Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2013 o 16:11, Hummer napisał:

Dzięki :D
A jakbym powiedział, że Asrock Z77 Extreme4-M kosztuje 4zł więcej, to co byś mi powiedział?
:P


Bierz Extreme. Dużo szersza ( http://www.asrock.com/mb/photo/Angle/Z77%20Pro4(m).jpg w stosunku do http://www.asrock.com/mb/photo/Angle/Z77%20Extreme4-M(m).jpg), ma kosmicznych rozmiarów radiatory i prawdopodobnie większe możliwości OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę usunąć W8 z komputera, ale nie mam płytki bo kupowałem komputer już z systemem. Chce zainstalować Ubuntu, ale nie mogę bo system sie przed tym zabezpieczył. Jak mam odinstalować W8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 17:38, Dregorio napisał:

Muszę usunąć W8 z komputera, ale nie mam płytki bo kupowałem komputer już z systemem.
Chce zainstalować Ubuntu, ale nie mogę bo system sie przed tym zabezpieczył. Jak mam
odinstalować W8?


Wkładasz płytkę z ubuntu do napędu, uruchamiasz z niej komputer, wybierasz instalację systemu, postepujesz wg tego co wyświetla się na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam jakiejś płyty pod i5 3470. Niestety trochę się pogubiłem w tych chipsetach i nie wiem co wziąć. Polecacie coś od Asusa lub Asrocka?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 20:12, maniekk napisał:

Witam.

Szukam jakiejś płyty pod i5 3470. Niestety trochę się pogubiłem w tych chipsetach i nie
wiem co wziąć. Polecacie coś od Asusa lub Asrocka?

Pozdrawiam.


Można wziąć coś takiego:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75a-g43-79-568928.html?attr=938-515769 258 zł :)
Ogólnie do i5 3470 najlepiej bierz płyty główne z chipsetem B75 :) Ogólnie i Asrock, i Asus, i Gigabye, i MSI będą dobre :) Aczkolwiek powyżej 280 zł raczej niczego nie ma sensu brać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 19:05, Dregorio napisał:

/.../
Gdyby to było takie proste to bym się głupio nie pytał. System blokuje, nie da się zainstalować,
dlatego najpierw chce format zrobić.


Ale jak blokuje? Odpalasz instalacje spod Windowsa? Ja mówię abyś włożył płytę do napędu, uruchomił kamputer tak aby system wczytywał z płyty i wtedy nie ma bata żeby Windows coś blokował bo możesz wtedy z dyskiem zrobić co chcesz (podzielić na partycje, sformatować) i potem zainstalować linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 19:05, Dregorio napisał:

/.../
Gdyby to było takie proste to bym się głupio nie pytał. System blokuje, nie da się zainstalować,
dlatego najpierw chce format zrobić.

Format Ci niepotrzebny, może Nufiko trochę skrótowo napisał. Musisz ustawić w biosie, że komputer ma najpierw czytać płytę CD/DVD, dopiero potem dysk C. Wtedy wszystko pójdzie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To powiedz to temu komputerowi. Nie rozumiem go. Zanosimy go jutro na serwis, niech się męczą.

@KrzysztofMarek
Proszę nie obrażaj mojej inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 21:29, Dregorio napisał:

/.../
To powiedz to temu komputerowi. Nie rozumiem go. Zanosimy go jutro na serwis, niech się
męczą.

@KrzysztofMarek
Proszę nie obrażaj mojej inteligencji.


To może opisz co robisz i jaki jest efekt, bo jak na razie to informacje mamy praktycznie zerowe. Czyli masz ustawiony BIOS na czytanie najpierw płyty z napędy, wkładasz płytę do napędu, uruchamiasz komputer ponownie i wczytuje się W8. Może jesli sam wypalałeś płytę to źle się wypaliła, sprawdź na innym komputerze jak możesz czy sie poprawnie uruchomi na innym komputerze instalator ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Robię tak jak normalnie bym chcial zainstalować np. w7. Czyli wkładam płytę do napędu, z bootowaniem oczywiście włączonym. Resetuje kompa by teraz czytało mi z płyty i w tym własnie czasie wywala mi komunikat, ze jakis plik jest uszkodzony i nie da sie odpalić. Próbowałem na 2 płytkach w7 i jednym penie z ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 21:24, hans_olo napisał:

Niedługo kupuję auto, co da mi zielone światło do wykorzystania swej mocy zarobkowej
na zakup nowego komputera.



Dopisze kilka rzeczy, ktore nie zostaly powiedziane, ale wygodniej by bylo jakbys podal budzet na calosc badz na poszczegolne czesci.
- inwestujac w LC upewnij sie, ze VRM i VRAM karty tez beda chlodzone (dobrze jakby GPU-Z odczytywal temp z czujnika przy VRM, bo one sie mocno potrafia grzac - jesli zamierzasz krecic jest to dosyc wazne)
- zastanow sie czy na 100% potrzebujesz LC i czy niewygoda z tym zwiazana (bo np. chcesz cos podlaczyc/odlaczyc dodatkowego) jest tego warta
- jesli monitor dotykowy to z jakiej odleglosci normalnie korzystasz i z jakiej bys musial miec monitor, aby wygodnie palcami na nim operowac (jesli musialbys miec go blizej to znowu czy nie przeszkadzaloby na oczy etc.)
- wybierajac monitor zdecyduj czy bardziej potrzebujesz szybki czas reakcji czy dobre kolory (ja jako ze juz prawie w ogole nie gram pare miesiecy temu postawilem na kolorki - filmy wreszcie wygladaj super :P), ale moze w wyzszej polce mozna miec jedno i drugie super
- z obudowami nie jestem na biezaco, bo wiekszosc sprzetu mam na pajaka (= duzo chlodniej), ale jesli duzo chcialbys tam upchac to mozesz zastanowic sie nad otwarta obudowa (do kilkunastu stopni chlodniej), albo zrobieniem wlasnej, np.:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=29729.0
- zasilacz - najpierw trzeba wiedziec ile ma pobierac caly sprzet w maksymalnym (furmark dla GPU i LinX dla CPU) obciazeniu, ale te porzadne moga chodzic bezpiecznie 24/7 przy obciazeniu troche przewyzszajacym 100% (np. Corsair AX, Seasonic X), polecam tez johnnyguru.com do przegladania testow PSU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 22:57, Dregorio napisał:

/.../
Robię tak jak normalnie bym chcial zainstalować np. w7. Czyli wkładam płytę do napędu,
z bootowaniem oczywiście włączonym. Resetuje kompa by teraz czytało mi z płyty i w tym
własnie czasie wywala mi komunikat, ze jakis plik jest uszkodzony i nie da sie odpalić.
Próbowałem na 2 płytkach w7 i jednym penie z ubuntu.


No to faktycznie dziwne. Może jakiś problem z BIOS jest. W takim wypadku jak komputer jest na gwarancji to chyba najlepsza opcja to zgłosić się do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem z podobnym pytaniem, ale od tego czasu trochę się zmieniło.

Pod koniec miesiąca będę kupował nową pamięć RAM do komputera, wcześniej chciałem tylko dokupić kość 1GB do tej którą już mam. Jednakże zdobyłem większy fundusz i teraz chcę kupić 2x2GB 800mHz.
Moja płyta główna to GIGABYTE M61SME-S2L. Po względnych oględzinach sklepów internetowych myślę że te kości są całkiem w porządku ( http://www.gram.pl/sklep/sprzet/geil-ddr2-4096-mb-pc800-2x2gb-cl5). Te będą w porządku czy może polecacie coś innego i bardziej wydajnego ? I jak wygląda instalacja RAM, wystarczy tylko wyjąć stare kości i wsadzić nowe czy trzeba jeszcze zmieniać coś w BIOSie ?

Teraz drugie pytanie. Myślę czy warto byłoby kupić nową płytę główną, i do tego jakiś inny procesor oraz co jeszcze warto wymienić w moim komputerze :
AMD Phenom X4 9500
GAINWARD GeForce GTS250 512mb
zasilacz firmy BeQuiet coś ok. 430-480W
płyta głowna GIGABYTE M61SME-S2L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

Dopisze kilka rzeczy, ktore nie zostaly powiedziane, ale wygodniej by bylo jakbys podal
budzet na calosc badz na poszczegolne czesci.

Powiedzmy tak. Uzbieram tyle ile potrzeba :), choć oczywiście im mniej tym lepiej, przy czym zdaję sobie sprawę, że zapewne będzie powyżej 10k, zwłaszcza jak się zdecyduję na wodowanie karty, bo bloki w sprzedaży są tylko do topowych modeli, a jak pójdę w wygodę to taki beast watercooled jest trochę droższy niż karta i oddzielny blok (o ile w ogóle te karty są jeszcze dostępne gdziekolwiek, bo wiem, że ich nakłady produkcyjne są raczej niskie).

Dnia 13.01.2013 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

- inwestujac w LC upewnij sie, ze VRM i VRAM karty tez beda chlodzone (dobrze jakby GPU-Z
odczytywal temp z czujnika przy VRM, bo one sie mocno potrafia grzac - jesli zamierzasz
krecic jest to dosyc wazne)
- zastanow sie czy na 100% potrzebujesz LC i czy niewygoda z tym zwiazana (bo np. chcesz
cos podlaczyc/odlaczyc dodatkowego) jest tego warta

Jedyne co będę odłączał/podłączał to dyski.

Dnia 13.01.2013 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

- jesli monitor dotykowy to z jakiej odleglosci normalnie korzystasz i z jakiej bys musial
miec monitor, aby wygodnie palcami na nim operowac (jesli musialbys miec go blizej to
znowu czy nie przeszkadzaloby na oczy etc.)

No sam jestem ciekaw :). Biurko będę też kupował nowe, bo na obecnym nie zmieszczę 2x24.

Dnia 13.01.2013 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

- wybierajac monitor zdecyduj czy bardziej potrzebujesz szybki czas reakcji czy dobre
kolory (ja jako ze juz prawie w ogole nie gram pare miesiecy temu postawilem na kolorki
- filmy wreszcie wygladaj super :P), ale moze w wyzszej polce mozna miec jedno i drugie
super

Bardzo zależy mi, by moja dziewczyna miała dobre kolory, ja i tak już za stary na pro gaming, więc parę ms mi chyba różnicy nie robi.

Dnia 13.01.2013 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

- z obudowami nie jestem na biezaco, bo wiekszosc sprzetu mam na pajaka (= duzo chlodniej),
ale jesli duzo chcialbys tam upchac to mozesz zastanowic sie nad otwarta obudowa (do
kilkunastu stopni chlodniej), albo zrobieniem wlasnej, np.:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=29729.0

Miałem taki plan swego czasu żeby poprzykręcać wszystko wewnątrz wnęki nad dolnymi szufladami mojego starego biurka. Ale to biurko obecnie jest spisane na stratę :), chyba że da radę kupić podobne, z podobną wnęką. Ale póki co to znalazłem też coś takiego jak xigmatec. Nie jest to tanie, ale chyba mnie zadowoli.

Dnia 13.01.2013 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

- zasilacz - najpierw trzeba wiedziec ile ma pobierac caly sprzet w maksymalnym (furmark
dla GPU i LinX dla CPU) obciazeniu, ale te porzadne moga chodzic bezpiecznie 24/7 przy
obciazeniu troche przewyzszajacym 100% (np. Corsair AX, Seasonic X), polecam tez johnnyguru.com
do przegladania testow PSU

W zasilaczach jestem na tyle zorientowany, że sobie poradzę :). Grafika będzie tylko jedna (nie jestem psycholem), więc pewnie coś w granicach rozsądku sobie dobiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 12:35, Wujek-Alfred napisał:

Teraz drugie pytanie. Myślę czy warto byłoby kupić nową płytę główną, i do tego jakiś
inny procesor oraz co jeszcze warto wymienić w moim komputerze :
AMD Phenom X4 9500
GAINWARD GeForce GTS250 512mb
zasilacz firmy BeQuiet coś ok. 430-480W
płyta głowna GIGABYTE M61SME-S2L


Do czego komputer miałby służyć oraz jakie masz fundusze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 12:44, pawbuk napisał:

Do czego komputer miałby służyć oraz jakie masz fundusze? :)


Do grania ale nie potrzebne mi żadne maksymalne detale w najnowszych grach, a fundusze w miarę rozsądku RAM ok 200zl. A płyta + procesor 400-450zl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 13:55, Wujek-Alfred napisał:

Do grania ale nie potrzebne mi żadne maksymalne detale w najnowszych grach, a fundusze
w miarę rozsądku RAM ok 200zl. A płyta + procesor 400-450zl ?


Tak więc w sumie masz 650 zł :) Możesz wziąc więc taki komplet:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g-860-3-00ghz-3mb-lga1155-32nm-box-bx80623g860-415111/ 239 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-459601/ 255 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ 130 zł

RAZEM: 624 zł

Za tą cenę masz na pewno wydajniejszy procesor z dużo lepszą płytą główną, w dodatku na podstawce, która umożliwi kupno najwydajniejszych procesorów i5 i i7 Intela :) No i 8 GB pamięci operacyjnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, mam zamiar niedługo wymieniać GPU i moje pytanie tyczy się czy wymiana GTX 560 na 660 jest dobrym wyborem czy lepiej GTX 670, tzn czy szyna w GTX 660 192 bitowa nie bd jakoś niekorzystnie na wydajnośc wpływać? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się