Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam...
Wszystkie czesci w domu, ja wrocilem z turnieju, gotowy do skladania nowego kompa.
Po 3 godzinach cos tam sie ulozylo... i patrze, ale nie moge napedu zamontowac..
(On ma IDE, czy jakos tak, ten taki szeroki pas) Moja plyta to MSI Z77A-G45. Powiedzcie, jaki naped musze kupic by to mozna bylo podlaczyc dziadostwo ;/ Przyklad, jak rozroznic ;/

(Nie dosc ze naped to jeszcze dysku nie umiem w tym ZALMANIE Z11 PLUS zamontowac, bo nie wiem jak :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 09:26, DesMonD__PL napisał:

http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-rw-asus-drw-24b5st-bulk-czarny-bulk-i2722422549.html

to bedzie dobre? Potrzebuje tego jutro, bo komputer w 90 % zlozony -.-
Warte ceny, czy cos lepszego znajde?


Będzie dobre :D Nagrywarki się praktycznie nie różnią, a obecnie coraz mniej się z nich korzysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 09:26, DesMonD__PL napisał:

to bedzie dobre? Potrzebuje tego jutro, bo komputer w 90 % zlozony -.-


Dobre.

Dnia 29.10.2012 o 09:26, DesMonD__PL napisał:

Warte ceny, czy cos lepszego znajde?


Wszystkie nagrywarki są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od wczoraj jestem posiadaczem nowego medal of honro jednak problem w tym że moj komputer jest za słaby by grać płynnie lagi itd potrzebuję rady na wymianę sprzętu do kompa ile by to ogl kosztowało czy już lepiej kupić cały komputer to jaki proponujecie ?
Dane mojego sprzętu : Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo E7200 2,53GHz
Pamięć ram 2,00 GB
System Windows 7 32bitowy\
Grafika Nvida Geforce 8600GT 256MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 18:15, Amaros napisał:

Dane mojego sprzętu : Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo E7200 2,53GHz
Pamięć ram 2,00 GB
System Windows 7 32bitowy\
Grafika Nvida Geforce 8600GT 256MB


Mój stary komputer miał dokładnie taką samą specyfikację jak Twój i najpierw wymieniłem kartę graficzną na GTX560 za ok 750 zł. Różnica w grach była bardzo widoczna, ale po niedługim czasie zdałem sobie sprawę, że karta graficzna wykorzystuje może 25% swojego potencjału.
Moja rada:
Zacznij zbierać na nowy komputer, tego sprzedaj, bo na pewno nie opłaca się inwestować w LGA775. Jeśli masz dysk twardy na SATA i w miarę porządną obudowę, to już za jakieś 1400 zł będzie się dało złożyć porządny zestaw, kilka razy wydajniejszy od tego, który obecnie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 18:33, pawbuk napisał:

> Dane mojego sprzętu : Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo E7200 2,53GHz
> Pamięć ram 2,00 GB
> System Windows 7 32bitowy\
> Grafika Nvida Geforce 8600GT 256MB

Mój stary komputer miał dokładnie taką samą specyfikację jak Twój i najpierw wymieniłem
kartę graficzną na GTX560 za ok 750 zł. Różnica w grach była bardzo widoczna, ale po
niedługim czasie zdałem sobie sprawę, że karta graficzna wykorzystuje może 25% swojego
potencjału.
Moja rada:
Zacznij zbierać na nowy komputer, tego sprzedaj, bo na pewno nie opłaca się inwestować
w LGA775. Jeśli masz dysk twardy na SATA i w miarę porządną obudowę, to już za jakieś
1400 zł będzie się dało złożyć porządny zestaw, kilka razy wydajniejszy od tego, który
obecnie posiadasz.

750zł no trochę drogo to lepiej już jak zaopatrze się w nowy komputer trudno wypłata na sprzęt ;p
http://www.alsen.pl/komputery,k1/komputery-pc,k526/komputery,l527/triline-triline-alivio-78g-6100ds-fx-6100-8gb-gt630-2gb-1tb-dvdrw-dos,p78587.html czy taki jest w sam raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 18:47, Amaros napisał:

czy taki jest w sam raz?


Przeczytaj przypiętego posta. Znajdziesz tam odnośnik do tekstu traktującego o takich gotowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń Panie Boże ! :). Nie kupuje się gotowych zestawów. Powiedz ile możesz przeznaczyć wypłaty na nowy komputer , a My postaramy się złożyć jakiś wydajny zestaw , aby Ci ten Moh ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 18:53, Bralo napisał:

Broń Panie Boże ! :). Nie kupuje się gotowych zestawów. Powiedz ile możesz przeznaczyć
wypłaty na nowy komputer , a My postaramy się złożyć jakiś wydajny zestaw , aby Ci ten
Moh ruszył.

Czy tak ogl do 1200zł ponieważ mam wydatek na sprzęgło do samochodu i zawieszenie chce to tak rozłożyc by starczyło na to i na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 18:57, Amaros napisał:

Czy tak ogl do 1200zł ponieważ mam wydatek na sprzęgło do samochodu i zawieszenie chce
to tak rozłożyc by starczyło na to i na to.


A możesz coś zostawić z obecnego komputera? Jaki masz dysk twardy? Jeśli byś przynajmniej mógł zostawić dysk, obudowę i nagrywarkę, to by i za 1200 zł dało się złożyć coś naprawdę sensownego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 19:28, pawbuk napisał:

> Czy tak ogl do 1200zł ponieważ mam wydatek na sprzęgło do samochodu i zawieszenie
chce
> to tak rozłożyc by starczyło na to i na to.

A możesz coś zostawić z obecnego komputera? Jaki masz dysk twardy? Jeśli byś przynajmniej
mógł zostawić dysk, obudowę i nagrywarkę, to by i za 1200 zł dało się złożyć coś naprawdę
sensownego :)

Dysk 320GB samsung obudowa i nagrywaka może i być nawet zależy mi na do kupieniu sprzętu by se pograć w moha;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Proszę o radę w modernizacji kompa. Aktualny stan to:
Pentium E5200
Karta Ati Radeon HD4850 PowerColor 1024MB GDDR3
płyta:Gigabyte EP43-S3L
Zasilacz: 530W bequiet pure power
Ram 3giga DDR

Komp ma służyć głównie do gier. Jednocześnie nastąpi przejście na WIN 7.
Do wydania: ok 1600 zł

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 20:30, Amaros napisał:

Dysk 320GB samsung obudowa i nagrywaka może i być nawet zależy mi na do kupieniu sprzętu
by se pograć w moha;p


A jesteś przekonany, że i dysk i napęd są na SATA? :) ile jesteś w stanie maksymalnie wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i podstawowe pytanie: jakie masz dysk twardy i napęd? Działają na SATA? A obudowę można zostawić? Wtedy możnaby brać droższe inne podzespoły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wiatrak od zasilacza w zalmanie z11 ma byc skierowany ku dolowi? Montowany jest na dole.

+Mam z przodu obudowy 2 wejscia USB3, ktore w srodku obudowy zakonczone sa normalnym kablem USB3.0.
To sie podlacza z tylu obudowy tak? Nie pod plyte główa? Po prostu tak jakby taka przedłużka wejsc z tylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem proszę o fachową pomoc? otóż problem z grami przymulają mi trochę gdy np gram w assassin''s creed revolutnios mam 80 fps nagle przy dużej zadymie lub dużym ruchu przy zaludnionych strefach spada do 50 i przymula tak samo mianowicie w shogunie 2 przy dużym starciu 26 klatek i muli gdy przybliżam nie wiem co jest grane mój sprzęt i5 2500k 3.3GHZ podkręcony do 3.5 grafa : Asus GF 680 GTX 2GB pamięci 8 GB ram i płyta assusa jakaś za około 750zł , myślę ze nie powinno się tak dziać proszę o pomoc :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ostatnio zakupilem nowe czesci do komputera.
Komputer mial byc do gier jednak mialem spore ciecia budzetu co przelozylo sie na slabe parametry.
Obecnie posiadam:
CPU: Intel Pentium G620
MOBO: ASUS P8H61-M LX3/SI
RAM: 4GB DDR3 Kingston
GPU: ASUS HD6870 1GB
PSU: OCZ StealXtream 500W

Mam monitor 24'' i niestety te podzespoły nie dają sobie rady z BF3 itp w wyższych rozdzielczościach a rozdziałka 1024x768 wyglada dosyc..słabo..
Wpadłem na pomysł żeby przejsc na AMD. Kupic jakiegos Phenoma czy cos .
Oczywiscie te podzespoly sprzedam . Jestem w stanie dolozyc jakies 300zł.
Za to powinienem dostac okolo 300zl wiec mialbym ~600zl na plyte i procesor.
Da rade cos zrobic?
No i oczywiscie czy jest to sensowne wyjscie?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 22:05, pawbuk napisał:

> Dysk 320GB samsung obudowa i nagrywaka może i być nawet zależy mi na do kupieniu
sprzętu
> by se pograć w moha;p

A jesteś przekonany, że i dysk i napęd są na SATA? :) ile jesteś w stanie maksymalnie
wydać?

do 1000zl zl dziwne przed chwilą wróciłem ze sklepu komputerowego facet twierdzi że gra spełnia wymagania minimlane a ja mu tłumaczę że gra dalej się tnie to polecil do kumpienie Ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się