Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Po co do grania tak drogi proc i tak drogi dysk ?
Za tą kasę kupiło by się jakąś hi-endową kartę dźwiękową.
Dziś wystarczy jakikolwiek 4 rdzeniowiec i nieco lepsza grafika a reszta tylko optymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 21:14, Rebal napisał:

Dziś wystarczy jakikolwiek 4 rdzeniowiec i nieco lepsza grafika a reszta tylko optymalnie.


Właśnie kolego. Dziś wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 21:40, Szczep_NML napisał:

> Dziś wystarczy jakikolwiek 4 rdzeniowiec i nieco lepsza grafika a reszta tylko optymalnie.


Właśnie kolego. Dziś wystarczy.

Parę lat temu też starczał, 4 rdzeni nie wprowadzono wczoraj.

A jeżeli już rozmawiawiamy o modernizacji, to radziłbym się wstrzymać do czasu wyjścia nowych konsol. Zobaczymy w jakim kierunku pochną rozwój samych gier oraz grafiki. Bo jeszcze się okaże że faktycznie lepiej wyłożyć 1700 zł na PS4 niż na nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę od czasów PS i Xbox aż do teraz - wnioskuję, że nigdy nie będzie takiej grafiki na PS jaka jest na kompie tak zoptymalizowanym, żeby najcięższe tytuły chodziły płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 21:51, Rebal napisał:

Z tego co widzę od czasów PS i Xbox aż do teraz - wnioskuję, że nigdy nie będzie takiej
grafiki na PS jaka jest na kompie tak zoptymalizowanym, żeby najcięższe tytuły chodziły
płynnie.

Tu nie chodzi o to czy będzie lepsza, bo faktem jest że nigdy tak nie będzie, PeCety zawsze będą miały parę graficznych bajerów więcej, wyższą rozdzielczość, itp.

Pytanie jest czy będzie się opłacało się wydać np. 2 tysiące więcej na nowego kompa dla tych paru bajerów. Jeżeli różnice w grafie będą niewielkie, to śmiem wątpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 21:14, Rebal napisał:

Po co do grania tak drogi proc i tak drogi dysk ?
Za tą kasę kupiło by się jakąś hi-endową kartę dźwiękową.
Dziś wystarczy jakikolwiek 4 rdzeniowiec i nieco lepsza grafika a reszta tylko optymalnie.


Jeśli ktoś sobie życzy w zestawie takiego procka i tak pojemny dysk SSD, to taki dodaję do zestawu :D Zresztą, przy takim budżecie warto wziąć coś lepszego na zapas :)
Nie mam za to pojęcia po co do gier potrzebna jest wypasiona karta dźwiękowa, zwłaszcza przy coraz wyższym poziomie tych zintegrowanych ;)
Do gier wystarczy dziś nawet jakiś antyczny Intel C2D i GF 8600 GT, ale nowsze gry w najwyższych ustawieniach potrafią zagiąć nawet Titana :D Warto brać coś lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 01:05, pawbuk napisał:

Nie mam za to pojęcia po co do gier potrzebna jest wypasiona karta dźwiękowa, zwłaszcza
przy coraz wyższym poziomie tych zintegrowanych ;)

Dla piękna, dla dobrego Eaxa i dlatego, że w FPSach lepiej idzie rywalizować, niektórzy preferują grę na słuch.

Dnia 28.07.2013 o 01:05, pawbuk napisał:

Do gier wystarczy dziś nawet jakiś antyczny Intel C2D i GF 8600 GT, ale nowsze gry w
najwyższych ustawieniach potrafią zagiąć nawet Titana :D Warto brać coś lepszego :)

Nie no do grafiki to wątów nie mam bo za 1500 zł lepszego rozwiązania niż GF770 nie widzę szczególnie pod względem cena/jakość/wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 11:09, Rastamon napisał:

Okej. Dzięki wielkie, takiej pomocy oczekiwałem. Teraz drobne pytanie, na wszystkie części
z osobna jest gwarancja?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 01:19, Rebal napisał:

Dla piękna, dla dobrego Eaxa i dlatego, że w FPSach lepiej idzie rywalizować, niektórzy
preferują grę na słuch.


Do FPS-ów wystarczy integra, zwłaszcza tak dobra jak w płytach głównych pod Haswelle :D Zewnętrzne karty dźwiękowe to już raczej pod muzykę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i3-3220 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/
455 zł

Płyta główna:
AsRock B75 Pro3-M /intel B75, LGA1155/
245 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
120 zł

Dysk twardy:
Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600
205 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD7770 OC 1GB DDR5 128bit (1050/4500)
390 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)
139 zł

Zasilacz:
SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze
199 zł

Suma:
1753 zł brutto

Ceny z esc.pl
na morele.net MOŻE być nieco taniej.
Opcja bez napędu. Z napędem będzie jakieś 60zł drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy składa sobie nowy komputer i prosił mnie o jakieś porady/sugestie co w swoim zestawie mógł by zmienić.
Patrząc na to co sobie skleił sam "na sucho" wszystko wydaje mi się sensowne iw zasadzie nie bardzo wiem, co by tu można jeszcze zakombinować, jakieś sugestie ?

Tutaj rzeczony zestaw:

CPU: Intel Core i5-3350P
Chłodzenie: Noctua NH-D14
Mobo: Asus P8Z77-V LX2
GPU: EVGA GeForce GTX 660
RAM: GoodRAM 8 GB DDR3 1333 CL9
SSD: Kingston V300 60 GB
HDD: WD Caviar Blue 500 GB
Nagrywarka: Samsung SH-224BB/BEBE
Obudowa: Zalman Z9
PSU: Be Quiet! Pure Power L8-CM 530W


P.S.
wybór procesora podyktowany jest tym, że kolega nie zna się na OC i kręcić nic nie ma zamiaru [fakt faktem mówiłem mu, że ja mógł by mu skręcić ta i5tke bo swoje i7 na 4.0 przykreciłem bez trudu - ale nic na silę co kto woli]. Chłodzenie do procesora - imho zbędne, bo i tak go nie będzie kręcił, ale chce mieć na sile "lepsze" customowe nie ten stockowy standard - jego sprawa, koszt chłodzenia to akurat dość niewielkie pieniądze względem reszty sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 17:07, Pietro87 napisał:

Chłodzenie do procesora - imho
zbędne, bo i tak go nie będzie kręcił, ale chce mieć na sile "lepsze" customowe nie ten
stockowy standard - jego sprawa, koszt chłodzenia to akurat dość niewielkie pieniądze
względem reszty sprzętu.

IMO to nie jest takie zbędne, nawet jeśli ktoś nie kręci procka to warto wymienić chłodzenie CPU na lepsze, bo oprócz tego, że będzie lepiej chłodziło to prawie na pewno będzie cichsze niż chłodzenie stockowe :P Choć akurat Noctua NH-D14 to trochę tu już jest na wyrost, bo to kosztuje ze 300 zł. Spokojnie można za połowę tego kupić coś bardzo dobrego i cichego zwłaszcza, że kolega nie będzie kręcił. Sam ostatnio kupiłem http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-517030/ i sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował go przekonać jednak do podkręcenia, skoro się znasz na tym. Wtedy jedyne co to ew. Chłodzenie dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jak widzisz jest i to nawet całkiem solidne właśnie pod OC.
Jestem pewien, że lekką ręką na tej mobo i5tkę 2500k skręcił bym na tym grillu do 4.0.
Mógł bym nawet mojemu drogiemu paranoikowi technologicznemu skręcić ja na 3.8 tak, dal spokojności jego skołatanych nerwów.

Aczkolwiek są ludzie i ludziska, nikogo do niczego nie zmuszę [jego tłumaczenie - "a bo ja się na tym nie znam, a bo jak coś się zawiesi to ja nie wiem jak odkręcić".. cóż począć, aczkolwiek temat przycisnę jeszcze raz, bo tez mi żal, że się potencjał sprzętu marnować będzie]

Btw cinus2 - no jasne zgadza się, jak znajomi pytają o opinię to tez przeważnie polecam dokupienie chłodzenia innego niż stockowe, ale tak jak ty podałeś, w niższej cenie bo bez sensu brać drogie solidne chłodzenie które jest stricte pod OC odpicowane :)
Ale tu znów - on chce Nocute bo kiedyś miał i czytał, że to chłodzenie jest dobre [bo jest całkiem solidne nota bene] - więc co ja tu mogę poradzić, to jego 150zl mniej w portfelu.
Aczkolwiek jak w przypadku procesora, postaram się tu coś podziałać, bo tu znowuż żal mi, że ktoś jak "sierota" kupi podzespół którego potencjału nie wykorzysta [a przy tym procku - tak niestety będzie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej, powiedz, ze na jakis przeglad wezmiesz, sprawdzisz czy trzeba. Podkrecisz, i powiesz, że pociagnie najnowsze tytuły jeszcze przez jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by mi ktoś doradzić procesor do karty gtx 660 ti myślalem na i5 ale cena trochę duża co myślicie o proceorz Phenom II X6 1045T czy nie będzie on blokował karty 660 ti ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się