Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2007 o 21:33, krzysiekxl29 napisał:

Plyta glowna:ASUS A8N-E
procesor:AMD Atlon 64 3000+ Venice
pamiec:1GB
Czy na tym pogram w Gothic 3?Itp...

wydaje mi sie ze Ci ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:46, lord0 napisał:

> Plyta glowna:ASUS A8N-E
> procesor:AMD Atlon 64 3000+ Venice
> pamiec:1GB
> Czy na tym pogram w Gothic 3?Itp...
wydaje mi sie ze Ci ruszy

Obawiam sie jeszcze tej karty graficznej niby jest dobra ale niewiem czy wiesz pliku ge.ini
w zainstalowanej Gothic3 ta karta nie jest wymieniona wogole 6800 nie jest podana jako karta odpowiednia,
sa 6600 i mniejsz czy wieksze ale tych niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Mam słabego kompa.Procek AMD Athlon 1.7,karta Geforce4mx400 64mb,256ramDDR
Nie mam za wiele kasy i chcę coś ulepszyć.Co zrobić.Rozbudować ram do 1024 czy zamienić kartę graficzną na jakiegoś Radeona lub Geforce''a (z wejściem AGP 8x)128 lub 256 mb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:58, Szop gracz napisał:

Cześć.Mam słabego kompa.Procek AMD Athlon 1.7,karta Geforce4mx400 64mb,256ramDDR
Nie mam za wiele kasy i chcę coś ulepszyć.Co zrobić.Rozbudować ram do 1024 czy zamienić kartę
graficzną na jakiegoś Radeona lub Geforce''a (z wejściem AGP 8x)128 lub 256 mb?


Mialem identyczna karte graficzna,zmienilem na GForce 6800 XTreme 256 MB,jak chesz niedrogo zmienic na cos
wartosciowego to chociaz GForce 6600 powinno cie zadowolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:58, Szop gracz napisał:

Cześć.Mam słabego kompa.Procek AMD Athlon 1.7,karta Geforce4mx400 64mb,256ramDDR
Nie mam za wiele kasy i chcę coś ulepszyć.Co zrobić.Rozbudować ram do 1024 czy zamienić kartę
graficzną na jakiegoś Radeona lub Geforce''a (z wejściem AGP 8x)128 lub 256 mb?

moim zdaniem to ram jest ważniejszy, przy tej ilości co masz to zajedziesz swój dysk twardy. grafika poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:58, Szop gracz napisał:

Cześć.Mam słabego kompa.Procek AMD Athlon 1.7,karta Geforce4mx400 64mb,256ramDDR

Podaj:
- jaką masz płytę główną
- ile masz kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.Chciałbym zmienić pewną rzecz:zamiast kart pod AGP,zrobić pod PCI-E,bo PCI-E jest bardziej rozwinięte,a chciałem sobie jakąś nową kartę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens teraz upgreat''ować kompa bo teraz ceny są zbyt wysokie (np. RAMY(sic!)) za jakieś pół roku ja wyjdzie Vista i gry na nie to w tedy będzie można sobie poszaleć z kartami graficznymi, ramami, itp.itd...
Na samą myśl dobrzemi sie robi.....;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czeka Cie powazna modernizacja kompa gdyz pci-e sa na nowych plytach glownych co w wiekszosci przypadkow pociaga za soba rowniez wymiane procesora :) oraz pamieci ram :) jak rowniez zakup nowego windoesa :) gdyz tego oem ktory masz zainstalowany teraz nie aktywujesz na nowym komputerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 1X1024 RAMU,bo to wypadnie trochę taniej,niż kupując dwie dwa razy mniejsze.A po drugie by jeszcze wypadało,jaki masz rodzaj pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:57, krzysiekxl29 napisał:

> > Plyta glowna:ASUS A8N-E
> > procesor:AMD Atlon 64 3000+ Venice
> > pamiec:1GB
> > Czy na tym pogram w Gothic 3?Itp...
> wydaje mi sie ze Ci ruszy
Obawiam sie jeszcze tej karty graficznej niby jest dobra ale niewiem czy wiesz pliku ge.ini
w zainstalowanej Gothic3 ta karta nie jest wymieniona wogole 6800 nie jest podana jako karta
odpowiednia,
sa 6600 i mniejsz czy wieksze ale tych niema.

ja mam 7300 GT i tez nie jest wymieniona, a gram na wysokich szczegółach (czasmi sie tylko przycina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chcę kupić nowego kompa, tu mam jego dane, tylko czy na nim pogram sobie w Gothic 3, Obvilion itp. ?
Procesor
Intel Core 2 Duo E6300

Częstotliwość taktowania 1.86 GHz

Częstotliwość szyny FSB 1066 MHz

Pojemność cache [L2] 2MB

Płyta główna
Microstar P965Neo-F

Typ chipsetu 965

Pamięć RAM
1024MB DDR 2

800MHz

CL5

Dysk twardy
Seagate Barracuda 7200.9 160GB

7200obr/min

8MB cache

SerialATA II 300MB/s

Nagrywarka DVD
Samsung S182D DVD SuperMulti 18x

Karta graficzna
GeForce 7600GS 256MB PCI-E

Karta muzyczna
Realtek ALC883

Karta sieciowa
10/100/1000 Gigabit Ethernet

Obudowa
Foxconn SK337 400W

Złącza
1 PS/2 klawiatura

1 PS/2 mysz

1 port drukarki LPT

1 złącze moniotra

4 USB 2.0/1.1 + 2 z przodu obudowy

1 RJ-45 sieci LAN

W komplecie
jednostka centralna

przewód zasilający

komplet płyt ze sterownikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 14:10, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Chcę kupić nowego kompa, tu mam jego dane, tylko czy na nim pogram sobie w Gothic
3, Obvilion itp. ?
Procesor
Intel Core 2 Duo E6300
Częstotliwość taktowania 1.86 GHz
Pamięć RAM
1024MB DDR 2
Nagrywarka DVD
Samsung S182D DVD SuperMulti 18x
Karta graficzna
GeForce 7600GS 256MB PCI-E
Karta muzyczna
Realtek ALC883


Powinieneś pograć:)Procesor spoko,ram 1 GB wystarczy tak na średnio,karta graficzna też może być.Ale radził bym takiego samego z ciut lepszą kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na takim:
PRODUKT
Oryginalny komputer HP PAVILION

MODEL
m7370.es – produkowany na rynek hiszpański PEŁNA SPECYFIKACJA TECHNICZNA HP

PROCESOR
Potężny oryginalny procesor firmy INTEL Pentium IV 630 64 bitowy 3,0 Ghz 2MB cache FSB800 z technologią HT. Najnowszy socket 775

PAMIĘĆ OPERACYJNA
1 GB RAM DDR2 !! 2x512MB

DYSK TWARDY
SUPERSZYBKI WEWNĘTRZNY DYSK 250 GB SATA 7200 !!

KIESZEŃ NA HP PERSONAL MEDIA DRIVE (dysk nie jest objęty ofertą i nie sprzedajemy ich oddzielnie – zakup jedynie poprzez zachodnie sklepy internetowe)

GRAFIKA
ATI Radeon X1300 Pro 256MB !!– znakomita karta z wyższej półki na szybkim slocie PCI-EXPRESS dla wymagających najwyższej jakości w grach i multimediach . Wyjście TVOUT i DVI !! Dodatkowo jest też za czarną zaślepką karta zintegrowana ATI RADEON X300 256MB shared memory !!

DŹWIĘK
INTEL HIGH DEFINITION AUDIO onboard. Dolby Pro Logic II compatible

SIEĆ INTERNET
Wbudowana karta 10/100, karta WiFi razem z antenką – łącz się bezprzewodowo !!

PŁYTA GŁÓWNA
Oryginalna płyta Asterope-GL8E oparta na chipsecie ATI RADEON Xpress 200 dla procesorów Intel. SPECYFIKACJA TECHNICZNA PŁYTY GŁÓWNEJ

NAPĘDY
- DVDRW DL – dwuwarstwowa nagrywarka DVD DL x16 +/- z funkcją wypalania napisów LIGHTSCRIBE
- oddzielnie napęd DVD !!
- czytnik kart cyfrowych różnych modeli !!

TELEWIZJA I RADIO
Wysokiej klasy karta telewizyjna i radiowa z pilotem !! Dodatkowo odbiornik na podczerwień na USB !!

PORTY I SLOTY
USB x6 (2 z przodu) , audio (z przodu i z tyłu), LPT, VGA, PS2x2, 1x PCI-EXPRESS , 3xPCI

PRZEZNACZENIE
Multimedialny model o wszechstronnym zastosowaniu. Możesz pograć w najnowsze gry, posłuchać muzyki, obejrzeć telewizję, znakomity do Internetu. Komputery idealne do biura dzięki reprezentacyjnej obudowie i gwarantowanej stabilności pracy !! Bardzo szybki procesor gwarantuje płynną obsługę wszystkich programów !!

OPROGRAMOWANIE
PEŁNE OPROGRAMOWANIE HP W CENIE !!

ZOBACZ ILE OSZCZĘDASZ !!

WINDOWS XP MEDIA CENTER 2005 + pilot
zdalnie zarządzasz komputerem !! Komputer kompatybilny z WINDOWS VISTA !!

- Windows XP już zainstalowany na dysku ze wszystkimi sterownikami !! Komputer jest gotowy do startu
- niezbędnik na płytce CD z wieloma polskimi programami, np Open Office PL
- kopia Windowsa na płytce DVD + wersja instalacyjna na partycji recovery (w przypadku awarii systemu wystarczy wcisnąć klawisz F10 i odzyskuje się całego Windowsa wraz ze sterownikami i aplikacjami !!)
- (oprogramowanie oryginalne HP w angielskiej oraz oryginalnej wersji językowej + polskie nakładki). Sticker licencyjny Windows bez przypisanej wersji językowej !! Na życzenie wersja hiszpańska. Istnieje polski językowy pakiet lokalizacyjny do Mediacenter ale to już we własnym zakresie :)

AKCESORIA

- nowa piękna bezprzewodowa oryginalna klawiatura multimedialna HP
- nowa oryginalna bezprzewodowa mysz HP !!
- odbiornik USB do myszy i klawiatury
- GRATIS komputerowa listwa antyprzepięciowa 5 GNIAZD !!

CENA
FAKTURA VAT. CENA BRUTTO, ZAWIERA VAT 22% !!
Wpłat proszę dokonywać na konto FIRMOWE podane przez allegro po wygraniu licytacji. Osoby bez potwierdzenia konta w allegro nie licytują !! Osoby bez min niebieskiej gwiazdki obowiązkowo muszą potwierdzić ofertę telefonicznie

STAN TECHNICZNY
Są to nowe powystawowe komputery prosto z wyprzedaży magazynów HP sprzedawane w ramach programu HP RENEW Oczywiście oryginalnie zapakowane z kompletem dokumentów i akcesoriów. Oryginalna karta gwarancyjna w komplecie. Komputery nie mają mieć prawa śladów ekspozycji, większość to typowe nadwyżki magazynowe, nigdy nie wyjmowane z kartonów !!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ok, ale mam 2 sugestie, nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale grafike kup lepszą, może 7600GT
ja polecałbym tą http://sklep.benchmark.pl/pelny_33263.html,

I druga sprawa : kup dobry zasilacz....wierz mi to ważna sprawa.
Polecam Chiefteca, 400-450 W
Zasiłka ci bedzie długo służyć, a wiem po sobie że jak musisz wymienić to starą ciężko sprzedać, szczegółnie niemarkową.
W zasadzie to i tak wszystko się o kase rozbija, jeśli to w większym stopniu niż powinno nadwyręży twój budżet to zostaw tak jak jest bo sprzęt ogólnie jest dobry, ale IMO jak chcesz grać w gry pokroju GIII czy Oblivion to przemyśl grafę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się