Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2012 o 21:53, Rick napisał:

> Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia jak to podłączyłeś i tu wrzucić? :)
Hm, tochę z tym probelm bo nie wziałem z domu aparatu. Poza tym trudno się połapać, bo
kable dużo zasłaniają.

P.S. Twój mail na wp jest aktualny?


Tak, dostałem maila :) możesz zrobić komórką zdjęcia jak to podłączyłeś wszystko...być może jeden kabelek jest źle podłączony albo coś nie styka i w tym tkwi problem. Jesteś przekonany, że wszystkie kable popodłączałeś? :)
Po pierwsze główny kabel zasilający płyty głównej, kabel zasilający procesor, kable zasilające do karty graficznej oraz kable zasilające dyski twarde i napęd :) pierwszy to taki duży 24 pinowy, drugi chyba będzie 8 pinowy, do karty graficznej PCI-E 6 albo 8 pinowe oraz najprawdopodobniej SATA do dysków i napędu :) do tego upewnij się, że połączyłeś dysk twardy i napęd z płytą główną kablami SATA. Dodatkowo musisz połączyć panel przedni obudowy z płytą główną - jednak najprawdopodobniej nie w tym tkwi problem. Sprawdź czy radiator na procesorze jest prawidłowo zainstalowany, czy wentylatory są podłączone do płyty głównej, upewnij się, że pamięci operacyjne oraz karta graficzna w pełni siedzą w slotach :) spróbuj też kilka razy uruchomić komputer - mi dopiero za 6 razem odpalił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze spróbuję odpiąc dysk jeden. Możetam coś pomieszałem. Wszystkie kable zasilające są raczej na swoim miejscu, tylko na karcie graficznej musiałem użyć przejściówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem jeden dysk, spróbowałem to znowu uruchomić i na początku tak jak wczoraj, jednak po chwili wszystko ładnie ruszyło. Po prostu musyka dla moich uszu. ;)

Ale

Nie wiem dlaczego, ale nie mam obrazu na monitorze. Dzieje się tak, jakby komputer w ogóle nie wykrywał monitora. Spróbowałem włączyć kilka razu, zakręcić mocniej bolce, ale nic nie pomogło. Na starym komputerze działa jak złoto, na nowym w ogóle nie ma obrazu. Co może być tego przyczyną? Poniżej zdjęcia podłączonych kabli (powyżej i poniżej karty graficznej).

20121006102008

20121006102016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno poprawnie podłączyłeś monitor do karty graficznej? Jeśli nadal nie będzie działać to spróbuj podłączyć do płyty głównej :) swoją drogą, pamięci ram umieść naprzemiennie w slotach - w pierwszym i trzecim od strony procesora, a nie obok siebie :) z tego co widzę, to wszystkie kable są raczej dobrze podłączone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak pogooglowałem trochę i jakiś gość też miał taki sam problem (komputer świezo odebrany, a tu nie widzi monitora). Nawet płyta główna taka sama. Prawdopodobnie w BIOSie jest ustawiona karta graficzna dodatkowa, a to wejście jest do płyty głównej. Tylko trudno zmienić cokolwiek skoro nie ma się do dyspozycji monitora. :P Jedynym rozwiązaniem jest chyba kupienie przejściówki do HDMI i podłączenie monitora do karty graficznej.

Btw. nie wiem jak ja to zrobiłem, ale nie kupiłem z komputerem napędu. Są jakieś szczególne wymaganie na jakie mam patrzeć przy wyborze czy wystarczy brać jak leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale podłączałeś monitor do płyty głównej czy karty graficznej? :) czy i w jednym i drugim przypadku nie działa? :) z tego co pamiętam płyta główna ma 2 różne wyjścia do monitora - przy obu jest ten sam problem?
Napęd możesz wziąć taki:
http://www.morele.net/lg-supermulti-sata-dvd-r24x-dvd-rw8x-dvd-r-dl-16x-securdisc-bare-bulk-czarny-gh24ns90-rbbb-448044/ 69 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 10:34, Rick napisał:

Jedynym rozwiązaniem jest
chyba kupienie przejściówki do HDMI i podłączenie monitora do karty graficznej.

Bo należy podłączyć do karty graficznej :P

Dnia 06.10.2012 o 10:34, Rick napisał:

Btw. nie wiem jak ja to zrobiłem, ale nie kupiłem z komputerem napędu. Są jakieś szczególne
wymaganie na jakie mam patrzeć przy wyborze czy wystarczy brać jak leci?

SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do monitora mam tylko jedno wejście więc nie miałem zbyt wielkiego pola manewru. To takie stare niebieskie złącze w kształcie rombu z okrągłymi stykami.

Zgreed66
Ta sama odpowiedź. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 10:47, Rick napisał:

Do monitora mam tylko jedno wejście więc nie miałem zbyt wielkiego pola manewru. To takie
stare niebieskie złącze w kształcie rombu z okrągłymi stykami.

Zgreed66
Ta sama odpowiedź. :P


Chyba w kształcie trapezu, nie? ;) musisz kupić odpowiednią przejściówkę d-sub -> dvi-d i podłączyć monitor do karty graficznej :D spróbuj też odłączyć kartę graficzną i podłączyć monitor do płyty głównej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam tego powoli naprawdę dość. Kupiłem przejściówkę i dalej nic. Na monitorze pojawia się napis, że nie ma sygnału i żebym sprawdził kabel przewodzący. Podłączyłem napęd, podpiąłem do zasilacza i kablem Sata do płyty głównej. Naggle przestał działać cały zasilacz. Odłączyłem napęd, znów działa. Już naprawdę kończy mi sie cierpliwość do tego komputera, bo póki co to tylko kasa płynie jak rzeka, a zabawy z tegoi żadnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam problem na początku, włączałem komputer kilka razy i w końcu normalnie odpalił i do tej pory chodzi dobrze :) nie mam zielonego pojęcia co może powodować powyższy problem - ja wtedy jedynie sprawdziłem wszystkie połączenia, odpiąłem i podpiąłem wszystko ponownie i normalnie ruszył :) sprawdź w internecie, może ktoś miał taki sam problem jak Ty. Jak rozumiem procesor wszedł bez żadnego problemu, nie miałeś problemów z instalacją? Może spróbuj jeszcze raz wyjąć i włożyć z powrotem kartę graficzną? Jak monitor jest podpięty do płyty głównej to też nic nie chodzi?
Tylko ja pamiętam, że mi wtedy normalnie się włączał cały komputer, wszystko niby normalnie działało, ale nie było obrazu. Po kilku włączeniach nagle się pojawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 15:48, Rick napisał:

Ech, ktoś to chyba musi obejrzeć od środka, bo ja już po prostu nie mam siły. Dlatego
ponawiam propozycję. :P


Jeśli wszystko dobrze popodłączałeś, a na to wygląda ze zdjęć, to nie dam rady nijak pomóc :D ponawiam pytanie - czy jeśli wyjmiesz kartę graficzną, a monitor podłączysz do plyty głównej to jest dokładnie tak samo? Płyta główna działa? Opisz jeszcze raz dokładnie gdzie masz ten monitor podłączony i co się dzieje jak włączasz komputer :) być może któryś z podzespołów jest uszkodzony :) monitor działa z innym komputerem - jeśli nie wiesz to spróbuj sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką obudowę do tego zestawu:
http://www.morele.net/obudowa-modecom-at-xsgc-10-000000-0002-417375/
i RAm zmieniłem na taki:
http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

Mam jeszcze pytanie odnośnie montażu elementów, a w zasadzie tylko procesora. Czy potrzebna będzie do niego pasta i czy ogólnie wymaga to jakichś odpowiednich umiejętności czy poradzi sobie z tym przeciętny użytkownik bez pomocy "specjalistów"? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 18:05, sirufok napisał:

Czy potrzebna będzie do niego pasta i czy
ogólnie wymaga to jakichś odpowiednich umiejętności


Jeśli do procesora nie kupujesz dodatkowego chłodzenia, to masz boxowe, i na nim znajduje się już odpowiednia ilość pasty, wystarczy zamonować chłodzenie. Jeśli natomiast kupujesz dodatkowe chłodzenie, to najczęśniej dołączana jest do niego mała tubka / saszetka z pastą, i należy ją zaaplikować samodzielnie przed zamontowaniem chłodzenia. Co do obudowy, którą wybrałeś, to lepiej zmień ją na Cooler Master Elite 370 / 371 (zależnie od gustu):
http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-370-black-bez-zasilacza-rc-370-kkn1-326667/
http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-371-czarna-bez-zasilacza-rc-371-kkn1-401588/
Od Modecomów lepiej trzymać się z daleka, większość prezentuje podobny (kiepski) poziom. Natomiast RAM przydałoby się zmienić na poniższe Cruciale, tańsze, i z niższym napięciem 1,5 V
http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 22:26, Diukp napisał:

Czy można zgodnie z prawem zainstalować Win 7 z płyty którą dostałem z lapkiem na stacjonarnym
kompie.


Jeśli system jest w wersji OEM, to można go zainstalować tylko na jednym stanowisku. Wersję BOX można zainstalować maksymalnie na trzech stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakie wybierzesz ramy nie ma za bardzo znaczenie, i tak z tego co się orientuje to wszystkie mają wieczystą gwaranację a czy bierzesz Kingston lub powiedz my Patrioty to jeśli obydwa pracują w 1600MHz to różnicy i tak nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się