Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A gdyby tak kupić procesor właśnie ten i5 3470 i do tego ASRock P67 Pro3 ?
Wyczytałem żę płyta ta obsługuje ten procesor oraz (Combo Cooler Option).
Czyli śmiało mógłbym założyć moje OCZ Vendetta i by sobie poradziło, bo przecież procesor ten jest bardzo chłodny. A napewno byłby pewien zapas do OC na tym chłodzeniu . Pozatym na tym chłodzeniu mam założony niereferencyjny wentyl i jest cicho i wydajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A napewno byłby pewien zapas do OC na tym chłodzeniu . Pozatym

Dnia 29.01.2013 o 22:32, krzysztofex97 napisał:

na tym chłodzeniu mam założony niereferencyjny wentyl i jest cicho i wydajnie ;)


Tego procesora nie można podkręcić :). Jedynie modele z literką " K" , które mają odblokowany mnożnik i podkręca się łatwo i dużo do 4,5 Ghz , ale kosztują dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego procesora i tak nie podkręcisz :) Ma zablokowany mnożnik, a szyną wiele nie zdziałasz. Jednak pod względem wydajności bije na głowę podkręconego i7-920 czy Phenoma x4 965. OC nie ma żadnego sensu w tym przypadku. Dlatego bierz tą płytę główną, którą Ci podałem :)
Dodatkowo zaoszczędzisz na rachunkach za prąd, bo trzeba Intelowi przyznać, że najnowsze generacje są bardzo energooszczędne :)
A boxowy cooler specjalnie głośny nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 22:40, Bralo napisał:

Tego procesora nie można podkręcić :). Jedynie modele z literką " K" , które mają odblokowany
mnożnik i podkręca się łatwo i dużo do 4,5 Ghz , ale kosztują dużo więcej.


Dokładnie.
Aczkolwiek imho jak się składa nowy sprzęt to warto wziąć jakiekolwiek dodatkowe chłodzenie [może być jakiś scythe np, na swoim sprzęcie który już ma kilka lat mam mugena i starego E8400 skręciłem bez problemu na 4.0] i dopłacić za model z "grupy" K.
Zawsze zostawia to pole do OC gdy zacznie brakować nieco mocy.
A kaszta nie są znowu tak duże, imho zawsze warto dorobić gdzieś trochę kasy, wstrzymać się i kupić porządną rozwojowa maszynkę :)

Zrobiłem tak ze swoim 4letnim już kompem i do dziś odpalam na nim wszystko na full [30-60fps trzymam, wiedźmin 2 dal rade tylko bez ubberpróbkowania :)]. Cierpliwość popłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko branie procków do podkręcania jest łącznie z 400 zl droższe :) Trzeba doliczyć droższy procesor, droższą płytę główną i chłodzenie :) Poza tym mam wrażenie, że w tej chwili to karty graficzne są częściej jakimś ograniczeniem niż procesory :)
Poza tym niedługo ma wyjść nowa generacja konsol i to też może spowodować duże zmiany na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 22:52, pawbuk napisał:

Tylko branie procków do podkręcania jest łącznie z 400 zl droższe :) Trzeba doliczyć
droższy procesor, droższą płytę główną i chłodzenie :) Poza tym mam wrażenie, że w tej
chwili to karty graficzne są częściej jakimś ograniczeniem niż procesory :)
Poza tym niedługo ma wyjść nowa generacja konsol i to też może spowodować duże zmiany
na rynku.


Ano właśnie dlatego, że maja wyjść nowe konsole brał bym tylko coś co da się dobrze skręcić :)
A koszta - wiesz rzecz względna. Jak dla mnie zasada, że cierpliwość popłaca sprawdza się w 100%.
Lepiej spokojnie spasować, dorobić sobie np na nadgodzinach w pracy te kilka stówek i kupić sprzęt bardziej rozwojowy - przynajmniej ja się zawsze trzymam takich założeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 22:56, Pietro87 napisał:

Lepiej spokojnie spasować, dorobić sobie np na nadgodzinach w pracy te kilka stówek i
kupić sprzęt bardziej rozwojowy - przynajmniej ja się zawsze trzymam takich założeń.


W marcu miałem kasę na I3-2100 , ale przeanalizowałem i zdecydowałem się poczekać z zakupem procka do czerwca, wtedy doszła mi gotówka i miałem na obecnego I5 , który powinien mi zapewnić dłuższą wydajność w grach , niż I3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym abyście pomogli mi złożyć kompa w cenie 2000 zł (kompletny zestaw). Ewentualnie w razie potrzeby może być 100 zł więcej lub mniej, ale preferowałbym zmieścić się jak najbliżej kwoty 2000 zł. Prosiłbym abyście składali podzespoły w sklepie arest.pl , inny nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie zaniepokojony hałasem wytwarzanym przez chłodzenie procesora...

Poleciłby ktoś jakiś tani i cichy cooler (nie za duży, tak by był mniej-więcej wielkości boxowego i tym samym pasował do komina powietrznego) dla Phenoma II X6 (na AM2+)?

Drugim problemem jest nadmiernie nagrzewająca się karta graficzna. GeForce 9600 GT osiąga bez jakiegokolwiek obciążenia 70 stopni. Jak można chłodzić kartę? Być może to wina programu pokazującego temperature (SpeedFan) bo pokazuje również... minusową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plyta glowna: asrock b75-pro3
procesor: i5 3470
pamiec ram: 8gb (2x4) adata 2000mhz
karta graficzna: asus gtx 660
dysk twardy: 1 tera
nagrywarka: dvd/rw
zasilacz: atx 600 watt
system: win7 64bit
monitor: iiyama 23.6

co sadzicie o tym sprzecie ? stricte gamingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za dysk twardy, jaki to dokładnie zasilacz? Poza tym nie ma sensu brać pamięci 2000 MHz - wystarczą w zupełności 1333 lub ewentualnie 1600 MHz :)
Jeśli chodzi o kartę graficzną, procesor i płytę główną, to moim zdaniem mogą zostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie, nie chcę wam tutaj przeszkadzać w poważniejszych sprawach, ale nigdy w życiu nie kupowałem myszki. Kompletnie się na nich nie znam. Mógłby mi ktoś polecić jakąś w cenie 100zł +/- 20zł oczywiście do nauki i programów edukacyjnych typu Battlefield, Call of Duty, Wiedźmin i reszta tych programów od WSiPU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to dokladnie jest, nie jest napisane. zlozyl mi go czlowiek ze sklepu komputerowego do ktorego mam zaufanie.

dysk twardy w cenie 320zl a zasilacz 280zl jezeli to cos ci mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 16:21, WeziWoo napisał:

Mam szybkie pytanie, nie chcę wam tutaj przeszkadzać w poważniejszych sprawach, ale nigdy
w życiu nie kupowałem myszki. Kompletnie się na nich nie znam. Mógłby mi ktoś polecić
jakąś w cenie 100zł +/- 20zł oczywiście do nauki i programów edukacyjnych typu Battlefield,
Call of Duty, Wiedźmin i reszta tych programów od WSiPU :)

Jeśli bezprzewodowa, to Logitech M515. Bateria starcza na rok (albo dłużej). Mam taką i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2013 o 15:07, Malevyn napisał:


co sadzicie o tym sprzecie ? stricte gamingowy.



Jeżeli jest to zwykła 660 to ja bym zamienił na R7870, a jak Ti to na R7950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 19:48, Malevyn napisał:

za calosc, wlacznie z monitorem, windowsem7, myszka i klawiatura(te akurat najtansze)
zaplace 4200. 100 opuscil i tak.


Policzyłem ile by to kosztowało w sklepie morele.net (też składają komputer z części kupionych u nich) i wyszło mi ok 3800 zł. Za 4200 zł byś miał podejrzewam zestaw albo z dodatkowym dyskiem SSD albo z wydajniejszą kartą graficzną :) Tak więc zastanów się czy na pewno warto przeplacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj mam od reki, nie przepadam za przesylkami.
ja osobiscie bym dodal 2gb ramu, 10gb starczylo by na dluzej bo komputerow czesto nie wymieniam. ten zasilacz tez bym wymienil na 750.
a z tym rozmiarem monitora 23.6 cala nie bedzie problemow z rozdzielczoscia ? czy jest roznica miedzy 23.6 a 24" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się