Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2013 o 11:18, pawbuk napisał:

Przede wszystkim Asrock, MSI i Gigabyte :) to są firmy, które produkują bardzo dobre
płyty główne, więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć, która jest lepsza :)


To wiem, jaka grupa jest najlepsza. Pytam konkretnie, czy któraś się wybija jakością, czy jest absolutnie wiodąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 17:43, Essau napisał:

To wiem, jaka grupa jest najlepsza. Pytam konkretnie, czy któraś się wybija jakością,
czy jest absolutnie wiodąca?


Z firm nie :) Konkretne modele różnych firm są lepsze lub gorsze. A jakiej płyty głownej szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 16:16, pawbuk napisał:

Jaką masz obudowę i jaki zamierzasz kupić cooler CPU? ;)


Corsair Carbide Series 500R - może i droga, ale strasznie ładna w wersji czarno-białej. Do niej 2x Zalman ZM-SF3 120mm na górę, żeby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza.
Na CPU: Zalman CNPS11X Performa .
Co do płyt - myślałem nad tymi, ale nigdy nie miałem styczności z tymi firmami. Z Gigabytem miałem raz nieprzyjemny przypadek, a z Asusem nigdy, stąd wybór. :) Ale jeszcze pomyślę, mam trochę czasu jeśli chodzi o płyty.
Co do zasilacza - wolę wziąć silniejszy żeby mieć zapas gdyby mi wpadło właśnie coś takiego do głowy. :) Miałem już zresztą nieprzyjemną sytuację w przeszłości, kiedy to zasilacz niby wystarczał, a przy dużym obciążeniu okazało się że jednak nie. Chociaż też jeszcze pomyślę, bo fakt faktem certyfikat GOLD kusi, a nie ma też sensu kupować takiego pożeracza jeśli nie będzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 18:53, barsum napisał:

Co do płyt - myślałem nad tymi, ale nigdy nie miałem styczności z tymi firmami. Z Gigabytem
miałem raz nieprzyjemny przypadek, a z Asusem nigdy, stąd wybór. :) Ale jeszcze pomyślę,
mam trochę czasu jeśli chodzi o płyty.


Asus ma chyba najgorszy serwis z jakim się spotkałem :D MSI i Asrock to również bardzo dobre firmy, a nie cenią się tak jak Asus. Jesli bym miał kupować Asusa, to tylko te najdroższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę muzycznie....

Zmieniam platformę - SSD, płytę główną i grafikę już mam, zasilator, buda, chłodzenie DVD i reszta pozostaje z starego zestawu - pozostała mi tylko jedna rzecz.
Dotychczas używałem karty dźwiękowej ASUS Xonar D1. jako, ze nowa płyta ma już tylko sloty PCI-E, Xonara sprzedałem i stoję przed wyborem karty. Wstępnie - dwie opcje:
- ASUS Xonar DX (w zasadzie to samo co D1, tyle że na PCI-e);
- PRODIGY 7.1e X-Fi Audio (to już inna bajka, za dopłatą zresztą);

Czy ktokolwiek miał styczność z tymi kartami, najlepiej tak aby porównać ich jakość brzmienia? Z góry dzięki za sugestie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2013 o 19:00, pawbuk napisał:


Asus ma chyba najgorszy serwis z jakim się spotkałem :D MSI i Asrock to również bardzo
dobre firmy, a nie cenią się tak jak Asus. Jesli bym miał kupować Asusa, to tylko te
najdroższe.


Asus zdecydowanie odpada. Miałem drogą płytę Asusa i szlag trafił po 2 latach. Zadałem pytanie raczej do osób, które miały już kilka komputerów w życiu i konsekwentnie stawiali na konkretną markę, a ta nigdy nie zawiodła. Gigabyte czy Msi, oto jest pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To miałeś pecha. Miałem kilkanaście albo kilkadziesiąt płyt i grafik Asusa. Nie padła żadna. Najdłużej używałem mobo 4 lata.

[EDIT]
Najwięcej sprzętu sprzedaje Gigabyte, ale też i jego najwięcej wraca w pierwszym roku do serwisu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 19:00, pawbuk napisał:

Asus ma chyba najgorszy serwis z jakim się spotkałem :D MSI i Asrock to również bardzo
dobre firmy, a nie cenią się tak jak Asus. Jesli bym miał kupować Asusa, to tylko te
najdroższe.


Skąd wiesz? Mam styczność i jakoś mało kto narzeka... Poza tym pawbuk... plissss. ASRock to ASUS. Tyle, że z tańszych podzespołów i materiałów. Taki ASUS dla mas... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 21:50, mrosi napisał:

/.../

To miałeś pecha. Miałem kilkanaście albo kilkadziesiąt płyt i grafik Asusa. Nie padła
żadna. Najdłużej używałem mobo 4 lata.


kilkadziesiąt? to chyba zmieniasz komputery jak rękawiczki. nie prowadzę statystyk,mówię o swoich przygodach z firmą Asus (które są dramatyczne), także spokojnie.oczywistym jest, że każdy sprzęt się psuje, a i dokładnych danych nikt nie poda. Okej, Ty stawiasz na Asusa. Tylko że ja tego nie tknę, może ktoś inny się jeszcze wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 21:51, mrosi napisał:

Skąd wiesz? Mam styczność i jakoś mało kto narzeka... Poza tym pawbuk... plissss. ASRock
to ASUS. Tyle, że z tańszych podzespołów i materiałów. Taki ASUS dla mas... Ech...

Poczytaj sobie na forach jak ludzie narzekają na serwis Asusa :D
Matryca w netbooku jak była zepsuta, tak jest :D Serwis Asusa odmowił jej wymiany powołując się na brud na niej (konkretnie chodziło o dwie plamy kleju, które oczywiście powstały już po zepsuciu się matrycy).
Ja nie twierdzę, że Asus jest awaryjny...tylko strasznie się ceni, a jakości jakoś specjalnie lepszej nie ma. Asrock kiedyś rzeczywiście był uznawany za producenta drugiej kategorii, ale znacznie się poprawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie zrobiłem upgrade w ubiegłe wakacje. Albo nawet dwa lata temu. Nie wiem, co się dzieje, ale w branży jest jakiś totalny zastój. Kilkuletni 2500k jest dalej jednym z lepszych wyborów w średniej półce, a jego cena nie dość, że nie spada, to zdaje się mieć ostatnio lekką tendencję do wzrostu.

I tu pojawia się moje pytanie. Nie siedzę ostatnio na bieżąco w sprzęcie. Czy zapowiadana jest jakaś nowa generacja procesorów? Jeśli tak, to warto na nią czekać? Bo z tego co zauważyłem, pojawił się trend kart graficznych zintegrowanych z prockami, a te nie są mi kompletnie do niczego potrzebne. Szkoda byłoby więc za to dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w odstępie trzech dni padły mi dwie karty graficzne asusa - 6870. Czekałem prawie miesiąc na wysyłkę nowych, dostałem 2 x 7850 2GB więc powodów do narzekań generalnie nie mam. Jednak z tego co się dowiedziałem inne firmy wykonują wymianę od ręki - nie po tak długim okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Asusa i jego serwis , to u mnie w szkole padła płyta główna od serwera , to Panowie z serwisu trzymali ją miesiąc , aż w końcu oddali połowę kasy i powiedzieli , że nie da rady naprawić .
Miesiąc > trochę długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 13:16, Bralo napisał:

Jeśli chodzi o Asusa i jego serwis , to u mnie w szkole padła płyta główna od serwera
, to Panowie z serwisu trzymali ją miesiąc , aż w końcu oddali połowę kasy i powiedzieli
, że nie da rady naprawić .


... a sami ją sprzedali za 75% wartości i 25% mieli do przodu...
Płyta była na gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 13:19, mrosi napisał:

... a sami ją sprzedali za 75% wartości i 25% mieli do przodu...
Płyta była na gwarancji?


Oczywiście , że jeszcze była na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 13:35, Bralo napisał:

Oczywiście , że jeszcze była na gwarancji.


To gratuluję pokorności. Nikt łaski nie robi - albo naprawa, albo wymiana na nowy produkt albo 100% zwrotu kasy. Jeśli zgodziłeś się na coś onnego - cóż.... Nie chcę Cię obrażać, ale szału nie zrobiłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 15:01, mrosi napisał:

To gratuluję pokorności. Nikt łaski nie robi - albo naprawa, albo wymiana na nowy produkt
albo 100% zwrotu kasy. Jeśli zgodziłeś się na coś onnego - cóż.... Nie chcę Cię obrażać,
ale szału nie zrobiłeś...


Ja jeszcze jestem uczniem .... więc zrobił to nauczyciel :). Mówię tylko , jaka była sytuacja u mnie w szkole i co Asus zrobił , oraz zaproponował , a , że nauczyciel się zgodził , to jego problem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 23:38, LESZ3u napisał:

Żałuję, że nie zrobiłem upgrade w ubiegłe wakacje. Albo nawet dwa lata temu. Nie wiem,
co się dzieje, ale w branży jest jakiś totalny zastój. Kilkuletni 2500k jest dalej jednym
z lepszych wyborów w średniej półce, a jego cena nie dość, że nie spada, to zdaje się
mieć ostatnio lekką tendencję do wzrostu.


Warto poczekać na to co pokaże nowa generacja procków Intela (Haswell). http://pclab.pl/art52670.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To jest najczęstsze przekłamywanie rzeczywistych zdarzeń...
Przez takie teksty obrywa z reguły firma. A jak jest w rzeczywistości?

Jeden baran z drugim baranem siedzą w lokalnym sklepie, który robi jednocześnie za punkt przyjęć sprzętu do naprawy (niewtajemniczeni nazywają to "serwisem"). Sprzęt przyjmują, przy czym paczki z uszkodzonymi podzespołami odsyłają do właściwego serwisu raz w miesiącu. Oczywiście klient czeka, zaś wspomniane barany wmawiają mu, że to serwis Asusa (czy jakiejkolwiek innej firmy) tak długo trzyma sprzęt.

O tym, że mogą zwrócić połowę kasy za sprzęt też w "serwisie" powiedzieli, że Asus tak powiedział?

To powinni trafić do prokuratury bo to oszustwo a w dodatku pomówienia. A ci którzy takie steki bzdur powielają powinni tam trafić razem z nimi....

Ech... Nawet szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem , tyle co mówił nauczyciel , że oddał płytę do "serwisu " , czekał miesiąc , po czym oddali połowę kasy.
Kto to powiedział , że może oddać połowę kwoty , nie mam zielonego pojęcia , czy Asus , czy ten niby serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się