Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tak, napędy mam na SATA.Cooler już mam, Pentagram Karakorum. Procek w spoczynku ma temp. około 41-45 stopni. Zrobię jeszcze testy w stresie żeby dokładnie przekonać się do jakich temperatur dochodzi. Co do tych 75 stopni to chyba pomyliłem robrykę core z gpu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 11:40, Net_com napisał:

Tak, napędy mam na SATA.Cooler już mam, Pentagram Karakorum. Procek w spoczynku ma temp.
około 41-45 stopni. Zrobię jeszcze testy w stresie żeby dokładnie przekonać się do jakich
temperatur dochodzi. Co do tych 75 stopni to chyba pomyliłem robrykę core z gpu :D

No na pewno ;)
I pamiętaj - jak podkręcasz CPU, to vcore zwiększasz wtedy i tylo wtedy, gdy sypie bluescreenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 11:40, Net_com napisał:

Tak, napędy mam na SATA.Cooler już mam, Pentagram Karakorum. Procek w spoczynku ma temp.
około 41-45 stopni. Zrobię jeszcze testy w stresie żeby dokładnie przekonać się do jakich
temperatur dochodzi. Co do tych 75 stopni to chyba pomyliłem robrykę core z gpu :D

Okej na CPU było 58 stopni po jakiś 30 minutach gry w W2 a na GPu 65-69 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 11:58, Jackal-pl napisał:

> Tak, napędy mam na SATA.Cooler już mam, Pentagram Karakorum. Procek w spoczynku
ma temp.
> około 41-45 stopni. Zrobię jeszcze testy w stresie żeby dokładnie przekonać się
do jakich
> temperatur dochodzi. Co do tych 75 stopni to chyba pomyliłem robrykę core z gpu
:D
No na pewno ;)
I pamiętaj - jak podkręcasz CPU, to vcore zwiększasz wtedy i tylo wtedy, gdy sypie bluescreenami.

Załóżmy że zwiekszam mnożnik i procek chodzi np.na 3.6 ghz. Jeżeli po stres testach etc. wszystko działa poprawnie to nie zwiększamy napięcia na rdzeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jeśli Ci się bardzo nie spieszy z tym upgradem, to może poczekaj z tym do końca roku? Powinny być już na rynku nowe generacje kart graficvznych, nowe procki Intela i wtedy wymienisz wszystko :) Do tego czasu uzbierasz też kasę. Sam kiedyś wymieniłem samą kartę graficzną i trochę tego żałuję. Niestety, padła mi poprzednia, a nie miałem kasy na wszystko. Jeśli jednak Tobie nadal stara karta działa, to może wstrzymaj się z wymianą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 12:06, Net_com napisał:

Załóżmy że zwiekszam mnożnik i procek chodzi np.na 3.6 ghz. Jeżeli po stres testach etc.
wszystko działa poprawnie to nie zwiększamy napięcia na rdzeniu ?


Jeżeli wszystko działa poprawnie (co oznacza np 2 godziny bez bluescreena w OCCT), to wtedy albo możesz zostawić takie taktowanie i zmniejszać napięcie, albo na tym samym napięciu dalej podkręcać ;) Cały czas monitoruj też temperatury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 12:07, pawbuk napisał:

Wiesz co, jeśli Ci się bardzo nie spieszy z tym upgradem, to może poczekaj z tym do końca
roku? Powinny być już na rynku nowe generacje kart graficvznych, nowe procki Intela i
wtedy wymienisz wszystko :) Do tego czasu uzbierasz też kasę. Sam kiedyś wymieniłem samą
kartę graficzną i trochę tego żałuję. Niestety, padła mi poprzednia, a nie miałem kasy
na wszystko. Jeśli jednak Tobie nadal stara karta działa, to może wstrzymaj się z wymianą?
:)

Problem w tym, że nie wiem czy chce wydawać około 2000 tysięcy na wymianę całego sprzetu skoro jak na razie wszytsko dziala jak trzeba. Zalezy mi na skoku wydajności w niektórych grach a wiem że karta z 512mb ramu to już trochę za mało na komfortowe granie w niektorych produkcjach. Planuje do konca roku zainwestować w laptopa na którego mam przeznaczone około 3000zł (potrzebuję jakiegoś mobilnego sprzetu na studia).

edit. Na wymianę podzespołów tego kalibtu( płyta głowna, ram, procek, karta graficzna, cyzli praktycznie cały komp) zdecydowałbym się tylko pod warunkiem, że znajdę kupca na stare bebechy :D O ile kartę łatwo sprzedać to za płyte dostanę niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozumiem ;)
Jeśli chcesz jakoś dotrwać do kupna laptopa, to najlepiej będzie podkręcić procesor i dokupić tego Radeona HD7850 :) Żeby zauważyć większy przyrost wydajności, to by trzeba ok 1800 zł wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:11, pawbuk napisał:

Nie no, rozumiem ;)
Jeśli chcesz jakoś dotrwać do kupna laptopa, to najlepiej będzie podkręcić procesor i
dokupić tego Radeona HD7850 :) Żeby zauważyć większy przyrost wydajności, to by trzeba
ok 1800 zł wydać.

Dziękuję za rady wszystkim zaangażowanym .Za OC wezmę się jutro jak tylko kupię nową pastę bo zawsze warto profilaktycznie nałożyć nową. Czyli szukać modelu od Gigabyte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:17, Net_com napisał:

Dziękuję za rady wszystkim zaangażowanym .Za OC wezmę się jutro jak tylko kupię nową
pastę bo zawsze warto profilaktycznie nałożyć nową. Czyli szukać modelu od Gigabyte ?

Dobre ma opinie, nie jest drogi i łatwo go dostać, więc najlepiej kupować właśnie model od Gigabyte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:20, pawbuk napisał:

> Dziękuję za rady wszystkim zaangażowanym .Za OC wezmę się jutro jak tylko kupię
nową
> pastę bo zawsze warto profilaktycznie nałożyć nową. Czyli szukać modelu od Gigabyte
?
>
Dobre ma opinie, nie jest drogi i łatwo go dostać, więc najlepiej kupować właśnie model
od Gigabyte ;)

Między wesją 1, a 2gb jest znacząca różnica ? No i jakie sklepy mógłbyś polecić ? Zależy mi na tym, żeby w razie awarii nie było problemu z realizacją gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:24, Net_com napisał:

Między wesją 1, a 2gb jest znacząca różnica ? No i jakie sklepy mógłbyś polecić ? Zależy
mi na tym, żeby w razie awarii nie było problemu z realizacją gwarancji.


Nie opłaca się brać wersji 2 GB ;) Ja zazwyczaj kupuję w morele.net i nigdy tam jeszcze nie miałem problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:24, Net_com napisał:

Między wesją 1, a 2gb jest znacząca różnica ? No i jakie sklepy mógłbyś polecić ? Zależy
mi na tym, żeby w razie awarii nie było problemu z realizacją gwarancji.


Bierz 1GB , miedzy 1 , a 2 GB jest dosłownie 1/2FPS w rozdzielczości 1680x1050/1980.x1050.
Również polecam sklep morele.net , zamawiałem tam sprzęt ( procek , zasilacz, ram , plyta ) , koledze składali zestaw , również było okej :). Do mnie sprzęt doszedł następnego dnia , jak dostałem e-maila z potwierdzeniem wszystkiego.
Również możesz kupować w agito.pl , techplanet.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:38, pawbuk napisał:

> Między wesją 1, a 2gb jest znacząca różnica ? No i jakie sklepy mógłbyś polecić
? Zależy
> mi na tym, żeby w razie awarii nie było problemu z realizacją gwarancji.

Nie opłaca się brać wersji 2 GB ;) Ja zazwyczaj kupuję w morele.net i nigdy tam jeszcze
nie miałem problemów ;)

Rozumiem. Nie moge jednak trafić na żadne testy tego modelu 1gb od Gigabyte''a, a interesują mnie kwestie takie jak pobór mocy czy temp. pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:57, Net_com napisał:

Rozumiem. Nie moge jednak trafić na żadne testy tego modelu 1gb od Gigabyte''a, a interesują
mnie kwestie takie jak pobór mocy czy temp. pracy.


Jeśli chodzi o pobór mocy, temperatury czy głośność, to karty Gigabyte zawsze wypadały pod tymi względami bardzo dobrze :)
Miałem wiele podzespołów Gigabyte i byłem z nich zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte oprócz dużo droższego ASUSa jest najlepszy. Sapphire też bardzo dobry, ale daje tylko 2 lata gwrancji.
Jeżeli grasz w fullHD (1920x1080) lub wyższej, to bierz 2GB. Morele.net bardzo dobry sklep, ale coraz więcej osób narzeka na bardzo długi czas naprawy gwarancyjnej, zero kontaktu. Dobre sklepy to także np Agito, Proline, esc.pl, ale oczywiście - moreli nie wykluczam z listy "dobrych sklepów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem prosić was o pomoc w złożeniu komputera dla brata. On gra tylko, filmy raz na jakiś czas. Gry oczywiście najnowsze. Oczywiście komputer + monitor, bez dodatków typu myszka, głośniki... Budżet to 2500zł. Jego wymóg to "GTA V ma śmigać"... może bez monitora, ale zdałby się, bo ma kineskopa... Oto poprzedni komputer, który również jemu składałem w 2009 roku:

1. Seagate 320 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)
2. Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz CL5
3. GeForce with CUDA 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Dark Knight Cooler
4. CoolerMaster Elite 332 Black-Silver - bez zasilacza
5. Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz (S775) BOX
6. Chieftec (GPS-500AB-A) 500W bulk
7. LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NP20 bulk black
8. Asus P5QL-E

Przez te lata ani jednej awarii, włączony po około 10 godzin dziennie. Kupiony w komputroniku mimo wyższej ceny. Pomóżcie mi coś złożyć, doradzcie. Z mojej strony dodam, że GeForce i Intel powinny być jako marki karty i procesora. Obudowa coś taniego, CoolerMaster, tanie są a ok, i z przodu USB + wejście na słuchawki. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 22:15, Domenec napisał:

Mam dwa pytania do was :)
1. GTX670 4GB Gigabyte czy GTX 680 co lepsze

GTX670. Ale po co Ci aż 4GB?

Dnia 24.03.2013 o 22:15, Domenec napisał:

2.Kiedy można spodziewać się 7setek GeForce?

Wraz z premierą nowej generacji konsol :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 22:21, Szczep_NML napisał:

> Mam dwa pytania do was :)
> 1. GTX670 4GB Gigabyte czy GTX 680 co lepsze
GTX670. Ale po co Ci aż 4GB?
> 2.Kiedy można spodziewać się 7setek GeForce?
Wraz z premierą nowej generacji konsol :]

Widzisz bo zastanawiam się właśnie po co te 4 gb czy to będzie jakoś zwiększało moc karty w porównaniu z 2 gb i 680tką?
A to lipa liczyłem że w kwietniu już coś ruszy ale ogólnie w maju chcę kompa złożyć i nie chcę kupić karty która wystarczy mi na 2 miesiące ; / jaka jest wydajność tego GTXa 670 da radę on np z takimi grami jak BF4 ma jakiś zapas patrząc po osiągach w Crysis 3 itp itd? czy jest już amksymalnie wykorzystywana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się