacz, dlatego jak chcesz lepszej karty graficznej to najpierw zainwestuj w lepszy zasilacz. Oczywiście możesz go zostawić, nie zdziw się jednak jak za tydzień nie będziesz miał już kompa, sam ryzykujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Już raz pisałem w tym temacie, jednak moje plany spaliły na panewce (brak kasy). Dlatego też postanowiłem, że podkręcę mój procesor.
Jednak mam słaby zasilacz i chłodzenie(Przy maks. obciążeniu mam około 70 C). W takim razie poszukałem trochę po internecie i znalazłem to:
http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-aeropgsvp-450-359408/
i to:
http://www.morele.net/silentiumpc-spartan-he923-309590/
Jak myślicie, starczy to na moje potrzeby? (Chcę podkręcić procek do około 3 ghz)
Mój komputer:
Procesor: Intel Core 2 Duo E6550 2333 MHz
Płyta główna: Gigabyte P35-S3L
Ram: 3 Gb
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GSO 512
Zasilacz: Modecom Feel II
Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Dodatek Service Pack 3
Przy okazji znaleźlibyście jakąś tanią kartę graficzną? (Lepszą od mojej)
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 22:21, 4007 napisał:

Jednak mam słaby zasilacz i chłodzenie(Przy maks. obciążeniu mam około 70 C). W
takim razie poszukałem trochę po internecie i znalazłem to /.../

Warto dołożyć do jakiegoś lepszego zasilacza z certyfikatem 80+, zwłaszcza, że ponoć występują różne rewizje tego Aerocoola, jedna ma ledwie 312W na linii 12 V. Dobrym wyborem będzie np. Enermax NAXN 450W, który ma dodatkowo 2 wtyczki PCI-E:
http://www.morele.net/zasilacz-enermax-enp450agt-414122/

Dnia 26.08.2012 o 22:21, 4007 napisał:

Przy okazji znaleźlibyście jakąś tanią kartę graficzną? (Lepszą od mojej)

Najpierw napisz, ile chcesz na tą kartę przeznaczyć, oraz czy w grę wchodzą używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 22:44, Szynkars napisał:

Dobrym wyborem będzie np. Enermax NAXN 450W, który ma dodatkowo 2 wtyczki PCI-E:
http://www.morele.net/zasilacz-enermax-enp450agt-414122/

AGT mają 80+? Tydzien temu własnie szukałem sobie zasilacza i ani na stronie enermaxa
http://www.enermax.pl/produkte/netzteile/naxn.html
ani od tych certyfikatów nie było nic o 80+.
http://plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=28&type=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje z końcówką AWT mają podstawowy 80+. Wygląda na to, że wersje AGT rzeczywiście nie mają 80+, mimo, że na pozór niczym się nie różnią od AWT. Pewnie Enermax poczynił cięcia w środku zasilacza, dając im gorsze komponenty celem zmniejszenia kosztów. Ciekawe, jak faktycznie odbiło się to na ich sprawności. Chyba prędko nie doczekamy się zasilacza z certyfikatem 80+ w cenie ~150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać GF 9600 GT za 105 zł używaną (ale od sprawdzonego sprzedawcy) z taką specyfikacją:

http://photoupload.pl/Iqz

?

Karta jak widać podkręcana (shadery o 100 mhz), ale to i tak nie duże taktowania w porównaniu do niektórych edycji tej karty, wiec myślę, że żywotność będzie ok. Zresztą mi wystarczy, że karta pochodzi chociaż 2 lata bez usterek bo potem dostanę za 100zł np gtx 260:)

Procek to e5200 2x 3ghz
ram 4 gb 800 mhz
zasilacz będzie dobry.

Na początku nastawiałem się na coś lepszego (gts 250, hd 4850, gts 450, hd 5770), ale te karty kosztują jednak wyraźnie więcej, ja jestem niedoświadczonym allegrowiczem i dlatego wolę coś co na sto procent będzie działać (sprzedawca mieszka blisko mnie, więc o to się nie martwię akurat raczej) i na co nie wydam cąłych oszczędności jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 12:36, Feallan napisał:

Bez sensu. GTX 260 już teraz kupisz za 300 zł na Allegro. Znalazłem też coś takiego:

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-275-1792mb-gddr3-448-bit-i2581068037.html

350, a karta jeszcze na gwarancji. Sam mam GTX 275, świetna karta. Jak już chcesz kupić
używany sprzęt to kup porządny, a nie jakiś szajs. :)


Niestety ta oferta odpada, ponieważ na tą kartę stać by mnie było za dwa tygodnie, z tymże wtedy nie miałbym kasy na zasilacz-.- Zresztą różnica w cenie jest dosyć znaczna jak dla mnie i dlatego po prostu chciałbym wiedzieć, czy 105 zł za taką kartę to uczciwa oferta:) Płyta, ram, procek i chłodzenie do procka od tego sprzedawcy wyglądają bardzo dobrze, dbał o nie:) Gdybym wziął tą kartę za 105 zł i zasilacz za 84, to by mi zostało jeszcze sporo kasy, a kompa miałbym w tym tygodniu pewnie, a nie za miesiąc na przykład i nie ukrywam, że dobrze bym się z tym czuł:)

A i to może głupio zabrzmi, ale na na serio nie wiem, czy ta karta by mi się w obudowie zmieściła O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 21:18, pawbuk napisał:

Do gier wystarczy spokojnie i5 :) i5 Ivy Bridge (nowa generacja procków Intela) będą
bardziej wydajne w grach niż i7 Sandy Bridge (poprzednia generacja procków Intela, ale
wciąż bardzo popularna i opłacalna). Tylko NIGDY nie kupuj gotowych zestawów, nie ważne
czy na allegro czy w supermarketach. Podaj budżet jakim dysponujesz, a my Ci obmyślimy
jakie podzespoły powinny się w Twoim nowym komputerze znaleźć. Zamawiasz te podzespoły
w sklepie internetowym, a oni Ci to wszystko mogą nawet złożyć. Przy czym masz komputer
z najlepszymi dostępnymi w danej cenie podzespołami :)


Dzieki wielkie za pomoc.. :)

Hmm a więc tak na dzień dzisiejszy mam w granicach 2 000 tys zł. oczywiście plus minus mały nie gra roli :).

A komputer tylko i wyłącznie z przeznaczeniem do gier. chodzi mi o sama skrzynkę bez systemu operacyjnego.
najlepiej karta graficzna nvidi i jakaś dobra dżwiękowa gram głownie w strzelanki po sieci i mmo. Myślę że za sprzęt za 2 000 to już pójdą najnowsze gry na pełnych detalach spokojnie?? Chiał bym żeby windows 8 teżspokojnie działał i do tego direx 11. pograł bym w cs go i diablo 3 lecz na moim nie ida :( a mam oryginalne oczywiście to tak jak leżą na półce to tak jak bym wyżucił pieniądze. licze że mi doradzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 14:27, Piterixos napisał:

Niestety ta oferta odpada, ponieważ na tą kartę stać by mnie było za dwa tygodnie, z
tymże wtedy nie miałbym kasy na zasilacz-.- Zresztą różnica w cenie jest dosyć znaczna
jak dla mnie i dlatego po prostu chciałbym wiedzieć, czy 105 zł za taką kartę to uczciwa
oferta:)


Nie jest taka zła, ale nie ma się co oszukiwać - kupujesz kartę nie tylko przestarzałą, ale też po prostu wolną. Jak masz małą rozdzielczość monitora, to pewnie da radę pograć w nowsze gry, ale na pewno nie we wszystkie.

Dnia 27.08.2012 o 14:27, Piterixos napisał:

Płyta, ram, procek i chłodzenie do procka od tego sprzedawcy wyglądają bardzo
dobrze, dbał o nie:) Gdybym wziął tą kartę za 105 zł i zasilacz za 84, to by mi zostało
jeszcze sporo kasy, a kompa miałbym w tym tygodniu pewnie, a nie za miesiąc na przykład
i nie ukrywam, że dobrze bym się z tym czuł:)


Jaki zasilacz za 84 zł? o.O W przypiętym poście jest czarna lista zasilaczy, jeśli ten co chcesz kupić też jest na tamtej liście, to lepiej kijem go nie ruszaj.

Poza tym IMO lepiej raz kupić kartę za 350 zł, która spokojnie wystarczy do pogrania we wszystko aż do premiery nowej generacji konsol (a może i później też), zamiast kupować co chwila słabe karty za 100 zł. :)

Dnia 27.08.2012 o 14:27, Piterixos napisał:

A i to może głupio zabrzmi, ale na na serio nie wiem, czy ta karta by mi się w obudowie
zmieściła O.o


U mnie wystaje poza płytę główną o jakieś 2 cm na oko. Gruba na jakieś 3 cm. Jeśli masz obudowę w standardzie ATX (a ciężko nie mieć), to pewnie się zmieści. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tamtej konkretnej ofercie, ktoś to kupił. :D

Ogólnie jeśli nie boisz się używanych kart, to rozglądaj się za GTX 260, 275 i 280. Trzy lata temu to były topowe karty - dzisiaj już nie robią wrażenia, ale za to można je dostać w dobrej cenie.

Możesz też rozejrzeć się za GTS 450 - z tego, co widziałem za jakieś 3 stówy jest na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten OCZ Vertex 3 tylko na papierze wygląda atrakcyjnie, w rzeczywistości nie jest tak szybki, nie mówiąc już o tym, że jest oparty na problematycznym kontrolerze SandForce. Jeśli jest praktycznie w tej samej cenie, co nowszy Vertex 4, nawet nie ma co się nad nim zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 17:34, Feallan napisał:

/ciach/


Tamtej karty i tak bym nie kupił przecież bo nie mam kasy:). Zasilacz planuję kupić nowego fortrona 400w-leżak magazynowy jak to się mówi, ale mi napisano, że wystarczy bez problemu nawet do kart o wiele mocniejszych niż ten 9600 gt. A i muszę dodać, że mój pierwotny plan jeszcze przed kupnem pozostałych komponentów zakładał jedynie kupić nowy zasilacz i jakiś procesor amd na podstawkę 754, po to by Battlefield Heroes działał płynnie (gram prawie tylko i wyłącznie w tą grę) i parę innych gier, które Okropnie mi się podobają, ale kiepsko chodzą, ale ktoś mi wyjaśnił, że dużo bardziej opłaca mi się kupić coś mocniejszego i boom okazało się, że nawet mnie na to stać. Tak więc nie chcę wyjść na totalnego ignoranta i dzikusa, ale w pełni rozumiejąc dlaczego proponujesz mi od razu kupić coś porządniejszego po prostu wydaje mi się, że ta karta jeśli chodzi o wydajność mi wystarczy (potem sprzedam np swoją agp za 120zł, płytę i procka za 50zł ram za 30zł,coś tam innego wykombinuje, plus to co mi dadzą rodzice plus może kiedyś znajdę dorywczą pracę i sobie kupię coś porządniejszego (bo jednak mogę stwierdzić, że 100zł w przeciągu roku to nawet dla mnie nie jest jakiś kosmiczny wydatek) sprawię.:) Tak czy siak dzięki za pomoc.

A propo zasilaczy. Gadałem z jednym kolesiem, który naprawia komputery i ogólnie miałem okazję się przekonać, że na kompach zna się naprawdę dobrze. I on stwierdził, że jego kilkuletnie doświadczenie wykazało, że markowe zasilacze wcale nie są lepsze O.o Dałem mu zdjęcia z elektrody porównujący zasilacz markowy z noname to stwierdził że ten markowy ma po porostu zbędne dodatki, a producent noname chce sprzedawać zasilacze taniej (nie dosłownie, ale taki był wydźwięk).:) Stwierdził, że do wszystkich zestawów gamingowych daje no name i nigdy nie było z nimi problemu. Oczywiście można przyjąć, że kłamał (ale w to wątpię), ale mimo, że sam kupuję fortrona to myślę, że miał trochę racji. Sam używałem zasilacza I-box 400W przez 5,5 roku i po tym czasie zepsuł się (i wcale nie jest powiedziane, czy ze starości, czy raczej z zawilgocenia wynikającego z nieodpowiedniego miejsca, w którym go trzymałem), ale wbrew temu czym się straszy ludzi nic innego się nie zepsuło:) A komp ył włączony niekiedy po kilkanaście godzin dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 22:44, Szynkars napisał:

Warto dołożyć do jakiegoś lepszego zasilacza z certyfikatem 80+, zwłaszcza, że ponoć
występują różne rewizje tego Aerocoola, jedna ma ledwie 312W na linii 12 V. Dobrym wyborem
będzie np. Enermax NAXN 450W, który ma dodatkowo 2 wtyczki PCI-E:
http://www.morele.net/zasilacz-enermax-enp450agt-414122/


Dzięki za odpowiedź.
Jednak teraz zacząłem się zastanawiać co bardziej wpłynęłoby na wydajność: podkręcenie procka, czy nowa karta graficzna? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a więc tak na dzień dzisiejszy mam w granicach 2 000 tys zł. oczywiście plus minus mały nie gra roli :).

A komputer tylko i wyłącznie z przeznaczeniem do gier. chodzi mi o sama skrzynkę bez systemu operacyjnego.
najlepiej karta graficzna nvidi i jakaś dobra dżwiękowa gram głownie w strzelanki po sieci i mmo. Myślę że za sprzęt za 2 000 to już pójdą najnowsze gry na pełnych detalach spokojnie?? Chiał bym żeby windows 8 teżspokojnie działał i do tego direx 11. pograł bym w cs go i diablo 3 lecz na moim nie ida :( a mam oryginalne oczywiście to tak jak leżą na półce to tak jak bym wyżucił pieniądze. licze że mi doradzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 19:43, Numenpl napisał:

masz tu zestaw kolegi pawbuk
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=62909

a co do windowsa to ósemkę sobie odpuść.


na chwile obecna za 2000 zl nie zloze nic lepszego? a wogole pojda najnowsze gry na tym sprzecie ? np medal of honor black ops na pelnych wymaganiach? itp

a co do karty graficznej wolal bym firmy nvidia geforce czy musi byc ten radeon? jakas zblizona nvidii do tego zestawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Planuję wymianę karty graficznej w moim komputerze. Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze nowej.
Obecna konfiguracja mojego komputera to:
Płyta główa: Asus P5N-T Deluxe 780i,
Procesor: Intel C2D 8400,
Karta graficzna: Zotac 9800 GTX AMP! Edition,
Ram: 2x2GB DDR2,
Zasilacz: Tagan U33 500W.
I teraz jest taka kwestia, czy opłaca się wymieniać tą kartę na lepszą przy takiej konfiguracji? Wymianę płyty głównej i procesora planuję w przyszłym roku.
Prosiłbym o podsunięcie pomysłów na jakąś dobrą kartę graficznę do 1000 zł i ewentualnie podpowiedznie czy będzie mi potrzebny nowy zasilacz. Chętnie kupiłbym jakiegoś Zotaca.
Myślałem o GeForce with CUDA 560Ti Zotac 1GB. Miło by było gdyby niecały budżet został wykorzystany :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się