Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Na czym prędzej pogram w powiedzmy ACIII czy Far Cry 3, na stacjonarce (Athlon X3 435 i R 4850) czy na laptopie ( i5 2430 i GF 540GT)?

Chodzi mi bardziej co w tej chwili jest mocniejsze, mój lapciak czy stacjonarny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 21:06, Citkowsky napisał:

Na czym prędzej pogram w powiedzmy ACIII czy Far Cry 3, na stacjonarce (Athlon X3 435
i R 4850) czy na laptopie ( i5 2430 i GF 540GT)?

Chodzi mi bardziej co w tej chwili jest mocniejsze, mój lapciak czy stacjonarny?


PC. GT540M jest nieco słabszy od 9600GT a ten z kolei jest słabszy od HD4850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam zagwozdkę, otóż muszę obrabiać w Photoshopie pliki w rodzielczości 30-50 mpx i zastanawiam się nad nowym procesorem. Na oku mam i5 3570K za ok 900zł. Problem w tym że jest też starszy i7 2700k za ok 300zł więcej. Więc pytanie brzmi czy warto dopłacać czy ta i5 podkręcona do ok 4,2 w zupełności wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 19:25, lord0 napisał:

Witam!
Mam zagwozdkę, otóż muszę obrabiać w Photoshopie pliki w rodzielczości 30-50 mpx i zastanawiam
się nad nowym procesorem. Na oku mam i5 3570K za ok 900zł. Problem w tym że jest też
starszy i7 2700k za ok 300zł więcej. Więc pytanie brzmi czy warto dopłacać czy ta i5
podkręcona do ok 4,2 w zupełności wystarczy ?


Ani to, ani to.
Intel Xeon E3 1230V2 - to w zasadzie to samo co Core i7 najnowszej generacji tylko pozbawiony zintegrowanego układu graficznego. Jako że mówisz właśnie o pracy nad obiektami o olbrzymich rozdzielczościach w Photoshopie to tym razem 8 wątkowy procesor się przyda. A Xeon Intela to naprawdę dobra zabawka. Cenowo też jak najbardziej porównywalny z i5 3570K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, Xeon fajna rzecz, ale komputer musi też od czasu do czasu odpalić jakąś grę i wtedy już się robi kłopot ;) Czy może się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 19:47, lord0 napisał:

No tak, Xeon fajna rzecz, ale komputer musi też od czasu do czasu odpalić jakąś grę i
wtedy już się robi kłopot ;) Czy może się mylę ?

Niby dlaczego robi sie klopot? Do gier masz chyba grafike nie zintegrowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 20:15, TerrorHurtz napisał:

> No tak, Xeon fajna rzecz, ale komputer musi też od czasu do czasu odpalić jakąś
grę i
> wtedy już się robi kłopot ;) Czy może się mylę ?
Niby dlaczego robi sie klopot? Do gier masz chyba grafike nie zintegrowana?

znaczy zawsze sądziłem że procesory serwerowe to serwerowe i koniec, do gier nie przystosowane, ale teraz zaczynam o nim czytać i coraz bardziej mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 19:47, lord0 napisał:

No tak, Xeon fajna rzecz, ale komputer musi też od czasu do czasu odpalić jakąś grę i
wtedy już się robi kłopot ;) Czy może się mylę ?


A gdzie ma się robić kłopot? XD Jak pisałem - jedyną różnicą między tym procesorem a Core i7 jest brak zintegrowanego układu graficznego którego zapewne i tak nie będziesz używać. A poza tym jest to po prostu ośmiowątkowy potwór od Intela który w grach ujarzmi ci nawet GTX680. No i rzeczywiście za bardzo się go nie podkręca, w przeciwieństwie do procesorów z serii K. Ale i tak powinno wyjść szybciej niż i5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 21:17, TerrorHurtz napisał:

Modularne zasilacze bardziej sie oplaca kupowac niz te zwykle? Maja one jakies wady w
porownaniu ze standardowymi?

W tym tygodniu kupiłem zasilacz XFX Core z potężnym pętlem kabli i zrozumiałem dlaczego ludzie lubią modularne okablowanie. Jeżeli masz małą obudowę albo taką, która nie pozwala schować nadmiaru kabli między ścianką boczną a płytą główną warto dopłacić do modularnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 21:17, TerrorHurtz napisał:

Maja one jakies wady w porownaniu ze standardowymi?

Jeżeli nie podłączysz wszystkiego na raz to może się okazać kilka miesięcy później przy rozbudowie, że niedawno wyrzuciłeś przez przypadek podczas sprzątania wszystkie zapasowe kable uznając, że nie będą potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no procesor fajny szkoda tylko że wersja V2 jest trudno dostępna ;/ w sklepach wszędzie pisze E3-1230 3,2GHz bla bla bla V2, czyli nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2012 o 14:14, pawbuk napisał:

A do neta nie lepiej mu kupić tablet? :)

I z takim małym ekranikiem się pierniczyć? Na dłuższą metę sadomasochizm IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2012 o 14:17, Zgreed66 napisał:

I z takim małym ekranikiem się pierniczyć? Na dłuższą metę sadomasochizm IMO.


Monitor 22" z odległości dwóch metrów też jest mały :D Z tabletu korzysta się z bliska i te 7-10" wystarcza w zupełności do komfortowego przeglądania internetu :) Poza tym można go zawsze wziąć gdzieś ze sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się