Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2013 o 14:06, FreemanPL napisał:

Potrzebuje jakieś dobrej karty graficznej od GeForce z dobrym chłodzeniem. Do 700 zł?


W tej cenie bym polecał:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/ 655 zł (wiem, że Radeon, ale bardzo wydajny)
Na rynku mają się zaraz pojawić GTX 650 Ti BOOST w cenie poniżej 700 zł, które mają wydajnością konkurować z HD7850, tak więc na twoim miejscu bym na nie poczekał ;)
Powyżej 700 zł są GTX660, ale nie wiem czy nie są to już za mocne karty na Twój procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 15:52, Hommicide napisał:

> To jaką mam płytę główną nie ma znaczenia? Bo mam GIGABYTE mini-ITX H55N-USB3 i
obecnie
> grafike od GeForce GTX460, tylko 726 (?) MB i właśnie pasuje mi coś do 2-3 GB...


Obie wymienione przeze mnie karty graficzne będą bezproblemowo działać na Twojej płycie
głównej. Jeśli obecnie posiadasz GTX 460 768MB, to radziłbym Ci się wstrzymać z zakupem
nowej karty. I napisz jaki masz procesor.


Intel Core i5 661 2x3,33

Aa, czemu mam się wstrzymać? ;p Chodzi o to co kolega pawbuk napisał o GTX 650 Ti BOOST? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 16:40, FreemanPL napisał:

> nie ma ktoś do sprzedania używanych bebechów tak do 600zł? :) bez dysku i karty
graficznej
A co cie interesuje?


procek
pewnie płyta główna
ram
ew zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 16:09, FreemanPL napisał:

Aa, czemu mam się wstrzymać? ;p Chodzi o to co kolega pawbuk napisał o GTX 650
Ti BOOST? :)


Po koniec roku (albo na początku przyszłego) mają wyjść nowe generacje kart graficznych Nvidii i AMD - powinny być z 20% wydajniejsze od obecnych ;)
Początkowo nowe karty Nvidii miały wyjść w pierwszym albo na początku drugiego kwartału tego roku, ale chyba nic z tego nie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 16:52, pawbuk napisał:

> Aa, czemu mam się wstrzymać? ;p Chodzi o to co kolega pawbuk napisał o GTX
650
> Ti BOOST? :)

Po koniec roku (albo na początku przyszłego) mają wyjść nowe generacje kart graficznych
Nvidii i AMD - powinny być z 20% wydajniejsze od obecnych ;)
Początkowo nowe karty Nvidii miały wyjść w pierwszym albo na początku drugiego kwartału
tego roku, ale chyba nic z tego nie będzie :D

Czyli mam czekać od 8 do 12 miesięcy? :D;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 17:03, FreemanPL napisał:

Czyli mam czekać od 8 do 12 miesięcy? :D;p


Jeśli masz czas, to warto :D Jesli nie masz, to bym poczekał aż GTX650 Ti BOOST znajdzie się w sklepach - już powinien właściwie być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 17:07, pawbuk napisał:

> Czyli mam czekać od 8 do 12 miesięcy? :D;p

Jeśli masz czas, to warto :D Jesli nie masz, to bym poczekał aż GTX650 Ti BOOST znajdzie
się w sklepach - już powinien właściwie być :D

Czas jak czas ;p chodzi o to że kupuje nojnowsze gry, a ta moja karta graficzna...ostatnio zainstalowalem GTA 4 i chodzi jak...no kiepsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 16:52, pawbuk napisał:

Po koniec roku (albo na początku przyszłego) mają wyjść nowe generacje kart graficznych
Nvidii i AMD - powinny być z 20% wydajniejsze od obecnych ;)


Napisz mi proszę czy pojawiły się nowe informacje dotyczące tych nowych procesorów/płyt głównych. Miało się to jakoś teraz zacząć pojawiać chyba.
Jeśli mógłbyś to napisz mi jakąś stronę, gdzie będę mógł śledzić informacje dotyczące terminu wydania tych wyżej wspomnianych rzeczy. I tak w ogóle na co czekam, bo wpisanie w google "nowe procesory 2013" daje słabe efekty- jakieś artykuły o budowie, która nic mi nie mówi :)
Po prostu nie chciałbym przegapić ich premiery, bo nie ukrywam, że już mnie korci ten nowy sprzęt. Chciałbym najszybciej jak to możliwe złożyć ten komputer, ale jak już tyle wytrzymałem to lepiej poczekać. Wolałbym tylko wiedzieć czy coś odwlekli, czy nie. Jeśli miałoby się to przedłużyć dalej niż do czerwca to wolę już teraz złożyć trochę gorszy komputer, ale przynajmniej w coś pograć :)
W ogóle trochę słabo to wygląda dla mnie- oni ogłaszają te premiery chyba tydzień przed, a potem o rok je przenoszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 17:32, Radekl2 napisał:

Napisz mi proszę czy pojawiły się nowe informacje dotyczące tych nowych procesorów/płyt
głównych. Miało się to jakoś teraz zacząć pojawiać chyba.


Płyty główne z nową podstawką są już prezentowane na różnych targach :) Procesory powinny się pojawić pod koniec kwietnia/w maju - w Polsce pewnie będą dostępne miesiąc później :) Nowe karty Nvidii też miały się teraz pojawić, ale cicho o nich - pewnie pojawią się pod koniec roku, albo nawet na początku przyszłego.
Ja zazwyczaj wszelkie wiadomości czytam na PCLab, Benchmarku lub PurePC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną wysokich temperatur procesora?
Podkręcałem dzisiaj procka (i5 3570K, Asrock Z77 Extreme 4, Thermalright Macho) i o ile napięcia przy 4,5 GHz były bardzo dobre (1,232V), to temperatury dochodzące do 88 stopni w Intel Burn Test trochę mnie przeraziły. Jesli nic nie pomoże to ostatecznie będę jeszcze raz nakładał pastę, ale pamiętam, że jakieś pół roku temu temperatury były znacznie lepsze (a temperatura otoczenia była wtedy z 5 stopni wyższa). Może być to wina pasty (Arctic Silver 5), z którą w ciągu pół roku coś się stało? Wydaje mi się to niemożliwe :D
Patrzyłem po forach i niektórzy na wyższym napięciu mają przy słabszych coolerach z 10 stopni mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może nie zaskoczą mnie w czerwcu informacją, że jednak niepotrzebnie czekałem :)
Jak już prezentują i Ty się tym interesujesz to może w skrócie mi napiszesz jak to będzie wyglądało? Można już stwierdzić czy warto czekać? Wymyślili coś ciekawego, w dobrej cenie (tak, żeby coś się w wydajności zmieniło przy stałym budżecie coś ponad 3000zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 20:17, FreemanPL napisał:

A co myslicie o Titan''ie? 4300 za karte graficzną... ja za swój komp z monitorem dałem
3 tys...


Gdybym miał kasę, to nie wahałbym się wydać 5 mln dolarów na samochód, 30 mln dolarów na jacht, więc dlaczego miałbym nie kupić karty graficznej, a nawet dwóch po 4300 zł za sztukę? ;D
Na forach widziałem nie raz komputery z czterema zwodowanymi GTX680 - jeśli dla kogoś komputery są pasją i ma duże możliwości finansowe, to nie widzę nic dziwnego w kupowaniu takich kart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i wiele mi to nie mówi :) Nie znam się na temacie po prostu.
Jeśli możesz to napisz mi krótko czy szykuje się jakiś godny następca procesora, na który w tej chwili mógłbym sobie pozwolić dysponując budżetem mieszczącym się w przedziale od 3000-3500zł na całą skrzynkę.
Wystarczy mi odpowiedź w stylu "tak, może to być model xxx"- wklepię sobie "xxx" w google i będzie mi trochę łatwiej czegoś o nim się dowiedzieć.
Z tego co wyczytałem to ten procesor (i7 4770K) ma kosztować 351 euro, czyli jakieś 1500zł- zmieści się w moim budżecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 20:24, pawbuk napisał:

> A co myslicie o Titan''ie? 4300 za karte graficzną... ja za swój komp z monitorem
dałem
> 3 tys...

Gdybym miał kasę, to nie wahałbym się wydać 5 mln dolarów na samochód, 30 mln dolarów
na jacht, więc dlaczego miałbym nie kupić karty graficznej, a nawet dwóch po 4300 zł
za sztukę? ;D
Na forach widziałem nie raz komputery z czterema zwodowanymi GTX680 - jeśli dla kogoś
komputery są pasją i ma duże możliwości finansowe, to nie widzę nic dziwnego w kupowaniu
takich kart ;)

No tak ;p zapomniałem że dziś robi się wszystko dla kasy nie dla ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się