Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2013 o 22:04, TerrorHurtz napisał:

Jak możesz mu polecać procesor 2-rdzeniowy zamiast 4 rdzeniowego, kiedy coraz więcej
gier działa lepiej na 4 słabszych rdzeniach niż na 2 mocnych?

Nawet w Maksie Payne''ie 965 dobija do poziomu i3. Nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 22:04, TerrorHurtz napisał:

Jak możesz mu polecać procesor 2-rdzeniowy zamiast 4 rdzeniowego, kiedy coraz więcej
gier działa lepiej na 4 słabszych rdzeniach niż na 2 mocnych?


Coraz więcej to znaczy które? :D Bo ja nawet w najnowszych grach nie widzę tej kolosalnej przewagi 4 rdzeni nad dwoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 20:48, AL_PB napisał:

Fajnie, wyszło podobnie i z tego co wyczytałem o tej płycie MSI, to nie jest jakoś budżetowa
do bólu :) A jak się ma sprawa z tym i3 - z tego co widze nie ma odblokowanego mnożnika,
więc czy da się zrobić OC przez zwiększanie taktowania? I czy w ogole jest sens takiego
OC na tym procesorze?


Ja bym na tym procku z OC nie kombinował, nawet nie wiem czy płyta główna Ci je umożliwi. Zresztą, nawet bez OC taki procesor w zupełności wystarczy :)

Dnia 22.01.2013 o 20:48, AL_PB napisał:


A, to żeby nie mieszać oddam bratu pamięci, które mam aktualnie - przynajmniej będzie
miał 4GB w Dual Channelu, a ja sobie zakupię jakieś inne. Co powiesz na te?
http://www.morele.net/pamiec-kingston-ddr3-8gb-1333-2-4gb-cl9-hyperx-blu-red-serie-khx13c9b1rk2-8-510030/
Wiem, że da się jeszcze trochę taniej, ale podobają mi się radiatorki :)


A może takie? :
http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-red-heatsink-cmz8gx3m2a1600c9r-429826/ 179 zł

Dnia 22.01.2013 o 20:48, AL_PB napisał:


To teraz jeszcze proszę powiedz mi, czy w ogóle to chłodzenie opłaca się montować do
mojego Phenoma. O lepszym coolerze niż ten boxowy pomyślałem głównie z tego względu,
że HD7850 może być spowalniany przez CPU. I nie wiem, czy coś w tym kierunku da mi podkręcenie
procka na te upragnione 4.0 Ghz i czy na Optimie będzie się to dało. Chcę wydać jak najmniej
kasy na ten upgrade, bo zdaje sobie sprawę że AM3 nie ma już praktycznie racji bytu ;)


Powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia jak się mają temperatury w tych Phenomach po podkręceniu - jednak gdzieś kiedyś czytałem, że potrafią być dość wysokie. Jednak dla pewności rozejrzyj się po różnych forach, ponieważ często ludzie mają różne doświadczenia i może będą Ci w stanie pomóc przy wyborze chłodzenia do takiego Phenoma. No chyba, że tutaj na forum jest ktoś kto miał doświadczenia z OC Twojego procka. Ciężko mi powiedzieć czy niepodkręcony będzie ograniczał kartę graficzną, ale zawsze warto go choć trochę podkręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2013 o 22:22, pawbuk napisał:

Ja bym na tym procku z OC nie kombinował, nawet nie wiem czy płyta główna Ci je umożliwi.
Zresztą, nawet bez OC taki procesor w zupełności wystarczy :)
>

Procek jest Black Edition, więc to kwestia zmiany mnożnika i ew zabawy z napięciem. Płyta była swojego czasu jednym z lepszych modeli średniej półki. Ma mocną sekcje zasilania, więc myślę że można jeszcze spróbować z tym Phenomem. Na i5 nie mam kasy póki co.

Dnia 22.01.2013 o 22:22, pawbuk napisał:


Powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia jak się mają temperatury w tych Phenomach po podkręceniu
- jednak gdzieś kiedyś czytałem, że potrafią być dość wysokie. Jednak dla pewności rozejrzyj
się po różnych forach, ponieważ często ludzie mają różne doświadczenia i może będą Ci
w stanie pomóc przy wyborze chłodzenia do takiego Phenoma. No chyba, że tutaj na forum
jest ktoś kto miał doświadczenia z OC Twojego procka. Ciężko mi powiedzieć czy niepodkręcony
będzie ograniczał kartę graficzną, ale zawsze warto go choć trochę podkręcić :)


Zatem powiedz mi, czy Fortis jest wystarczającym chłodzeniem do O/C na tym procku, czy to też za niska półka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 01:04, AL_PB napisał:

Procek jest Black Edition, więc to kwestia zmiany mnożnika i ew zabawy z napięciem. Płyta
była swojego czasu jednym z lepszych modeli średniej półki. Ma mocną sekcje zasilania,
więc myślę że można jeszcze spróbować z tym Phenomem. Na i5 nie mam kasy póki co.

Ale ja pisałem o Intel i3 3220 dla Twojego brata :D Twojego Phenoma możesz bez problemu kręcić, aczkolwiek musiałbyś się mocno przyłożyć, żeby wydajnościowo dogonił i3 :)

Dnia 23.01.2013 o 01:04, AL_PB napisał:

Zatem powiedz mi, czy Fortis jest wystarczającym chłodzeniem do O/C na tym procku, czy
to też za niska półka? ;)


Myślę, że taki Fortis to bardzo dobry wybór w dość racjonalnej cenie :) Jeśli chciałbyś wiedzieć co bym zrobił na Twoim miejscu, to najprawdopodobniej bym wziął właśnie Fortisa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 02:01, pawbuk napisał:

Ale ja pisałem o Intel i3 3220 dla Twojego brata :D Twojego Phenoma możesz bez problemu
kręcić, aczkolwiek musiałbyś się mocno przyłożyć, żeby wydajnościowo dogonił i3 :)


A to zgadzam się z Tobą. Z tego co jeszcze doczytałem, to i3 nie ma sensu podkręcać. Postaram się jednak z mojego Phenoma wycisnąć jeszcze coś, bo następny upgrade planuje za 2-3 lata.

Dnia 23.01.2013 o 02:01, pawbuk napisał:

Myślę, że taki Fortis to bardzo dobry wybór w dość racjonalnej cenie :) Jeśli chciałbyś
wiedzieć co bym zrobił na Twoim miejscu, to najprawdopodobniej bym wziął właśnie Fortisa
:)

W takim razie zamawiam Fortisa. Wszystko mam już skompletowane, także dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 02:45, AL_PB napisał:

W takim razie zamawiam Fortisa. Wszystko mam już skompletowane, także dzięki wielkie
za pomoc :)


Tylko upewnij się, że wejdzie do obudowy, bo jest to dość wysokie chłodzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 10:20, pawbuk napisał:

Tylko upewnij się, że wejdzie do obudowy, bo jest to dość wysokie chłodzenie :)

Spokojna głowa, mam Gladiusa więc nie muszę się martwić o takie rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne co do kart dźwiękowych. Wiele dobrego słyszałem o efektach które można osiągnąć po wymianie takowej. Ja mam na 100% zintegrowaną - pochodzi z tej płyty głównej : Gigabyte GA-PH67-DS3-B3.

Jak ona się prezentuje na tle innych, dostępnych na rynku? Jest to tak straszny szmelc że warto wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jeśli nie interesujesz się jakoś głębiej dźwiękiem, to różnicy praktycznie nie odczujesz. Albo odczujesz, ale na tyle nieznaczną, że wg mnie szkoda wydać 200zł na karte dźwiękową.

Oczywiście zakładając że posiadasz dobre głośniki. Na tanim sprzęcie gra jest już naprawdę nie warta świeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 20:51, AL_PB napisał:

Szczerze, jeśli nie interesujesz się jakoś głębiej dźwiękiem, to różnicy praktycznie
nie odczujesz. Albo odczujesz, ale na tyle nieznaczną, że wg mnie szkoda wydać 200zł
na karte dźwiękową.

Oczywiście zakładając że posiadasz dobre głośniki. Na tanim sprzęcie gra jest już naprawdę
nie warta świeczki


No właśnie muzyką na tyle się interesuje, że postanowiłem rozważyć kupno ;) Sprzęt to Logitech Z-2300 THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 08:21, Boguslav4 napisał:

Zamierzam kupić procesor AMD Phenom II X6 1045T. Czy lepiej kupić szybszy na pojedyńczym
rdzeniu procesor 4 rdzeniowy?


Niezależnie do czego wykorzystujesz komputer dużo lepiej jest kupić np. i3 3220, który jest w podobnej cenie :) Bardzo niewiele aplikacji wykorzystuje więcej niż 4 rdzenie, zazwyczaj liczy się moc pojedynczego rdzenia, dlatego w większośći zastosowań Intele wypadają znacznie lepiej niż procki AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 11:54, necron1501 napisał:

No właśnie muzyką na tyle się interesuje, że postanowiłem rozważyć kupno ;) Sprzęt to
Logitech Z-2300 THX.


Ja za czasów zajawki na gitarę wymieniłem sobie w komputerze zintegrowaną kartę dźwiękową na Sound Blastera Audigy 2. Karta nie jakaś wybitna, ale powinna być dobra, miała nawet pozłacane styki. W praktyce nie zauważyłem różnicy (głośniki Logitech S-220), więc wydaje mi się że to niepotrzebny bajer. Cieszę się że chociaz nie zapłaciłem za kartę, tylko dostałem - inaczej szkoda by mi było każdej złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 12:34, AL_PB napisał:

> No właśnie muzyką na tyle się interesuje, że postanowiłem rozważyć kupno ;) Sprzęt
to
> Logitech Z-2300 THX.

Ja za czasów zajawki na gitarę wymieniłem sobie w komputerze zintegrowaną kartę dźwiękową
na Sound Blastera Audigy 2. Karta nie jakaś wybitna, ale powinna być dobra, miała nawet
pozłacane styki. W praktyce nie zauważyłem różnicy (głośniki Logitech S-220), więc wydaje
mi się że to niepotrzebny bajer. Cieszę się że chociaz nie zapłaciłem za kartę, tylko
dostałem - inaczej szkoda by mi było każdej złotówki.


Z głośnikami za 100zł karta nic ci nie da. Karta dźwiękowa ma sens gdy posiadasz jakiś amplituner + dobry zestaw głośników, a nie jakieś pudełeczka w których płacisz tylko za znaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 12:50, Szczep_NML napisał:

Z głośnikami za 100zł karta nic ci nie da. Karta dźwiękowa ma sens gdy posiadasz jakiś
amplituner + dobry zestaw głośników, a nie jakieś pudełeczka w których płacisz tylko
za znaczek.

Zgadza się, ale to już powiedziałem - trzeba być osobą zainteresowaną dźwiękiem i muzyką. Swoją drogą - głośniki za stówkę, ale grają dobrze, są basy - wg. mnie nie jest to szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, procesor wybrany. Pojawia się problem chłodzenia, według różnych opinii boxowe chłodzenie Phenomów X4 i X6 jest dosyć głośne. Zaproponował by ktoś jaką alternatywe? Najlepiej by było cicho i pasowało do obudowy z kominem powietrznym (żadnych wieżowców wiatraków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się