Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2013 o 17:58, Zgreed66 napisał:

Jak na coś wydasz to w sumie i tak by wystarczyło, abyś kupił jakąś używaną kartę pokroju
Radeona ~4870, czy GTX 260 i byłoby znacznie lepiej ;) Cena 250 - 300zł :P


Ostatnio mam wiele pomysłów na co wydać oszczędności i co sobie kupić, ale wszystko jest tak drogie (to o czym myślę), że nie potrafię tego kupić i zanim podejmę decyzję znajduje coś innego :D

Dnia 18.01.2013 o 17:58, Zgreed66 napisał:

Zwykła na kabelek zawsze jest z płytą główną. Bezprzewodową to kupujesz taką pierdółkę
na usb za ~40zł ;P


Yhm... Zbłaźnię się tym opisem, ale cóż- ja mam taką jakby antenkę przy komputerze, którą się chyba podpina pod właśnie chyba kartę sieciową :) To pozwala odbierać sygnał z routera. Jeśli tylko pasowałaby do nowego sprzętu to i tak mógłbym ją przełożyć, bo nie wiem czy ten mój obecny będzie komuś w domu służył (jak będę miał dla niego zastępstwo). Ale to takie pisanie, bo nie wiem co wyjdzie z tych zakupów za 5 miesięcy :)
Chciałem wiedzieć, czy jeśli zamówiłbym w tym sklepie to będzie coś więcej w tym komputerze niż tam wybiorę- procesor, zasilacz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 17:59, pawbuk napisał:


E to nie jest jakaś wysoka cena :)

Dnia 18.01.2013 o 17:59, pawbuk napisał:

Jeśli chcesz, to mogę Ci podać już w tej chwili zestaw za 3000 zł - może już teraz będziesz
chciał kupić. Pewnie na początku nowa generacja będzie trochę droższa od starej.


A tam. Jak ma być coś lepszego co w teorii powinno na dłużej starczyć to może coś uzbieram więcej. Ale mam nadzieję, że te różnice cenowe to nie będą w tysiącach :) Kupię sobie na Mikołaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 18:07, Radekl2 napisał:

E to nie jest jakaś wysoka cena :)


Jak dla mnie to bardzo niska cena :)

Dnia 18.01.2013 o 18:07, Radekl2 napisał:

A tam. Jak ma być coś lepszego co w teorii powinno na dłużej starczyć to może coś uzbieram
więcej. Ale mam nadzieję, że te różnice cenowe to nie będą w tysiącach :) Kupię sobie
na Mikołaja :)

Na początku te różniće mogą w przypadku całego zestawu komputerowego sięgać gdzieś 400 zł, ale dość szybko powinny spaśc i pewnie w grudniu za tą samą kwotę kupisz zestaw 20-30% wydajniejszy niż obecnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 18:12, pawbuk napisał:

Na początku te różniće mogą w przypadku całego zestawu komputerowego sięgać gdzieś 400
zł, ale dość szybko powinny spaśc i pewnie w grudniu za tą samą kwotę kupisz zestaw 20-30%
wydajniejszy niż obecnie :)


Czyli jakbyś miał tak mi wywróżyć ile po wyjściu tej nowej generacji miałbym zapłacić za fajny komputer do grania?
I głupie pytanie- to mają nowe procesory i karty graficzne wyjść, czy co?
Przepraszam, ze pytam Cię o takie głupoty, ale tak już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 18:17, Radekl2 napisał:

Czyli jakbyś miał tak mi wywróżyć ile po wyjściu tej nowej generacji miałbym zapłacić
za fajny komputer do grania?


3000 zł bez wliczania monitora i systemu pozwoli w grudniu ńa złożenie naprawdę mocnego zestawu :) oczywiście zakładam, że nie zmienią się zbytnio kursy walut :D Oczywiście, jeśli będziesz chciał mieć bardziej stylową obudowę, czy mozliwośc podkręcania procesora, to za tak samo wydajny zestaw zapłacisz nawet 500 zł drożej :)

Dnia 18.01.2013 o 18:17, Radekl2 napisał:

I głupie pytanie- to mają nowe procesory i karty graficzne wyjść, czy co?
Przepraszam, ze pytam Cię o takie głupoty, ale tak już mam :)


W marcu/kwietniu mają wyjść nowe karty graficzne, a chyba w czerwcu nowe procesory :) Automatycznie też wyjdą zupełnie nowe płyty główne. Nie wiem jak z pamięciami, bo chyba wszyscy czekają już na DDR4 :D Reszta podzespołów nie zmienia się tak szybko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 18:30, pawbuk napisał:

jeśli będziesz chciał mieć bardziej stylową obudowę, czy mozliwośc podkręcania procesora,
to za tak samo wydajny zestaw zapłacisz nawet 500 zł drożej :)


Stylowa obudowa to zbędny bajer dla mnie :) A podkręcenie procesora- na nic mi się nie przyda, bo się na tym nie znam :D
To pewnie będę chciał Cię wykorzystać za te kilka miesięcy, więc trzymaj rękę na pulsie, aby fajny sprzęt mi zaproponować :D
Widzę, że się naprawdę na tym znasz- chciałbym mieć 20% tej wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2D 2.33 GHz, 2 GB RAMu, Radeon X1950 Pro 256 MB - jest sens teraz [ powiedzmy najbliższe kilka miesięcy ] zmieniać grafę na lepszą [ + ewentualnie więcej RAMu ] do takiego zestawu czy lepszym rozwiązaniem będzie odkładanie kasy na nowego kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 18:56, Tyler_D napisał:

C2D 2.33 GHz, 2 GB RAMu, Radeon X1950 Pro 256 MB - jest sens teraz [ powiedzmy najbliższe
kilka miesięcy ] zmieniać grafę na lepszą [ + ewentualnie więcej RAMu ] do takiego zestawu
czy lepszym rozwiązaniem będzie odkładanie kasy na nowego kompa?


Zależy od budżetu jakim dysponujesz, albo budżetu jaki mógłbyś przeznaczyć na nowy komputer :) Za 200 zł mógłbyś ewentualnie kupić jakąś starą, ale dość wydajną kartę graficzną. Nowy komputer to już znacznie większy wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 18:36, Radekl2 napisał:

Stylowa obudowa to zbędny bajer dla mnie :) A podkręcenie procesora- na nic mi się nie
przyda, bo się na tym nie znam :D
To pewnie będę chciał Cię wykorzystać za te kilka miesięcy, więc trzymaj rękę na pulsie,
aby fajny sprzęt mi zaproponować :D
Widzę, że się naprawdę na tym znasz- chciałbym mieć 20% tej wiedzy :)

He, he :D Powiedzmy, że chciałbym mieć chociaż 2% wiedzy, którą posiadają osoby naprawdę znające się na komputerach i ich funkcjonowaniu :)
Dodam jeszcze tylko, że ze 300 zł warto by jeszcze dodatkowo przeznaczyć na dysk SSD, bo poprawia on znacznie działanie systemu operacyjnego i wielu programów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 zł? Tak mało? Aż mi się wierzyć nie chce. Pytanie czy inwestować w nowego kompa czy tylko w grafę pojawiło się głównie dlatego, że co prawda pecet nie jest jakiś wielce wiekowy ale ma już hmm 3-4 lata. Chyba. Coś takiego w każdym razie więc nie wiem czy nowe części by pasowały / były wystarczająco wydajne ze starą płytą główną etc. Po prostu chciałbym w końcu odpalić co lepsze tytuły jak GTA 4, Mafia II czy nowy Deus Ex. Gram już co prawda stosunkowo niewiele ale jednak wciąż. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 19:36, Tyler_D napisał:

200 zł? Tak mało? Aż mi się wierzyć nie chce. Pytanie czy inwestować w nowego kompa czy
tylko w grafę pojawiło się głównie dlatego, że co prawda pecet nie jest jakiś wielce
wiekowy ale ma już hmm 3-4 lata. Chyba. Coś takiego w każdym razie więc nie wiem czy
nowe części by pasowały / były wystarczająco wydajne ze starą płytą główną etc. Po prostu
chciałbym w końcu odpalić co lepsze tytuły jak GTA 4, Mafia II czy nowy Deus Ex. Gram
już co prawda stosunkowo niewiele ale jednak wciąż. ;-)


Karta przykładowo GeForceGTX 260 = 250zł , można by było jeszcze poszukać na allegro aukcji z Intel Core 2 Quad za przyzwoitą cenę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj podkręcić procesor oraz kupić kartą graficzną na allegro - dobrze by było coś klasy GF 9800 GTX lub nawet GTX260 :) Można by też pomyśleć o kolejnej kości 2 GB pamięci operacyjnej - podejrzewam, że to DDR2, więc będzie dosyć drogie, ale spróbuj poszukać takiej samej jak masz :)
Nie mam pojęcia jak Ci pójdą nowe gry - szczególnie fatalnie zoptymalizowane GTX IV - ale obecna karta graficzna jest już, przepraszam, że użyję takiego słowa, złomem :) Kupno nowej, znacznie lepszej jest chyba najtańszym sposobem upgradu Twojego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 19:25, pawbuk napisał:

Dodam jeszcze tylko, że ze 300 zł warto by jeszcze dodatkowo przeznaczyć na dysk SSD,
bo poprawia on znacznie działanie systemu operacyjnego i wielu programów :)


A co to w ogóle jest? I też będzie można na tej stronce zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 20:09, Radekl2 napisał:

A co to w ogóle jest? I też będzie można na tej stronce zamówić?

Nowy typ dysków, który na rynku pojawił się stosunkowo niedawno :) Charakteryzują się brakiem "talerzów" i bardzo szybkim czasem dostępu do danych :) Poczytaj sobie o nich w internecie, ale powinno Cię interesować jedynie tyle, że znacznie przyspieszają choćby uruchamianie się systemu operacyjnego i przyspieszają programy (oczywiście te muszą być na dysku SSD zainstalowane). Aczkolwiek do samych gier nie przydają się z tego co wiem szczególnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 20:09, Radekl2 napisał:

A co to w ogóle jest? I też będzie można na tej stronce zamówić?


Jest do dysk , na którym instaluje się system , oraz najczęściej używane programy , gry.
Dzięki niemu system staruje w kilka sekund i można podczas uruchamiania komputera mieć odpalone dziesiątki programów. Ogólnie system jest bardziej " żywy " i działa szybciej.

Dyski SSd są szybsze od HDD , dlatego , że nie mają ruchomych części , tylko zbudowane są w oparciu o pamięć flash , ale za to b.drogie.

Jeśli składa się PC za 3K , to na prawdę warto wliczyć w cenę ssd , lub dopłacić , jeśli będzie taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz i tak nie kupuję, więc dam Ci już spokój :) Pomęczę Cię za te kilka miesięcy :)
Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

@Bralo
Jak będę kupował ten komputer to na pewno będę wolał trochę dołożyć, bo nie należę do ludzi, którzy sprzęt wymieniają co roku jak tylko wyjdzie "lepsza" jego wersja. Jestem zdania, że lepiej zapłacić więcej ale raz niż mniej kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam w miarę taniej i dobrej myszki dla gracza, mam do zainwestowania 100zł. Jakieś propozycje? Chciałbym myszkę przewodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje zamiennika do mojego zwęglonego GF 9800GTX+. Oczywiście bez szaleństw, bo w tę konfiguracje już nie opłaca się aż tak inwestować. Powiedzmy, że coś na podobnym poziomie do poprzednika.

MSI P45 NEO-F
Intel C2D E8400 [@3GHz]
2x2GB DDR2 800MHz
RIP: GF 9800GTX+
640GB WD CAVIAR
Chieftec 450W

Został mi zaproponowany GF GT630 za 230zł, ale to chyba takie, żeby tylko było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 01:47, Hummer napisał:

Szukam w miarę taniej i dobrej myszki dla gracza, mam do zainwestowania 100zł. Jakieś
propozycje? Chciałbym myszkę przewodową.


A4tech x7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 12:07, Erunn0 napisał:

Witam, poszukuje zamiennika do mojego zwęglonego GF 9800GTX+. Oczywiście bez szaleństw,
bo w tę konfiguracje już nie opłaca się aż tak inwestować. Powiedzmy, że coś na podobnym
poziomie do poprzednika.

MSI P45 NEO-F
Intel C2D E8400 [@3GHz]
2x2GB DDR2 800MHz
RIP: GF 9800GTX+
640GB WD CAVIAR
Chieftec 450W

Został mi zaproponowany GF GT630 za 230zł, ale to chyba takie, żeby tylko było.



GeForce GTX 260 ( core 216 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się