Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2007 o 21:20, ziptofaf napisał:

> szukam jakiegoś dobrego i taniego sklepu internetowego z nowym sprzętem kompurerowym
> jak jakiś znacie to napiszcie jego adres

www.komsad.pl - dosyć tani
www.komputronik.pl - największy w polsce
www.skapiec.pl - porównywarka cenowa, jeżeli szukasz jednego podzespołu to szukaj na nim.

komputronik nie jest taki tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:20, ziptofaf napisał:

www.komputronik.pl - największy w polsce

Moze i największy ale i najdroższy. :)

www.proline.pl
www.arest.pl
Dobre i tanie sklepy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:23, BaRt3k. napisał:

www.arest.pl
Dobre i tanie sklepy:)


Jeszcze, żeby uczciwie podawali dane techniczne sprzedawanego sprzętu........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:29, mrosi napisał:

> www.arest.pl
> Dobre i tanie sklepy:)

Jeszcze, żeby uczciwie podawali dane techniczne sprzedawanego sprzętu........

Tego to akorat nie wiem, nigdy nie przygladałem sie temu:)No ale nizsze ceny od komutronika maja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:19, ziptofaf napisał:

Ten drugi zestwa z CD-Action?
Niestety się nie popisali z nim.
Po pierwsze: Zasilacz - złom, który może w każdej chwili spalić ci kompa!
Po drugie: Pamięć RAM - markowy Kingston kosztuje o ile pamiętam 20 zł więcej niż ten chłam
firmy no-name


Ostatnio prezentowane w CD-Action zestawy są dość ... zaskakujące. To znaczy ich ukompletowanie sprawia wrażenie że zostało zrobione przez handlowca z Komputronika, bez analizy działania i optymalizacji kosztów.

Nie bedę rozpisywał każdego, ale weźmy choćby ten o którym pisze bartix314:

Dnia 01.01.2007 o 21:19, ziptofaf napisał:

Płyta główna-MSI K9N Neo-F nForce 550
Procesor-AMD Athlon 64 X2 3600+


Dlaczego akurat TA płyta? dlaczego w ogóle AMD, skoro C2D E6300 / 6400 jest procesorem wydajniejszym, a komputer ma być "do grania"??

Dnia 01.01.2007 o 21:19, ziptofaf napisał:

Pamięć-DDR2 1GB 667MHz
Dysk twardy-Segate Barracuda SATA-II 160 GB
Karta graficzna-Galaxy GF 7900GS 256 MB Zalman


Zalman? czyli "Galaxy", bo nie przypominam sobie innych kart z tej serii mających w nazwie "Zalman". To innych producentów już nie ma?
http://pcarena.pl/page/77658/9/GeForce-7900GS-and8211-Przegld/
hmmm ... ciekawe wyniki testu wydajności, a cenowo ta karta też nie jest jakąś rewelacją.

Dnia 01.01.2007 o 21:19, ziptofaf napisał:

Napęd optyczny-LiteOn DVD-RW+/-Black
Obudowa-Midi ATX Tracer Snake 4Life 400
Zasilacz-dostarczony razem z obudową


W tym zestawie dali obudowę normalnie dostępną w sprzedaży, kilka innych jest złożone z obudową "GeoPC 307" -> dostępną WYŁĄCZNIE jako element komputera GeoPC ("by Komputronik"). Zasilacz wytrzyma (prawdopodobnie) gwarancję, i to jedyna dobra rzecz jaką można o tym zasilaczu / obudowie powiedzieć -> napięcia już w momencie pierwszego uruchomienia zestawu o podobnym poborze prądu są na granicy normy, a potem jest tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką wewnętrzną nagrywarkę DVD możecie mi polecić? Interesuje mnie dobra korekcja błędów, niezbyt głośna praca, zaś bajery typu LightScribe nie są mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystam z Lite-On SHW-16H5S :)i jestem bardzo z niej zadowolony - bez najmniejszego problemu mozna aktualizowac firmware a do tego nie jest droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 09:42, Treant napisał:

Jaką wewnętrzną nagrywarkę DVD możecie mi polecić? Interesuje mnie dobra korekcja błędów, niezbyt
głośna praca, zaś bajery typu LightScribe nie są mi potrzebne.

ja co mogę polecić Asus DRW-1608P3S X-Multi
jest szybka, nie uszkodziłem ani jendej płytki, nieźle wygląda i nie jest droga (ok. 150 z)
poza tym obsługuje wszystkie standardy czyli włącznie z DVD Ram :)
Polecam bo właśnie ten model mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 12:21, sinir napisał:

czym sie rozni: athlon 3000+ podkrecony do 4200+ = a = kupiony od razu athlon 4200+ ???

Stratą kasy? no bo zazwyczaj Ci co kupuja 4200+ to nie znaja sie na OC. Dla tych ktorzy kupia 300+ to oczywiste ze podkreca i beda mieli to samo tylko ze za mniejsze pieniadze.
W sprawie chlodzenia to tez nie ma roznicy bo oba procki maja te same boxowe chlodzenie wiec i z tego i z tego procka mozna wyciagnac tyle samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 14:08, BaRt3k. napisał:

Stratą kasy? no bo zazwyczaj Ci co kupuja 4200+ to nie znaja sie na OC. Dla tych ktorzy kupia
300+ to oczywiste ze podkreca i beda mieli to samo tylko ze za mniejsze pieniadze.
W sprawie chlodzenia to tez nie ma roznicy bo oba procki maja te same boxowe chlodzenie wiec
i z tego i z tego procka mozna wyciagnac tyle samo. :)


ale tego athlon''a 4200+ będzie można podkręcić wyżej niż athlon''a 3000+ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:25, Konrad162 napisał:

> Stratą kasy? no bo zazwyczaj Ci co kupuja 4200+ to nie znaja sie na OC. Dla tych ktorzy
kupia
> 300+ to oczywiste ze podkreca i beda mieli to samo tylko ze za mniejsze pieniadze.
> W sprawie chlodzenia to tez nie ma roznicy bo oba procki maja te same boxowe chlodzenie
wiec
> i z tego i z tego procka mozna wyciagnac tyle samo. :)

ale tego athlon''a 4200+ będzie można podkręcić wyżej niż athlon''a 3000+ :P

No niby prawda ale jak sie kupi lepsze chlodzenie to i z 3000+ dalo by sie wyciagnac tyle samo :) Nie ma zeczy niemozliwych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na ile moglbym podkrecic am2 athlon 3000+?na plytcie glowniej asus m2n-e (wentylator na nim jest tylko nie pamietam jaki) 1gbram corsair 667mhz. gfroce 7600gs itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:51, Xantes napisał:

mam pytanie na ile moglbym podkrecic am2 athlon 3000+?na plytcie glowniej asus m2n-e (wentylator
na nim jest tylko nie pamietam jaki) 1gbram corsair 667mhz. gfroce 7600gs itd.


Tego nie da się dokładnie określić: jeden procesor będzie się podkręcał super a inny nie. Uważam, że 200 MHZ powinieneś go podkręcić bez problemu. Tylko uważaj żeby nie przedobrzyć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:20, ziptofaf napisał:

www.komsad.pl - dosyć tani

Ale odradzałbym jakiekolwiek zakupy w tym "sklepie".
Ich lista towarów jest bardziej lista życzeń i niespełnialnych obietnic. Zdarza się, że mają ten towar, który obiecują, ale najczęsciej są to grafiki w kilku sztukach i to tylko pod marką Pine XFX (swoją drogą awaryjne).
Moje ostatnie kontakty z tym "sklepem" skończyły się żądaniem zwrotu pieniędzy przy pomocy federacji konsumentów i zagrożeniu sprawą sądową o złamanie umowy sprzedaży.
Dopiero wtedy pieniądze zostały zwrócone, ale i tak musiałem zapłacić za paczki w obu kierunkach kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 22:32, escP2 napisał:

Zalman? czyli "Galaxy", bo nie przypominam sobie innych kart z tej serii mających w nazwie
"Zalman". To innych producentów już nie ma?
http://pcarena.pl/page/77658/9/GeForce-7900GS-and8211-Przegld/
hmmm ... ciekawe wyniki testu wydajności, a cenowo ta karta też nie jest jakąś rewelacją.



To jest ciekawostka. Gigabyte ma też karty w edycji "Zalman". Co ciekawe tego karty producenta bardzo rzadko są brane do testów. Ciekawe dlaczego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:09, Dzarek napisał:

Znacie jakies dobre sklepy ? I żeby ceny były w miare znośne .....

Agito.pl, Morele.net, iCOMP.pl, Komputronik.pl. W tych sklkepach sam zamawiałem i nigdy się nie naciąłem w żaden sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miesiacu roku (orientacyjnie) mozna sie liczyc ze znaczniejsza obnizka cen podzespolow komputerowych ? (chodzi o procki, plyty, karty itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:52, dobrakos napisał:

w ktorym miesiacu roku (orientacyjnie) mozna sie liczyc ze znaczniejsza obnizka cen podzespolow
komputerowych ? (chodzi o procki, plyty, karty itd)


Zapewne będzie to pierwszy-drugi kwartał. Żniwa pod postacią świąt się skończyły. Spada popyt to i ceny muszą spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się