Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2013 o 10:45, pawbuk napisał:

> Słuchajcie mam problem- dziś rozebrałem laptopa dziewczyny żeby go w środku wyczyścić

> (przegrzewał się i sam wyłączał); niedawno go złożyłem,ale nie chce działać. Kiedy
go
> podłączam do sieci to miga jedynie lampka batwrii, reszta cisza-nie reaguje na przycisk

> włączenia. Co może być powodem? Komplenie nie znam się na laptopsch ;/

Jesteś pewny, że wszystko dobrze ponownie podłączyłeś? :)

No tak, dwie tasiemki jedna od wlacznika druga od klawiatury. No i kabelki od glosnikow. Laptop jak jest podlaczony do ladowarki to ma zapalona lampke od baterii na przycisk wlaczania nie reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój 500GB zrobił się cholernie ciasny. Mój kumpel ma na sprzedaż HDD. Tak więc, czy warto kupić Western Digital Caviar Blue (SE16) WD2500AAKS za niecałe 80zł na instalki? :)
250GB, 16mb, 7200rpm, SATA II - to chyba nie taka tragedia nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Generalnie warto, bo seria AAKS to bardzo udane modele. Musiałbyś go tylko sprawdzić programowo pod kątem jakości (np. HF Tune), czy nie ma bad sectorów, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję opini/porady w następującej sprawie.



Mam zamiar wymienić mobo i procesor. reszta sprzętu ogólnie zostaje (zasilacz, kargta graf. i dźwięk. dyski itp.).



Czy lepiej kupić mobo AM3/AM3+ czy iść od razu w FM2?

W pierwszym przypadku mam większy wybór i możliwości, w drugim: wiadomo - nowsze.

Procesor na początek budżetowy będzie (bo muszę szybko zmienić a kasa nie duża), natomiast płyta bez przesady ale przyszłościowa i dobrej jakości, pamięci aby pasowały - standardowe.



Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 16:31, Martimat napisał:

Co proponujecie?


Przede wszystkim jaki dokładnie masz zasilacz i ile kasy jesteś w stanie przeznaczyć na płytę główną i procesor? Pamięci DDR3 masz, czy też trzeba doliczyć? Dyski twarde są SATA czy IDE?
Jaką masz kartę graficzną?
Jednak nawet bez powyższych informacji radziłbym Ci kupować procka od Intela. Procesory AMD w tej chwili są daleko w tyle za intelowskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję dysk twardy zakupić w granicach 200-300 złotych.
rozmiar dysku nie gra tak ważnej roli, potrzebuję dysk, na którym będzie sprawnie działał system, gry etc.
Jakieś sugestie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 21:04, Zarkadius napisał:

Jakieś sugestie ? :)


Dość dobrze został przyjęty Seagate Barracuda ST2000DM001 - spory dysk, ale wydaje mi się, że warty tej ceny. Szczególnie jeśli ktoś cierpi na chroniczny brak miejsca ;)

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/3352481
Na allegro można go dorwać ~299 zł.

http://pclab.pl/art51420.html
Tutaj masz coś więcej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, znajdę coś dla sb z tej stronki :) ten co podałes fajnie się prezentuję, ale zobaczę też inne, 2 tera to jak dla mnie ciut przy dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Chciałbym dokupić do mojego PC-ta 4GB RAM
parametry:
plyta główna Gigabyte ep43t-ud3l
pamięć ram Patriot Viper LLK DDR3 4GB 1600MHz 2x2GB, CL7. 7-7-7-20
procesor Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz
co doradzacie dokupić z góry dziekuje za odpowiedz
chodzi głównie o to żeby nie zmniejszyć wydajności już posiadanego RAM-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ 2 tera to jak dla mnie ciut przy dużo ;)

Miejsca nigdy za dużo, przynajmniej moim zdaniem. Szczególnie, że ceny dysków praktycznie wróciły do tych ''przedpotopowych'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:14, Zarkadius napisał:

ok dzięki, znajdę coś dla sb z tej stronki :) ten co podałes fajnie się prezentuję, ale
zobaczę też inne, 2 tera to jak dla mnie ciut przy dużo ;)

Jeśli 2TB to dla Ciebie zbyt dużo ( choć moim zdaniem pamięci nigdy nie może być zbyt dużo ), to znakomitym wyborem będzie:
http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/. 229 zł
Niska cena, bardzo dobre parametry. Zresztą, sam mam ten dysk i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:41, matix522 napisał:

co doradzacie dokupić z góry dziekuje za odpowiedz
chodzi głównie o to żeby nie zmniejszyć wydajności już posiadanego RAM-u


Najlepiej by było dokupić drugie takie same, ale podejrzewam, że może być z tym kłopot :D Kup jakieś 2x2 DDR3 1600 MHz, UEFI powinno Ci samo dostosowac te szybsze do wolniejszych, a wydajność spadnie o jakieś 0,001% - więc ja bym się tym nie przejmował :D
Swoją drogą - na jakim napięciu pracują te Twoje pamięci? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zasilacz 1 letni - markowy modecoma - jakieś 750W, odpinane kable, nie pamiętam modelu (nie jestem teraz w domu, więc nie sprawdzę), kosztował coś ponad 400zł. Tematu nie trzeba ruszać - zostaje póki co.

Dnia 11.05.2013 o 16:37, pawbuk napisał:

Przede wszystkim jaki dokładnie masz zasilacz i ile kasy jesteś w stanie przeznaczyć
na płytę główną i procesor?

Na procek jak najmniej - zmienię za jakiś rok, płyta główna hmm... 300, choć lepiej nie oszczędzać, ważne żeby nmi posłużyła tak z kilka lat (powinna mieć sata3 usb.3.0 itp.

Dnia 11.05.2013 o 16:37, pawbuk napisał:

Pamięci DDR3 masz, czy też trzeba doliczyć?

Tak, doliczyć trzeba - 2x4gb a jaka - to już do płyty i procka dobrać trzeba (nie wiem - 1600mhz...) ale to sprawa końcowej wagi, mało wpływa na wydajność.

Dnia 11.05.2013 o 16:37, pawbuk napisał:

Dyski twarde
są SATA czy IDE?

Mam i to i to (łącznie 4), systemowy na sata, 2 nagrywarki też ide i sata, ale mobo chce z sata3 + ide

Dnia 11.05.2013 o 16:37, pawbuk napisał:

Jaką masz kartę graficzną?

PCI-e GF 9800GT Asusa z cichym, dobrym chłodzeniem, do wymiany ale później - na razie styka.

Dnia 11.05.2013 o 16:37, pawbuk napisał:

Jednak nawet bez powyższych informacji radziłbym Ci kupować procka od Intela. Procesory
AMD w tej chwili są daleko w tyle za intelowskimi.


No kminię, ale koszt minimalnej konfiguracji początkowego zestawu będzię większy przez koszty procka, zostańmy na razie przy pytaniu am3+ czy fm2.

Ogólnie tak 600 pln na procka + mobo (no jak będzie uzasadniona potrzeba to 700max), pamięci wyjdą pewnie ok 250 pln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update do posta wyżej: mobo tak do 450pln - czyli pole jest, pełnowymiarowe atx najlepiej.
Jak nie będzie innej opcji, to może być bez IDE - sprzęt popchnę dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 01:02, pawbuk napisał:

Jeszcze nie zadałem jednego ważnego pytania - do czego głównie masz zamiar używać komputera?
:)


Czytałem przypięty post na wątku... i chciałem pójśc na skróty :) Ale widzę nie da rady :P

Ogólnie domowego użytku: net, muza&filmy (kablem na tv), gry, trochę obróbki fotek, może jak kupię nową kartę graf. to popchnę też na nim bitcoina.

Składałem już wiele kompów od zera, i nie tylko dla siebie, ale ostatnio... obowiązki taty nie pozwalały mi na wiele. Przez ostatnie kilka miechów zostałem do tyłu z chipsetami mobo, podstawkami, pamięciami i prockami. Staram się nadążać ale sprzęt zmienia się co raz szybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze (nie obraź się ), będę miał z Tobą problem :D Dobrze, że nie musi być już ma płycie IDE, bo chyba bym już w ogóle popadł w rozpacz ;)
Pisałeś o płytach AM3+ albo FM2 - te drugie moim zdaniem są zupełnie nieopłacalne, bo są głównie pod procesory APU, czyli połączenie procków z kartami graficznymi. To jest może i dobre rozwiązanie do HTPC albo tanich zestawów, ale do niczego więcej się moim skromnym zdaniem nie nadaje. AM3+ jest chyba bardziej przyszłościową platformą, ale w tej chwili procesory AMD odstają od Intela w grach i ciężko AMD będzie taką dużą różnicę nadrobić. Ostatnio na rynek weszła kolejna generacja procków od AMD pod kodową nazwą Vishera, jest już znacznie lepiej, ale w grach nadal procki FX od AMD wygląda blado w porównaniu nawet z i5 Intela (choć w sumie cenowo to ta sama półka) :)
W zastosowaniach komputera, które podałeś (a szczególnie gry i obróbka zdjęć) Intel w tej chwili jest daleko przed AMD. Napisałeś, że Intel jest dla Ciebie zbyt drogi, ale z drugiej strony jeśli kupować coś od AMD, to tylko najmocniejszego w tej chwili FX 8350, który kosztuje 750 zł.
Ja bym Ci polecał Intela, ale jest z tym mały problem. Za miesiąc na rynek wejdą Haswelle, czyli nowa generacja procesorów Intela - pewnie średnio będą o ok 10% wydajniejsze od obecnej generacji. No a przede wszystkim będą przeznaczone pod nową podstawkę LGA 1150, czyli na rynek wejdą nowe płyty główne. Ta opcja wydaje się najbardziej przyszłościowa. Tylko od razu musiałbyś kupić procesor za jakieś 800 zł, bo tylko takie na początek pojawią się na rynku.
Tańsze i3 i Pentiumy wyjdą znacznie później. Zostaje więc obecna generacja czyli Ivy Bridge. Mógłbyś w tej chwili kupić jakąś płytę z chipsetem Z77 i do tego Pentium G2020 albo G860, które są naprawdę tanie...tylko za rok byś miał problem z kupieniem procesora pod LGA1155, bo będą już tylko Haswelle. Z drugiej strony nie wiadomo ile na tej samej podstawce będzie jechać AMD :D Wg mnie najbardziej w tej chwili przyszłościową opcją wydaje się podstawka LGA1150 i Haswelle, ale będziesz miał problem z procesorem. LGA1155 oferuje olbrzymi wybór płyt głównych i procesorów, ale Intel ją niedługo uśmierci. AM3+ nadal chyba będzie wspierana przez AMD, ale nie wiadomo jak długo, a poza tym procesory są znacznie słabsze w niektórych zastosowaniach :D
Możesz też wybrać opcję tymczasową - płyta główna z chipsetem B75 za jakieś 180 zł, do tego Intel Pentium G2020 za 230 zł i na tym poczekasz do przyszłego roku i kupisz nowy procesor i nową płytę główną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem sobie zestaw MSI B75A-G43 + Intel i5 3350P + Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz i mam kilka pytań.

Będąc w BIOSie pokazuje mi, że procesor ma temperature 50C. To nie za dużo? Szkoda sprzętu - myślałem o wymianie coolera na coś dobrego. Nie wiem tylko, czy SilentiumPC Fortis HE1225 nie jest aż nadto - w końcu nie podkręcam. :) Co sądzicie?

Póki co jadę na starej karcie graf 9600GT 512MB od Gigabyte. W możliwościach płyty jest opcja OC Genie II - z ciekawości włączyłem. Podobnież to podnosi zegary karty graf - wiecie coś na ten temat z praktyki?

Kolejne pytanie: pamiątki pracują standardowo na 1333Mhz. W BIOSie zmieniłem na 1600Mhz i rzuce kilka screenow z CPU-Z żebyście zobaczyli, czy czegoś nie schrzaniłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 14:12, Plamciak napisał:

Będąc w BIOSie pokazuje mi, że procesor ma temperature 50C. To nie za dużo? Szkoda sprzętu
- myślałem o wymianie coolera na coś dobrego. Nie wiem tylko, czy SilentiumPC Fortis
HE1225
nie jest aż nadto - w końcu nie podkręcam. :) Co sądzicie?


Ściągnij program RealTemp i monitoruj temperaturę procesora w grach i np. na pulpicie. Możesz też kupić SilentiumPC Spartan lub Fera - na pewno będzie chłodniej ;)

Dnia 12.05.2013 o 14:12, Plamciak napisał:

Kolejne pytanie: pamiątki pracują standardowo na 1333Mhz. W BIOSie zmieniłem na 1600Mhz
i rzuce kilka screenow z CPU-Z żebyście zobaczyli, czy czegoś nie schrzaniłem. :)


Z tego co widzę, to włączyłeś profile XMP - jeśli komputer działa Ci dobrze, to wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się