Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

>...

Ponoć da się zrobić tak bez żadnego przełączania. Win 7 przyjmie sterowniki od Radka i Nvidii. A program którego używam Blender Cycles mogę sobie ustawić "element" z którego korzystam podczas renderu. Tak więc obyłoby się bez jakiegokolwiek przełączania R4850 zająłby się wyświetlaniem obrazu a GTX 450 renderem.

PS obecnie posiadam i7 760 więc wystarczyłoby zmienić płytę główną na Asus Maximus III z tego co mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4ny4
Jeszcze raz dzięki. Po zamontowaniu chłodzenia , temperatura w spoczynku ( 25-35C) podczas godzinnego grania w BF3 max. jaką procesor osiągnął to 55C :).
Różnica jest duża ( 30C mniej pod obciążeniem ). Do tego , gdy procek ma normalne temperatury , to nie muli mi przy wychodzeniu/minimalizowaniu gry :). Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:38, Bralo napisał:

4ny4
Jeszcze raz dzięki.


Cieszę się, że mogłem pomóc. Miłego grania. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest bardziej adekwatny temat do tego pytania prosze mi powiedziec.

popsuly mi sie 5letnie sluchawki. planuje kupic w najblizszych dniach cos porzadniejszego. maja sluzyc do sluchania muzyki i grania w gierki, musi byc dobra jakosc dzwieku. co byscie proponowali ? jakies razery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dość teoretyczne pytanie:
2xHD7850 1GB - ma to sens? I do ilu musiałbym potencjalnie kręcić Core i5 2500k żeby wycisnąć większość mocy z takiego potwora? 4.2 GHz starczą czy dojeżdżać pod 4.5+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
mam pytanie dość nietypowe. Może ktoś korzysta z podobnego zestawu i coś podpowie - jedzie do mnie płyta główna Asusa M5A97 EVO R2.0 z procesorem AMD na AM3+, mam do niego kupione duże chłodzenie Zalmana model CNPS 10X Performa i teraz mam zagwozdkę, ponieważ pod to chłodzenie może nie wejść pamięć RAM.

Nie jestem pewien bo sprzęt jest zamówiony i jedzie dopiero, ale na stronie Zalmana jest informacja, że jest 3,6cm miejsca pod wentylem na RAM, natomiast pamięci Vipery mają spore radiatory i wysokość 4,1cm. Teoretycznie mogę nie wejść bo złącza do pamięci są strasznie blisko procesora na tej płycie, ktoś chyba nie pomyślał za bardzo ;/ Ktoś spotkał się u siebie z takim problemem? Szkoda, że nie mogę przełożyć pamięci do gniazd 2+4 zamiast 1+3 ;/ problem byłby z głowy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 14:11, ziptofaf napisał:

Takie dość teoretyczne pytanie:
2xHD7850 1GB - ma to sens? I do ilu musiałbym potencjalnie kręcić Core i5 2500k żeby
wycisnąć większość mocy z takiego potwora? 4.2 GHz starczą czy dojeżdżać pod 4.5+?


Jeśli sterowniki dodają profile CFX do gier, to teoretycznie wydajność może wzrosnąć nawet dwukrotnie :) Wtedy taka konfiguracja może i GTX680 doścignąć, a wtedy warto wykręcić procesor najwyżej jak można :) W praktyce wiele osób odradza CFX albo SLI, bo często nie przynosi to spodziewanego wzrostu wydajności. Testy pokazują, że w jednych grach wzrost wydajności jest nawet dwukrotny, a w innych praktycznie niezauważalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pisze z kilkoma pytaniami. Mianowicie:
1.Czy karta : http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-p8b75-v-79-568900.html
jest w jakiś sposób lepsza/mocniejsza/cokolwiek od
http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z75-pro3-79-568931.html? Bo jeden ze sprzedawców napisał że Z75 może byc za słaba i podał Asusa jako alternatywę. Pytam bo chce wiedzieć czy chce mi wcisnąć coś co mu leży na składzie.
2. Czy Z75 naprawdę jest za słaba dla składaka który mi wcześniej proponowaliście?
Intel Core i5-3470 3.20GHz
Corsair DDR3 8GB 1333MHz CL9
Sapphire Radeon HD 7970 11197-11-40G
WD Blue WD10EZEX
Samsung SSD830 MZ-7PC128N
SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W
SilentiumPC Regnum L50 Pure czarna
Jeżeli tak to bardzo bym prosił o propozycje jakichś odpowiednich do mojego zestawu kart, w granicach 400zł
( jeżeli takie są)
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie rozumiem pojęcia "za słaba". Płyta główna (to nie karta swoją drogą) może być niekompatybilna z resztą części bądź nie umożliwiać niektórych bardziej zaawansowanych funkcji. Tutaj problem NIE występuje. Obie te płyty obsługują ten model procesora a główna różnica pomiędzy nimi jest taka że to Asrock ma lepszy system chłodzenia i nieco lepszą zintegrowaną kartę dźwiękową. Dlatego zresztą jest o 2 dychy droższy od tego Asusa... którego bym nikomu nie polecał bo jeśli już kupować coś na B75 to wtedy można oszczędzić kolejne 5 dyszek i kupić Gigabyte GA-B75M-D3V, będzie to samo co ten Asus tylko nieco taniej.

Zresztą jakiś kiepski ten sprzedawca, ja to bym na jego miejscu naciągał cię na Asrock Z68 EXTREME4 GEN3 za 5 stów albo coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:33, Maharradzia napisał:

Hej. Pisze z kilkoma pytaniami. Mianowicie:
1.Czy karta : http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-p8b75-v-79-568900.html
jest w jakiś sposób lepsza/mocniejsza/cokolwiek od
http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z75-pro3-79-568931.html? Bo jeden ze sprzedawców
napisał że Z75 może byc za słaba i podał Asusa jako alternatywę. Pytam bo chce wiedzieć
czy chce mi wcisnąć coś co mu leży na składzie.


Na płytach z chipsetem Z75 możesz podkręcać procesor, ale w Twoim przypadku i tak jest to niepotrzebne, bo nie bierzesz procesora do podkręcania :) Więc ten Asus będzie tak samo dobry jak Asrock :) Po prostu bierz tańszego albo tego, który bardziej Ci się podoba :D

Dnia 07.01.2013 o 18:33, Maharradzia napisał:

2. Czy Z75 naprawdę jest za słaba dla składaka który mi wcześniej proponowaliście?


Nie wiem w ogóle o co chodzi z tym "za słaba" - ta płyta główna nada się do tego zestawu równie dobrze jak taka za 800 zł :D Gdybyś miał procesor z literką "K" na końcu, to pewnie by chodziło o to, że sekcja zasilania tej płyty nie jest specjalnie mocna i przy większym podkręcaniu może to powodować problemy. Ale wtedy ten Asus byłby jeszcze gorszym wyborem, bo w ogóle nie jest przeznaczony do podkręcania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś program który sprawdzał, czy gra pójdzie na komputerze. Nie jestem pewny co do Skyrim i chciałem znaleźć go, ale nie dało rady. Pamiętacie nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:16, Dregorio napisał:

Był kiedyś program który sprawdzał, czy gra pójdzie na komputerze. Nie jestem pewny co
do Skyrim i chciałem znaleźć go, ale nie dało rady. Pamiętacie nazwę?


Jest stronka , która Ci pokazuje ( ile w tym prawdy , nie wiem )
http://www.systemrequirementslab.com/cyri. ( lub google , Can You Run IT )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jaki programem można sprawdzić FPS w grze?. Nie chodzi mi o to , aby mi pokazywało w rogu , tylko , że jak włączam grę , to żebym program mi mierzył minimalną ilość, średnią i maksymalną podczas grania?. Żebym mógł sobie sprawdzić po graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 23:01, Bralo napisał:

Panowie. Jaki programem można sprawdzić FPS w grze?. Nie chodzi mi o to , aby mi pokazywało
w rogu , tylko , że jak włączam grę , to żebym program mi mierzył minimalną ilość, średnią
i maksymalną podczas grania?. Żebym mógł sobie sprawdzić po graniu.

Fraps miał opcję benchmarka, który zliczał fps. Nie pamiętam dokładnie jak się to zwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 19:02, oskiiq napisał:


Myślę, że nie ma sensu niczego kupować w Komputroniku :) W Agito.pl masz dużo porządniejszego Radeona HD7770 od MSI w cenie tego Club3D :) Jesli chodzi o samą kartę, to chyba w tej cenie lepszej nie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:26, Bralo napisał:

Jest stronka , która Ci pokazuje ( ile w tym prawdy , nie wiem )


Nie wiele. Nie warto korzystać z tych stron. Testowałem SysReqLab na wielu konfiguracjach sprzętowych i na każdym były jakieś przekłamania. Można na to rzucić okiem, ale na pewno nie kierować się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie procesorów i5 3570 oraz i5 3570K

Wiadomo, że procesor potrafi się podkręcić do 3.80GHz gdy wykorzystywane są tylko dwa rdzenie.

A co jeśli dana gra wykorzystuje 4 rdzenie? Wtedy też się podkręca tylko do jakiejś niższej wartości? Czy max taktowanie tych procków przy wykorzystaniu czterech rdzeni to 3.40GHz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się