Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hej, mam dwa pytania, jedno nietypowe, drugie całkiem (chyba) na miejscu. Zacznę od tego drugiego: z elektronicznego kalkulatora poboru mocy wyszło mi, że Q6600 ewentualnie Q9550 + 2 x 260GTX zmieszczą się na zasilaczu 600W (ponoć pobierają gdzieś w okolicy 580W), ale chciałbym się zapytać, czy to bezpieczne zostawiać tak mało zapasu mocy?
Drugie natomiast pytanie jest o portale techniczno - komputerowe typu purepc.pl, czy tom''s hardware, gdzie mógłbym dowiedzieć się więcej o nowinkach technicznych, komputerach, ale z takiego "bardziej pro" punktu widzenia - znacie jakieś dobre? Równie chętnie przyjmę jakieś zagraniczne portale :)
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 17:34, Crew_900 napisał:

Zastanawiam się na zakupem dysku 2 TB ale nie wiem jaki wybrać. Zależy mi na jakimś porządnym
którego bym nie musiał reklamować po 2-3 miesiącach.

A w ogóle się opłaca kupować takie ? Czytałem, że te ponad 1 TB są dość awaryjne.


Patrząc na twój podpis niestety muszę powiedzieć że włożenie GTX 680 do i5 750 to bardzo głupi pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kompa dla ojca typowo do internetu i oglądania filmów.
Znalazłem pewną ofertę za 150zł z dużym monitorem CRT 21'' i w sumie się zdecydowałem, pojawiło się jednakże pewne ale.

Przed chwilę znalazłem lepszy w parametrach komp za 50zł ale bez monitora.

Specyfikacja kompa za 150zł z monitorem:

P4 1,6 GHz, 512MB ramu, dysk 20GB, napęd CD (brak dvd), leżąca obudowa i monitor CRT 21''

Specyfikacja kompa za 2 stówki bez monitora:

Płyta główna : Intel Grand Country D101GGC
Procesor: Intel Celeron D 351 (3200 MHz)
Chłodzenie procesora: PENTAGRAM Freezone NXC-100 AlCu P7002 z regulatorem obrotów
Grafika: Geforce 7600GS (256MB)
RAM (1,5GB DDR): 1GB Goodram + 512MB Aeneon
Dyski (200GB): 160GB SATA (Samsung HD161HJ) + 40GB ATA(Seagate ST340810A)
Zasilacz (350W): ModeCOM Feel-350 ATX
Karta muzyczna : Creative Sound Blaster Live 5.1
Nagrywarki: DVD(LG GSA-4167B),CD (LG GCE-8240B)
Karta sieciowa (zintegrowana) Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Wentylator dodatkowy: Master Cooler

Obudowa: Codegen ATX 6013L-1 (kolor biały)

Jedyne ingerencje w oryginalności części to:

wycięta cześć obudowy- kratka wentylatora dodatkowego w celu lepszej cyrkulacji powietrza we wnętrzu obudowy, zmiana wentylatora grafiki z oryginalnego na większy, wentylator dodatkowy pracuje na niższym napięciu aby komputer pracował cicho oraz regulator obrotów wentylatora na procesorze jest wyprowadzony na zewnątrz obudowy.


Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 00:26, Ballonik napisał:

Drugie natomiast pytanie jest o portale techniczno - komputerowe typu purepc.pl, czy
tom''s hardware, gdzie mógłbym dowiedzieć się więcej o nowinkach technicznych, komputerach,
ale z takiego "bardziej pro" punktu widzenia - znacie jakieś dobre? Równie chętnie przyjmę
jakieś zagraniczne portale :)
Z góry dzięki za odpowiedzi.


Ja zazwyczaj wchodzę na benchmark, pure.pc i pclab :) do śledzenia nowinek mi to w zupełności wystarcza. Jeśli potrzebuję jakichś bardziej dokładnych testów, to wtedy po prostu szukam na różnych portalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 10:16, TerrorHurtz napisał:

Patrząc na twój podpis niestety muszę powiedzieć że włożenie GTX 680 do i5 750 to bardzo
głupi pomysł...


Może po prostu jest przed zmianą procesora na nowy? ;) podejrzewam, że z taką kartą graficzną i tak wszystkie gry śmigają :D ja też przez kilka miesięcy miałem GTX560 do C2D i nie żałowałem - pograłem bez problemu w gry, w które wcześniej nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 00:26, Ballonik napisał:

Hej, mam dwa pytania, jedno nietypowe, drugie całkiem (chyba) na miejscu. Zacznę od tego
drugiego: z elektronicznego kalkulatora poboru mocy wyszło mi, że Q6600 ewentualnie Q9550
+ 2 x 260GTX zmieszczą się na zasilaczu 600W (ponoć pobierają gdzieś w okolicy 580W),
ale chciałbym się zapytać, czy to bezpieczne zostawiać tak mało zapasu mocy?


http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_260_sp216_sonic_review_%7C_test,6.html

"So here''s my power supply recommendation:

GeForce GTX 260 SLI
A second GeForce GTX 260 requires you to have a 700 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 50 Amps available on the 12 volts rails. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, poszukuję komputera w cenie 2000-2500 zł. Zastosowania to przede wszystkim multimedia, głównie muzyka i filmy, gry raczej sporadycznie, komputer wielozadaniowy, wydajny. Zestaw bez monitora i systemu, natomiast z kartą dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 16:26, panszymi napisał:

Witam serdecznie, poszukuję komputera w cenie 2000-2500 zł. Zastosowania to przede wszystkim
multimedia, głównie muzyka i filmy, gry raczej sporadycznie, komputer wielozadaniowy,
wydajny. Zestaw bez monitora i systemu, natomiast z kartą dźwiękową.


No to ja bym Ci zaproponował:

Procesor:
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3470-3-20ghz-box-81-594776.html?attr=297-455675 709 zł

Płyta główna:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75a-g43-79-568928.html?attr=938-515769 264 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4gb-1333mhz-cl9-xmp-vengeance-low-profile-96-666614.html?cid=707&attr=361-85843 141 zł

Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7770-1gb-ddr5-pci-e-box-84-588794.html?attr=cena-0+500 432 zł

Dysk twardy:
http://www.agito.pl/dysk-wd-blue-wd5000aakx-500gb-sata600-83-426484.html?attr=4268-433190 219 zł

Napęd optyczny:
http://www.agito.pl/naped-asus-dvd-rw-drw-24b5st-nero-10-czarny-box-693-568289.html 83 zł

Zasilacz:
http://www.agito.pl/zasilacz-silentiumpc-deus-g1-80plus-bronze-500w-221-657094.html?cid=220 199 zł

Obudowa:
http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-czarna-91-527377.html 139 zł

Karta dżwiękowa:
Nie znam się na nich, więc nic Ci nie będę polecał, ale zostało mniej więcej 300 zł na nią, więc powinieneś spokojnie coś dobrać :)

RAZEM: ok 2200 zł

Poleciłem Ci zestaw z czterordzeniowym procesorem Intela - zapewni Ci dość dużą wszechstronność, bo jest wydajny i w grach i w aplikacjach wielowątkowych. Do tego płyta główna MSI, która powinna Ci w zupełnośći wystarczyć, niezależnie jakie inne karty będziesz chciał jeszcze pod nią podpiąć :) 8 GB pamięci operacyjnej to obecnie optimum, jednak zawsze możesz dołożyć kolejne 8 GB :)
Jako, że napisałeś, że grasz raczej sporadycznie karta graficzna nie jest potworem, ale i tak pozwoli Ci odpalić wszystkie nowe produkcje :)
Reszta standardowo dysk twardy 500 GB, napęd DVD oraz porządne zasilacz i obudowa od SilentiumPC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 15:22, Eternal101 napisał:


Na razie to jeszcze dość odległa przyszłość, zobaczymy jak ten pomysł się rozwinie ;) Aczkolwiek widać wyraźnie, że producenci coraz mniej chętnie umożliwiają jakąkolwiek ingerencję w ich konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 17:19, pawbuk napisał:

> Hej ludzie widzieliście ten artykuł http://www.zdnet.com/intel-preparing-to-put-an-end-to-user-replaceable-cpus-7000008024/?


Na razie to jeszcze dość odległa przyszłość, zobaczymy jak ten pomysł się rozwinie ;)
Aczkolwiek widać wyraźnie, że producenci coraz mniej chętnie umożliwiają jakąkolwiek
ingerencję w ich konstrukcje.


Komputery niedługo bd wyglądały jak konsole, zero ingerencji w nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 18:15, Eternal101 napisał:

Komputery niedługo bd wyglądały jak konsole, zero ingerencji w nie .

Nie rozumiem tego zdania "Komputery niedługo bardzo dobrze wyglądały jako konsole"?
MACi też przez dłuższy czas były (są?) praktycznie niemożliwe do rozbudowania, a jakoś Apple żyje i ma się dobrze. Intel w ten sposób chce zmniejszyć koszty produkcji komputerów i w firmach, szkołach, a także wielu domach to się sprawdzi, ponieważ tam zamiast procesora i tak wymienia się całą platformę, lub kupuje się komputery hurtowo. Jeżeli więc będę mógł kupując komputer do firmy zaoszczędzić 200 zł, to wybiorę rozwiązanie ze zintegrowanym procesorem bez problemu. Mój sąd jest mały (na tyle mały, że nas likwidują), a i tak wymieniliśmy w sumie w tym roku 12 komputerów. Czyli gdyby kosztowałyby o 200 zł mniej, to zaoszczędziłbym 2400 zł, które mógłbym przeznaczyć na przykład na porządną drukarkę, oprogramowanie, czy CALe.
Jedynymi osobami, którym to zaszkodzi, będą prawdziwi zapaleńcy robienia minimalnych upgradeów co 2 miesiące, bo gracze prędzej czy później po prostu przerzucą się na konsole, jak to się stało już w USA czy Japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Na wstępie przepraszam za to , że ten post w ogóle nie dotyczy tematu , ale kompletnie nie wiem gdzie napisać.
A pisanie o tej porze e-maila do nich jest bez sensu , bo pewnie odpowiedzi nie dostanę.
Właśnie chcę zamówić Far Cry3 Edycja Szaleńca , odebrać na miejscu w punkcie odbioru.
I teraz tak , gdy doszedłem do zatwierdzenia zamówienia , zauważyłem , że czar realizacji wysyłki , to 3.12 , a ja tą grę chcę mieć jutro ( napisane jest , że mają jeszcze 10 sztuk ) , ale nie wiem , czy to jest na sklepie , więc , gdybym zamówił dziś , to jutro bym mógł z rana odebrać ? , czy zamówię , a dopiero 3.12 do odbioru ?.
Jeśli ktoś wie jak to działa , to proszę o pomoc. Jeszcze raz przepraszam , że post nie dotyczy tematu :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że to rzeczywiście obniży ceny? Jakoś przykład Apple na to nie wskazuje ;) moim zdaniem ma to zwiekszyć przychody Intela i tylko dlatego firma to zamierza wprowadzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie co do tego że nie opłaca się kupować i7 zamiast i5. Ale zobaczysz że to się zmieni już przy premierze takiego GTA V wbrew temu co pisałeś. To będzie po prostu za duży świat i zbyt duża interakcja ze światem. Wielowątkowość na pewno zostanie wykorzystana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra już mam odpowiedź. Wiem , że jest weekend. Tylko , gdy napisane jest , że mają 10 sztuk dostępnych , to nie powinno być to przeszkodą , abym dostał grę jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 21:24, Bralo napisał:

Dobra już mam odpowiedź. Wiem , że jest weekend. Tylko , gdy napisane jest , że mają
10 sztuk dostępnych , to nie powinno być to przeszkodą , abym dostał grę jutro.


A kto miałby ci ją dostarczyć? Gołąb?
Idąc Twoim tokiem myślenia to w piątek wszystkie sklepy internetowe powinny wyzerować stan produktów, żeby ludzie nie zamawiali nic myśląc, że dostaną towar na drugi dzień, prawda?
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę ostatniego posta , bo nie ten temat.
Nie rozumiesz. Myślałem , że ten sklep , w którym chcę odebrać mają jakieś sztuki na sklepie.. Dlatego byłem trochę zdziwiony , że czas realizacji to 3.12. Ale już wszystko wiem , więc nie będę tu pisał , bo nieodpowiedni temat.
Idzie Mi tylko kupić grę w

Spoiler

empiku

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 22:08, Bralo napisał:

Piszę ostatniego posta , bo nie ten temat.
Nie rozumiesz. Myślałem , że ten sklep , w którym chcę odebrać mają jakieś sztuki na
sklepie.. Dlatego byłem trochę zdziwiony , że czas realizacji to 3.12. Ale już wszystko
wiem , więc nie będę tu pisał , bo nieodpowiedni temat.
Idzie Mi tylko kupić grę w

Spoiler

empiku

.

zamawiasz w sklepie gram.pl ? chcesz odebrać w sferis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się