Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam.
Zamierzam kupić taki oto komputer :

System operacyjny: Oryginalny system MicrosoftŸ WindowsŸ Windows 7 Home Premium
Procesor: IntelŸ Core™ i5-2320
Zainstalowana pamięć RAM [GB]: 6
Pojemność dysków [łączna] [GB]: 1024
Model karty graficznej: GeForce GTX 550 Ti

Głównie ma on służyć do gier , udźwignąć BF3 i gry o tego typu wymagania.

Teraz mam pytanie, jak będzie działał battlefield 3 na kompie o takich parametrach ??
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 16:33, Qbasmok napisał:

Myślałem żeby dokupić jeszcze 3GB ramu, nie opłaca się?

Możesz kupić kolejne 3GB, przyda się na przyszłość, tym bardziej, że już teraz niektóre gry na najwyższych ustawieniach graficznych potrafią wykorzystać nieco ponad 4GB.

Dnia 05.09.2012 o 16:33, Qbasmok napisał:

Dodatkowo znajomy podkreci mi procek mozliwie do 3,0. Lepiej zainwestowac w tego 660
czy w radka?

Jak już masz dopłacać do GTX 660 Ti (zwykły GTX 660 jeszcze nie wyszedł), to zainwestuj lepiej w HD7950. Wersje niereferencyjne obu kart często można kupić w podobnej cenie, a HD7950, choć na tę chwilę ma podobną wydajność do GTX 660, posiada szerszą szynę i więcej pamięci na pokładzie, co w przyszłości może owocować większą wydajnością od karty Nvidii. Napisz może od razu jaki masz zasilacz (dokładny model), żeby się nie okazało, że to jakiś no-name, który spali się z połową podzespołów po wymianie karty. Co do procesora - jak najbardziej wskazane byłoby go podkręcić, nawet do 3,5GHz i więcej. Do tego potrzebne będzie jednak dodatkowe chłodzenie, które zapewni procesorowi odpowiednio niskie temperatury, gdy ten po OC będzie wydzielał większe ilości ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej te same pamięci, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Rozsądniej byłoby jednak rozejrzeć się za jakimiś używkami, za 85 zł można dziś bez problemu mieć 4GB DDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 19:26, Numenpl napisał:

pytanka dwa za ile oraz czy to też taki z marketu?? Bo jak opisujesz to wygląda jakbym
czytam opis gotowca.


No niestety to jest gotowiec. 3400 zł. Nawet nie chodzi mi o cene bo komputer muszę i tak kupić w tym sklepie a tam niestety tanio nie jest. Chodzi mi tylko o to , jak będzie na nim chodził BF3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 19:40, KoronaCK napisał:

No niestety to jest gotowiec. 3400 zł.


To się tak bardzo nie opłaca, że nie powinieneś nawet mówić o takiej ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu dokładnie musisz kupić ten komputer w tamtym sklepie?? oO

Bo samej twojej logiki rozumowania nie rozumiem skore 2-3 strony wcześniej były propozycje blaszaka z o wiele większym powerem niż to gówno i w dodatku za niższą cenę. O-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem voucher na kompa 2500 zł , i mogę go zrealizować TYLKO W TYM SKLEPIE. Sama cena - wiem, masakra.
Teraz tylko mi chodzi o to jak pójdzie ten battlefield ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 20:19, KoronaCK napisał:

dostałem voucher na kompa 2500 zł , i mogę go zrealizować TYLKO W TYM SKLEPIE. Sama cena
- wiem, masakra.
Teraz tylko mi chodzi o to jak pójdzie ten battlefield ..


Nie da się kupować osobno podzespołów, tylko gotowce? :) Niestety, nie wydaje mi się, żeby BF3 na tym śmigał. Karta graficzna jest tragiczna. W dodatku pewnie dają zasilacz, do którego strach by było kalkulator podłączyć... A jaki to sklep, mają jakąś stronkę? Z tego co zrozumiałem i tak musisz sporo dopłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 20:30, pawbuk napisał:

> dostałem voucher na kompa 2500 zł , i mogę go zrealizować TYLKO W TYM SKLEPIE. Sama
cena
> - wiem, masakra.
> Teraz tylko mi chodzi o to jak pójdzie ten battlefield ..

Nie da się kupować osobno podzespołów, tylko gotowce? :) Niestety, nie wydaje mi się,
żeby BF3 na tym śmigał. Karta graficzna jest tragiczna. W dodatku pewnie dają zasilacz,
do którego strach by było kalkulator podłączyć... A jaki to sklep, mają jakąś stronkę?
Z tego co zrozumiałem i tak musisz sporo dopłacić...


Podobno osobne skladanie , też nie jest tanie. jutro się dopytam dokładnie.
http://www.vobis.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 20:19, KoronaCK napisał:

dostałem voucher na kompa 2500 zł , i mogę go zrealizować TYLKO W TYM SKLEPIE. Sama cena
- wiem, masakra.
Teraz tylko mi chodzi o to jak pójdzie ten battlefield ..

http://www.vobis.pl/komputer-asus-cg8250-i5-2320-6-2-112579.html
domyślam się że to ten nic innego nie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę to w Vobisie podzespoły kupowane osobno nie są aż tak koszmarnie drogie. A w zwykłym sklepie komputerowym Ci to za 100 zł wszystko złożą i wyjdziesz dużo lepiej niż kupując cały zestaw :) Więc na razie nie sprzedawaj vouchera :) tylko dopytaj się czy możesz kupować podzespoły osobno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by złożyć coś takiego:

Procesor:
http://www.vobis.pl/procesor-intel-core-i5-3450-3-2-114645.html 797 zł
Płyta główna:
http://www.vobis.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-a-2-114660.html 377 zł
Pamięć operacyjna:
http://www.vobis.pl/modul-pamieci-ddram3-2x4096mb-2-902174.html 150 zł
Karta graficzna:
http://www.vobis.pl/karta-grafiki-asus-hd7870-dc2-2-114774.html 1120 zł
Dysk twardy:
http://www.agito.pl/dysk-wd-caviar-blue-wd5000aakx-500gb-sata600-83-426484.html?attr=1-1243,175-172528 247 zł
Nagrywarka:
http://www.agito.pl/naped-lite-on-ihas124-04-czarny-oem-693-580111.html?cid=696 79 zł
Zasilacz:
http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-core-550w-80-sli-psu-221-452787.html?attr=2239-278637 249 zł
Obudowa:
http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-czarna-91-514836.html 319 zł

Jeśli będziesz mógł to w Vobisie kup te wszystkie podzespoły, które mają linki do sklepu Vobisa - wyjdzie tego za trochę ponad 2400 zł. Resztę dokup w innych sklepach, bo będzie dużo bardziej opłacalnie. W efekcie za ok 1000 zł (dopłata do tych 2400 zł) masz komputer, który będzie pewnie ok 2x wydajnieszy od tego Vobisowskiego zestawu :D Jeśli nie masz zamiaru sam składać, to na pewno znajdziesz jakiś sklep komputerowy, który za 100 zł zrobi to za Ciebie ;) Na pewno jeśli będziesz mógł to nie kupuj całego zestawu, są koszmarnie nieopłacalne ;)

EDIT: Jeśli możesz dopłacić 200 zł, to najlepiej bierz w Vobisie procesor i5 3570K (koniecznie z literką K na końcu, jak coś to się upewnij). Procesor jest naprawdę genialny do gier, a poza tym można go ewentualnie podkręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 21:19, pawbuk napisał:

Jak patrzę to w Vobisie podzespoły kupowane osobno nie są aż tak koszmarnie drogie. A
w zwykłym sklepie komputerowym Ci to za 100 zł wszystko złożą i wyjdziesz dużo lepiej
niż kupując cały zestaw :) Więc na razie nie sprzedawaj vouchera :) tylko dopytaj się
czy możesz kupować podzespoły osobno ;)

O tym też myślałem . To jest dobry pomysł , tylko jedyna wada , mocna to gdy taki komputer się zepsuje , coś się z nim stanie , nie bd mógł go oddać do żadnego serwisu zeby mi naprawili , bd sie musial sam z nim męczyć . i to jest wlasnie minus ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 21:40, KoronaCK napisał:

O tym też myślałem . To jest dobry pomysł , tylko jedyna wada , mocna to gdy taki komputer
się zepsuje , coś się z nim stanie , nie bd mógł go oddać do żadnego serwisu zeby mi
naprawili , bd sie musial sam z nim męczyć . i to jest wlasnie minus ..


Cały komputer się nie zepsuje, ewentualnie pojedynczy podzespół :) a one przecież są zawsze na gwarancji ;) poza tym kompy aż tak awaryjne nie są ;) miałem 4 lata komputer i nic w nim nie wysiadło. Jak kupujesz mądrze i najlepsze podzespoły to masz małe szanse, że coś nagle wysiądzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 16:33, Qbasmok napisał:

Myślałem żeby dokupić jeszcze 3GB ramu, nie opłaca się?

Ceny są niskie, więc opłaca się, pytanie tylko, czy do czegoś ci są potrzebne. Szynkars sugeruje "najwyższe ustawienia", ale jeśli masz monitor HD o przekątnej góra 22-23" to szanse, że jakiekolwiek oprogramowanie zapragnie więcej niż te 4 BG są żadne i raczej nie doczekasz takiego powiekszonego zapotrzebowania na tym sprzęcie.

Dnia 05.09.2012 o 16:33, Qbasmok napisał:

Dodatkowo znajomy podkreci mi procek mozliwie do 3,0. Lepiej zainwestowac w tego 660
czy w radka?

Osobiście preferuję nVidię, ale kłamstwem byłoby twierdzić, że karty AMD są gorsze, choć jeśli bywają problemy z grami (np. oświetlenie w ME 1, toolset do Titan Quest, artefakty w Skyrimie, ściny w FNV), to - niestety - z AMDkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jeśli chodzi o karty graficzne to powinna decydować cena (i oczywiście przedział wydajności), na pewno się nie przejedziesz. Nie ma też co rzucać się i przepłacac za high-endowe karty, ja mam monitor 22'' 1680x1050 i kupowanie czegokolwiek ponad GTX 570 po prostu mija się z celem (a mam GTX 460 i wystarczy mi w zupełności, nie interesuje mnie 100 klatek w Crysisie ani Max Payne 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 21:40, KoronaCK napisał:

O tym też myślałem . To jest dobry pomysł , tylko jedyna wada , mocna to gdy taki komputer
się zepsuje , coś się z nim stanie , nie bd mógł go oddać do żadnego serwisu zeby mi
naprawili , bd sie musial sam z nim męczyć . i to jest wlasnie minus ..

A gdzie tam. Każda część ma obowiązującą ustawowo gwarancję niezawodności 2 lata, a jeżeli kupujesz części to wiele z nich ma dodatkowo gwarancję producenta, która poza te 2 lata wykracza. Jeżeli tylko można zdiagnozować jaka część padła, to nie masz w ogóle co się przejmować. A jak nie, to za niewielkie pieniądze każdy serwis komputerowy może Ci wadliwą część wyizolować, a tę już za darmo normalnie reklamujesz - nawet w tym samym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:47, Aurelinus napisał:

Nie ma też co rzucać się i przepłacac za high-endowe karty

Tyle, że wszystkie gry są skalowane pod high-endowe modele. Dlatego warto kupić tańszego high-enda starszej serii niż model medium w nowszej. Przez pierwszy rok lub dwa lata nie będzie różnicy. Pojawi się ona dopiero po tym okresie gdy trzeba będzie ścinać wszystkie nowe efekty graficzne, których karta w tej nowej technologii zwyczajnie nie uciągnie (w starej ich w ogóle nie będzie, ale to co będzie - będzie śmigało).

Dnia 06.09.2012 o 09:47, Aurelinus napisał:

kupowanie czegokolwiek ponad GTX 570 po prostu mija się z celem (a mam GTX 460 i wystarczy mi w zupełności, nie interesuje mnie 100 klatek w Crysisie ani Max Payne 3).

Z nVidią jest ten problem, że firma ta co jakiś czas zalicza wtopy z niektórymi seriami. Np. w 3xx nie ma niczego high-end. Za to u AMD wkurzające były przeróbki numeracji, które miały przykryć słabą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się