Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2012 o 13:04, eSieNDeO napisał:

po prostu smiechu warte...

Znajdz testy z civki, shoguna, starcrafta II, bf3 czy metro 2033.
Wybrane są akurat testy gdzie amd daje sobie radę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 13:04, eSieNDeO napisał:

Na wszystkich forach trabia o tym ze nowe procesory i5 oraz i7 zmiataja z powierzchni
ziemi procesory amd i teraz zobaczylem sobie test procesorow:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ivy_Bridge_-_premiera_i_test-4504/strona/17244.html

po prostu smiechu warte...


Popatrz sobie też na inne testy, na pobór energii oraz na to, że z tych wykresów wynika wyraźnie, że do testu procesorów zostały wybrane takie fragmenty gier, w których liczy się wydajność kart graficznych :) czyli generalnie te testy są bezwartościowe :D
zobacz sobie np tutaj:
http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8350_vishera_vs_core_i5_test_cpu_do_1000_zl?page=0,6
czy tutaj
http://pclab.pl/art51207-3.html

Intele w grach są dużo bardziej wydajne od procków AMD. W dodatku po podkręceniu Inteli nie trzeba mieć swojej prywatnej elektrowni, a w przypadku AMD pobór energii rośnie nieprawdopodobnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mało... Raptem 5-7 fpsów.

A nie, teraz do konca obejrzalem i w nowych grach jest ogromna roznica. Szkoda tylko ze w tym testach nie ma i7 3770k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 13:24, eSieNDeO napisał:

Też mało... Raptem 5-7 fpsów.

A nie, teraz do konca obejrzalem i w nowych grach jest ogromna roznica. Szkoda tylko
ze w tym testach nie ma i7 3770k


Te kilka klatek to jest może i mało jak się masz 60 fps-ów, ale przy 30 robią się z tego naprawdę duże różnice ;) A jest dużo więcej testów pokazujących, że buldożery nijak się mają do i5 w grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku zewnętrzną kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro.
Ale nie mam pojęcia jak miałbym podłączyć do niej swój zestaw głośników 5.1 Ligitecha.
Karta ma z tyłu 2 wejścia jack i 2 chinch (zdjęcie)
Z głośnikami wygląda to tak, że mam do podłączenia 3 jacki.
Czyli wygląda na to, że zestaw głośników jest niekompatybilny z kartą?

20121119142259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 23:05, Stalker69 napisał:

To mnie teraz zmartwiłeś.. A myślałem, że procek starczy mi na długo z racji swoich czterech
rdzeni. Ech.

4 rdzenie są fajne ale nie jeśli mówimy o starych Phenomach pierwszej generacji które w grach przegrywały z Core 2 Duo sprzed 6-7 lat.

Dnia 17.11.2012 o 23:05, Stalker69 napisał:

Skoro tak wygląda sytuacja, co byś proponował do zmiany w tym pececie, żeby pograć w
aktualne tytuły? Procesor i pamięć wywalamy.Zmiana procesora, tylko na jaki? I następnie
ile kupić pamięci? Grafika mogła by zostać jeszcze przez jakiś czas czy lepiej od razu
wymienić?

Zasadniczo wymiana procesora oznacza również zmianę płyty głównej. Co w sumie oznacza że do modernizacji idzie procesor, płyta główna, karta graficzna (niekoniecznie od razu) i pamięci RAM. A na co zmienić? To zależy od budżetu.

W gruncie rzeczy bardzo dobrą kombinacją jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności oferuje któryś z nowych Core i5 Intela (nawet najtańszy z nich typu i5 3330) plus jakaś ekonomiczna płyta główna np. Gigabyte GA-B75M-D3V. Tym niemniej, nadal mówimy o kwocie rzędu 950 zł. Do tego jeszcze dorzucić 4GB RAM''u (to akurat problemem nie jest i kosztuje z 70 zł). I wtedy masz platformę do której możesz wsadzić nawet kartę graficzną za 1500 zł i całość będzie dobrze ze sobą współpracować (zasadniczo gpu kosztujące 800 zł umożliwia już wtedy grę we wszystkie możliwe tytuły w najwyższych detalach).

Oczywiście, jest to rozwiązanie co prawda najbardziej przyszłościowe i wydajne ale niekoniecznie tanie. Możliwością zmniejszenia ceny jest zmiana procesora np. na dwurdzeniowego Core i3 3220, wtedy procesor + płyta łącznie zamykają się w kwocie poniżej 700 zł. Wydajnościowo wychodzi to całkiem nieźle, lepiej niż porównywalne cenowo platformy od AMD (które niby mają 4-8 rdzeni ale w grach sprawdzają się średnio). Nadal można wtedy wsadzić mocną kartę graficzną i uzyskiwać dość wysokie detale w nowych grach. Ale z drugiej strony - są to wtedy już tylko 2 rdzenie. A niektóre gry jednak lubią mieć ich 4.
http://pclab.pl/art51207-3.html - przykładowe testy jak to wygląda w połączeniu z naprawdę mocną kartą graficzną. Normalnie różnice będą mniejsze (choć i ilość fps-ów spadnie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 18:57, diabolo20 napisał:

Witam
Ile ten zestaw może być warty?
GA-EP43-DS3+Quad 9400@3.0Ghz+4gb ram


Płyta 100-150 zł, procek ok 400, ram to jakies 70 zl
ceny podane orientacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh powinienem udać się do okulisty - dzięki :) dzięki także za pomoc w złożeniu kompa, bo sam bym pewnie złożył coś nieciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam płyty głównej z chipsetem Intel Q57, Q67 lub Q77 (koniecznie jeden z tych 3), oraz pasującym do niej procesorem Intel Core i5 2 lub 3 generacji. Ok. Z procesorem to najmniejszy problem, bo gdzieś na mailu mam nawet listę interesujących mnie modeli, więc sam sobie ewentualnie coś wybiorę. Największym problemem jest jednak płyta. W Polsce sprzedają chyba tylko 1 z chipsetem Q57 (w dodatku pod socket 1156), a pod Q67 jest niewiele lepiej, bo naliczyłem aż 3 producentów, z czego Asus i Gigabyte oferują zaledwie po jednej takiej płycie. Dlaczego tak się uparłem na te chipsety? Chcę kupić coś, co wspiera technologię Intel AMT w wersji od 6.0 w górę. Komputer będzie służył głównie jako media center podłączony do telewizora przez HDMI, więc nie będę montował w nim superwypasionej karty graficznej i całkowicie wystarczy integra (co jest nawet konieczne do AMT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zgromadzonych i od razu strzelam w Waszą stronę krótkim, acz bardzo konkretnym pytaniem:
coś lepszego od tego:

http://www.x-kom.pl/p/79261-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-7520-i5-3210m-4gb-500-dvd-rw.html

za kwotę maksymalnie 2600 złotych, preferowane 2500? Czy jest na naszej parafii dobra duszyczka, co poratuje wędrowca, czy będę musiał zakupić tegoż też Della i mieć do końca jego kadencji myśli, czy nie przepłaciłem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 19:05, Plamciak napisał:

Joł, opłaca się zamieniać GF9600GT na Radka 4850 od Gigabyte za 150zł? :)

komp: Athlon x2 6000+/2gb ram/500W


Jeśli nie zamierzasz w najbliższym czasie upgreadować pozostałych części kompa, to jak najbardziej się opłaca, ruszy na niej wszystko w akceptowalnej rozdzielczości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Dzisiaj montowałem pierwszy raz procesor i sprawiło mi to chyba najwięcej kłopotu. Jest to intel i5, mam pytanie czy dobrze docisnąłem chłodzenie procesora? Nie chcę używać zbyt dużej siły, ale czy te bolce nie powinny jeszcze bardziej przejść na drugą stronę?

20121121170051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to stwierdzić po samym zdjęciu :) a chłodzenie jest w miarę stabilne, nie rusza się zbytnio na procesorze? :) powinno dobrze "siedzieć" w gnieździe i się nie ruszać :D
Wydaje mi się, że jest dobrze zamontowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używa może ktoś bezprzewodowej karty sieciowej na usb? potrzebuje sobie taką sprawić, nie chce rozwiercać ścian na mieszkaniu żeby kabel dostał do kompa, zwłaszcza, ze jestem na stancji :)) jeśli ktoś używa i jest z niej zadowolony, mógłby podać model? dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją już gry potrafiące wykorzystać wielowątkowość z procesorów Intela? Bo zastanawiam się czy kupić i5 czy dopłacić 300zł do i7. Tylko nie mówcie że i7 nie ma sensu bo parę lat temu też mówiono że procesory 4 rdzeniowe to zbędne wydawania pieniędzy bo nic tylu rdzeni nie wykorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się