Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2013 o 15:15, sirufok napisał:

Panowie, zależy mi na tym, żeby dostać te słuchawki jeszcze przed majówką, stąd ostatnie
moje pytanie. Zostać przy tych:
http://www.morele.net/sluchawki-creative-hs-800-fatality-gaming-51mz0310aa001-138470/
Czy lepiej dołożyć do tych:
http://www.agito.pl/sluchawki-creative-labs-headset-hs-850-242-468058.html?cid=826&attr=1-1568

Który materiał na nausznikach będzie łagodniejszy dla uszu przy dłuższym posiedzeniu
przy kompie? Ten welurowy z Fatal1ty czy skóropodobny z HS 850? I czy wiecie może czy
są one podobnej wielkości w obu przypadkach czy różnią się?

Jeżlei chcesz dostać przed majówką to wybierz inyn sklep. Na swoje zamówienie czekalem 2 tygodnie mimo zapewnień że "jutro zostanie juz na pewno wysłane"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 15:47, Net_com napisał:

Jeżlei chcesz dostać przed majówką to wybierz inyn sklep. Na swoje zamówienie czekalem
2 tygodnie mimo zapewnień że "jutro zostanie juz na pewno wysłane"...


Realizowałem tu już kilka zmówień i nie miałem z nimi żadnych problemów.

Dziękuję za "pomoc" i proszę o nią tych, którzy naprawdę mogą coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już czekam kilka miesięcy to dwa tygodnie wielkiej różnicy mi nie robią :)
Nie ukrywam, że byłbym bardzo szczęśliwy gdybym mógł zamówić nowy komputer już w pierwszej połowie czerwca, ale jak się nie uda to trudno. Maksimum czekania dla mnie to koniec czerwca/ początek lipca.
Jeszcze co do tych procesorów to widziałem ceny w dolarach i strasznie tanio to wychodziło, ale zrozumiałem, że sklepy swoje muszą zarobić i mój entuzjazm zmalał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelicznik jest taki: 1 dolar = 1 euro, a później dopiero przelicznik na złotówki + podatki ;) Nie dość, że Amerykanie zarabiają od nas dużo więcej, to jeszcze wszystko mają taniej ;)
Licz się z tym, że procesory będą ponad 800 zł kosztowały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 17:26, pawbuk napisał:

> Pomożecie wybrać?

Bierz Gigabyte, bo jest najtańsza :D


Kasy mam na tyle ;p

Którą wybrać, bo chce kupić w tym tygodniu juz :p kasy mam akurat żeby kupić najdroższą z tych, ale chodzi o wydajnośc etc etc ...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo, słabo...
Czyli te wieści, że nowe procesory mają być tańsze od starych u nas też się pewnie nie sprawdzą? No nic, ja wymagam tyle, żebym mógł w Rome Total War 2, GTA V, AC i jakieś tam inne gry pograć :) Fajnie byłoby, żeby te moje 3500zł wystarczyło na taki sprzęt, żebym przez jakiś rok mógł sobie na wysokich ustawieniach pograć.
Ale wiem, że konsole mogą tym rynkiem zakręcić trochę.
Poczekam do tego czerwca i zdam się na Wasze rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 17:58, FreemanPL napisał:

Którą wybrać, bo chce kupić w tym tygodniu juz :p kasy mam akurat żeby kupić najdroższą
z tych, ale chodzi o wydajnośc etc etc ...;p


Nie ma sensu płacić ponad 100 zl więcej za Asusa, Evgę, czy też Zotaca :D Gigabyte może nie jest najwydajniejszy, ale na pewno pod względem temperatur czy kultury pracy wyróżnia się na plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 7 latach wiernej pracy chyba umiera mój GeForce 7950 gt 512mb. Przy korzystaniu bez obciążenia wszystko gra, ale, przy grach po pewnym czasie mam jakieś cuda i szlaczki, kropki na ekranie, obraz się jakby rozwarstwia. Postawiłem cały system na nowo, więc to raczej nie jest wina jakiegoś softu. Mam procesor intel core 2 duo E6400 2,13gHz. Jaką możecie polecić kartę graficzną na wymianę? Chciałbym pozostać przy GF. Chcę kartę o podobnej wydajności, może trochę lepszą, ale przy tak starym kompie raczej nie opłaca mi się inwestować w jakiś współczesny topowy model, bo i tak przy reszcie starych podzespołów nie byłbym w stanie wykorzystać jego mocy. Jakie macie propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 10:08, damlon napisał:

Jakie macie propozycje?


Tylko używane karty - przede wszystkim GF 8800 GT, 9800 GT, albo wydajniejsze 8800 GTX i 9800 GTX. Wszystkie powyższe można znaleźć na allegro poniżej 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 18:05, Radekl2 napisał:

Poczekam do tego czerwca i zdam się na Wasze rady :)


Moim skromnym zdaniem nawet jeśli nowe procki będą tańsze niż Ivy Bridge w chwili premiery to jedynie o kilkanaście złotych :D Dla nas dużo ważniejszy jest kurs złotego do euro. Na początku na rynku i tak pojawią się głównie te najwydajniejsze i5 i i7, dopiero później będą wchodzić tańsze odmiany ;)
Trzeba też będzie dobrze zastanowić się nad płytą głowną - będzie pewnie stosunkowo dość mało recenzji i opinii, więc będziesz w pewnym sensie pionierem :D Jeśli nie podkręcasz, to pewnie najbardziej będą Cię interesowały płyty główne z chipsetem B85 - ciekaw jestem jakie będą na początku ich ceny :D
Dzisiaj też przeczytalem interesującą informację na temat kompatybilności nowych procków z zasilaczami - podobno nie wszystkie zasilacze będą dobrze działały z Haswellami ( http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-stan-energetyczny-c6-7-niekompatybilny-zasilacz.html ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem złożyć nowy komputer na początku czerwca, ale widzę że w takiej sytuacji, gdzie dochodzą ciągle nowe i dziwaczne informacje to poczekam do lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 10:55, Hummer napisał:

Chciałem złożyć nowy komputer na początku czerwca, ale widzę że w takiej sytuacji, gdzie
dochodzą ciągle nowe i dziwaczne informacje to poczekam do lipca.


Najlepiej trochę poczekać, żeby sytuacja na rynku się wyklarowała :D Podejrzewam, że w tej chwili trochę osób czeka ze złożeniem komputera na premierę Haswelli.
Chodzą też pogłoski, że Nvidia może coś w czerwcu zaprezentować. Cięzko to jakoś skomentować, bo gigant z Santa Clara jest wyjątkowo tajemniczą firmą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 10:45, pawbuk napisał:

Trzeba też będzie dobrze zastanowić się nad płytą głowną - będzie pewnie stosunkowo dość
mało recenzji i opinii, więc będziesz w pewnym sensie pionierem :D Jeśli nie podkręcasz,
to pewnie najbardziej będą Cię interesowały płyty główne z chipsetem B85 - ciekaw jestem
jakie będą na początku ich ceny :D


Nie wiem czy będę podkręcał, czy nie, bo nigdy tego nie robiłem i się na tym nie znam :) Jeśli nie jest to takie trudne i można gdzieś znaleźć ładny poradnik, dla ludzi, którym nic nie mówią jakieś fachowe terminy to mógłbym spróbować jeśli warto :)

Dnia 29.04.2013 o 10:45, pawbuk napisał:

Dzisiaj też przeczytalem interesującą informację na temat kompatybilności nowych procków
z zasilaczami - podobno nie wszystkie zasilacze będą dobrze działały z Haswellami


Martwi mnie trochę, że tyle z tym kłopotów, bo jak pisałem pod koniec czerwca już bardzo chciałbym mieć ten komputer, a im wcześniej tym lepiej. Nie chciałbym, żeby wynikła taka sytuacja, że będę to odkładał o tydzień, potem znowu, aż doczekam się grudnia i premiery PS4 i Xboxa nowego (jeśli dalej mają w grudniu się pokazać, bo już tego nie śledzę) :)
Ja się serio nie znam na tych wszystkich bardziej zaawansowanych sprawach jak np. dopasowanie płyty głównej, czy wybranie najlepszej karty graficznej do danego procesora, czy zasilacz będzie dobry, czy nie :) Dlatego prosiłbym Cię, żebyś śledził te wszystkie nowinki specjalnie dla mnie :)
Też gdzieś tam czytałem, że te karty graficzne mają się w najbliższym czasie ukazać (lipiec?), bardzo smutna informacja, bo może się okazać, że wejdą na rynek tydzień po tym jak zamówię komputer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 10:08, damlon napisał:

Jakie macie propozycje?


Sprawdź, czy nie padły kondensatory na karcie graficznej. Nowe powinny kosztować grosze, a jeśli masz trochę zdolności manualnych, to sam będziesz w stanie je wymienić. Jeśli nie masz - poproś znajomego, który ma lutownicę, żeby to zrobił za dwa piwa.
Niekoniecznie to pomoże, zazwyczaj są to kondensatory, ale może być inny problem. Moim zdaniem warto jednak to sprawdzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem lepszego tematu więc pytam tutaj.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem dysku przenośnego od 500GB wzwyż.
Na ten cel planuję przeznaczyć jakieś 250zł. Nie chodzi mi o jakiegoś demona prędkości z najwyższej półki ale o coś co pozwoli mi przechowywać duże pliki bez konieczności trzymania ich na dysku komputera (np. kopie zapasowe gier ze steama aby nie musieć ich kiedyś drugi raz pobierać).
Czy ktoś może coś polecić? Będę wdzięczny za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecilibyście jakąś dobrze chłodzoną obudowę / nawiew z przodu /, która nie była by zbyt duża i nie odbiegała od mojej obecnej budy? - 20 cm szerokości i 48 cm długości
ciągle martwi mnie temperatura mojej karty graficznej, która od dwóch dni ustabilizowała się na granicy 39 - 40 stopni c wieczorem, w dzień jest trochę chłodniej / 37-38 stopni /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się