Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2012 o 14:02, pawbuk napisał:

> Dzięki bardzo, rzuciłeś nowe światło na tą sprawę i teraz spędzę kolejne dni na
obczajaniu
> tego wszystkiego.
> Problem w tym, że dysk potrzebuję przynajmniej 1TB i nie jestem przekonany zbytnio
co
> do gigowej grafiki oraz 4 gigowego ramu. Jeśli w późniejszym okresie okaże się,
że czwórka
> mi nie wystarcza, będzie możliwość rozbudowy np. o kolejne cztery? I czy gigowa
karta
> graficzna nie okaże się za słaba? Na komputerze gram tylko w FPS''y, ale miło by
było,
> żeby taki np. BF3 pociągnął na w miarę ładnych detalach;)
>
Niestety, lepsza karta graficzna to koszt już ok 700 zł. A i na tej spokojnie pograsz
we wszystkie gierki, w tym BF3 :) Jeśli w przyszłości planujesz zwiększenie pamięci operacyjnej
do 8GB, to po prostu dokupisz drugą dokładnie taką samą kość pamięci. Albo jak masz jeszcze
trochę kasy to kupuj od razu 8 GB :) Dysk twardy 1TB możesz brać taki jak początkowo
chciałeś :)


Ok, dzięki bardzo. Właśnie o to mi chodziło;) Sam za bardzo się na tym nie znam(dziecko Xboxa) i nie mam takiego obycia w sprzęcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 16:12, KoronaCK napisał:

Wiem , że i tak napiszesz że lepiej złożyć . Ok , rozumiem . jeszcze sie nad tym zastanowie.
Ale teraz po prostu powiedz mi , co myślisz o tym zestawie i jak na nim będą chodziły
gry tego typu jak pisałem ?


Ile taki zestaw zaproponowany przez Vobis by kosztował? ;) może się okazać, że przepłacisz 1000 zł, i za tą cenę mógłbyś mieć coś o połowę wydajniejszego w innych sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 18:31, Szynkars napisał:

można je dostać za 260-280 zł. Co do i3-3220 - tak, jak wspomniał pawbug, to procesor


Mam ksywkę pawbuk ;) no chyba, że uważasz, że jestem jakimś robakiem, to spoko... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci zaproponował taki zestaw:

Procesor:
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3570k-3-4ghz-box-81-569379.html?attr=297-455675 889 zł
Płyta główna:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro4-79-568296.html?attr=938-513104 415 zł
Pamięć operacyjna:
http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4096mb-1333mhz-cl9-0-96-470178.html?cid=707&attr=361-85843 169 zł
Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-670-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-576382.html?attr=cena-0+1620 1549 zł
Dysk twardy:
http://www.agito.pl/dysk-wd-caviar-blue-wd5000aakx-500gb-sata600-83-426484.html?attr=175-172528 247 zł
Nagrywarka:
http://www.agito.pl/naped-lite-on-ihas124-19-czarny-oem-693-347135.html?cid=696 77 zł
Zasilacz:
http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-cft-600-14cs-600w-221-345188.html?attr=2239-278637 355 zł
Obudowa:
http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-czarna-91-514836.html 318 zł

RAZEM: 4019 zł

Bardzo mocny, czterordzeniowy procesor, który można podkręcić bez problemu nawet do 4,5 GHz. Płyta główna oparta na chipsecie Z77 przeznaczonym dla tej rodziny procesorów, z możliwością podłączenia nawet dwóch kart graficznych, z wewnętrznym wyjściem USB 3.0. 8 GB pamięci RAM, która wystarczy do wszystkich współczesnych gier. Do tego niereferencyjna karta graficzna GTX670, podkręcona przez producenta, która jest jedną z najwydajniejszych konstrukcji na rynku. A do tego wszystkiego 500 GB dysk twardy, zasilacz, który bez problemu to wszystko uciągnie, wyposażony w odpowiednią ilość zabezpieczeń oraz przewiewna obudowa :)
Jeśli chcesz od razu podkręcać procesor, to przydałby się jeszcze jakiś cooler na procka. Do mocnego podkręcania będzie potrzebna konstrukcja nawet za ponad 200 zł, ale do takiego 4,4 GHz wystarczy SilentiumPC Fortis za ok 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc w tym wątku z dużą nadzieją, że takową dostanę :)
Mianowicie jeden wyjazd wakacyjny nie wyszedł tak dobrze, jak wyjść miał, co zaowocowało nadwyżką kaski. Długo się nie zastanawiając, czy pieniądze przeznaczyć na moją lubą, czy komputer, wybrałem komputer (dobrze, że ona nie ma tutaj konta i o niczym nie wie :D).
Posiadam dobry, wysłużony sprzęt w postaci:
- płyta główna: Asus P5n32-E SLi
- RAM: jakieś 4x1GB chyba 800Mhz
- karta graficzna: GejForce GTX260
- procesor: Core2Duo E4400, podkręcony do jakiś 3Ghz...
I tu jest moje pytanie: czy warto kupić procesor Core 2 Quad Q6600 za około 300 złotych, czy lepiej sprzedać płytę główną + RAM + procesor i dorzucić (tylko ile?) do nowej płyty głównej, procesora i5 i RAMu?
Co do zastosowań, to czasami gierki (aczkolwiek teraz nie narzekam - wszystko mi rusza bez problemu), lecz głównie grafika / obróbka video.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 23:15, pawbuk napisał:

> Wiem , że i tak napiszesz że lepiej złożyć . Ok , rozumiem . jeszcze sie nad tym
zastanowie.
> Ale teraz po prostu powiedz mi , co myślisz o tym zestawie i jak na nim będą chodziły

> gry tego typu jak pisałem ?
>
>
Ile taki zestaw zaproponowany przez Vobis by kosztował? ;) może się okazać, że przepłacisz
1000 zł, i za tą cenę mógłbyś mieć coś o połowę wydajniejszego w innych sklepach :)

Nie chodzi mi o cene ! Po prostu o to jak będzie chodził BF3 na takim ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 14:50, KoronaCK napisał:

Nie chodzi mi o cene ! Po prostu o to jak będzie chodził BF3 na takim ..


Będzie chodził w miarę płynnie na Ultra. Tylko to jest bardzo mało przyszłościowy zestaw. W dodatku specjalnie skonfigurowany na wyciągnięcie kasy.
Zasilacz 730W jest absolutnie niepotrzebny - do takiego zestawu wystarczy 550W.
Obudowa, o której praktycznie nic nie wiadomo.
Płyta główna oparta na już dość wysłużonym chipsecie H61.
Pamięć operacyjna 1600 MHz, kiedy tańsze są 1333 MHz.
Karta graficzna w miarę porządna, ale w tej chwili jest już na rynku wiele wydajniejszych konstrukcji za niewiele wyższą cenę.
Procesor też można brać już wydajniejszy.

A teraz pytanie - zamierzasz kupować komputer na rok, czy też na dłuższy okres czasu? Bo moim zdaniem warto brać konstrukcję, która jest najnowocześniejsza na rynku. A te podzespoły, które Ci Vobis proponuje są już trochę przestarzałe (oczywiście jak na rynek sprzętu komputerowego).
Odradzam kupowanie zestawów - lepiej kupować części osobno i złożyć samemu albo oddać do złożenia do jakiegoś serwisu komputerowego. Wyjdzie i taniej i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 14:48, Ballonik napisał:

Co do zastosowań, to czasami gierki (aczkolwiek teraz nie narzekam - wszystko mi rusza
bez problemu), lecz głównie grafika / obróbka video.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Wszystko zależy od tego jaki masz konkretnie budżet (w tym z opcją sprzedaży komponentów - dostaniesz za nie teraz grosze, łącznie może z 200 zł przy kupie szczęścia). Oczywiście, że i5 (lub odpowiedni AMD) + GTX 460/560 chociaż będzie idealny, ale zakup q6600 (albo lepiej Q9550) i GTX 460/560 też nie jest pomysłem złym (a zdecydowanie tańszym o cenę płyty głównej i RAMu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:09, pawbuk napisał:

> Nie chodzi mi o cene ! Po prostu o to jak będzie chodził BF3 na takim ..

Będzie chodził w miarę płynnie na Ultra. Tylko to jest bardzo mało przyszłościowy zestaw.
W dodatku specjalnie skonfigurowany na wyciągnięcie kasy.
Zasilacz 730W jest absolutnie niepotrzebny - do takiego zestawu wystarczy 550W.
Obudowa, o której praktycznie nic nie wiadomo.
Płyta główna oparta na już dość wysłużonym chipsecie H61.
Pamięć operacyjna 1600 MHz, kiedy tańsze są 1333 MHz.
Karta graficzna w miarę porządna, ale w tej chwili jest już na rynku wiele wydajniejszych
konstrukcji za niewiele wyższą cenę.
Procesor też można brać już wydajniejszy.

A teraz pytanie - zamierzasz kupować komputer na rok, czy też na dłuższy okres czasu?
Bo moim zdaniem warto brać konstrukcję, która jest najnowocześniejsza na rynku. A te
podzespoły, które Ci Vobis proponuje są już trochę przestarzałe (oczywiście jak na rynek
sprzętu komputerowego).
Odradzam kupowanie zestawów - lepiej kupować części osobno i złożyć samemu albo oddać
do złożenia do jakiegoś serwisu komputerowego. Wyjdzie i taniej i lepiej.


Wymienie procesor na 3 generacje , płyte główną też się troche dowiedziałem i też wydaje się kiepska , więc myślę żeby ją wymienić na Asus P8H77-M PRO. Obudowa , wiem . też patrzyłem na necie , nic o niej nie ma , ale widziałem ją na sklepie. Ujdzie.
Zasilacz chyba zostawie. może w przyszłości będę wymieniał części i akurat będzie potrzebny mocniejszy więc tutaj kombinował już nie będę.
Zamierzam kupić na okres napewno dłuższy niż rok . Wersja najnowocześniejsza w vobisie wyobraź sobie ile kosztuje .. wiem że napiszesz że jakbym składał to by wyszło taniej itd... No ale ja już wole zrobić tak i mieć spokój , ze jak sie zepsuje to bd wiedział do kogo oddać i się z tym nie męczyć . Myśle ze taki wystarczy na dłużej .. Jak coś to zawsze mozna jakieś pojedyncze częsci wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wyjdzie Ci w sumie wszystko razem dwa razy drożej niż gdybyś postanowił składać... A i ta pewność to iluzja...jak Ci coś padnie (a w takim zestawie o to nietrudno, bo w obudowie no-name podzespoły mogą się strasznie grzać) to pewnie i tak będziesz miał problemy z wyegzekwowaniem swoich praw. W tym zestawie do wymiany jest praktycznie wszystko - procesor (na 3ciej generacji, bo jest wydajniejszy), płyta główna (ta, którą teraz proponujesz jest dość dobrym pomysłem), karta graficzna, dysk twardy, pamięć operacyjna. No i oczywiście obudowa. Wiesz chociaż czy ta obudowa ma złącza USB 3.0 z przodu?

Jak rozumiem nadal masz ten voucher na 2400 zł. Widzę też, że pewnie możesz za niego kupić nie tylko zestawy, ale też podzespoły osobno. Zrób więc tak jak Ci na samym początku sugerowałem. Porównaj ile zapłacisz teraz, za to co Ci Vobis zaproponował (z proponowanymi zmianami), a ile byś zapłacił za moją propozycję. Przy czym zestaw zaproponowany przeze mnie(a już szczególnie z i5 3570K) będzie dość sporo wydajniejszy w grach. Naprawdę jesteś na tyle bogaty, żeby za rok wymieniać podzespoły? W dodatku nawet jak kupujesz podzespoły osobno, na każdy masz gwarancję! A i sam składać go nie będziesz musiał, bo zawsze możesz to zlecić dowolnemu serwisowi komputerowemu za kilkadziesiąt złotych. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale poszukaj w necie w Twoim pobluiżu jakichś dobrych serwisów komputerowych. Tacy goście to często entuzjaści i jak coś Ci padnie to dużo lepiej będą wiedzieli co z tym zrobić niż goście z Vobisu.
Jakieś dwanaście lat temu moi rodzice składali komputer właśnie w takim małym sklepie/serwisie komputerowym. Nie dość, że był wydajny, to jeszcze dobrali części, które do tej pory działają. A w Vobisie wsadzą Ci to, co im nie schodzi zbytnio i czego chcą się pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 20:54, pawbuk napisał:

I wyjdzie Ci w sumie wszystko razem dwa razy drożej niż gdybyś postanowił składać...

Liczyłeś?

Dnia 10.09.2012 o 20:54, pawbuk napisał:

A i ta pewność to iluzja...jak Ci coś padnie (a w takim zestawie o to nietrudno, bo w
obudowie no-name podzespoły mogą się strasznie grzać)

Niech ci powie jak wyglądała. To Vobis, jakby sprzedawali padający sprzęt to by padli po 2 latach ;)
Jak twierdzi, że ujdzie. To warto dowiedzieć się why.

Dnia 10.09.2012 o 20:54, pawbuk napisał:

to pewnie i tak będziesz miał problemy z wyegzekwowaniem swoich praw.

Impossible, to Vobis. Nie, zaden kogucik.

Dnia 10.09.2012 o 20:54, pawbuk napisał:

płyta główna (ta, którą teraz proponujesz
jest dość dobrym pomysłem), karta graficzna, dysk twardy, pamięć operacyjna. No i oczywiście
obudowa. Wiesz chociaż czy ta obudowa ma złącza USB 3.0 z przodu?

USB 3.0 jest chyba ostatnią rzeczą na którą bym patrzył przez wybór obudowy.
Co ci sie w ramie nie podoba?

Dnia 10.09.2012 o 20:54, pawbuk napisał:

A w Vobisie wsadzą Ci to, co im nie schodzi zbytnio i czego chcą się pozbyć.

Dlatego napisz mu co jest do warto wymienić, zaczynająć od karty, dysku no i bardziej właściwego proca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 21:31, Zgreed66 napisał:

> I wyjdzie Ci w sumie wszystko razem dwa razy drożej niż gdybyś postanowił składać...

Jak mam policzyć, skoro nie znam dokładnej ceny zestawu proponowanego przez Vobisa? Ale z wypowiedzi KoronaCK wywnioskowałem, że cena jest wysoka. A jeśli do tego dodasz jeszcze wymianę podzespołów za 2 lata (bo i procek, i karta graficzna są po prostu dość słabe jak na te ceny)...

Dnia 10.09.2012 o 21:31, Zgreed66 napisał:


Niech ci powie jak wyglądała. To Vobis, jakby sprzedawali padający sprzęt to by padli
po 2 latach ;)


Kiedyś kupiłem w Vobisie sprzęt proponowany przez sprzedawcę (chodziło o modem i adaptery wi-fi). Okazało się, że to taki syf, że szybko się douczyłem w tej dziedzinie i sam już wybrałem porządny sprzęt, który mi służy bezproblemowo do tej pory. Więc nic już w Vobisie nie kupię - zwłaszcza, ze ceny mają kosmiczne :)

Dnia 10.09.2012 o 21:31, Zgreed66 napisał:

USB 3.0 jest chyba ostatnią rzeczą na którą bym patrzył przez wybór obudowy.
Co ci sie w ramie nie podoba?

Zaczyna to już być standardem i nie warto kupować obudowy, która USB 3.0 nie posiada. Jest wiele naprawdę bardzo dobrych obudów z USB 3.0, a tu proponują jakiś totalny no-name. Nawet google niezbyt pomaga.

Dnia 10.09.2012 o 21:31, Zgreed66 napisał:

Dlatego napisz mu co jest do warto wymienić, zaczynająć od karty, dysku no i bardziej
właściwego proca.


Już napisałem dokładnie co w Vobisie kupić, żeby wykorzystać voucher na 2400 zł, a co kupować w innych sklepach komputerowych. Później się to wszystko zbiera, zanosi do jakiegoś serwisu komputerowego i tam za opłatą wszystko porządnie składają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:29, Aurelinus napisał:

Wszystko zależy od tego jaki masz konkretnie budżet (w tym z opcją sprzedaży komponentów
- dostaniesz za nie teraz grosze, łącznie może z 200 zł przy kupie szczęścia). Oczywiście,
że i5 (lub odpowiedni AMD) + GTX 460/560 chociaż będzie idealny, ale zakup q6600 (albo
lepiej Q9550) i GTX 460/560 też nie jest pomysłem złym (a zdecydowanie tańszym o cenę
płyty głównej i RAMu).


Budżetu nie mam określonego - po prostu im taniej to wyjdzie, tym lepiej w sumie :)
Jeżeli za te części (na których bardzo dobrze mi się pracuje) mam dostać 200 złotych, to BEZAPELACYJNIE zostaję przy starym ;). I czy opłaca się zmieniać kartę graficzną z 260 na 460? Albo - co wątpliwe - dołożyć drugą 260?
Co do procesora, to słyszałem, że pomiędzy Q6600 a Q9550 ogromnej różnicy (PRAKTYCZNEJ różnicy, bo na testy nie patrzę) nie ma - prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie dogadaliśmy. Chodzi mi o dobór słów których używasz.
Nie mając danych odnosnie cen, to nie ma jak ich porównywać.
Jednak nie możliwym jest, aby różnica była przesadnie kosmiczna.
Jak się ma porównać cene całego zestawu.

Dnia 10.09.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

Więc nic już w Vobisie nie kupię - zwłaszcza, ze ceny mają kosmiczne :)

Marżę mają dużą temu nie przeczę. Raz kupiłem u nich karte micro sd. A lubie technicznego debila zgrywać.
Często idzie się potem fajnie pośmiać. To co sprzedawcy w dzisiejszych czasach wsadzają klientom,
też jest powszechnie wiadome. Jednak dalej mają swoje obowiązki i standardy które muszą spełnić.
Na szczęscie nie wszystkie salony tak postępują.

Dnia 10.09.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

Zaczyna to już być standardem i nie warto kupować obudowy, która USB 3.0 nie posiada.

Miałem na myśli, że lepiej mieć solidną budę, jak jej nie mieć, pomimo posiadania usb 3.0.

Dnia 10.09.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

Nawet google niezbyt pomaga.

Widocznie model zamawiany specjalnie dla Vobisu

Dnia 10.09.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

Już napisałem dokładnie co w Vobisie kupić, żeby wykorzystać voucher na 2400 zł

Przeglądałem tylko posty Korony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci w ogóle polecałem płytę główną z chipsetem Z77, jakbyś w przyszłości postanowił kupić jakiś procesor, który można łatwo podkręcać np. i5 2500K. B75 jest przeznaczone głównie dla procesorów, których się nie podkręca łatwo mnożnikiem czyli wszystkich i3. Niestety, ale procesor, który Ci polecamy nie jest przeznaczony do podkręcania. Cóż zrobić, taka polityka Intela... Do 800 zł nie znajdziesz u Intela procka, który łatwo się podkręca. Ale te tańsze nawet bez podkręcania są wydajne.
P67 w ogóle w twoim przypadku nie opłaca się brać.
Jeśli w przyszłości zamierzasz kupować jakiś procesor z literką K na końcu, to weź Z77, którą Ci polecałem. Jeśli jednak nie jesteś pewien, to bierz te B75, które Ci Szynkarspolecał. Oszczędzisz wtedy trochę kasy, akurat na kolację dla dwojga wystarczy ;)
B75 jest bardzo podobnie wyposażone do Z77, więc pewnie w Twoim przypadku to B75 będzie lepszym wyjściem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 22:11, Zgreed66 napisał:

To sie dogadaliśmy. Chodzi mi o dobór słów których używasz.
Nie mając danych odnosnie cen, to nie ma jak ich porównywać.
Jednak nie możliwym jest, aby różnica była przesadnie kosmiczna.
Jak się ma porównać cene całego zestawu.

Zdziwiłbyś się jakie potrafią być różnice w cenach ;) Za 4000 tysiące można dostać zestawy, które da się złożyć za 3200 zł. Dla mnie 25% więcej to jednak dużo :D

Dnia 10.09.2012 o 22:11, Zgreed66 napisał:

Miałem na myśli, że lepiej mieć solidną budę, jak jej nie mieć, pomimo posiadania USB
3.0.


Solidna obudowa nie wyklucza USB 3.0. A ta, którą Vobis proponuje nie jest pewnie ani solidna, ani dobrze wyposażona.

Dnia 10.09.2012 o 22:11, Zgreed66 napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się